Topiknyitó: Portfolio 2018. 03. 22. 12:27

Kongatják a vészharangot az öreg dízelautók miatt Magyarországon  

Ugrás a cikkhez
Fontosnak tartjuk kiemelni, hogy sem a német bíróság határozata, sem más országok tervezett lépései nem érintik az EURO 6 környezetvédelmi besorolású, vagyis 2014. január 1-e után gyártott gépjármûveket - írja a Magyar
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2018. 03. 24. 22:06
Előzmény: #143  _Bekre_Pal_
#144
+
_Bekre_Pal_
_Bekre_Pal_ 2018. 03. 24. 20:04
Előzmény: #142  Joe49
#143
Előfordul, hogy offtopic témák is előjönnek, de emiatt nem kell tombolni, a nyugalom ennél többet ér. Szóval nyugi.
Joe49 2018. 03. 24. 17:53
#142
Nem értem... Minek (fos...n) a szó
Nem a témához tartozó oldalon.  ??? :-(
_Bekre_Pal_
_Bekre_Pal_ 2018. 03. 24. 13:32
Előzmény: #140  Törölt felhasználó
#141
Értem. Amúgy ki a faszom mínuszol? Miért nem beszélget inkább?
Törölt felhasználó 2018. 03. 24. 13:22
Előzmény: #138  _Bekre_Pal_
#140
Nem vagyok ingatlanos, és egy Csepellel szomszédos kerületben lakok.
_Bekre_Pal_
_Bekre_Pal_ 2018. 03. 24. 13:20
Előzmény: #130  Törölt felhasználó
#139
Egyébként mi most fontolgatjuk hogy a vállalkozásunk műhelyét bemozgassuk Pestre, mert itt már eléggé elszabadultak az árak.
_Bekre_Pal_
_Bekre_Pal_ 2018. 03. 24. 13:17
Előzmény: #130  Törölt felhasználó
#138
A környéken laksz vagy ingatlanos vagy?
Joe49 2018. 03. 24. 12:37
Előzmény: #136  Törölt felhasználó
#137
Te sem álltad meg
MOST RÉSZEMRŐL TÉNYLEG VÉGE.
NINCS ÉRTELME...
Törölt felhasználó 2018. 03. 24. 12:32
Előzmény: #135  Joe49
#136
Olvasd el az első kommentedet, amit nekem írtál. Egy szót sem pazaroltál arra, hogy mi a véleményem a te eredeti pontjaidról, nem is próbáltad az állításaimat cáfolni, kitárólag arra pazaroltad a karaktereket, hogy leírd, pökhebdi budapesti vagyok, azért írok ilyeneket.Ennek ellenére szépen kértelek, vegyél vissza, te továbbra is ezt az irányt tolod. Részemről ennyi volt, de én tartani is fogom a szavam, veled ellentétben.
Joe49 2018. 03. 24. 12:28
Előzmény: #132  Törölt felhasználó
#135
Én Nem a személyedet, hanem a nézőpontodat nem fogadtam el.
Talán ez nem személyeskedés :-D
Törölt felhasználó 2018. 03. 24. 12:27
Előzmény: #133  Joe49
#134
A fene akar oktatni. Én csak a véleményemet mondtam, egyszer sem érdekelt, hogy ki vagy és honnan vagy, nem én csináltam ebből sem kérdést.
Joe49 2018. 03. 24. 12:24
Előzmény: #131  Törölt felhasználó
#133
Befejeztem.
Ne Oktass én dogoztam Szíriában 2 évet egezőgzdaság
Törölt felhasználó 2018. 03. 24. 12:21
Előzmény: #128  Joe49
#132
Az meg nagyon "jó szándék", amikor én az érveidet kritizáltam, te meg egyből a személyemet támadtad, meg nekiálltál pesti-vidéki ellentétet szítani.
