Topikgazda: Törölt felhasználó 2003. 05. 27. 08:17

Mekkora árfolyamra számíthatsz felvásárlás és kiszorítás esetén? Mi védi a kisbefektetőket?  

Ugrás a cikkhez
Az elmúlt idõszakban a tõzsdei bevezetések helyett megszaporodtak a BÉT-en a felvásárlások és kivezetések, így a nyilvános vételi ajánlatok és kiszorítások száma is megnövekedett (IEB, Zalakerámia, Pick, stb.). Alábbi írásunkban a befolyásszerzés, a vételi ajánlat és a kiszorítás jogszabály hátterét tekintjük át a hatályos tõkepiaci törvény alapján.

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=30368
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2020. 10. 12. 15:08
Törölt hozzászólás
#10
Törölt felhasználó 2020. 10. 12. 15:08
Törölt hozzászólás
#9
Törölt felhasználó 2003. 05. 29. 13:01
#8
Valószínű azért nem, mert ha jól emlékszem akkor az eddigi kiszorításoknál a konszolidáltat alkalmazták. A felvetésem pusztán elméleti volt, de az ördög nem alszik alapon jobb tudni, hogy lehetnek buktatók ezügyben a spekulánsok számára. Ugyebár volt már példa arra, hogy a felvásárló minden eszközt felhasznált, hogy minél nagyobb haszna legyen egy-egy ügyleten.
szab 2003. 05. 29. 11:33
Előzmény: #6  Törölt felhasználó
#7
Igen, sajnos nem egyértelmű a törvény szövege.
Mi meg ugyebár nem jogászok vagyunk, így érdemesebbnek tartottuk megkérdezni a szakembereket...
Ily en ügy egyébként állítólag még nem jutott el a bíróságig.
Törölt felhasználó 2003. 05. 29. 11:29
#6
Köszönöm, már olvastam!
Féltem egy kicsit, hogy nem reagáltok rá, de most látom, hogy tényleg nem egyértelmű a dolog és Ti se mertétek rámondani az Áment.
Mégegyszer köszönöm a körültekintő választ. Az én véleményem a válaszcikk hozzászólásában.
szab 2003. 05. 29. 10:10
Előzmény: #2  Törölt felhasználó
#5
zsszucs!
A kérdésedre a válasz itt található:
http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=30436
szab 2003. 05. 27. 17:40
Előzmény: #3  Zseton
#4
Valóban érdekes ez az utolsó félmondat .
De nem ez az egyetlen nem egyértelmű megfogalmazás a törvényben...
Zseton 2003. 05. 27. 11:14
Előzmény: #2  Törölt felhasználó
#3
A Tpt. ismeri az ún. önkéntes ajánlat fogalmát is.
.
"79. § (1) Vételi ajánlat útján történô befolyásszerzésre akkor is sor kerülhet, ha a vételi ajánlat tétele nem kötelezô (a továbbiakban: önkéntes vételi ajánlat). Önkéntes vételi ajánlat útján történô befolyásszerzésre a kötelezô vételi ajánlat útján történô befolyásszerzés szabályai irányadóak azzal az eltéréssel, hogy a 71. §-ban az ajánlattétel kötelezô legkisebb mértékére vonatkozó, valamint a 73. § (3) és (4) bekezdésében meghatározott szabályt nem kell alkalmazni, illetve ellenajánlat nem tehetô."
.
Ez az "ellenajánlat nem tehető" félmondat nekem fölöttébb furcsa. Vélemények?
Törölt felhasználó 2003. 05. 27. 09:35
Előzmény: #1  portfolio
#2
A kiszorításnál a konszolidált vagy a nem konszolidált saját tőkét kell figyelembe venni?

Topik gazda

zsszucs
4 2 2

aktív fórumozók


friss hírek További hírek