Topiknyitó: Dalen 2024. 02. 02. 11:46

Külföldi Részvények  

Ez a topic azoknak szól, akik külföldi részvényekkel kereskednek (legyen az bármelyik piac Nasdaq,Xetra, Hkex) és szívesen ötleteket,meglátásokat cserélnének befektetések szempontjából.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
FeherTibi 2024. 03. 24. 11:14
#28
Az Intel-t milyennek gondoljatok ?
Bogi27
Bogi27 2024. 03. 10. 19:27
#27
Mikor lesz az Nvidia részvény felosztása.Valakinek van ötlete?  https://admiralmarkets.com/hu/education/articles/shares/nvidia-reszveny
FeherTibi 2024. 02. 18. 23:43
Előzmény: #25  JohnRambo
#26
Nekem induláskor volt Coinbase-m. Kb 10 % veszteséggel szálltam ki. Kb 440 dolláron vettem annak idején. Lehet, most jobb, de nem szállok vissza. Én az AI részvényekbe próbálok beszállni, de nem az Nvidia-ba. Az Intel, Amd, Microsoft, Alphabet, Amazon, IBM részvényeken gondolkodom. AI-n kívül esetleg Hewlett Packard, Wizzair, Omv, Airbnb, Visa, MasterCard, OTP, Paypal, Netflix 
JohnRambo
JohnRambo 2024. 02. 18. 20:49
#25
Én a Coinbase-t piszkálgatom. Elképesztő mozgás van benne és gyakorlatilag a bitcoinnal mozog együtt. Aki hisz a bitcoin felezés árfolyam felhajtó hatásában, annak érdemes foglalkozni a Coinbase-zel is. Viszont óvatosan, mert le és fel is simán mozog 10-15%-okat is 
Freszelés 2024. 02. 18. 20:27
Előzmény: #23  Freszelés
#24
(de jelenleg eléggé valószínűtlen szcenárió az újbóli költözés, máskülönben ilyen tbsz storyba bele se vágnék)
Freszelés 2024. 02. 18. 20:23
Előzmény: #22  N0MAD
#23
Jelenleg mo-n élek/fizetek adót/stb szóval ez nem érint. Ha pár éven belül szedem megint a sátorfámat, akkor először persze tájékozódok a lehetőségeimről, de ezt is végiggondoltam és fejben felkészültem arra is, hogy akár minden magyarországi befektetésemet felszámoljam (álompapír, tbsz, értékpapír, stb).
N0MAD 2024. 02. 18. 19:21
Előzmény: #20  Freszelés
#22
A tbsz adömentessége akkor él ha magyar adóalany vagy, ha máshol élsz és dolgozol akkor ott adózol.
Ez nem volt tiszta nekem, ha félreertettelek akkor bocs.
FR73 2024. 02. 17. 23:36
Előzmény: #19  Freszelés
#21
Úgy tudom, hogy neked kell bevallani, de én még sose törtem fel tbsz-t.
Freszelés 2024. 02. 17. 23:10
Előzmény: #18  FeherTibi
#20
Mint írtam: nemrég nyitottam TBSZ-t és egyszerűen csak ismerkedek a dolgokkal. Kerestem olyan részvényt, amit ismerek, az ismerőseim egy része a google különböző irodáiban dolgozik szerte a világban, ráadásul én magam is fejlesztőként dolgozok (nem a google-nél).
Hiszek (ez a jó szó, nem vagyok pénzügyi szakember) az USA gazdaságában, a dollárban és a technológiai szektorban úgy egészében véve.
És azt hiszem szerencsém is van, hogy olyan részvényre böktem, ami nem fizet osztalékot.
Freszelés 2024. 02. 17. 23:04
Előzmény: #15  FR73
#19
Ha esetleg nem tartom 5 évig, akkor viszont az én feladatom a 15% vagy 10% adó megfizetése és ez így már az adott évre vonatkozó SZJA bevallásomban is meg fog valamilyen formában jelenni?
FeherTibi 2024. 02. 17. 23:02
Előzmény: #13  Freszelés
#18
Én is gondolkodom az Alphabeten, akkor nem vagyok egyedül: Mit látsz benne ? Tudjuk, hogy pl. a google-t ők csinálják. De van egy AI-je is, a Bard.  Miért pont azt vetted, és mondjuk nem az Nvidiat, AMD-t, vagy mást ?
FR73 2024. 02. 17. 22:55
Előzmény: #16  Freszelés
#17
Pontosan
 Én nem veszek USA-ban bejegyzett ETF-et sem, biztos ami biztos.
Freszelés 2024. 02. 17. 22:53
Előzmény: #14  FR73
#16
Az alphabet jelenleg nem fizet osztalékot, ott arra játszok hogy az árfolyam megy felfelé. Erre viszont nincs semmi adó, hanem 5 év után az egészet megkapom. Tehát: (jelenleg) az osztalékot fizető és főleg a hangsúlyosan osztalékot fizető részvényeket ebből a szempontból érdemes kerülni. Jól értem?
FR73 2024. 02. 17. 22:35
Előzmény: #14  FR73
#15
Tbsz után neked külön nem kell bevallani, se befizetni semmit, mert ellenőrzött tőkepiaci ügylet.
FR73 2024. 02. 17. 22:32
Előzmény: #13  Freszelés
#14
30% az adó, amit levonnak, ha US company osztalékja.
Freszelés 2024. 02. 17. 22:07
#13
Sziasztok!
Nyitottam az Ersténél egy TBSZ-t és átvezettem rá egy kis forint játékpénzt, abból pedig - különösebb gondolkodás nélkül -  vettem Alphabet-et (isin: US02079K3059). Egyelőre ismerkedek netbroker felülettel, pár év múlva - egy kis tanulás után -  esetleg a magam szintjén komolyabb összeggel is próbálkoznék. De első a tanulás és...
Szeretném megérteni hogy adózásilag most mire számíthatok.
Mivel TBSZ, ezért nincs kamat/árolyamnyereség (15%) ha elég ideig (5 év) tartom, szocho szintén nincs. Ez alapján 5 év múlva 0 levonással/adóval/akármivel ki tudom venni a pénzt - ami nagyon jól hangzik, viszont...
Az USA-Magyarország adóegyezmény tavaly fel lett mondta. Ez mit jelent a számomra? Lesz valami levonás mégiscsak? Ha igen, akkor ki, mikor és mit von le? Van olyan, amit nekem kell valahogy-valamikor-valakinek befizetnem-megfizetnem? Gyűröm az internetet, de nem áll össze a kép.
Köszönöm a segítséget!
FeherTibi 2024. 02. 17. 02:41
#12
Nézegettem pár részvényt, a Google-n akadt meg a szemem leginkább. Azért, mert nagy játékos, és pl. az Nvidia, Facebook nagyot mentek, de az Amd és IBM is. Hozzájuk képest, elsősorban az első kettőhöz képest lemaradt a Google. Mondjuk nem tudom, hogy az amerikai tőzsde szigor milyen hatással van arra, aki Magyarországról kereskedik az amerikai piacon ?
Ezen kívül a Hewlett Packard szerintem jó lehet. Illetve a Wizzair is, bár nem tudom, mikor. A többi ami a figyelő listámon van, árban elszaladt. Kis Volkswagen-em és OMV -m van jelenleg. 
Tudtok ajánlani valamit ?
Karvalytokes
Karvalytokes 2024. 02. 06. 14:47
Előzmény: #9  Dalen
#11
SAF holland most 16.8 ig elmegy.Majus végén osztalék.Evvégére 21 euró...
Most mindenki fegyverkezik,vagy zöld buszokat vesz,cserél le.
Josti 2024. 02. 06. 11:54
Előzmény: #6  Dalen
#10
KBC-nél voltam októberig, miután tájékoztattak a váltásról menekültem. A kevésnél többet kereskedtem, aztán azon kaptam magam, hogy csak nekik termelem a pénzt:) mindem profitom elment devizaváltásra meg a díjakra… Most a napokban nyitottam számlát(+TBSZ) az IB-nél nagy reményekkel.
Dalen 2024. 02. 06. 10:43
#9
Van valakinek most olyan részvény, amit kifejezetten figyel vételre kb 1-3 hónapos időtávra? Kicsit úgy érzem, hogy most a nagy emelkedő után van egy kis bizonytalanság, hogy mi az ahol a hozam kockázat még mindig szépen mutat és hátha van aki már talált dolgokat, amiket érdemes szemmel tartani.
FeherTibi 2024. 02. 04. 18:26
Előzmény: #4  Nedden
#8
De van pár topik külföldi részvényekre. Például a nemrég nyitott Eurós részvények vitasarok-ja. Vagy a cegspecifikus topikok.
Ugyanakkor üdvözöljük az új topikot ! Minden jó gondolatra oda figyelünk. Valóban,  BÉT nem pörög annyira, igaz, állandó kormány befolyásolás alatt van. De ott is vannak nyilván nagyon jó papírok. Ugyanakkor  brutális amit az amerikai tech papírok csinálnak. Oda kell figyelni a témára...mert ebben a zavaros, háborús időszakban meg lehet gazdagodni.... Igaz, sokat veszíteni is lehet. 
Dalen 2024. 02. 04. 18:20
Előzmény: #4  Nedden
#7
Igen, én is azért csináltam végül, hogy nem igazán találtam hasonlót, aztán hátha van aki hasonszőrű. Kicsit a hazai piacból kezd elég lenni, hogy ennyire kiszámíthatatlan és ráadásul nagyon minimális a választék, amibe nyugott szívvel fektet az ember. Most azon gondolkodom, hogy mikbe lenne érdemes, de a nyersanyag és hasonló vállatokon kezdtem el gondolkodni.
Dalen 2024. 02. 04. 18:17
Előzmény: #3  Josti
#6
OTP-nél, de gondolkodom a váltáson a magas jutalék miatt most KBC-re, de olvastam, hogy annyira nem működik a rendszerük az új bevezetéssel. Te?
Nedden 2024. 02. 04. 18:03
Előzmény: #3  Josti
#5
Ha esetleg érdekelne más válasza is, én az XM brokert preferálom. Nincs olyan sok eszköz, de a fontosak megvannak. És Metatrader a kereskedő platform. Illetve magyar és igen segítőkész a támogatás. Van magyar kirendeltségük. Mellesleg szerintem elviselhető áron. XTB se rossz de nekem nem tetszik a kereskedő felületük. 
Nedden 2024. 02. 04. 17:36
#4
A META 20% emelkedése a az S&P 500 ATH azért motiválja az embert, hogy hagyja a BÉT piacot. De nem kell messzire menni EU- ban a Ferrari is a héten döbbeneteset ment.
Csodálom, hogy még vannak kisbefektetők akik magyar piacon kereskednek. Csodálom azt is, hogy eddig nem volt igény vagy akarat egy külföldi részvények topikra! Lehet sokakat megijeszt, pedig ez az igazi pálya. 
Josti 2024. 02. 02. 13:58
Előzmény: #2  Dalen
#3
Üdv! Kinél kereskedsz?
Dalen 2024. 02. 02. 11:53
#2
Sziasztok,Ha esetleg bárki csatlakozik, akkor ez a csoport azoknak szól, akik külföldi részvényekkel kereskednek (legyen az bármelyik piac Nasdaq,Xetra, Hkex) és szívesen ötleteket,meglátásokat cserélnének befektetések szempontjából.

Topik gazda

Dalen
4 1 5

aktív fórumozók