Törölt felhasználó 2018. 03. 24. 12:20
Előzmény: #128  Joe49
#131
De még mindig mi háborít fel ezekbeb? Az, hogy inkáb 80 autót korlátoznának a "sötétzöldek", mint az 1 buszt? Vagy inkább 300 autót, mint 1 vonatot? Vagy hogy a kényelmi autózás kevésbé fontos dolog, mint az áruszállítás? Bezzeg alapo minden problémát a szőnyeg alá lehet seperni, mert az etiópok meg ugyebár éheznek, Szíriában meg gyerekek halnak meg. Vidéket meg te állítod szembe Budapesttel, a traktorokat is te hoztad fel offtopikként, holott a traktoroknál senki sem korlátozná a dízelmotorokat, ugyanolyan fals érv lenne abezzeg a traktorok szöveg, mint a bezzeg a buszok.
Törölt felhasználó 2018. 03. 24. 12:15
Előzmény: #129  _Bekre_Pal_
#130
A házak és a telkek hasonló közbiztonságú környéken Csepelen drágábbak. Persze van ahol kb. mindegy, mert a szomszéd ház már másik város. Szigetszentmiklóstól délebbre meg egyre olcsóbb minden, ahogy távolodunk a fővárostól. Mondjuk ritka szar arra a közlekedés, a hév lassú, az utak meg talán épp emiatt, nagyon tömöttek.
_Bekre_Pal_
_Bekre_Pal_ 2018. 03. 24. 12:01
Előzmény: #119  Törölt felhasználó
#129
Szigetszentmiklóson tudod mi olcsóbb mint Csepelen? Valami szar a Bucka városrészben hiányos infrastruktúrával.
Joe49 2018. 03. 24. 12:01
Előzmény: #2  Joe49
#128
Anno ezt az oldalt JÓ SZÁNDÉKBÓL KEZDTEM.
Ami felháborít:
1/ mi a helyzet a "LEROBBANT", Füstölgő BUSZOKKAL, kamionokkal, teherautókkal /vállalkozások/.
2/ a "FÜSTÖLÉS" szemmel is látható :::: !!!
3/ a vasúttal (az is füstöl)
4/ az Orbánék ahol tudnak BÜNTETNEK
 (ha nem lenne ekkora állami adóteher...)
Egy DIZELES
A fentiekben minden bent ... (szerintem)
Egyet nefelejcse el senki. Bpest csak 2 millió.
A VIDÉK kissé NAGYOBB 8 milla.
Azt gondoltam a vidék is hozzászól. Sajnos a "vízfej" aki ráér .
Csalódtam, mert a Trolibuszhoz és a budapesti, csepeli, váci ingatlan üzletekig jutottam.
Törölt felhasználó 2018. 03. 24. 11:56
Előzmény: #126  Joe49
#127
Bocs, de még egyszer: te kezdtél bele offtopic témákba, majd pontosan ugyanazokat a szemememre vetetted, holott én eleve úgy kerültem képbe, hogy ezekre reagáltam. Mindrnesetre már egyszer végeztél velem, aztán egy újabb lekezelő, személyeskedő kommentre még futotta.
Amúgy pontosan ugyanabban a városban éltem én is 4 évet. :-) De nem véletlenül jöttem el, pedig az ország talán legszebb városa :-(
Joe49 2018. 03. 24. 11:37
Előzmény: #124  Törölt felhasználó
#126
Vettem
Kolozsvár, ahol lakom a "testvér-városa".
Azért a BP-i ingatlan piacod, sem ide az öreg diesel autók fórumára való.
.... Én is diplomás vagyok...
Ha intelligens vagy Te is értesz.
Befejeztem veled.
Törölt felhasználó 2018. 03. 24. 11:13
Előzmény: #122  Joe49
#125
És még egyszer, nem vagyok köteles eltűrni a lekezelő, személyeskedő hangnemedet, szépen megkérlek, vegyél ebből vissza 
Törölt felhasználó 2018. 03. 24. 11:11
Előzmény: #122  Joe49
#124
A buszokat, vonatokat te hoztad fel, ezért reagáltam, hogy teljesen inkorrekt az összevetésed a személyautókkal, hiszen azok jóval töb bembert visznek, tehát a szennyezést is oszd el sokkal több felé. Ebben semmi vidék megalázása nem volt, ha annak vetted, akkor bocs, ugyanakkor én meg azt veszem sértésnek a személyeskedéswden túl, hogy olyat akarsz a mondandómba beletenni, amit soha nem állítottam.
Én vidékről költöztem Budapestre, ami kényszer volty én is rühellem a Budapest vízfej jelenséget, sőt ha más kommentjeimet is olvastad volna, még javaslataim is szoktak lenni ennek megváltoztatására. Vidéken munkahelyek kellenének, diplomásoknak is, emellett nem Budapest központú közlekedési infrastruktúra, valamint kellene 2-3 vidéki nagyváros, mint regionális központ, arányaiban olyan gazdasági erővel, mint Erdélyben Kolozsvár.
Joe49 2018. 03. 24. 10:27
Előzmény: #120  kukker
#123
Csepelen 5 évig laktam, dolgoztam. Rákóczi úton,  a  bejárathoz közel. Ott jár a HÉV.
Én ott jól éreztem magam.
Sajnos haza kellett jönnöm (családi okok miatt)
Joe49 2018. 03. 24. 10:19
Előzmény: #12  Törölt felhasználó
#122
Bocsi,
de most olvastam vissza a válaszod.
Szerinted az alábbiakból mi a személyautó..?
1. Te is 80 embert viszel a kocsidban? Még véletlenül sem egyedül mész munkába városban dízellel.
2. Tudod mi idegesítő ebben? Hogy olyan autók lehetnek forgalomban, amelyeknek még nyári melegben is szemmel látható, simán megkapják a műszakit, mert mutyi van.
3. Ja, hogy 80-nál is töb embert viszel? Egyébként villamosított vonalakról hallottál már?
4. Orbánéknak megéri beszedni a regadót.
Erre válaszoltam. Ebben, a személygépkocsi hol van???
Na ez volt a VIDÉKI megalázása.  :-(((
Egyébként megyejogú városban lakom. Nálunk a városban nincs  LÉGVEZETÉK (mindez földalatti kábelen van)!!!, tehát TROLI sincs. Régóta a városban (60 éve) gázfűtés van. Újonnan nem is tudtam mást bevezetni.
 Ilyen szerintem még a "vízfejnél"  sincs ...(BP)
Attól még van földem (igaz nem sok). Ezen gabona és repce terem..
PS.: végig olvastam amiket a BP és a elköltözésről írtál. Gyere vidékre és a kutya nem pisilja  semmidet.... :-D
Törölt felhasználó 2018. 03. 23. 10:43
Előzmény: #120  kukker
#121
Ne keverjük a lokális és a kerületi szintű tényezőket. A dél-pesti külső kerületek olcsóbbak, mint más irányban a külső kerületek, azokon belül ez még a jó környékekre is igaz, illetve a dél-pesti jó környék is sok esetben olcsóbb, mint egy újpesti, annál rosszabb környék. És ez igaz dél-pestről befelé is, Ferencvárosban vagy Józsefvárosban rosszabb környékek is tudnak jóval drágábbak lenni, mint Csepelen egy jobb környék.
Ellenben a Hős utca gettóként egy lokális lefelé kiugró tényező, már a Hős utca nyugis szakaszán is sokkal drágábbak annál a lakások, mint a Hős utcában, de minden irányba onnan drágább lakásokat találsz. Nem véletlenül. Ezzel együtt ha a Hős utca a budai hegyekben lenne, de a budai hegyekben a környezet azon kívül maradna, attól még lényegesen drágábbak lennének a lakások abban a Hős utcában, mint a maiban, de lényegesen olcsóbbak, mint a budai hegyekben máshol.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek