Topiknyitó: Portfolio 2018. 12. 05. 19:47

Magyarok millióival megy szembe a kormány - Hihetetlen károkat okoznak a dolgozó embereknek  

Ugrás a cikkhez
A túlórák számának drasztikus növelése nem lehet jó a munkaerõpiac minden szereplõjének. Miután a cégek örülnek, ki lehet találni, hogy kik lesznek a vesztesek. A 400-as túlórakeret minden bizonnyal már rengeteg dolgozónál
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Ayahuasca
Ayahuasca 2018. 12. 06. 14:40
Előzmény: #71  Gaguse
#80
Én értem, nem bonyolult dolgok ezek sem, azért mert angolul van!? 
Bármelyik kisiskolás megérti, ha magyarul mondod! Hókusz pókusz az egész 
gassly65 2018. 12. 06. 14:40
Törölt hozzászólás
#79
Gaguse
Gaguse 2018. 12. 06. 14:38
Előzmény: #76  sanka
#78
ismét :D
Ayahuasca
Ayahuasca 2018. 12. 06. 14:37
Előzmény: #70  deszcsakafi
#77
Meg ugye, mit lát egy új melós? 
Ááá, mennyi lehetőség, aztaaaa! 
Valójában ott a gomb azt nyomd! 
Én pont ezt nem hagytam, harcoltam ellene 
sanka 2018. 12. 06. 14:37
Előzmény: #73  _Macika_
#76
Lebukott:))
Ayahuasca
Ayahuasca 2018. 12. 06. 14:35
Előzmény: #70  deszcsakafi
#75
Igen csak az valami hasonló mint itt a BÉT en, nem kockáztatsz, és nem veszel mondjuk Estmédiát, hanem csak otp - t, mert az tuti, de nem is hoz, annyit mint Est. 2ft - 140 Ft 
Én nem értem be azzal ami csak úgy vagyogat
Gaguse
Gaguse 2018. 12. 06. 14:25
Előzmény: #72  Törölt felhasználó
#74
na ez igazi fidesz szektás hozzáállás! pártag is vagy esetleg? :D 
_Macika_
_Macika_ 2018. 12. 06. 14:25
Előzmény: #72  Törölt felhasználó
#73
nem váltottál nicket )
Törölt felhasználó 2018. 12. 06. 14:22
Előzmény: #71  Gaguse
#72
Nezd aki meg akarja oldani es kelloen tokos, az megoldja. A tobbi meg beall szepen a sorba.
Gaguse
Gaguse 2018. 12. 06. 14:17
Előzmény: #70  deszcsakafi
#71
ez az új Kósa féle xar tuti ebben fog segíteni... egy melósnak magyarázza majd el Kósa Úr a work/life balance-t :D
deszcsakafi
deszcsakafi 2018. 12. 06. 14:13
Előzmény: #69  Ayahuasca
#70
hát meg aki hagyja magát a munkahelyén "legyalultatni", az hagyja magát... tegyük hozzá. El lehet érni a megfelelő work/life balance-t..
Ayahuasca
Ayahuasca 2018. 12. 06. 14:04
Előzmény: #61  Gaguse
#69
Ugye aki tapasztal, az tud! 
Kitartás kolléga! 
Ayahuasca
Ayahuasca 2018. 12. 06. 14:02
Előzmény: #58  Gaguse
#68
Köszi! 
Most, hogy mondod! 
Ayahuasca
Ayahuasca 2018. 12. 06. 13:47
Előzmény: #65  Ayahuasca
#67
Azt tanítják nekik, hogyan hajtsa igába saját vérét 
Ayahuasca
Ayahuasca 2018. 12. 06. 13:43
Előzmény: #65  Ayahuasca
#66
Bocsi őstörténet =ostor 
Ayahuasca
Ayahuasca 2018. 12. 06. 13:42
Előzmény: #63  deszcsakafi
#65
Az utolsó csepp véred kiszívnák, és vannak akik asszisztálnak hozzá, folyamatos képzéseken vesznek részt, hogyan kell fogni az őstörténet, amit a fejlett nyugat adott a mocsok kezébe, persze vannak kivételek szerencsére, de tudok nagyon szomorú tényeket, ahol szerencsétlen nyugdíj előtt állókat, az igazukért kiállókat, aljas módszerekkel távolítottak el, emberi valójukban megalázva! 
