Topiknyitó: Törölt felhasználó 2007. 01. 14. 18:09

Lelkisegély  

Ha bárkinek bármikor bármennyi veszteséget sikerül az itteni hozzászólásokkal elkerülnie, akkor érdemes volt megnyitni. Felelős hozzászólások érdemben segítséget nyújthatnak.



De pozíció felvételére vagy zárására ne bíztassunk senkit. Én nem fogom tenni.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2007. 03. 13. 21:46
Előzmény: #2897  Törölt felhasználó
#2900
mondjuk nekem a 97-es válság jut eszembe, amit sokan orosz válságnak hisznek (nem tudom miért). szvsz az is Japánból indult, mikor döltek a bankok szar jelzáloghitelei kint. amikor rájött valaki, hogy 1 nm teleingatlan nem ér 100 ezer USD-t.

egyébként az ingatlanlufi elég tipikus szvsz, mivel az emberek (például édesanyám) el nem tudják képzelni, hogy ha vesz egy lakást, akkor annak nemcsak felfele mehet az ára. hát tévednek. csak valahogy érzelmi kérdést csinálnak belőle, meghát elég alacsony a forgási sebessége a kéróknak (asszem ezt bátran mondhatom). azaz nincs az embereknek visszacsatolásuk arra, hogy éppen milyen értékű a lakásnak hitt befektetésük....szóval: lehet, hogy az ingatlanlufit minden generációnak be kell szopni, törvényszerűen?
Törölt felhasználó 2007. 03. 13. 21:44
Előzmény: #2896  Törölt felhasználó
#2899
Ez rávilágít arra, hogy lusta vagyok.
Személy szerint nem firtatom az okát. Megfigyeltem, ez tény. Hogy ennek mi az oka, találgatni lehet, van biztosan aki tudja is, engem ez cseppet nem izgat. A lényegen mit sem változtat.
kissherceg 2007. 03. 13. 21:43
Törölt hozzászólás
#2898
Törölt felhasználó 2007. 03. 13. 21:40
Előzmény: #2891  Törölt felhasználó
#2897
Csak nem tényleg bejön ez a forgatókönyv ami a nagy öntések előtt szokott lenni?
Azért inkább ne jöjjön be.

-miért, már nem shortolsz? molt csipegettél ma?

CHF és JPY téma: előbbi elég likvid ahhoz, hogy indikátor legyen? Úgy értem, elég kis tőke is meg tudja bolondítani az árfolyamot... a yen meg valszeg a hitel-visszafizetések miatt erősödik, nem? erre biztos rátapadt jó sok speki, és együtt erősítik a yen-vételekkel (no meg azért az USD sem számít az utóbbi időben vmi safe haven-nek... nyilván egy recessziós kilátás tovább gyengíti) vagy ennek nincs nagy valószínűsége? hihetőbb a vihar előtti csend? hogy látod?
Törölt felhasználó 2007. 03. 13. 21:40
Előzmény: #2894  Törölt felhasználó
#2896
értem. én tényleg nem értek a TA-hoz (az isiben azt tanultuk, hogy tilos).

Az exponenciális zuhanást értsem úgy, hogy a 115 feletti régiókat (közvetlenül a szint felett) nem védik a carry traderek? mert ha (csak tipelek) ez egy hagyomnyos ellenállási pont, akkor azt gondolnám így messzíről, hogy inflexiós pontként funkciónál (már csak elemi matek miatt).

igen. most, hogy visszaolvasom a kérdésemet magam sem értem, talán ez mutatja, hogy mennyire nem értek a kereskedési technikához (mondhatnám ultrafundamentalista vagyok).

Törölt felhasználó 2007. 03. 13. 21:36
Előzmény: #2894  Törölt felhasználó
#2895
És be ne jöjjön, hogy a probléma nem is onnan indul, ahonnan az ember várná, hanem egész máshonnan. (Most pl. a másodlagos jelzálogbankoktól).

Hát ne már, mert abból iszonyú zakó lesz.
Mondom az összes long poziban ülő miatt.
Törölt felhasználó 2007. 03. 13. 21:33
Előzmény: #2892  Törölt felhasználó
#2894
Fretek ne hülyéskedj, kérdezz amit akarsz, leírom mit gondolok :)))

Azért gondolom, mert visszanézve az USD/JPY grafikont több esetben kiszámítottam, hogy exponenciálisan süllyedtünk , ahogy közelített felé.
Nem lineárisan.

Egyszerűbben : minél közelebb került egy egységgel a 115-höz, mi ( és persze a világ is) annál nagyobb mértékben zuhantunk.

Ezért gondolom egy kritikus határnak.

Ilyen számítgatásokkal töltöm az időm, ha zárva a tőzsde. A környezetem nagy bánatára.
Törölt felhasználó 2007. 03. 13. 21:27
Előzmény: #2891  Törölt felhasználó
#2893
Nyilasi Attila ÉRT a tőzsdéhez.
Ezt gondolom.
És mivel jószándékú, véleményét másokkal is megosztja.
Ezt meg mint emberi értéket nagyra becsülöm benne.
Nem sémákban és mítoszokban gondolkodik, hanem GONDOLKODIK.

Ez itt nem a reklám helye, de tényleg becsülöm, és tudom, nem ma kezdte.
Törölt felhasználó 2007. 03. 13. 21:25
Előzmény: #2891  Törölt felhasználó
#2892
DLPH,

már másodszor írod, hogy a 115 jellemző szint. érzés vagy valami különös okod van ezt hinni?

nem kötekedni akarok, ma már egyszer megjártam, amikor v-kit megkérdeztem valamiről.

Törölt felhasználó 2007. 03. 13. 21:16
Előzmény: #2889  Törölt felhasználó
#2891
Hujjuj.
Most néztem meg forexen a helyzetet, a svájci frank és a japán jen egészen kockázatos tartományokba erősödött vissza délutántól.
Főleg a frank.
HA az USD/JPY meg átüti "szignifikánsan" a 115-öt, én a szomszéd kecskéjét is megshortolom az biztos. Ott érzésem szerint elszakadhat a cérna de ezerrel.
És ami gáz, hogy nem hirtelen erősödik egyik sem, hanem szép nyugodtan. Azt veszélyesebbnek ítélem.

Csak nem tényleg bejön ez a forgatókönyv ami a nagy öntések előtt szokott lenni?
Azért inkább ne jöjjön be.
Törölt felhasználó 2007. 03. 13. 21:10
Előzmény: #2889  Törölt felhasználó
#2890
Kötelező olvasmány ! ! ! link
Törölt felhasználó 2007. 03. 13. 21:03
Előzmény: #2887  Törölt felhasználó
#2889
Higgyétek el, a világon semmi hasznom vagy károm nem származik abból, hogy mit csináltok.
Nem mondanám ha nem így lenne :
a stop az egyetlen, ami megvéd a lassú (vagy gyors) haláltól.

Aki mást állít, amatőr, vagy sosem dolgozott még medve piacon, vagy találgat.
Ott ez nem működik ám !
Aláveszem,. föléshortolom, ha elfogyott a pénzem kiseggelem?
Nézzétek meg Japánt (tökéletes példa volt attól aki felhozta).

Kiollóztam néhány régebbi hsz-emből a témáhozvalókat, ha gondoljátok, merengjetek el ezeken.
Vakmajom is megmondta. Nincs mit hozzátennem, ez a lényeg.

Néhány régebbi idézet (lusta voltam újraírni)
-------------------------------------------------------
Van ám medve piac is (nem arról beszélek, hogy májusban átmenetileg 30 %-ot esett a BUX) ez csak éves szinten korrekció volt, semmi más. Hanem tartós csökkenésről. Akkor ez a módszer már nem biztos, hogy sikeres.

/ Mármint az alávevős - ezt én most írtam ide /

A mi tőzsdénk medve piacot tartósan még nem élt át. Lényegében 2000 és 2001 év volt bizonytalan. Előtte és onnantól kezdve szinte egyöntetű az emelkedés. Néhány nagyrészvényt kivéve a zömével ha semmit sem csinálunk 5 évvel ezelőtt csak veszünk, akkor ma semmi problémánk nem lenne.
Egy medve piacon (mondjuk 5 évig lassan de biztosan süllyednek a részvények) ez a koncepció nem lenne jó. És bizony eljönne könnyen az a pont, ahol veszteséggel zárná az ember a pozícióját.

A kiegészítésem: először is nem kevés szerencse is kell ehhez. Aztán önfegyelem. Olyan mértékű, amire az ember nem is gondol.Igazi jellemformáló hatalmas erő a tőzsde. Alázatra, szerénységre, józanságra, mértéktartásra és éleslátásra már az első 3 évben úgy megtanítja az embert, ami előtte elképzelhetetlen volt. Magam ezt saját bőrömön megtapasztaltam.

A jóslásokról : nos a TA tényleg gáz. Ha csak szegény Babics urat veszem alapul, nos nagyon mellétrafált az utóbbi 6 hónapban nem kevésszer. Pl MTELEKOM amióta szidta, csak felfelé ment. Már nem szidja, csökkent is valamelyest ( sicc!!). Sőt feketén fehéren odaírta egyik MTELEKOM elemzésébe(nézzetek utána) , hogy a nagy bef. alapok most (az egyszer?) tévednek! Ekkora naivitást! Nem semmi. Indokként a saját internetelérésének rossz minőségét hozta fel. Aranyos! És bősz naiv! A világ nem így működik! A nagytőke sosem téved (emiatt nagy). Mi pedig ezt elfogadva, megyünk utána. Ha sikerül.

Szóval kiegészítésként a lényeg : az up-ot ki kell futtatni addíg, amig az up tart. Ez sem könnyű, de legalább nyerésben vagy. Elmaradt hasznod fog keletkezni rossz esetben.
A down-t ki kell ütni nagyon gyorsan. És ha 10 poziból 2 nyerő, és a nyerőt kifuttatod, akkor a másik 8 veszteségét kompenzálod, és hasznod lesz. És nem ragadsz be. Ez a lényeg! Mert be lehet ragadni. Igaz hazánkban a tőzsdén eddig szerencsére rövidebb időkre.

Olyan nincs, hogy valaki a pozik több mint 50 %-át eltalálja csak egy nagyon bull piacon van ez. Mint a mi piacunk most. Sem az október 11-ei terrortámadás nem törte meg a trendet, sem az Orosz pénzügyi válság , amikor a Richter 3600 (HÁROMEZERHATSZÁZ) forintra zúgott be több mint tízezres magasságból. Persze vele együtt minden.

Volt idő, amikor a Matáv (ma Mtelekom) volt a leglikvidebb papír, én pl.vettem 2551-en és eldtam 2660-on . Azt hiszem, annál több sosem volt. Na mi legyen azzal, aki lefelé csak vesz és vesz de minden csak csökken, ő meg vesz és vesz.... Aztán nincs miből. Aztán évekre tizedelődik a pénze?

--------------------------------------------------------

Eddig egy régebbi idézet.
Gondolkodjatok a stop használatán, mielőtt elfogy miden pénzetek !

És a kiseggeléshez még annyit hadd mondjak, hogy - tegyük fel zöldbe visszafordulunk - és ha ezalatt az évek alatt a cég fundamentálisan értéktelenebb lett?

Akkor az életbe nem megy már vissza oda, ahol mi elkezdtük szépen aláveszegetni.

Hát tényleg csak döbbenek azokon akik azt mondják, a stop nem kell. Nekik. Míg ki nem nullázódnak.

Egy horror ami most szemebe jutott:
ha 2000 forintig kísérem a Matáv esését alávételekkel, MOST mi a frászt csinálnék?

Várnám míg újra 2200 lesz?

A következő életemben talán megvalósulna.

Törölt felhasználó 2007. 03. 13. 20:49
Előzmény: #2887  Törölt felhasználó
#2888
Brumm,brumm-megjöttem.

Törölt felhasználó 2007. 03. 13. 20:12
Előzmény: #2886  Törölt felhasználó
#2887
Hát szép estét kedves tőzsdén körmötrágó sorstársaim !

Kialakult némi hangos közösgondolkodás
a stoppokról és a technikai analízisekről.
Ismétlésekbe is fogok bocsátkozni, de régebbi több nagyon értékes hsz e topicban ezzel sokat foglalkozott (nem a magaméra gondolok !!!)

Csak annyit, hogy szaggatottra magyaráztam magam a stoppról anno, a TA kapcsán a véleményem szubjektív , ezt senkinem nem kell osztania, csak elmondtam , hogy látom én.

De !
A stopppal nem lehet szórakozni,
az nem játék, ezért engedjétek meg ( a teljesség igénye nélkül , és mert tizenkettedik éve ezt csinálom) talán hallgassatok egy picit ide !

Már ha fontos a kis pénzetek itt ebben a pilótajátékban.
Következő hsz. lesz az érdemibb szöveg.
Törölt felhasználó 2007. 03. 13. 19:50
Előzmény: #2885  Törölt felhasználó
#2886
Itt sokan sokszor szídták a TA-t, ráadásul mindenki , mint rövidtávú valamit kezeli és mint a funda ellentétét.

Néhány gondolat:
-aki igazán meg akarja ismerni a TA-t az kezdje nagyon likvid nagyon hosszú távú grafikonokkal. Pl. Dow 100 éve (van 200, mesterségesen összerakott is!), olaj 100 éve, Bármely amcsi részvén több évtizedes gráfja (egyszerű elérni msn-n keresztül)

Nézegesse.

Ilyen gráfokban érdemes megnézni a két nagy depressziót 20-tól 50-esekig ami és Nikkei 89-től máig. Oszt döntse mindenki el, hogy van-e annyi ismerete a cégekről és a jövőről (mert ugye a részvény vétel a jövő megvétele), hogy biztosan ki tudja jelenteni, több ezer részvényből (amiknál 7 fölött, japcsi is gondolom hasonló) Ő tuti a Toyotát választotta volna és nem a Sony-t.

Javaslom még a hosszú távú chartok nézegetése közben mindenki gondolja végig egy közbenső időszakban kb. mit gondoltak a fundások , kifelé ment-e a likviditás, vagy befelé. Ha ezt végig gondoljátok 100 éves chartok alapján megértitek talán a TA-t is (meg azt is hol van Buffett stopja:o)

Még egy gondolat: Soros legútóbb akkor jelentette be (pontosabban egy kicsit később ,1-2 hónappal), hogy dollárt eladni kell amikor az EURUSD éppen kitört egy hosszú távú (években mért) alakzatból, ami általában fordulatot szokott jelölni. Tutik vagytok benne, hogy nem nézet chartra?
Törölt felhasználó 2007. 03. 13. 19:33
Előzmény: #2880  Törölt felhasználó
#2885
pénznyelő:
Nyilasi cikke nem fair. egy TA-s stoppot alkalmazó (és honnana a francból lehet más értelmes stoppot kitalálni mint TA-ból) ebben a papírban már rég shotban csücsült, és a stopja még mindig él, ösrökké élni fog :)
Ilyen chartar csak fundások és őrültek nyulnak bele.
Törölt felhasználó 2007. 03. 13. 19:28
#2884
Amugy szépen kuszik lefelé a Dow!
Törölt felhasználó 2007. 03. 13. 19:24
#2883
A jelzáloghitel bulin azért nyertek is valakik, a menedzsment,hárman 2001 és2006 között közel 100millát kerestek.
Törölt felhasználó 2007. 03. 13. 19:10
Előzmény: #2881  BudFox
#2882
én vagy a pénzt vagy a falkát választom majd!! :)))
BudFox
BudFox 2007. 03. 13. 18:57
Előzmény: #2880  Törölt felhasználó
#2881
Hello mindenki

Ki mit fog csinálni holnap ? megvárja ajövő hetet ? vagy holnap is vesztek valamit ?

Én ma eladtam mindent, várok.
a mai napon 1,8 % kerestem, elégedett vagyok.

Topik gazda

DLPH
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek