Klímakatasztrófa versus Ember (Homo Sapiens Sapiens)
Milyen hatása van van az Ember (Homo Sapiens Sapiens) jelenlegi gazdasági tevékenységének a Föld, mint (számunkra) Egyetlen ökoszisztéma túlélésére nézve? Milyen pusztító klimatológiai események történtek a Föld bolygó múltjában, melyek hasonló nagyságrendű veszélyekkel jártak, vagy azokat be is váltották? Mit lehet tenni? Lehet-e egyáltalán tenni valamit, vagy ez az egész téma tokkal-vonóval "túl nagy kabát" az Ember számára?
Igen, a Nápolyban ill. a környékén élők egy (vagy több) hatalmas kuktán ülnek. Már maga a Vezúv újabb kitörése sem volna gyerekjáték (ld. a pompeii-i maradványokat), de a tengeri talapzatban szunnyadó szupervulkán kábé "mindent vinne".
Én az európai szupervulkánról láttam filmet. Capri szigete környékén van a középpont. Az azonnali hatás sajnos a Kárpát-medencét is eléri. A másodlagos viszont nyilván az egész bolygónkon érezhető lesz. Töpörtyűk vagyunk mi emberiség. Ha jön, akkor jön. Ez van. Persze azt kívánnám, hogy ha már jönnie kell, akkor úgy jöjjön, hogy a technikánkkal és tudásunkkal kezelni is tudjuk! :)
Egy szupervulkán-kitörésnek minimum kétszer olyan nagy a valószínűsége, mint egy nagyobb aszteroida-becsapódásnak... A Yellowstone szupervulkán eddig kábé 60.000 éves "időmintázat"-okban tört ki korábban... a legutolsó nagy kitörése mintegy 60.000 éve történt...
gondolom örömünnep lesz északon:) a szibériaiak bármikor cserélnének a Golf-áramlat által fűtött hiper-enyhe norvég tengerparttal Summer In Lofoten 2014 - World`s Most Beautiful Islands https://www.youtube.com/watch?v=dOf8CLZSldw itt még korallzátonyok is vannak!!! és általában a sarki éjszakában is gyorsan elolvad a hó... melegebb a telük mint nálunk Budapesten!
Azt nem tudom,de altalaban megtalaljak a modjat a kapcsolatfelvetelnek:) Igazabol a biomassza ami a talajszint altti fagyott retegben van a skandinav allamokban is,amikor felmelegszik elkezd rothadni,gazokat termel,es irdatlan mennyiseg van belole. Finnorszagot az 1000 to orszagakent emlegetik,ezek melyen is regeteg fosszillia van,felmelegedes hatasara gazokat termel,szendioxidot,es a nyolcszor agresszivabb metant.
Bolsnaro az oserdot nem irtja,csak a fait vagja:) Negyszer annyit mint az elodje,trendi figura.Szabad kezet ad a brazil fiuknak,hajra elore! * Igazabol a sarkkori eljegesedett zonak kiolvadasa ami ugye nem a lehulestol van,az a legnagyobb problema. Egyre melegebb van,egyre tobb biosz olvad fel,eloszor szendioxid,aztan jon a kotott metan felszabadulas. Es oriasii teruletekrol van szo,majdnem a bolygo szarazfoldjeinek a felerol....arrol mar ne is szoljunk hogy a meterologusokat milyen kihivasok ele allitjak a valtozasok.
ehhez a "tüdő" izébizéhez érdemes azt is tudni, hogy a legutolsó glaciális maximum idején (vmi 50 ezer éve) jóformán esőerdő se maradt a Földön... akkoriban leginkább jégsivatagok és homoksivatagok borították a Földet, mivel az extrém hideg extrém szárazsággal járt együtt minél alacsonyabb az átlaghőmérséklet, annál csekélyebb a párolgás és így a csapadék is meglehetősen kevés...
a legnagyobb ütemben india és kína CO2 kibocsátása nő, brazília meg aztán igazán csepp a tengerben a kínai emisszió meg olyan, mint a női jogok az arab térségben, valahogy nem nagyon merik piszkálni haladárék
no itt bújik ki a szög a zsákból a klímaizé csak fügefalevél a diktatórikus törekvések számára... a fasizmust manapság így csomagolják...
Törölt felhasználó2019. 08. 19. 17:55
#22
Véleményem szerint az emberiség fennmaradása érdekében indokolt lenne a klímaváltozást tagadó politikai vezetők bármilyen áron, bármilyen eszközökkel történő félreállítása. Az emberi hülyeség elképesztő méreteket öltött. Ilyen helyzetben Bolsonaro irtja a brazil őserdőt, Trump pedig kilépteti az USÁ-t a klímaegyezményből, a brazil és az amerikai választópolgárok hülyeségének pedig a Földön élő összes ember és a teljes bioszféra issza a levét.
"...A Föld vízkészletének kb. 1 % ivóvíz. Annak kb. 70 %-át az mezőgazdaság és az ipar használja fel. ..."
A probléma ennél sokkal adekvátabb módon is felvethető: Hová és miért szaporodik ilyen ütemben az emberiség, ha még egy olyan egyszerű feladatot sem képes hatékonyan és gazdaságosan megoldani, hogy a Föld iható vízkészletét a jelenlegi 1%-ról legalább 2%-ra növelje? Az ívóvíz ott van az óceánokban, csupán "ki kellene venni" onnan. Van 15x overkill mennyiségű atomfegyverünk, olajfinomítóink, rakétatechnikánk, génkezelt zöldségünk, GPS rendszerünk stb. stb... az ivóvíz nagyüzemi és gazdaságos kinyerése az óceánból meg már nem megy??... Vajon miért?
Klímakatasztrófa versus Ember (Homo Sapiens Sapiens)