A munkaerõhiány egyre erõsebb jelenség az országban, eközben pedig mégis arról hallunk, hogy sok százezer ember még mindig állásra vár a munkaerõpiacon. Az ellentmondást már a Portfolio is boncolgatta több írásában, most a Magyar
akkor adjuk hozzá a munkanélküliséghez a közmunkásokat, a külföldre menekült százezreket, a munkanélküliként nem regisztráltakat, a kényszervállalkozókat + az állami túlfoglalkoztatást
simán 10 százalék felett leszünk
hajrá magyarország
Kissé hiányos és részleges az MNB megközelítése. Például, bár a fókusz mintha a piaci foglalkoztatáson lenne, rengeteg munkaerő-tartalék rejtőzik a közszférában, ahol továbbra is túl magas a foglalkoztatás, Lázár nekigyürkőzései, elektronikus ügyfélkapu, digitalizáció, eljárási egyszerűsítések és egyablakos ügyintézés ellenére.
A közszférában rengeteg olyan ember dolgozik, aki piaci alapú munkahelyen is megállná a helyét. Például Norvégiában a minisztériumok, állami intézmények szét vannak terítve az ország minden tájára, pedig területileg sokkal nagyobb ország, töredék lakossággal. Magyarországon a közszféra hihetetlen volumenben szívja el a munkaerőt a magánszférától, miközben vidéken meg magas a munkanélküliség.
Kedves Lázár úr, mikor történik érdemi lépés a létszámcsökkentésre és a területi elosztásra? Akár budapesti önkormányzatok is működtethetnének SSC-ket vidéken. Miért ne? Az összes bank, telekom cég is csinálja már ezt, nem kis részt állami támogatás hatására.
Kik dolgozhatnának még Magyarországon?
Ugrás a cikkhez