zsoltee77 zsoltee77
1
5
5
április 30. | 09:49

Kertész topic  

Javaslom, itt tárgyaljuk ki a kertészkedéssel kapcsolatos témákat, hogy ne offoljuk szét a többi topicot. :)
Gyűjthetünk hasznos linkeket is az első hozzászólásba, majd szerkesztem.
Pl. Kertész naptár, ez elég jó kis olvasmányos összefoglaló. :)
http://www.sieberz.hu/kertesz-naptar/
Növényvédelmi technológiák gyümölcsök
https://www.syngenta.hu/szolo-es-gyumolcskulturak-vedelme
Növényvédelem a zöldségesben:
https://www.syngenta.hu/zoldsegkulturak-vedelme
Jöhetnek a bio tapasztalatok is. Nekem vegyesen erősen, de próbálkozom. 
Rendezés
Hozzászólások oldalanként
péntek, 09:39
előzmény: #87  zsoltee77
A kis kiszerelés többszörösen drágább.
péntek, 09:21
előzmény: #96  zsoltee77
ez granulátom :)..akkor kb egy evőkamál/10l ?
péntek, 09:19
előzmény: #94  nemelemzo
Azt nem értem, hogy azok a gyomok olcsón kiírthatók lennének a buza/kukorica ipari gyomírtójával, nem talpasmohar, aminek qrva drága a Puma permetszere.
péntek, 09:13
előzmény: #93  Seismic
Leveles vagy ampullásra gondoltam. :)
péntek, 09:12
előzmény: #92  qpec
Nonitot nem szeretem, néhány szerrel nem jól működött együtt, illetve melegben megperzselte a paprikát egy rovarölőszerrel keverve. Káliszappan természetes, az a biztos. :)
péntek, 09:07
előzmény: #89  fanthomas
Vetőmagos cégnek dolgoztam, a fűmagkeveréknél volt a legnagyobb csalás. Árultunk, sport, rét, legelő, pázsit, technikai és  általános keverékeket.  Ebből a pázsit volt más, a többi egy BIGBAG-ból készült, csak a címke volt más, a kivetni való mennyiség, meg furcsa módon az ára. Hasonló volt a helyzet a lombtrágyával, búzára, fára, bokorra, kukoricára, ugyanaz, csak az adag más.
péntek, 08:52
előzmény: #87  zsoltee77
kicsi? az relative:) van itthon egy kis dobozzal kb 50gos lehet /5x5x5cm doboz/
péntek, 08:21
előzmény: #82  zsoltee77
A käli szappan helyett jo meg a Nonit,vagy a Citovet tapadäsfokozo is kis kiszerelsben is kaphatok.Szakmailag teljesen jo amit tesztek.Igy lehet csodäs rozsakertbe gyönyörködni egy prima bika piacos napon.
HS!!!,
péntek, 08:20
előzmény: #90  zsoltee77
Ez biztosan nem az, kizárt, hogy előtte lett volna, illetve a szél hozza, a szomszéd felől pitypang/vadsóska jöhetett volna, az nincs.
1 hónapot küzdöttem a literes fújóssal feleslegesen, világ legszebb fűve volt, egészet kell átpermeteznem majd, ha száraz idő jön, rá kell vetnem és tüskéssel megjáratni, meg locsolni, hogy keljen ki, mindezeket összevetve, ingyen sem kellene, a + munka gyomírtó kiadás miatt.
péntek, 08:16
előzmény: #89  fanthomas
Én a lidlben szoktam venni magot, teljesen jó.
péntek, 08:08
Tavaly szeptemberben, totál gyomírtózás után vetettem át a kerítésen kívül a füvemet.
Szokás szerint február végén spéci gereblyémmel/tüskéshengerrel szellőztettem + műtrágyáztam.
Ahogy beköszöntött a meleg, 1 l-es fújós palackal a gyomokat szelektív gyomírtóval, célirányosan írtottam.
Mostanra annyira tele lett parlagfű/lúdhúrral, hogy az egészet kell Syrius-N-el, ebben az a bibi, hogy éget, és a vékonyabb/nemesebb fűszálakat is kikeni.
Maradt másfél kiló, majd télen jó lesz madáreleségnek, a "mag" Rédei Sport 1 kg-os kiszerelésben, ilyet még véletlen sem vegyetek!
csütörtök, 07:01
Pl. Dithane,  + wuxhal !
szerda, 23:18
előzmény: #84  Seismic
legegyszerűbb ha kis kiszereléssel veszel, az pont 10L-hez való.
szerda, 23:10
előzmény: #69  zsoltee77
Köszi a kiegészítést. A két terméknek ugyanaz a hatóanyaga. Kétszeri, decissel történt permetezés után eltűntek a levéltetvek. Ragyognak a rózsáink. A gyártó új csomagolást készített a decisből. Egy kis műanyag flakonban 30 ml van. Ebből szemcseppentővel vettem ki a 10 literhez szülséges 1,5 ml-t. Gombaölővel célszerű keverni, mert ekkor a károsodott levélfelületen lévő sebeken át nem tud támadni a gomba.
szerda, 22:26
fizika óra jutott erről eszembe mikir tanultuk a vîz f. feszültségét :) jó volt :)
szerda, 22:06
Ok..koszi☺ amugy a karatet hogy erdemes keverni/aranyban/?
szerda, 22:00
előzmény: #79  zsoltee77
Köszi Zsolti:-)
szerda, 21:58
előzmény: #80  Seismic
Ha indokolt, lehet hozzá tenni gombaölőt, lombtrágyát is. Káliszappant viszont mindig érdemes a permetlébe tenni, csökkenti a víz felületi feszültségét, szétterül a levélen, nem csepeg le.
szerda, 21:45
előzmény: #79  zsoltee77
igen én is először le szoktam mosni, az sokszor jó
szerda, 21:43
előzmény: #78  zsoltee77
A karatet mivel erdemes kevrrni? Gombaolo?
szerda, 21:24
előzmény: #77  lizabell
Mindent lehet :)
Bolti szerek közül Karate, decis, teppeki és csomó más jó rá. Szappanos vízzel ha lemosod az is működik és akkor nem kell venned vegyszert.
szerda, 21:23
előzmény: #76  kapasvan
A jódozott tejet nem ismerem, de a csikkes víz azért működik, mert a nikotin kioldódik belőle, az meg méreg ugye. Lehet kapni bolti szert, amik ún. neonikotinoidok, pl az Actara.
szerda, 21:00
előzmény: #76  kapasvan
Szerintetek tetű ellen le lehet permetezni a szobai yukkát is? Bent a házban a cicák kaparófának,  meg mászókának használták, kivittük a teraszra, napfényes de védett helyre, végre szépen helyre jött, most viszont a levelein mintha ragacsos lé lenne. Tetűt egyébként nem látok, csak sejtem hogy az lehet.  
szerda, 20:41
előzmény: #75  Seismic
ezt nem ismerem, de az egyik munkahelyemen a  kertész ugyanerre cigaretta csikkes vizet adott ( több napig áztatta) és használt a növényeimre:))
május 13. | 17:01
előzmény: #73  zsoltee77
köszi
május 13. | 15:40
előzmény: #72  mage
Mosoilan és a Chess hatásmechanizmusa ugyanaz, leállítja a táplálkozásukat. E kettő közül fújd rá valamelyiket, figyelve az élelmezési várakozási időt. 1 órát érdemes számolni elméletileg, hogy ne kapjon esőt, bár hamar rászárad, nem biztos, hogy bejut a növénybe, ha kap egy rendes zuhét.
május 13. | 14:29
Segítséget szeretnék kérni tőletek permetezéssel kapcsolatban.
Apámnál van mindenféle gyümölcsfa (kajszi barackon kívül szinte minden), nekem kellene lepermetezni őket. A cél az lenne, hogy ne legyenek túl kukacosok a gyümölcsök, plusz pajzstetűt és sima tetvet is meg kéne tizedelni. A következő szerek állnak rendelkezésre: Pirimor 50WG, Spilan 20 SG =Mospilan, Chess 50WG. Kérdés az lenne, hogy ezek közül mit fújak ki és mivel esős időt add jövőhétre, az lenne a kérdésem, hogy mennyivel eső előtt érdemes ezeket kifújni?
május 07. | 19:57
előzmény: #70  zsoltee77
Köszönöm a tanacsot!
Ma vettem is tápoldatot.
Érdekes, hogy a fehér petúnia ontja a viragokat, míg a vilagossárga kevésbé.
május 06. | 21:26
előzmény: #68  Miluna
Rendszeresen öntözd virágzó növény tápoldattal, akár minden alkalommal amikor locsolod, tápoldatos vízzel tedd. Szinte bármelyik megteszi, wuxal, muskátli doktor, volldünger, ilyesmik.
május 06. | 21:24
előzmény: #67  Seismic
Jó a karate amit gyuripapa mondott, vagy decis, ugyanaz a hatóanyag.
május 06. | 21:08
előzmény: #64  zsoltee77
Futó petúniákat is vettem. Hogy kell ápolni, hogy folyamatosan sok virág legyen rajtuk?
május 06. | 21:05
előzmény: #66  gyuripapa
Koszonom
május 06. | 19:22
előzmény: #65  Seismic
Karate rovarölő szerrel.
május 06. | 18:42
előzmény: #64  zsoltee77
cseresznyefát megtámadta pár ezer kis fekete valami...lehet ilyenkor permetezni / virágzás után/ és mivel? :)
május 02. | 14:54
előzmény: #62  Miluna
Minden évben hagyunk anyatöveket amiről szedjük a dugványt (letörjük a hajtásvégeket), folyamatosan gyökereztetjük, szaporítjuk. Épp most válogatom ki, melyik színből mennyit hagyjunk.

Topik gazda

zsoltee77
zsoltee77
1 5 5

aktív fórumozók

friss hírek

AZ OLDAL TETEJÉRE