deszcsakafi
deszcsakafi 2018. 12. 06. 13:42
Előzmény: #63  deszcsakafi
#64
a mínusszal semmit nem érsz, ezzel csak a szimpátiádat fejezed ki személyemmel kapcsolatban, attól még igazam van mindaddig ameddig nem cáfolod, úgyhogy maradj a háttérben mínuszolni sunyi módon, senkit az ég világon nem érdekel.. :)))
deszcsakafi
deszcsakafi 2018. 12. 06. 13:35
Előzmény: #57  Ayahuasca
#63
nocsak! a multik több pénzt adnak, de a multik ilyenek, mi multikat akartunk. Ezt akartuk. EU....
Ayahuasca
Ayahuasca 2018. 12. 06. 13:29
#62
Szerződésben foglalt keretek között működik ötletmanagemet is, ahol az általad megvalósított fejlesztést folyamatosan monitorozzák egy évig, és az elért éves megtakarítás után a megvalósítás mélységétől függően 10-25 %-át megkapod bruttó! Ezen felbuzdulva két  év alatt több mint húsz javaslatot nyújtottam be. Ebből három abszolút jól mérhető, számolható megtakarítás volt. Egyikre sem fizettek semmit, de ígéretek voltak, csak folytassam a munkát. 
Két év várakozás, és jelzések (szóltam, hogy még mindíg nincs pénz) után, elkezdtem kopogni a pénzemért. Több mint egy év kopogtatás, újra és újra számolás után kijött, hogy tartoznak nekem ~3000000 Ft bruttóval. Ezt újra számolták négyszer a cég controlling osztályán, mindíg szinte hajszálra ugyanaz az eredmény jött ki. Ebből megkaptam a felének az egyharmadát különböző okokra hivatkozva, amiket nem fogadtam el, és bizonyítási eljárást kezdeményeztem, ahol én egyedül, senki mellettem(, pontosabban akik mellettem voltak, azok nem jöhettek a tárgyalásokra), szemben a német vezérigazgatóval, a magyar vezérrel, a szegmens vezetővel, gyártósori mérnökömmel, az ötletmanagerrel (tehet ezek közül senki velem), tárgyaljak, és bizonyítsam az igazam! Folyamatosan támadtak, kérdés zápor közepette. Alap vád volt, hogy nem egyedül csináltam, de nem tudták bizonyítani, én viszont igen az ellenkezőjét szemtanúkkal. Aztán hogy csak egyes selejt típusokat tudtam megszűntetni, amit szintén megcáfoltam, egy adattal 4,7%-ról 0,4%-ra csökkent a selejt az adott gépen,ami folyamat monitorozva volt! Az egyéb ezzel járó előnyöket nem is számolták csak a selejt megtakarítást, de hogy a gép állás is sokkal kevesebb, gép rendelkezésre állás megnőtt, lehozott jó darabszám megnőtt, ezekrōl semmi....... 
Hosszú csaták után, még akartak adni 110 000 forintot, de felálltam az asztaltól, és azt mondtam, ha ez a pénz ami úszik  fontosabb a Continental - nak, mint az én családomnak akkor tisztelt igazgató urak tartsák meg! De javaslatra tőlem ne számítsanak! Lemondtam a Continental javára arról a110 ezerről is.
Kérdezze valaki miért nem akarok törvény tisztelő multinál dolgozni!? 
Gaguse
Gaguse 2018. 12. 06. 12:46
Előzmény: #60  Ayahuasca
#61
ne is mond, mindenhol ez megy! annyira gáz, hogy ilyen hülyének néznek mindenkit - és persze még tapsoljunk is hozzá ;)
Ayahuasca
Ayahuasca 2018. 12. 06. 12:34
Előzmény: #58  Gaguse
#60
Egy márciusi sikertelen kiszállítás miatt, elrendeltek március 15-re túlórát. Nehogy kötbér legyen a vége,mindent megígértek! 5x-ös bér, márciusi fizuval kifizetik, contis bögre, plusz szabi! Hárman voltunk az egész gyárban, kikötötték, hogy belépőkártyával sehol ne chekk-oljunk, ugorjuk át a beléptetőkapukat. 
Persze a márciusi fizuval nem jött semmi plusz, vártunk pár napot, senki - semmi! 
Gondoltam felmegyek megkérdezem miért nem jött pénz! A szegmens vezetőnk pont kiszúrt a folyósón (máig nem tudom hogy), amint a mellzsebemből kilógó bérpapírral vágtázok. Elkapta a karom, majd ott több tíz ember előtt félre akart rángatni, ez nem ment neki, így elkezdett velem hőbölögni, hogy mi az a zsebembe, ugye nem bérpapír. Mondom, de! Erre ő "mit csinálsz? Ki akarod magad rúgatni? Erről csak velem beszélhetsz!!" 
----Ez ugye teljesen törvényes, jogilag támadhatatlan - - - persze nekünk sem kellett volna elvállalni a munkát. Segíteni szerettünk volna, és pénzt keresni. 
A bérszámfejtésen elmondták, hogy oda semmilyen könyveléssel nem került fel ilyen túlóra. 
A nagy cégek törvénytisztelése 
Ayahuasca
Ayahuasca 2018. 12. 06. 12:10
Előzmény: #58  Gaguse
#59
🤔
Gaguse
Gaguse 2018. 12. 06. 11:55
Előzmény: #57  Ayahuasca
#58
tisztelet ;) én már ott szétkentem volna az arcát az egyik présen :D
Ayahuasca
Ayahuasca 2018. 12. 06. 11:44
Előzmény: #53  nemIesszapport
#57
Continental Veszprém 2010-2017 között. Keményen nyomtam a túlórákat, egy szerdai pihenő napon nem vállaltam el, műszakvezető egész nap kerülgetett, hogy márpedig jönni kell. Szak végén odamentem hozzá, és mondtam, hogy a párom van évek óta táppénzen a fiammal ha megbetegszik, és most mivel amúgy is pihenő napos lennék megígértem Neki, hogy otthon leszek a kisfiammal, mert a Balluff is cseszteti Őt a táppénz miatt. Erre kiröhögött a művezető, és azt mondta "első a Continental, második a család, aztán minden más" Én pedig mivel nem akartam szétkenni a fejét valamelyik gépen, felettem a kabátomat, és hazamentem, pont a lépcsőházban találkoztam a családommal, mentek a kicsivel orvoshoz, amikor hív a Conti, felvettem a telót majd mondtam, hogy most mondd el a négy éves kisfiúnak is miért nem lehetnek vele a szülei amikor beteg, és oda adtam a telefont a kicsinek, hogy beszéljen a művezetővel, a többit nem írom le. 
Gaguse
Gaguse 2018. 12. 06. 11:23
Előzmény: #52  deszcsakafi
#56
és 1 nickem van/volt és lesz...
_Macika_
_Macika_ 2018. 12. 06. 11:23
Előzmény: #54  Gaguse
#55
)
Gaguse
Gaguse 2018. 12. 06. 11:22
Előzmény: #52  deszcsakafi
#54
én lebeszélni? ne állj belém mert nem vagyok szektás fideszes ;)
nemIesszapport 2018. 12. 06. 11:19
Előzmény: #51  Ayahuasca
#53
Igaz, hogy a jog a kis szir-szar helyeken nem nagyon érvényesül, de pont a multik azok, akik többnyire betartják azt, hisz nekik van a legnagyobb vesztenivalójuk.
deszcsakafi
deszcsakafi 2018. 12. 06. 11:17
Előzmény: #47  Gaguse
#52
látom te most már kezdesz színt vallani. Elárulod nekünk korábban melyik nicken beszélted le a Phylt ill. Opimus-t? :)) köszi
Ayahuasca
Ayahuasca 2018. 12. 06. 11:14
Előzmény: #47  Gaguse
#51
Abszolút veled értek egyet! Már hosszú évek óta tapasztalom, hogy a jog köszönő viszonyban sincs a valósággal, és egy multinál minél szebb a kirakat annál nagyobb bent a tudatlanok kivéreztetése. Sok évet dolgoztam már én is multiknak, autóipari, építőanyag gyártó üzem stb. Bizony akit csak lehetett hülyének néztek, akit meg nem azt kicsinálták. 
_Macika_
_Macika_ 2018. 12. 06. 10:29
#50
A Policy Agenda által készített reprezentatív kutatás szerint a munkaképes korú lakosság 83 százaléka elutasítja a javaslatot. Mindössze 9 százalék támogatja a kormánypárti kezdeményezést.Kétféle narratíva alakult ki a javaslat kapcsán. A Fidesz azt mondta, hogy ezzel lehetőség nyílik arra, hogy többet kereshetnek a túlmunkával a dolgozók. Ezzel 12 százalékuk ért egyet. Ugyanakkor a szakszervezetek által is képviselt kijelentéssel, amely szerint "a túlóraszám növelésével növekszik a dolgozók kiszolgáltatottsága", már 81 százalékuk ért egyet. (A válaszadók 4 százaléka mondta, hogy egyik állítást sem fogadja el, és 3 százalék nem tudott dönteni a kérdésben.) Ez pedig azt jelenti, hogy a Fidesz nem volt képes érvényesíteni narratíváját a kérdésben.
badsector1
badsector1 2018. 12. 06. 09:21
Előzmény: #48  elemes
#49
Szerintem ennek az egész túlórakeret emelésnek az értelme az állami alkalmazottak szívatása lesz.
elemes
elemes 2018. 12. 06. 09:10
Előzmény: #5  badsector1
#48
az egészségügynek rosszul jön a túlórakeret emelése.
Gaguse
Gaguse 2018. 12. 06. 09:00
Előzmény: #46  parkinson
#47
nem válaszoltál arra amit írtam. látszik, hogy nem a való világban élsz és dolgozol. Elhiszem hogy pár szektásnak tök jó akik a mézes bödön közelében vannak, de kb ennyi, mindenki más szenved. Itt ahol élek, nagyon sok nemzetközi multi van, és ez egy fejlett régió. Tudod mennyit keresnek itt a melósok? elmondom, a kötelező túlórákkal kb 150 nettó ;) (persze ha nem veszik el a jelenlétit) akkor elmondom a nagy fizetésemelést jövőre: 8% amiből 4% lsz alap a többi ADHATÓÓÓÓ! magyarul, mindenki kap 4%-t :D ez a való világ nem a szektás rózsaszín köd ;)
parkinson 2018. 12. 06. 08:55
Előzmény: #43  Gaguse
#46
Óriási béremelés lesz a kecskeméti Mercedes-gyárbanhttps://www.napi.hu/magyar_vallalatok/mercedes-gyar-beremeles-kecskemet-2019.669370.html
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2018. 12. 06. 08:54
Előzmény: #40  parkinson
#45
Szeretnék emlékeztetni minden feledékeny fidesznyiket arra, hogy az alkoholizmussal dehonesztálást maga Kedves Vezető mutatta be mint új módszert 1998-ban az őt korábban patronáló Horn Gyula ellen amikor először szart egy markánsat az őt etető kézbe. Úgyhogy ez csak simán bolsi érvelés, nem libsibolsi.
Törölt felhasználó 2018. 12. 06. 08:50
Előzmény: #40  parkinson
#44
Copy. ma, 08:27előzmény: #31  deszcsakafi#32Valóban a legjobb döntés részetekről a nyúlcipő😎
Gaguse
Gaguse 2018. 12. 06. 08:50
Előzmény: #40  parkinson
#43
erre mondj valamit akkor :A munkaidő-beosztásnak - a jogszabálybamost bekerülő módon történő - módosítása alapján végzett munka nem minősül rendkívüli munkavégzések, a munkavállaló hozzájárulásával módosított beosztás alapján végzett munka: rendes munkaidő.Így az a munkavállaló, aki hozzájárul a beosztás módosításához, egyrészt lemond a rendkívüli munkaidőre járó bérpótlékról, másrészt ez a munkavégzés nem számítható bele a rendkívüli munkaidő most bevezetendő 400 órás kvótájába sem. A gyakorlatban már ma is sok esetben előfordul, hogy a munkaidő-beosztástól eltérő munkavégzést azért nem minősítik rendkívüli munkaidőnek, mert ahhoz a munkavállaló hozzájárult
badsector1
badsector1 2018. 12. 06. 08:48
Előzmény: #22  parkinson
#42
Idéznéd a törvényjavaslatot, amit 17-en nem tudnak szövegértelmezni.
Gaguse
Gaguse 2018. 12. 06. 08:47
Előzmény: #40  parkinson
#41
mondják a szektások, akkor elmondom a ti érveléseiteket: libsi, Soros, elmúlt 8 év, de hát nincs jobb :D

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek