Topiknyitó: Portfolio 2018. 12. 05. 19:47

Magyarok millióival megy szembe a kormány - Hihetetlen károkat okoznak a dolgozó embereknek  

Ugrás a cikkhez
A túlórák számának drasztikus növelése nem lehet jó a munkaerõpiac minden szereplõjének. Miután a cégek örülnek, ki lehet találni, hogy kik lesznek a vesztesek. A 400-as túlórakeret minden bizonnyal már rengeteg dolgozónál
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Ayahuasca
Ayahuasca 2018. 12. 06. 14:40
Előzmény: #71  Gaguse
#80
Én értem, nem bonyolult dolgok ezek sem, azért mert angolul van!? 
Bármelyik kisiskolás megérti, ha magyarul mondod! Hókusz pókusz az egész 
gassly65 2018. 12. 06. 14:40
Törölt hozzászólás
#79
Gaguse
Gaguse 2018. 12. 06. 14:38
Előzmény: #76  sanka
#78
ismét :D
Ayahuasca
Ayahuasca 2018. 12. 06. 14:37
Előzmény: #70  deszcsakafi
#77
Meg ugye, mit lát egy új melós? 
Ááá, mennyi lehetőség, aztaaaa! 
Valójában ott a gomb azt nyomd! 
Én pont ezt nem hagytam, harcoltam ellene 
sanka 2018. 12. 06. 14:37
Előzmény: #73  _Macika_
#76
Lebukott:))
Ayahuasca
Ayahuasca 2018. 12. 06. 14:35
Előzmény: #70  deszcsakafi
#75
Igen csak az valami hasonló mint itt a BÉT en, nem kockáztatsz, és nem veszel mondjuk Estmédiát, hanem csak otp - t, mert az tuti, de nem is hoz, annyit mint Est. 2ft - 140 Ft 
Én nem értem be azzal ami csak úgy vagyogat
Gaguse
Gaguse 2018. 12. 06. 14:25
Előzmény: #72  Törölt felhasználó
#74
na ez igazi fidesz szektás hozzáállás! pártag is vagy esetleg? :D 
_Macika_
_Macika_ 2018. 12. 06. 14:25
Előzmény: #72  Törölt felhasználó
#73
nem váltottál nicket )
Törölt felhasználó 2018. 12. 06. 14:22
Előzmény: #71  Gaguse
#72
Nezd aki meg akarja oldani es kelloen tokos, az megoldja. A tobbi meg beall szepen a sorba.
Gaguse
Gaguse 2018. 12. 06. 14:17
Előzmény: #70  deszcsakafi
#71
ez az új Kósa féle xar tuti ebben fog segíteni... egy melósnak magyarázza majd el Kósa Úr a work/life balance-t :D
deszcsakafi
deszcsakafi 2018. 12. 06. 14:13
Előzmény: #69  Ayahuasca
#70
hát meg aki hagyja magát a munkahelyén "legyalultatni", az hagyja magát... tegyük hozzá. El lehet érni a megfelelő work/life balance-t..
Ayahuasca
Ayahuasca 2018. 12. 06. 14:04
Előzmény: #61  Gaguse
#69
Ugye aki tapasztal, az tud! 
Kitartás kolléga! 
Ayahuasca
Ayahuasca 2018. 12. 06. 14:02
Előzmény: #58  Gaguse
#68
Köszi! 
Most, hogy mondod! 
Ayahuasca
Ayahuasca 2018. 12. 06. 13:47
Előzmény: #65  Ayahuasca
#67
Azt tanítják nekik, hogyan hajtsa igába saját vérét 
Ayahuasca
Ayahuasca 2018. 12. 06. 13:43
Előzmény: #65  Ayahuasca
#66
Bocsi őstörténet =ostor 
Ayahuasca
Ayahuasca 2018. 12. 06. 13:42
Előzmény: #63  deszcsakafi
#65
Az utolsó csepp véred kiszívnák, és vannak akik asszisztálnak hozzá, folyamatos képzéseken vesznek részt, hogyan kell fogni az őstörténet, amit a fejlett nyugat adott a mocsok kezébe, persze vannak kivételek szerencsére, de tudok nagyon szomorú tényeket, ahol szerencsétlen nyugdíj előtt állókat, az igazukért kiállókat, aljas módszerekkel távolítottak el, emberi valójukban megalázva! 
deszcsakafi
deszcsakafi 2018. 12. 06. 13:42
Előzmény: #63  deszcsakafi
#64
a mínusszal semmit nem érsz, ezzel csak a szimpátiádat fejezed ki személyemmel kapcsolatban, attól még igazam van mindaddig ameddig nem cáfolod, úgyhogy maradj a háttérben mínuszolni sunyi módon, senkit az ég világon nem érdekel.. :)))
deszcsakafi
deszcsakafi 2018. 12. 06. 13:35
Előzmény: #57  Ayahuasca
#63
nocsak! a multik több pénzt adnak, de a multik ilyenek, mi multikat akartunk. Ezt akartuk. EU....
Ayahuasca
Ayahuasca 2018. 12. 06. 13:29
#62
Szerződésben foglalt keretek között működik ötletmanagemet is, ahol az általad megvalósított fejlesztést folyamatosan monitorozzák egy évig, és az elért éves megtakarítás után a megvalósítás mélységétől függően 10-25 %-át megkapod bruttó! Ezen felbuzdulva két  év alatt több mint húsz javaslatot nyújtottam be. Ebből három abszolút jól mérhető, számolható megtakarítás volt. Egyikre sem fizettek semmit, de ígéretek voltak, csak folytassam a munkát. 
Két év várakozás, és jelzések (szóltam, hogy még mindíg nincs pénz) után, elkezdtem kopogni a pénzemért. Több mint egy év kopogtatás, újra és újra számolás után kijött, hogy tartoznak nekem ~3000000 Ft bruttóval. Ezt újra számolták négyszer a cég controlling osztályán, mindíg szinte hajszálra ugyanaz az eredmény jött ki. Ebből megkaptam a felének az egyharmadát különböző okokra hivatkozva, amiket nem fogadtam el, és bizonyítási eljárást kezdeményeztem, ahol én egyedül, senki mellettem(, pontosabban akik mellettem voltak, azok nem jöhettek a tárgyalásokra), szemben a német vezérigazgatóval, a magyar vezérrel, a szegmens vezetővel, gyártósori mérnökömmel, az ötletmanagerrel (tehet ezek közül senki velem), tárgyaljak, és bizonyítsam az igazam! Folyamatosan támadtak, kérdés zápor közepette. Alap vád volt, hogy nem egyedül csináltam, de nem tudták bizonyítani, én viszont igen az ellenkezőjét szemtanúkkal. Aztán hogy csak egyes selejt típusokat tudtam megszűntetni, amit szintén megcáfoltam, egy adattal 4,7%-ról 0,4%-ra csökkent a selejt az adott gépen,ami folyamat monitorozva volt! Az egyéb ezzel járó előnyöket nem is számolták csak a selejt megtakarítást, de hogy a gép állás is sokkal kevesebb, gép rendelkezésre állás megnőtt, lehozott jó darabszám megnőtt, ezekrōl semmi....... 
Hosszú csaták után, még akartak adni 110 000 forintot, de felálltam az asztaltól, és azt mondtam, ha ez a pénz ami úszik  fontosabb a Continental - nak, mint az én családomnak akkor tisztelt igazgató urak tartsák meg! De javaslatra tőlem ne számítsanak! Lemondtam a Continental javára arról a110 ezerről is.
Kérdezze valaki miért nem akarok törvény tisztelő multinál dolgozni!? 
Gaguse
Gaguse 2018. 12. 06. 12:46
Előzmény: #60  Ayahuasca
#61
ne is mond, mindenhol ez megy! annyira gáz, hogy ilyen hülyének néznek mindenkit - és persze még tapsoljunk is hozzá ;)
Ayahuasca
Ayahuasca 2018. 12. 06. 12:34
Előzmény: #58  Gaguse
#60
Egy márciusi sikertelen kiszállítás miatt, elrendeltek március 15-re túlórát. Nehogy kötbér legyen a vége,mindent megígértek! 5x-ös bér, márciusi fizuval kifizetik, contis bögre, plusz szabi! Hárman voltunk az egész gyárban, kikötötték, hogy belépőkártyával sehol ne chekk-oljunk, ugorjuk át a beléptetőkapukat. 
Persze a márciusi fizuval nem jött semmi plusz, vártunk pár napot, senki - semmi! 
Gondoltam felmegyek megkérdezem miért nem jött pénz! A szegmens vezetőnk pont kiszúrt a folyósón (máig nem tudom hogy), amint a mellzsebemből kilógó bérpapírral vágtázok. Elkapta a karom, majd ott több tíz ember előtt félre akart rángatni, ez nem ment neki, így elkezdett velem hőbölögni, hogy mi az a zsebembe, ugye nem bérpapír. Mondom, de! Erre ő "mit csinálsz? Ki akarod magad rúgatni? Erről csak velem beszélhetsz!!" 
----Ez ugye teljesen törvényes, jogilag támadhatatlan - - - persze nekünk sem kellett volna elvállalni a munkát. Segíteni szerettünk volna, és pénzt keresni. 
A bérszámfejtésen elmondták, hogy oda semmilyen könyveléssel nem került fel ilyen túlóra. 
A nagy cégek törvénytisztelése 
Ayahuasca
Ayahuasca 2018. 12. 06. 12:10
Előzmény: #58  Gaguse
#59
🤔
Gaguse
Gaguse 2018. 12. 06. 11:55
Előzmény: #57  Ayahuasca
#58
tisztelet ;) én már ott szétkentem volna az arcát az egyik présen :D
Ayahuasca
Ayahuasca 2018. 12. 06. 11:44
Előzmény: #53  nemIesszapport
#57
Continental Veszprém 2010-2017 között. Keményen nyomtam a túlórákat, egy szerdai pihenő napon nem vállaltam el, műszakvezető egész nap kerülgetett, hogy márpedig jönni kell. Szak végén odamentem hozzá, és mondtam, hogy a párom van évek óta táppénzen a fiammal ha megbetegszik, és most mivel amúgy is pihenő napos lennék megígértem Neki, hogy otthon leszek a kisfiammal, mert a Balluff is cseszteti Őt a táppénz miatt. Erre kiröhögött a művezető, és azt mondta "első a Continental, második a család, aztán minden más" Én pedig mivel nem akartam szétkenni a fejét valamelyik gépen, felettem a kabátomat, és hazamentem, pont a lépcsőházban találkoztam a családommal, mentek a kicsivel orvoshoz, amikor hív a Conti, felvettem a telót majd mondtam, hogy most mondd el a négy éves kisfiúnak is miért nem lehetnek vele a szülei amikor beteg, és oda adtam a telefont a kicsinek, hogy beszéljen a művezetővel, a többit nem írom le. 
Gaguse
Gaguse 2018. 12. 06. 11:23
Előzmény: #52  deszcsakafi
#56
és 1 nickem van/volt és lesz...
_Macika_
_Macika_ 2018. 12. 06. 11:23
Előzmény: #54  Gaguse
#55
)
Gaguse
Gaguse 2018. 12. 06. 11:22
Előzmény: #52  deszcsakafi
#54
én lebeszélni? ne állj belém mert nem vagyok szektás fideszes ;)
nemIesszapport 2018. 12. 06. 11:19
Előzmény: #51  Ayahuasca
#53
Igaz, hogy a jog a kis szir-szar helyeken nem nagyon érvényesül, de pont a multik azok, akik többnyire betartják azt, hisz nekik van a legnagyobb vesztenivalójuk.
deszcsakafi
deszcsakafi 2018. 12. 06. 11:17
Előzmény: #47  Gaguse
#52
látom te most már kezdesz színt vallani. Elárulod nekünk korábban melyik nicken beszélted le a Phylt ill. Opimus-t? :)) köszi
Ayahuasca
Ayahuasca 2018. 12. 06. 11:14
Előzmény: #47  Gaguse
#51
Abszolút veled értek egyet! Már hosszú évek óta tapasztalom, hogy a jog köszönő viszonyban sincs a valósággal, és egy multinál minél szebb a kirakat annál nagyobb bent a tudatlanok kivéreztetése. Sok évet dolgoztam már én is multiknak, autóipari, építőanyag gyártó üzem stb. Bizony akit csak lehetett hülyének néztek, akit meg nem azt kicsinálták. 
_Macika_
_Macika_ 2018. 12. 06. 10:29
#50
A Policy Agenda által készített reprezentatív kutatás szerint a munkaképes korú lakosság 83 százaléka elutasítja a javaslatot. Mindössze 9 százalék támogatja a kormánypárti kezdeményezést.Kétféle narratíva alakult ki a javaslat kapcsán. A Fidesz azt mondta, hogy ezzel lehetőség nyílik arra, hogy többet kereshetnek a túlmunkával a dolgozók. Ezzel 12 százalékuk ért egyet. Ugyanakkor a szakszervezetek által is képviselt kijelentéssel, amely szerint "a túlóraszám növelésével növekszik a dolgozók kiszolgáltatottsága", már 81 százalékuk ért egyet. (A válaszadók 4 százaléka mondta, hogy egyik állítást sem fogadja el, és 3 százalék nem tudott dönteni a kérdésben.) Ez pedig azt jelenti, hogy a Fidesz nem volt képes érvényesíteni narratíváját a kérdésben.
badsector1
badsector1 2018. 12. 06. 09:21
Előzmény: #48  elemes
#49
Szerintem ennek az egész túlórakeret emelésnek az értelme az állami alkalmazottak szívatása lesz.
elemes
elemes 2018. 12. 06. 09:10
Előzmény: #5  badsector1
#48
az egészségügynek rosszul jön a túlórakeret emelése.
Gaguse
Gaguse 2018. 12. 06. 09:00
Előzmény: #46  parkinson
#47
nem válaszoltál arra amit írtam. látszik, hogy nem a való világban élsz és dolgozol. Elhiszem hogy pár szektásnak tök jó akik a mézes bödön közelében vannak, de kb ennyi, mindenki más szenved. Itt ahol élek, nagyon sok nemzetközi multi van, és ez egy fejlett régió. Tudod mennyit keresnek itt a melósok? elmondom, a kötelező túlórákkal kb 150 nettó ;) (persze ha nem veszik el a jelenlétit) akkor elmondom a nagy fizetésemelést jövőre: 8% amiből 4% lsz alap a többi ADHATÓÓÓÓ! magyarul, mindenki kap 4%-t :D ez a való világ nem a szektás rózsaszín köd ;)
parkinson 2018. 12. 06. 08:55
Előzmény: #43  Gaguse
#46
Óriási béremelés lesz a kecskeméti Mercedes-gyárbanhttps://www.napi.hu/magyar_vallalatok/mercedes-gyar-beremeles-kecskemet-2019.669370.html
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2018. 12. 06. 08:54
Előzmény: #40  parkinson
#45
Szeretnék emlékeztetni minden feledékeny fidesznyiket arra, hogy az alkoholizmussal dehonesztálást maga Kedves Vezető mutatta be mint új módszert 1998-ban az őt korábban patronáló Horn Gyula ellen amikor először szart egy markánsat az őt etető kézbe. Úgyhogy ez csak simán bolsi érvelés, nem libsibolsi.
Törölt felhasználó 2018. 12. 06. 08:50
Előzmény: #40  parkinson
#44
Copy. ma, 08:27előzmény: #31  deszcsakafi#32Valóban a legjobb döntés részetekről a nyúlcipő😎
Gaguse
Gaguse 2018. 12. 06. 08:50
Előzmény: #40  parkinson
#43
erre mondj valamit akkor :A munkaidő-beosztásnak - a jogszabálybamost bekerülő módon történő - módosítása alapján végzett munka nem minősül rendkívüli munkavégzések, a munkavállaló hozzájárulásával módosított beosztás alapján végzett munka: rendes munkaidő.Így az a munkavállaló, aki hozzájárul a beosztás módosításához, egyrészt lemond a rendkívüli munkaidőre járó bérpótlékról, másrészt ez a munkavégzés nem számítható bele a rendkívüli munkaidő most bevezetendő 400 órás kvótájába sem. A gyakorlatban már ma is sok esetben előfordul, hogy a munkaidő-beosztástól eltérő munkavégzést azért nem minősítik rendkívüli munkaidőnek, mert ahhoz a munkavállaló hozzájárult
badsector1
badsector1 2018. 12. 06. 08:48
Előzmény: #22  parkinson
#42
Idéznéd a törvényjavaslatot, amit 17-en nem tudnak szövegértelmezni.
Gaguse
Gaguse 2018. 12. 06. 08:47
Előzmény: #40  parkinson
#41
mondják a szektások, akkor elmondom a ti érveléseiteket: libsi, Soros, elmúlt 8 év, de hát nincs jobb :D
parkinson 2018. 12. 06. 08:45
Előzmény: #38  Gaguse
#40
""Kósa is ezt mondta részegen a parlamentben :D""
Megérkeztünk a libsibolsi érveléshez?
Ki is szálltam, szenvedjetek, sz@r lehet ilyen frusztráltan élnetek.
Gaguse
Gaguse 2018. 12. 06. 08:43
Előzmény: #37  parkinson
#39
ez nem igaz: A munkaidő-beosztásnak - a jogszabálybamost bekerülő módon történő - módosítása alapján végzett munka nem minősül rendkívüli munkavégzések, a munkavállaló hozzájárulásával módosított beosztás alapján végzett munka: rendes munkaidő.Így az a munkavállaló, aki hozzájárul a beosztás módosításához, egyrészt lemond a rendkívüli munkaidőre járó bérpótlékról, másrészt ez a munkavégzés nem számítható bele a rendkívüli munkaidő most bevezetendő 400 órás kvótájába sem. A gyakorlatban már ma is sok esetben előfordul, hogy a munkaidő-beosztástól eltérő munkavégzést azért nem minősítik rendkívüli munkaidőnek, mert ahhoz a munkavállaló hozzájárult
Gaguse
Gaguse 2018. 12. 06. 08:38
Előzmény: #33  parkinson
#38
Kósa is ezt mondta részegen a parlamentben :D
parkinson 2018. 12. 06. 08:37
Előzmény: #28  totoro
#37
Na itt a bizonyíték! Ezt írtad! Így tudsz szöveget értelmezni!
"Nem zavar, hogy a jelenlegi szabályozást linkelted, nem a tervezetet, PISA huszár?"
Nincs új szabályozás a jelenlegi marad érvényben, a keretet javasolják majd módosítani!
deszcsakafi
deszcsakafi 2018. 12. 06. 08:35
Előzmény: #35  deszcsakafi
#36
itt is többen vannak. Naná! 2 millióan. :)))) https://www.facebook.com/csillamfasz/
deszcsakafi
deszcsakafi 2018. 12. 06. 08:34
#35
így hazudik a balliberó kisebbség, magyarok milliói... LOL. HAZUGSÁG!referencia: "1 millióan Matolcsy György lemondásáért" FB csoporttények: 107 ember kedveli. 105 ember követi.
deszcsakafi
deszcsakafi 2018. 12. 06. 08:30
Előzmény: #32  badsector1
#34
másoknak meg a sárga mellény, csak aztán dolgozzanak is egy kicsit, tegyenek végre valami hasznosat, lehet szemetet szedni hápogás közben is...
parkinson 2018. 12. 06. 08:28
Előzmény: #30  Gaguse
#33
http://www.rsm.hu/blog/2016/11/a-tulora-azaz-a-rendkivuli-munkaidoben-torteno-munkavegzes-szabalyai
A túlóra, azaz a rendkívüli munkaidőben történő munkavégzés szabályai
Olvasgassál! Nem hülyéztem le senkit! Bizonyított, hogy a témáról fogalmad sincsen és a méltatlankodásod hamis, a tudatlanságod nem mentség.
badsector1
badsector1 2018. 12. 06. 08:27
Előzmény: #31  deszcsakafi
#32
Valóban a legjobb döntés részetekről a nyúlcipő😎
deszcsakafi
deszcsakafi 2018. 12. 06. 08:24
Előzmény: #25  parkinson
#31
annyit sem tudnak hogy a szakszervezet valójában általában nem a munkavállalók oldalán áll... ezekkel ne vitázz sztem.
Gaguse
Gaguse 2018. 12. 06. 08:20
Előzmény: #28  totoro
#30
LOL, de 17 embert lehülyéz egyből :D ilyenek a szektások na...
badsector1
badsector1 2018. 12. 06. 08:20
Előzmény: #25  parkinson
#29
A vasárnapi boltzár és az elrendelhető túlóra nővelése nem egymásnak ellentmondó ötletelés?Az egyik növelné a másik csökkentené a munkavállalónak a családjával tölthető idejét.
totoro
totoro 2018. 12. 06. 08:17
Előzmény: #25  parkinson
#28
Nem zavar, hogy a jelenlegi szabályozást linkelted, nem a tervezetet, PISA huszár?
Gaguse
Gaguse 2018. 12. 06. 08:15
Előzmény: #25  parkinson
#27
akkor szövegértés: vagy legalább a rendkívüli munkaidő mértékével egyező szabadidő illeti meg a munkavállalót
Gaguse
Gaguse 2018. 12. 06. 08:14
Előzmény: #23  Gaguse
#26
konkrétan nincs ember sehol, szóval elmondom mi lesz most! mindenki marad 8 helyett napi 10 órában, aztán majd 3 év múlva lecsúszhatod :D lol a Kósá-t meg a másik jó képességűt behajtanám kicsit dolgozni, hogy megtudják ez milyen ;) 
parkinson 2018. 12. 06. 08:14
Előzmény: #22  parkinson
#25
https://ado.hu/munkaugyek/tul-sok-az-el-nem-szamolt-tulora/
Túl sok (az el nem számolt) túlóra?
Ha a munkáltató a munkavállalót az előre közölt munkaidő-beosztástól eltérő időpontban, vagy a munkaidőkereten felül is rendelkezésre állásra, illetve munkavégzésre kötelezi, rendkívüli munkaidőről beszélünk. A rendkívüli munkaidőre bérpótlék, vagy legalább a rendkívüli munkaidő mértékével egyező szabadidő illeti meg a munkavállalót. A bérpótlékot az adott havi bérkifizetéssel egyidejűleg kell teljesíteni, illetve kereten felüli órák esetében azt a munkaidőkeret zárása után kell kifizetni, illetve a törvény a szabadidő kiadására is meghatároz határidőt. Ha a munkáltató a rendkívüli munkaidőt nem számolja el a törvénynek megfelelően, az az alábbi kockázatokkal jár. Olvasd el!!!
Persze aki nem tud olvasni és csak az ATV-t nézi, szöveget sem tud értelmezni, az hülyeségeket fog ide beírogatni. 
badsector1
badsector1 2018. 12. 06. 08:14
Előzmény: #22  parkinson
#24
Idéznéd a törvényjavaslatot. Amit 17-en nem tunak szövegértelmezni!
Gaguse
Gaguse 2018. 12. 06. 08:11
Előzmény: #22  parkinson
#23
akkor menjél azt dolgozzál gyárban! elmondom hogyan is működik ez a dolog a való világban! Szombaton túlóra van - KÖTELEZŐEN!! nincs nem, nem érek rá vagy most megjött a télapó! be jössz és kuss! lexarom hogy kifizetik!! nem kell a fidesz szektás duma ;)
parkinson 2018. 12. 06. 08:04
Előzmény: #17  rockmaster
#22
A  túlórákat havonta kell majd elszámolni, kifizetni, nem pedig a 36 hónapos időkeret végén, amint azt az eredeti törvényjavaslatból ki lehetett olvasni. Arra viszont lehetősége maradna a munkaadónak, hogy a termelési ciklusokhoz hosszabb időtávon igazíthassa a munkavégzést: amikor kampány van, hosszabb munkanapokat rendelhet el, máskor pedig rövidebbeket, és ezeknek 1 helyett 3 év alatt kell egyensúlyba kerülniük a törvényben rögzített munkaidővel.
Az eddigi 17 kommentelő is bizonyítja, hogy a PISA középiskolai felmérések igazolták, hogy a szövegértelmezéssel nálunk komoly gondok vannak. Persze akik fogalmakkal, szóértelmezéssel nincsenek tisztában azoknál ez érthető.
goldi 2018. 12. 06. 08:03
Törölt hozzászólás
#21
totoro
totoro 2018. 12. 06. 07:53
Előzmény: törölt hozzászólás
#20
Nyugi, a Fidesz hívők mindjárt jönnek, és megmondják ez miért jó. Vagy hogy az egészért Soros a felelős.
Törölt felhasználó 2018. 12. 06. 07:49
Előzmény: törölt hozzászólás
#19

Teljesen igazad van, de amíg az álom tart, addig ezt nem veszik észre. Tömve vannak a plázák, hotelek, Balatonra 2 év a várólista és sorolhatnán. Legtöbben nem néznek a jövőbe, akik igen, azok lelépnek. A többieknek megfelel, a mostani "jólét", sőt sokan rájöttek, hogy a fidesszel sikerre vannak ítélve, csak jól kell beilleszkedni.
A másik oldalon nincs mit csodálni, hiszen az ellenzék = a nullával. Szerintem őket is már kilóra megvették, vagy zsarolják, vagy megfenyegették- nem tudom, de jól jön ez a töketlenkedés a fidesznek, legalább foglalják a helyet, de esélytelenek. Ha nem jön egy világválság, legközelebb már nem kell menni szavazni, alkotmányba kerül az egypártrendszer.
goldi 2018. 12. 06. 07:46
Törölt hozzászólás
#18
rockmaster 2018. 12. 06. 07:42
Előzmény: #15  mozarto
#17

Ezért mondom, hogy ez egy handabandázó, hazudozó kormány, nem szabad komolyan venni egyik megnyilatkozásukat se.
Ahogy láthatóan Orbánék se veszik komolyan amint mondanak, én se veszem komolyan őket, kinevetem!
goldi 2018. 12. 06. 07:32
Törölt hozzászólás
#16
mozarto 2018. 12. 06. 07:04
#15
Nem régen a még a demokratikus keresztény kormányunk még a vasárnapi boltzárat is belengette, mint a keresztény értékek védelmezője. Most  hol vannak a keresztény értékeket védők: Semjén, Harrach.? Ugye a 400  túlóra is a családok érdekét szolgálja? A 400 óra átlagosan napi 2 órát vesz el a családtól.  Hát gratulálok, csak igy tovább,  lassan a sztahanovista mozgalmat is meghirdethetik. 
Törölt felhasználó 2018. 12. 06. 07:03
Előzmény: törölt hozzászólás
#14
Persze ezt azok mondják, akik nem találták meg a számításukat a saját hazájukban. ;)
Ezeket a véleményeket így is kell kezelni.
Jockey-Bacsi
Jockey-Bacsi 2018. 12. 06. 05:45
Előzmény: törölt hozzászólás
#13
goldi 2018. 12. 06. 04:37
Törölt hozzászólás
#12
peter_s 2018. 12. 05. 23:17
Előzmény: #9  Törölt felhasználó
#11
Ezeket az összeszerelő melókat, amelyeket Magyarországra visznek, simán lehet automatizálni. Nem minden munkafolyamtot persze, de ha a magyarországi cégeket nézzük, akkor bőven van mozgástér, csak sajnálják rá a pénzt, pedig simán megtérülne középtávon. Szerintem tudják mit csinálnak az auógyárak. Egyrészt ahogy szívják vissza a pénzt a jegybankok a piacról, úgy szépen egyensúlyba kerül majd a munkerőpiaci kereslet-kínálat is, kevesebb munkáskéz fog kelleni a csökkenő megrendelések miatt, másrészt ha elektromos autó lesz a fő profiljuk, akkor nem lesz ekkora munkaerőigény sem a gyártósorokra. Különben a munkaerőkérdést kb. 10 percen belül meg tudja oldani egy nagyvállalat, be kell lengetni kb. 1000 - 1500 EUR nettót a melósnak, és mennek, simán ki tudják fizetni. Németországban ennél sokkal nagyobb pénzeket kifizetnek egyes cégeknél. De most az is divat, hogy Ukrajnából vagy Szerbiából szereznek vendégmunkásokat, azok 500 - 600 EUR-nak is örülnek.
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2018. 12. 05. 23:09
Előzmény: #2  lzoli41
#10
Azt ugye tudod hogy Magyarországon nem az autógyár törvénykezik hanem a viktoriánus fosegylet?
Törölt felhasználó 2018. 12. 05. 22:40
Előzmény: #8  peter_s
#9
Igaz, ahol lehet automatizálni, ott megoldás lehet az is. De nem lehet mindent automatizálni.
Nevetséges, hogy az autógyárak Magyarországon és Szlovákiában bővítenek, amikor már rég elfogyott a munkaerő.
peter_s 2018. 12. 05. 22:34
Előzmény: #6  Törölt felhasználó
#8
Hát pont nem az az egyetlen racionális megoldás, hogy el kell vinni a munkát, hanem lehet például automatizálni vagy optimalizálni a munkafolyamatokat. Például Nyugat-Európában rengeteg olyan raktár van, ahol nem emberek által vezetett munkagépek végzik az anyagmozgatást, Magyarországon egy ilyet mutass nekem. Van más lehetőség is tehát, csak az a helyzet, hogy a tipikus magyar menedzsment projekteket akar kapni futószalagon, fűt-fát megígér, tőkére beruházni viszont már derogál a menedzsmentnek, mindent munkával akar megoldani mert olcsóbb rövidtávon.
Törölt felhasználó 2018. 12. 05. 22:23
Előzmény: #5  badsector1
#7
Ahol akarták, eddig is megtalálták a módját a túlóráztatásnak. De hogy megtehesse a munkáltató azt, hogy 3 év múlva fizeti ki a túlórát, az példátlan. Az meg a nép szokásos hülyének nézése, hogy a munkavállaló beleegyezése kell a túlórához.
Törölt felhasználó 2018. 12. 05. 22:20
Előzmény: #4  rockmaster
#6
Biztos kell a pénz Orbánnak stadionépítésre. Mert arra épeszű magyarázat nincs, hogy hogyan képzelhetik azt a gyárak, hogy túlórára alapozva bővítsék a termelést. A munkaerő mennyisége adott, ha több a munka, mint amennyit el tud látni, akkor a többletet el kell vinni más országba, ez az egyetlen racionális megoldás.
badsector1
badsector1 2018. 12. 05. 22:16
Előzmény: #4  rockmaster
#5
Egészségügyben, oktatásban, MÁV-nál sem jön rosszul a túlóra emelés.
rockmaster 2018. 12. 05. 20:14
Előzmény: #2  lzoli41
#4

A törvényeket a magyar kormány hozza, nem a német multi.
Én azt gondolom, hogy nem is biztos, hogy a külföldi multik miatt akarják ezt bevezetni, hanem sokkal inkább a rossz munkaszervezésű magyar középvállalatok miatt. A kisebb kkv-nál így is rengeteget dolgoztatják az embereket, ehhez zárkóznak most a közepes méretű magyar cégek.
Seismic
Seismic 2018. 12. 05. 20:12
#3
A bevandorlok meg elveszik a munkankat☺ lol
lzoli41 2018. 12. 05. 19:47
Előzmény: #1  portfolio
#2
Köszönjük a német multiknak akik Németországban kb 190 munkaórával kevesebb munkaóróban foglalkoztathatják saját honfitársukat amit a német képviselőik nem is hagynak nekik növelni. Az idegen befolyás tényleg veszélyes. https://g7.hu/elet/20181205/egyetlen-grafikon-megmutatja-miert-rabszolga-a-rabszolgatorveny/ A megemelt túlórával együtt pedig már teljes éllovasok lehetünk. Mindezek ellenére ezzel a rengeteg munkával és emelkedő bérek mellett sem képződik annyi járulék, hogy az egészségügy kilépjen az alulfinanszírozottságból. Én ezt elfogadhatatlannak tartom. Lehet úgy állna fenn az érdekegyensúly, hogyha a német multinak a magyar munkavállalók részére is biztosítani kellene a választásuk esetére a német munkajogot, ha már mi is biztosítjuk nekik a legnagyobb kedvezmény elvét.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek