Topiknyitó: Törölt felhasználó 2006. 05. 09. 10:58

KONZUM story  

A Konzum-story



A társaság bemutatása, áttekintése

..



A Konzum Rt. jelenleg két fő tevékenységre koncentrál: az egyik az építőanyag-kereskedelem, a másik pedig az ingatlan-hasznosítás (a gépjármű-kereskedelmet leválasztották a csoportról). Az első, vagyis az építőanyag-kereskedelem terén főleg Nyugat-Dunántúlon rendelkezik kiemelkedő pozíciókkal, valamint Kecskemét környékén. Mintegy 30 TÜZÉP-telepen folyik kereskedelem.

..



A SZTORI:

..

Az építőanyag-kereskedelem az éles árverseny miatt jelenleg kevésbé jövedelmező, ezért a TÜZÉP telepeket racionalizálják: a kevésbé nyereségeseket bezárják, és AZ IPARTELEPKÉNT MŰKÖDTETHETŐ INGATLANOKAT ÉRTÉKESÍTIK. Több száz hektárnyi ilyen terület vár értékesítésre országszerte.

..



A Konzum LEGNAGYOBB ÉRTÉKE azonban mégsem ez, hanem a Pécs szívében található NÉGY SZINTES ÁRUHÁZ ÉS a hozzá kapcsolódó IRODAHÁZ (ezt nem birtokolja száz százalékban, de a tulajdonában nem lévő két irodaszintet meg szeretné vásárolni.)

..



A KONZUM ÁRUHÁZ FORGALMI ÉRTÉKE minimum 1,5, de reálisan inkább 2 milliárd forint (a mérlegben alig 500 millió forint könyv szerinti értéken tartják nyilván).

..



A gigantikus ingatlan hasznosítása: jelenleg 100%-ban bérbe van adva, az éves bérleti díj 2-300 millió forintos nagyságrendű.

Hamarosan egy bank költözhet az épület egy teljes szintjére: ingatlanpiaci pletykák szerint horribilis, 5500 Ft/négyzetméter körüli áron adják ki a pénzintézetnek.

..



A RÉSZVÉNY FAIR ÉRTÉKE az ingatlanvagyon alapján kb. 500-700 Ft, óvatos becslések szerint is.

..



De miért volt az árfolyam gyalázatosan alacsony?

..



Az ok a múltban keresendő. A társaság korábban szövetkezetként működött, rengeteg veszteséges üzletággal (bútorgyártástól a fémiparig mindennel foglalkozott). A folyamatosan erodálódó vagyont többször próbálták tőkeemelésekkel pótolgatni, ezért sok befektető (befektetési alapok, tőketársaságok) beszorultak a cégbe – befektetésüket gyakorlatilag leírták. Őket próbálta meg kivásárolni F. úr, a főtulajdonos, aki 90 forinton néhány felszámolás sorsára jutott alapból ki is szedett elég sok részvényt.

..



A főtulaj F. úr nem érdekelt a magas árfolyamban, azonban egyre kevésbé tudja megfékezni a piaci folyamatokat: alacsony áron történő eladásokkal fékezni próbálhatja az árfolyamot (bele-beleadogat), ám ekkor saját vagyonát tékozolja ötödáron. A piaci szereplők szívesen szívnak fel ilyen alacsony áron tőle papírokat – a jelenlegi árfolyamon két-három nagyobb spekuláns lenyelhetné a főtulajnál lévő 4 millió részvényt.

..



Gondoljuk csak meg: a Konzum jelenlegi kapitalizációja 750 millió Ft – kb. a négyszintes áruház alsó szintjéért lehetne ennyit kapni.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
exmnbs1 2017. 12. 15. 12:23
Előzmény: #47717  Krumenaker
#47720
12:15 interjú
ohnetatto 2017. 12. 15. 12:21
Előzmény: #47718  ohnetatto
#47719
forg. 240 milliós. Álmosan kereskednek a 3420-50-es sávban
ohnetatto 2017. 12. 15. 12:20
Előzmény: #47717  Krumenaker
#47718
"szerintem a Gránit lesz konzumálva, meg esetleg az MKB-val variálnak még valami" Ó, elég az nekünk. Az is dob az árfolyamon. Mondjuk a választások előtt nem sokkal biztos lesznek olyan Büfik  akik fedezékbe bújnak majd. Ez  lenyomhatja az árfolyamot. Ezzel azért számolni kell.  Átmenetileg biztos
Krumenaker 2017. 12. 15. 12:08
Előzmény: #47716  ohnetatto
#47717
Hát, igen, csak azért 3-4 bankot hirtelen odafocizni valahova, az elég erős... Valóban azt írtam, hogy választások előtt is lesz egy hullám, de azt max. február közepéig gondolom, és szerintem a Gránit lesz konzumálva, meg esetleg az MKB-val variálnak még valamit (amit synergi is írt, "közelebb hozni") - a többihez nem nyúlnak, csak később. Én erre tippelek, de persze lehet bármi.
ohnetatto 2017. 12. 15. 12:00
Előzmény: #47714  Krumenaker
#47716
igen, beleköthet az ellenzék. Csak éppen nem tud. Éppen te vázoltad fel például hogy miért jó ez a fajta konstrukció, ahol szövevényes cégháló van mindenféle magán- és egyéb tőkealapokkal.  ÉS miért nem teszik be a vagyon Mészáros és Mészáros kft-be például. Mert itt nem lehet átlátni a tulajdoni viszonyokat. Meg legyünk őszinték, hol zavarta a Fidesz-t  az ha valamelyik oknyomozó elő jött bármelyik haver dolgával, vagyongyarapodásával ? Lett következménye? Nem. Napi szinten cikkeznek arról hogyan gazdagodik a holdudvar. És? Az emberek már fel sem kapják a fejüket.
ohnetatto 2017. 12. 15. 11:59
Előzmény: #47710  ohnetatto
#47715
3450
Krumenaker 2017. 12. 15. 11:42
Előzmény: #47708  ohnetatto
#47714
Igen, csak azt se felejtsd el, hogy ennek másfajta rizikója van - az ellenzéki sajtó beleköthet a "vagyonmozgatásba", és ha fogást találnak, és ügyesen találják a dolgot, a Fidesz szemszögéből el is úszhat a választás. Ezt nem fogják megkockáztatni.
Törölt felhasználó 2017. 12. 15. 11:31
#47713
http://www.parlament.hu/irom40/18783/HTMLT18783.pdf
Benyújtott törvényjavaslat Magyarország és egyes kiemelt térségeinek területrendezési tervéről
A lényeg, hogy a kempingek kempingek maradnak, beépíteni, felparcellázni nem lehet a vízparti kempingterületeket. Kempingként kell őket üzemeltetni! :) :)
Törölt felhasználó 2017. 12. 15. 11:31
#47712

Clint
Clint 2017. 12. 15. 11:23
Előzmény: #47707  Krumenaker
#47711
így legyen! Megígérem, hogy nem fogok panaszkodni, ha előbb, 1 év múlva fog ott tartani az árfolyam amit kitűztem.
ohnetatto 2017. 12. 15. 11:17
Előzmény: #47709  ohnetatto
#47710
3445
ohnetatto 2017. 12. 15. 11:14
Előzmény: #47708  ohnetatto
#47709
real 3435
ohnetatto 2017. 12. 15. 11:14
Előzmény: #47707  Krumenaker
#47708
"Azt, hogy gyorsulni fog a történet, elsősorban politikai okokból gondolom, ugyanis a legkedvezőbb időszak a vagyon-mozgatásra, vásárlásokra a választások után közvetlenül lesz - ha és amennyiben persze a mostani hatalmi garnitúra marad."Ezzel nem értek egyet. Szerintem pont ellenkezőleg. Be kell betonozni és megerősíteni mindent amit csak lehet még a választás előtt. Hogy a folyamatot ne lehessen visszafordítani
Krumenaker 2017. 12. 15. 11:10
Előzmény: #47689  Clint
#47707
Van egy elképzelésem - inkább megérzések és következtetések elegyének mondanám - amit viszont nem "várok el" a piactól, hanem igyekszem az éberségemet fenntartani, és minden információt helyesen értékelve döntéskész helyzetben tartani magam.
 
Továbbra is azt gondolom, hogy a Konzumban - ahogy a neve is kifejezi: befektetési és vagyonkezelő nyrt. - pénzügyi-banki tulajdonrészek és kezelésre átvett vagyonok fognak koncentrálódni, minden egyéb (hotelek, turizmussal kapcsolatos dolgok) ehhez képest resztli. (Azt is el tudom képzelni, sőt,  a történet szerves fejlődésének gondolnám, hogy a tőzsdei Mészáros-birodalom idővel tovább differenciálódik, és például a turizmus egy külön nyrt-ben fog átkerülni, ahogy pl. az energetika és a nehézipar is kiválhat majd az Opusból.)
 
Azt, hogy gyorsulni fog a történet, elsősorban politikai okokból gondolom, ugyanis a legkedvezőbb időszak a vagyon-mozgatásra, vásárlásokra a választások után közvetlenül lesz - ha és amennyiben persze a mostani hatalmi garnitúra marad. Ez külön elemzést érdemelne, most csak annyit, hogy pszichológiailag egy választás után mindig olyan hangulat van, hogy a "győztes mindent visz", és ilyenkor gyakorlatilag bármit meg lehet húzni, a széles tömegek tudomásul veszik.
 
A másik vonatkozás pénzügyi: minél nagyobb saját tőkével, likvid önerővel (tőketartalékkal) rendelkezik egy cég, annál több piaci lehetősége nyílik további forrásokhoz jutni. ( Pl. ha hitelt vesz, a saját tőkéhez viszonyítva nem lesz olyan nagy az eladósodottsága, mintha most venne fel ugyanannyit.) Lehetőség lesz exponenciális gyorsulásra, és szerintem nem lesznek szívbajosak, hogy ezzel a lehetőséggel éljenek.
lukepek 2017. 12. 15. 11:06
Előzmény: #47705  Wuff
#47706
Igazából a szürke pénzek kifehérítéséhez kiváló ez a cégbirodalom, biztosan  én vagyok rosszindulatú de igen kinézem belőlük, hogy egy szép napon az egészet ráöntsék a kisbüfikre.
Wuff
Wuff 2017. 12. 15. 10:47
Előzmény: #47704  lukepek
#47705
Ezek szerint ön kinézi M.L.-ből és O.V.-ból, hogy egy szép napon gondoltak egyet, majd "tömjük ki a kisbüfiket" felkiáltással belefogtak a sztoriba, mert a nekik éppen ez a pár Mrd hiányzik a boldoguláshoz, miközben a haveri/saját cégek kb. hetente kapnak ekkora értékben megbízásokat.
Már az ókorban is megmondták, hogy "Aquila non captat muscas", éppen ezért én továbbra is hiszek a storyban (vagyis hogy itt pár év múlva egy OTP-hez mérhető pénzügyi szolgáltató lesz, nem pedig pár lenyúlt kisbüfi).
lukepek 2017. 12. 15. 10:38
Előzmény: #47701  sportyman
#47704
Hát nem tudom... 
elég érdekes sztori volt ez a két cég mindig is. Kénye kedvük szerint pakolgatták a vagyonelemeket ezekben, aztán egyszer csak kiderült hogy a padlás rég üres 
Clint
Clint 2017. 12. 15. 10:37
Előzmény: #47700  lukepek
#47703
nem vagyok bróker, de látszik más papíroknál is, hogy van árfolyamkarbantartás.Pl. Pufferezéssel. Ezáltal a piaci hangulat befolyásolása. A tőzsde psziché úgy működik, hogy ami nagyon megy, abba szeretnek belevenni az emberek. Ami toporog vagy lenyomják pufferrel, azt dobálják.Természetesen hosszabb távon a fundákkal és a jövőbeni árazással nem éri szembemenni ezekkel a technikákkal sem.Ezért várom azt, hogy nagyon jelentős árfolyamemelkedés lesz a már sokszor ismertetett és megtárgyalt okok miatt, de időben elnyújtva.Nekem tökéletesen megfelel, ha így lesz.
ohnetatto 2017. 12. 15. 10:33
Előzmény: #47701  sportyman
#47702
real 3410
sportyman 2017. 12. 15. 10:28
Előzmény: #47699  lukepek
#47701
A jelenlegi helyzetet a phylaxiaval osszehasonlitani olyan mint a regi skodat az ujjal...

Topik gazda

aktív fórumozók


friss hírek További hírek