Topikgazda: elemes 2009. 03. 24. 14:50

Kormányválság percről percre - az SZDSZ Surányi Györgyöt támogatja, nem vállalná?  

Ugrás a cikkhez
Gyurcsány Ferenc szombati bejelentését követően a legnagyobb kérdés az új miniszterelnök személye. A találgatások, majd a tárgyalások is megkezdődtek. Hétfői parlamenti beszédében Gyurcsány Ferenc megköszönte, hogy Magyarországot szolgálhatta és...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=112207
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2009. 03. 26. 10:19
Előzmény: #138  elemes
#140
Elemes!
"tulajdonképpen ez a felmérés is felesleges, illetve az kiderül belőle, hogy 41%-nak nincs túl pontos képe arról, hogy milyen szerepe van az országban a kormánynak és a parlamentnek."
Iiiiigen!
Na és persze az ellenzék felelőségéről is torz képük van!!!
Örülök, hogy egyetértünk!

Törölt felhasználó 2009. 03. 26. 10:13
Előzmény: #136  exley
#139
végülis ez lenne a legjobb megoldás... bárki lehet itt a miniszterelnök, bizonyos mégrétkben mindíg is elfogult lesz, illetve öncélú kormányzást folytatna... egy független szakértő külső szemmel sokkal racionálisabb intézkedéseket tudna megvalósítani.

az más kérdés, hogy a parlament úgyse szavaz meg olyat, ami nekik nem érdekük .D
elemes
elemes 2009. 03. 26. 10:07
Előzmény: #134  Törölt felhasználó
#138
"Ma reggel nyilvánosségra hozott adatok.
Meglepődtem volna, ha a Portfólió közli..."

szerintem nem minden kvk-t közölnek, pláne hogy most azért vannak profilba vágó komolyabb hírek is szép számmal.

"az esélyeken lehet vitatkozni, de felesleges"

tulajdonképpen ez a felmérés is felesleges, illetve az kiderül belőle, hogy 41%-nak nincs túl pontos képe arról, hogy milyen szerepe van az országban a kormánynak és a parlamentnek.
Törölt felhasználó 2009. 03. 26. 09:54
Előzmény: #135  saru
#137
Szia Saru!
Hofi: Ő szakember és egyéniség volt!

exley 2009. 03. 26. 09:50
Előzmény: #135  saru
#136
Nem kell ide Miniszterelnök. Brüsszel kirendel egy helytartót, aztán elkezdhetünk felfejlődni az Eu-hoz. Ferenc József, Horthy, KKÁdár országlása altt fejlődtünk. 1989-től mint az idegbeteg kutya a saját farkunkat kergetjük. Önmagunktól soha nem fogunk kikászálódni a saját magunk okozta slamasztikából. Az a kuty amelyik saját magára tekeri a láncot soha nem fog belőle kiszabadulni.
saru 2009. 03. 26. 09:46
Előzmény: #134  Törölt felhasználó
#135
kabaré ez a helyzet, kár, hogy Hofi nem tudja feldolgozni...!
Törölt felhasználó 2009. 03. 26. 09:41
Előzmény: #133  elemes
#134
Szia Elemes!
Az esélyeken lehet vitatkozni, de felesleges!
Ma reggel nyilvánosségra hozott adatok.
Meglepődtem volna, ha a Portfólió közli......
A felmérést nem én készítettem, csak az eredményét ismerem.

elemes
elemes 2009. 03. 26. 09:34
Előzmény: #128  Törölt felhasználó
#133
akik szakértői kormányt akarnak, ugyanezzel az erővel akarhatnának május 1-i euróbevezetést is, a két dolognak kb egyforma a realitása.
elemes
elemes 2009. 03. 26. 09:32
Előzmény: #131  pampa
#132
Fodor Gábor már bohóctréfát csinál az ország kormányzásából...
pampa 2009. 03. 26. 09:18
Előzmény: #130  pampa
#131
Lehet,hogy mégis egy felelősen gondolkodó ember?

2009. 03. 26. 09:06
Surányi ma várhatóan bejelenti, nem vállalja a miniszterelnökséget

Az MSZP viszont továbbra sem akar előre hozott választást.

Az atv.hu kormány közeli forrásból úgy értesült, hogy Surányi György a nap folyamán bejelenti: nem vállalja el a miniszterelnökséget.

Mint korábban beszámoltunk róla, Surányi György tegnap azt nyilatkozta, csak az összes parlamenti párt – ha nem is azonos „hőfokú”, mégis egyértelmű – támogatása esetén vállalná el egy válságkormány irányítását.

Orbán Viktor, a Fidesz elnöke ugyanakkor egyértelművé tette, hogy pártja nem támogatja a kormányfőcserét, így Surányi személyét sem.

Értesüléseink szerint ez az oka annak, hogy Surányi ma bejelenti: nem fogadja el a felkérést. Úgy tudjuk, az MSZP továbbra is a konstruktív bizalmatlansági indítvánnyal történő kormányváltásra keresi a megoldást. Ezt erősíti, hogy tegnap Fodor Gábor azt nyilatkozta, az SZDSZ adott esetben más személy támogatását is megfontolja, vagyis nem kizárólag Surányi Györgyben gondolkoznak.
pampa 2009. 03. 26. 09:09
Előzmény: #128  Törölt felhasználó
#130
És szerinted szakértő lesz az a kormány amelyikbe a pártok ültetik ez embereiket?
Kikötik,hogy miben és mit lehet módosítani?

Akkor lehetne igazi szakétői kormányról beszélni,ha az összes Parlamenti párt támogatásával állna fel teljesen külső a maga területés kiváló szakemberekből.

Ez nem ilyen lesz.
elemes
elemes 2009. 03. 26. 08:54
Előzmény: #118  Törölt felhasználó
#129
1. Nem igaz, hogy hasonló a szisztéma, legfeljebb arról beszélhetünk, hogy a Ratkó modell helyett létezik valamilyen normatív támogatás 30+ éve.

2. Mivel a gyereknevelés sokáig tart, a gyakori és jelentős változtatások negatív hatása jól lenyomja a támogatások egyébként létező pozitív hatását. Rövidlátó politikusokra jellemző gondolkodás, hogy jól beleesnek az idő-inkonzisztencia csapdájába.

3. A gyereknevelés olyan jelentős jövedelemveszteséget okoz, és olyan jelentős életszínvonalcsökkenéssel jár, hogy a gyereket nevelő családnak, hogy a magyar támogatási szint valóban rendkívül keveset pótol ebből.
Törölt felhasználó 2009. 03. 26. 08:54
Előzmény: #127  pampa
#128
Szia Pampa!
Frissíteni kellene az infóidat, kissé elavúltak!
A legújabb adatok szerint, a felmérésben megkérdezettek 42% akar rendkívüli választásokat, 41% pedig szakértői kormányt!
Fele mondjuk egyik sincs, de az egy 1%, vígan benne van a hibahatárban!

"Sajnos a döntés megint nem a mikezünkben van."
Ne sajnáld! Még kiderülne, hogy "meztelen a király"!

pampa 2009. 03. 26. 08:46
#127
Az én véleményem szerint,ha elvállalja akkor szembemegy az ország több mint felének az akaratával. Azt is lehet mondani,hogy "ráerőlteti" magát az országra. Helyettünk mindíg megmondaná valaki,hogy mit szeretnénk....

Vagyunk már olyan idősek,hogy mi dönthessünk a jövőnk felől.

És ez lenne egy jó megoldás.

Sajnos a döntés megint nem a mikezünkben van.

Talán ma kiderül,hogy tényleg egy igazi komolygondolkodású felelős politikus e a jelölt.
Phylaxa 2009. 03. 26. 08:41
Előzmény: #119  Törölt felhasználó
#126
A szabad piaci modell nem tud megbukni....de itthon sosem volt szabad piaci modell. Itt mindenbe beleütötte az állam az orrát és emiatt nem maradt pénze azokra a dolgokra amikkel valóban foglalkoznia kellene. Az autópályáknak én örülök, ha rajtam múlt volna akkor már a déli elkerülők is készen lennének ( a 8-as és a 9-es). Viszont az ország elhelyezkedéséből adódóan több pénzt szednék be a külföldiektől. Tudom, hogy ez megkülönböztetés...viszont a bevételeink is különböznek. Nem is beszélve arról, hogy az unió alajában különbözteti meg a tagországait a támogatásokkal kapcsolatban. A vasútjaink sajnos úgy szarok ahogy vannak. Az unió támogatná a fejlesztésüket, de nincs önerőnk hozzá. Valahogy azt érzem amit már leírtam valahol, hogy amíg bull volt 2000-2006-ig nálunk akkor is csak állami beavatkozással ment a GDP. Most itt a bessz. Most mi lesz? Azért, hogy a topic címéhez is írjak valamit: Surányit elfogadnák érzésem szerint a piacok és talán a társadalom is, de nem most. Most megnyugvás kell a lakosságnak. Ezért teljesen mindegy, hogy kit találnak...semmit sem fog tudni csinálni és egy év elmegy a süllyesztőbe. A probléma ezzel, hogy nincs erre zseton. Elfogyott.
tokos. 2009. 03. 26. 08:32
Előzmény: #124  tokos.
#125
Bocs nem egy család, családok tömkelege...
tokos. 2009. 03. 26. 08:31
Előzmény: #112  Törölt felhasználó
#124
Az ember mindig magából indul ki, mondja a bölcsesség.

Ha történetesen a világmegváltó Bokros marad kormányon még 10 évig, akkor nekem három helyett egy, vagy esetleg kettő gyerekem lenne.

Az ember nem akar nyomorogni, Bokrosnak sikerült elérnie, hogy egy értelmiségi család a nyomor szintjére süllyedjen kizárólag azért, mert gyereket szeretett volna.
tokos. 2009. 03. 26. 08:26
Előzmény: #108  Törölt felhasználó
#123
Saját tapasztalat autópályaügyben.

Spanyolország déli része, Malaga és a Rock között van egy autópálya, és párhuzamosan van egy van egy 2x2 sávos út.

Mivel siettünk egyik helyről a másikra, rázúztam az autópályára, amin nem ment senki. Nem értettem miért, egészen az első kapuig. Még az Aka-s pályánál is drágább volt, pedig az sem volt olcsó.

A másik úton, persze végig dugó volt, autó autó hátán, pedi gondolná az ember, hogy a spanyoloknak ez nem gond. Aztán mégis csak dugultak...

Én is amondó vagyok, hogy ez nem megy. Amúgy az állam egyik legfontosabb feladata, hogy a gazdaságban meglévő torzításokat csökkentse, ami pl. infrastruktúrális beruházásokat is jelent, mint pl. az autópálya.

A szoci kormányzás alatt alig volt egy-két dolog, ami pozitív volt, amit nem kellene visszacsinálni, na az autópálya ilyen, azt nem szedném fel.
Törölt felhasználó 2009. 03. 26. 08:25
Előzmény: #121  Phylaxa
#122
Phyl!
Nem neked írtam, csak Te voltál az utolsó hozzászóló, mikor beírtam.:o)
Amit írtál azzal pedig egyetértek, pont e mellett érvelek én is.
Phylaxa 2009. 03. 26. 08:05
Előzmény: #112  Törölt felhasználó
#121
Ezt nem tudom miért nekem írtad, de szívesen reagálok rá.2. Én ott látom a problémát, hogy a munkát nem fizetik meg. Ha valaki dolgozik akkor kapjon fizetést.A családtámogatás is érje meg jobban, ha dolgozik és csak amikor munkanélkülivé válik akkor kapjon fix összeget.Természetesen lényegesen kevesebbet hiszen ne büntessük a munkát végzőket. 1. Az, hogy ki meddig marad otthon azt az döntse el, hogy a másik mennyit keres. Ha megtehetik miért ne maradhatna otthon. Az ő dolguk. Ha viszont már arról van szó, hogy nincsenek bölcsödék akkor máőr másról beszélünk.3. Ez az egész vállalkozástámogatás érdekes. "Én alapítanék vállalkozást, ha kapnék támogatást és 100 km-es körzetben senki más nem végezhet ilyen tevékenységet." Kicsit így érzem ezt. A neoliberalizmus szót én nem használom, tehát nem tudom miért nekem írtad. Nem hiszem, hogy az elvonásokra értették....inkább arra, hogy nincsenek fizetések és ezzel nincs is vásárlóerő. De ezt nem tudhatom.

Topik gazda

elemes
elemes
5 5 4

aktív fórumozók