Topiknyitó: Törölt felhasználó 2007. 04. 18. 08:32

KBC Equitas  

A tranzakció nyomán létrejövő cég, a KBC Equitas megújuló szolgáltatásairól, termékportfóliójáról 2007. május 3-án, sajtótájékoztató keretében ad részletes információt. Az ügylet a romániai Swiss Capital 2006. december végi megvásárlásával együtt jól tükrözi a KBC Securities azon törekvését, hogy tovább erősítse jelenlétét a közép- és kelet-európai piacokon.



link


Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2011. 06. 17. 14:12
Előzmény: #791  cromo
#800
kb jövő hét szerda
valcsi62 2011. 06. 17. 14:12
Előzmény: #797  DemonHill
#799
Csatlakozom.
pioca
pioca 2011. 06. 17. 14:12
Előzmény: #791  cromo
#798
Nem akarok hülyíteni senkit, de ha jól tudom a transzfer az azonnal átmegy nem úgy mint a kp.
DemonHill
DemonHill 2011. 06. 17. 14:11
Előzmény: #794  pioca
#797
Én is csatlakozom!
bronz 2011. 06. 17. 14:10
Előzmény: #789  Törölt felhasználó
#796
Ez már csak rajtuk múlik, hogy kijönnek-e gyorsan egy 4. csomaggal (korrigálva a hibát) vagy homokba dugják a fejüket és nem vesznek tudomást a több tucat ember által írt negatív visszacsatolásról, amit írtak a Facebookon, Stocklandyardon, Portfolion.
jvgb
jvgb 2011. 06. 17. 14:10
Előzmény: #794  pioca
#795
Csatlakozom!
pioca
pioca 2011. 06. 17. 14:09
Előzmény: #784  Törölt felhasználó
#794
Tsztelt KBC!
Az előző hozzászóláson felbuzdulva egy ultimátumot intézek Önök felé: Amennyiben létrehoznak egy olyan csomagot amelyben megmaradnak a régi kereskedési tarifák, számlavezetési díj nélkül, akkor maradok az ügyfelük, ha nem akkor megköszönöm eddigi együttműködésüket és szolgáltatót váltok.
Azt hiszem sokan így fognak cselekedni.
Üdv: a vérszívók királya
jvgb
jvgb 2011. 06. 17. 14:08
Előzmény: #789  Törölt felhasználó
#793
Nagyon egyet tudok érteni a javaslatoddal!!!!!!!!!!!!!!
bronz 2011. 06. 17. 14:07
Előzmény: #784  Törölt felhasználó
#792
Köszönöm a választ!
Továbbra sem értem, hogy miért nem lehetett kialakítani egy 4. díjcsomagot azoknak változatlan feltételekkel, akik nem kérnek a külföldi kereskedés örömeiből, Egon javarészt be nem teljesülő elemzéseiből, digipassból...
Miért kell olyanért fizetni, amit nem akarok igénybe venni?

Equitas Profi: Mihez képest nagyon közel?
- Minimum 499 Ft-os számlavezetési díj, nincs maximalizálva, szemben az eddigi nullával.
- 0.25% és 0.15% maradt, "csak" közben 32%-kal feljebb ment a minimum díj 199 Ft-ra.
- Utalási díj szintén megemelkedett.
- Akiket érint, a transzfer ára 500 %-kal nő 1000 Ft-ról 5000 Ft-ra.

Lehet szépíteni és nyomni a marketinget, hogy hű, de jó lesz majd a jövőben, de ha lett volna egy 4. csomag "szűziesítve", külföld nélkül, akkor nem veszítenétek ezek után el rengeteg kisbefektetőt, akik java része borítékolhatóan a Random Capitelhez fog átigazolni.

Nem szeretem az ilyen húzásokat, amikor erővel kényszerítenek rám valamit, amit nem kérek. Ez hatalmas öngól lesz nektek, csak miután elhagy benneteket egy csomó ügyfél, azok nem fognak már utána visszatérni, ha esetleg önkritikát gyakorolnának a döntéshozók és felülvizsgálnák ezt a díjstruktúrát.
cromo 2011. 06. 17. 14:03
Előzmény: #790  pioca
#791
Ha ma transzferálok, mikor lesz a számlámon?
pioca
pioca 2011. 06. 17. 14:00
Előzmény: #786  pioca
#790
A másik dolog az eladás-visszavételekkel.
Ha mindenki ezt csinélja elindulunk szépen lefelé, ajövő héten meg amikora átér a pénzetek és elkezditek a pakkokat visszavenni szépen hajtjátok magatok előtt a hullámokat.
Törölt felhasználó 2011. 06. 17. 13:59
Előzmény: #784  Törölt felhasználó
#789
A kommunikáció pont olyan, mint a kormány nyugdíjmegmentési akciója: lehetett két rossz közül választani januárig. Nekem egyik csomag sem felel meg, így most lehet 3 rosszból választani. Valóban hiányzik a 4. lehetőség: marad minden ugyanaz, ugyanolyan feltételekkel. Igazán korrekt céggé ekkor válna a KBC Sec. Hirtelen példát is tudok mondani: a Pannon GSM, mikor bevezette 7-8 éve új tarifacsomagjait, nem kötelezte a meglevő ügyfeleket a váltásra, akinek megfelelt, maradhatott a korábbi csomagban. Viszont tovább nem értékesítették azokat.

Vélelmezem a többi szolgáltatónál is így történtek a tarifabevezetések.

Úgyhogy hajrá, sokan-sokan várnak egy negyedik lehetőséget: maradjon a jelenlegi tarifacsomag!
pioca
pioca 2011. 06. 17. 13:55
Előzmény: #786  pioca
#788
Felhívtam a Randomot pár infóért. Kérdeztem az ügyfélszolgálato munkatársat, hogy: -Van forgalmuk ugye? Csak nevetett.
Az 5000Ft-os ajándékkal vigyázni, mert az nem az aminek látszik.
Törölt felhasználó 2011. 06. 17. 13:52
Előzmény: #784  Törölt felhasználó
#787
Köszönjük szépen a válaszokat, és sok sikert kívánunk további munkájukhoz.

Én kisbefektetőként elégedett voltam Önökkel és a szolgáltatásaikkal, de a megnövekedett költségeket már nem tudom tolerálni.
pioca
pioca 2011. 06. 17. 13:52
Előzmény: #779  jvgb
#786
Ezzel nem értek egyet!!!
Eladod, brokidíjj, visszaveszed, brokidíjj!!!
KIcsi és likvid pakkot érdemes eladni-visszavenni, mert csak ebben az esetben jössz ki olcsóbbra. A nagyobb pakkokat érdemesebb transzferálni.
Egy 250000Ft-os pakknál 625Ft az eladás díjja, a Randomnál pedig 500Ft-ér veszed vissza. Ez ugyebár 1125Ft, a transzfer pedig csak 1000Ft lett volna, nembeszélve arról, ha közben elszenvedsz egy kis árfolyam veszteséget is.
Úgyhogy ésszel az eladogatásoknál!!!
Törölt felhasználó 2011. 06. 17. 13:45
Előzmény: #784  Törölt felhasználó
#785
engem nem érdekel alapból a változás, csak pörgessék már fel ezt a tetszhalott bétet...
Törölt felhasználó 2011. 06. 17. 13:42
Előzmény: #783  Törölt felhasználó
#784
Tessék, rögtön sikerült is rossz nickkel hozzászólni. Szóval ez a hivatalos.

Bocsánat a késlekedésért, a válaszok a korábbi kérdéseidre:

1. A két hét a PSZÁF előírása, minden jogi kötelezettségünknek maradéktalanul megfelelünk. Óriási munka összehozni egy ilyen összeolvadást és a szolgáltatás ilyen mértékű bővítését, ezért rengeteg volt a kérdőjel egészen az utolsó pillanatig. Az is fontos, hogy a szolgáltatásokat úgy indítjuk el, hogy aki "későn kapcsol", vagy egyszerűen időt szeretne még kapni, azt nem kényszerítjük semmire, az új dolgok csak akkor aktiválódnak, amikor az ügyfél jóváhagyja a díjcsomagválasztással.

2. Az Equitas Profi díjcsomag jutalékstruktúrája nagyon közel esik a mostani díjszabásunkhoz (a számlavezetés és a minimumjutalék változott). Az új szolgáltatások között egyébként a külföldi kereskedés a leglátványosabb, de olyan elemzési termékeket kínálunk majd az új felállásban, ami a kizárólag a BÉT-en kereskedő ügyfeleink számára is értéket képviselnek. Hogy miért alakítottuk így át a díjakat, valamint a részletes táblázat is megtalálható az oldalunkon: link

3. A fejlesztéseket nem tekintjük hibának. A díjstruktúra változása elsőre riasztónak tűnik, de ha szusszan egyet az ember, és alaposan összehasonlítja a piacon elérhető díjakkal, mellé téve, hogy milyen minőségű és kiterjedésű szolgáltatást kap a pénzéért, akkor bizony egyáltalán nem vallunk szégyent. A KBC Equitas díjai a jövőben is bőven versenyképesek lesznek a piacon, miközben új izgalmas területeket nyitunk a szolgáltatásban. Sajnos ezek a nyilvános felületek kontraszelektívek, a negatívumok kerültek előtérbe, de nem bánjuk, mert semmit nem szeretnénk eltitkolni vagy elsumákolni, a világos párbeszédre törekszünk.

4. Elfogadjuk a két tanúval ellátott, levélben megküldött számlamegszüntetési kérelmet is, ha visszaküldöd a digipasst.

5. No comment, világosan elmagyaráztuk a díjváltoztatások hátterét és okait.

Végezetül ismét fel szeretnénk hívni a figyelmeteket, hogy a KBC Equitas csak ezen a néven kommentel, mi ellenállunk a csábításnak, hogy egyszerű, jóhiszemű felhasználónak álcázva magunkat próbáljunk marketingüzeneteket elhelyezni a fórumban. A versenytársakkal való összevetést persze nem bánjuk, mert büszkék vagyunk az új szolgáltatásainkra, a fejlesztések pedig egyáltalán nem állnak meg.
Törölt felhasználó 2011. 06. 17. 13:41
Előzmény: #778  bronz
#783
Bocsánat a késlekedésért, a válaszok a korábbi kérdéseidre:

1. A két hét a PSZÁF előírása, minden jogi kötelezettségünknek maradéktalanul megfelelünk. Óriási munka összehozni egy ilyen összeolvadást és a szolgáltatás ilyen mértékű bővítését, ezért rengeteg volt a kérdőjel egészen az utolsó pillanatig. Az is fontos, hogy a szolgáltatásokat úgy indítjuk el, hogy aki "későn kapcsol", vagy egyszerűen időt szeretne még kapni, azt nem kényszerítjük semmire, az új dolgok csak akkor aktiválódnak, amikor az ügyfél jóváhagyja a díjcsomagválasztással.

2. Az Equitas Profi díjcsomag jutalékstruktúrája nagyon közel esik a mostani díjszabásunkhoz (a számlavezetés és a minimumjutalék változott). Az új szolgáltatások között egyébként a külföldi kereskedés a leglátványosabb, de olyan elemzési termékeket kínálunk majd az új felállásban, ami a kizárólag a BÉT-en kereskedő ügyfeleink számára is értéket képviselnek. Hogy miért alakítottuk így át a díjakat, valamint a részletes táblázat is megtalálható az oldalunkon: link

3. A fejlesztéseket nem tekintjük hibának. A díjstruktúra változása elsőre riasztónak tűnik, de ha szusszan egyet az ember, és alaposan összehasonlítja a piacon elérhető díjakkal, mellé téve, hogy milyen minőségű és kiterjedésű szolgáltatást kap a pénzéért, akkor bizony egyáltalán nem vallunk szégyent. A KBC Equitas díjai a jövőben is bőven versenyképesek lesznek a piacon, miközben új izgalmas területeket nyitunk a szolgáltatásban. Sajnos ezek a nyilvános felületek kontraszelektívek, a negatívumok kerültek előtérbe, de nem bánjuk, mert semmit nem szeretnénk eltitkolni vagy elsumákolni, a világos párbeszédre törekszünk.

4. Elfogadjuk a két tanúval ellátott, levélben megküldött számlamegszüntetési kérelmet is, ha visszaküldöd a digipasst.

5. No comment, világosan elmagyaráztuk a díjváltoztatások hátterét és okait.

Végezetül ismét fel szeretnénk hívni a figyelmeteket, hogy a KBC Equitas csak ezen a néven kommentel, mi ellenállunk a csábításnak, hogy egyszerű, jóhiszemű felhasználónak álcázva magunkat próbáljunk marketingüzeneteket elhelyezni a fórumban. A versenytársakkal való összevetést persze nem bánjuk, mert büszkék vagyunk az új szolgáltatásainkra, a fejlesztések pedig egyáltalán nem állnak meg.
pmks 2011. 06. 17. 13:34
Előzmény: #778  bronz
#782
Én is hosszú évek óta az Equtas-nál vagyok és valóban azért mert annak idején körülnéztem. Nem arról van szó, hogy nem bírnék ki néhány ezrest havonta, de minek? Külföldi papírokhoz jobbnak tűnik a Saxo és még csak nem is kutakodtam. Kár, hogy pl. a Saxo-val nem lehet a BUX-ot kereskedni. A szoftver nagyságrendekkel professzionálisabbnak tűnik mint a Petike. Számkavezetési díj nincs. A százalékok kedvezőeknek tünnek (többnyire 0.15). A minimu díjak magasabbak, de ez az egy tényleg nem érdekes. A digipass-t pedig jobb szerettem volna opcionálisnak. Előre rettegek, hogy egyszer meg fog ütni a guta, amikor tényleg gyorsan kéne és nem lesz nálam vagy bemondja az unalmast.:))
Tomti 2011. 06. 17. 13:29
Előzmény: #779  jvgb
#781
"Adj el mindent és a pénzt utald át elektronikusan a számládra, így jössz ki a legolcsóbban.,,

A LEGJOBBAN akkor jösz ki, ha az én számlámra utalod át a pénzt.

Bocsi, csakhogy legyen 1 kis vidámság is a topic-ban.

totoro
totoro 2011. 06. 17. 13:23
Előzmény: #776  cromo
#780
A Random rendszere ugyanazt tudja mint a Peti, talán picit lassabb. Én a napi dt-köreimmel minden nap többszáz, esetleg több ezer forint előnyben vagyok csak azzal a pici 0,1% os különbséggel, amiben olcsóbbak az Equitasnál. Csak ma, amikor alig volt kötésem, eddig 600 Ft a többletem a dt-n, és a ma zárt hati shortokat bele sem veszem, mert akkor sokkal több. És én kis hal vagyok.
jvgb
jvgb 2011. 06. 17. 13:20
Előzmény: #771  cromo
#779
Adj el mindent és a pénzt utald át elektronikusan a számládra, így jössz ki a legolcsóbban.
bronz 2011. 06. 17. 13:14
Előzmény: #770  bronz
#778
Kedves KBC!

Átolvastam a Facebook, Portfolio, Stocklandyard bejegyzéseket, de mutassatok már legalább 5 darab pozitív visszacsatolást, mert negatívból látni több tucatot...
Köszi és örülnék, ha választ kapnék a kérdéseimre.
Tomti 2011. 06. 17. 13:06
Előzmény: #776  cromo
#777
Még nem tudom, de megfogom nézni, használni.
cromo 2011. 06. 17. 13:03
Előzmény: #775  bronz
#776
Random rendszerét miben tartjátok jobbnak vagy rosszabnak Peti-hez képest?
bronz 2011. 06. 17. 12:58
Előzmény: #771  cromo
#775
Igen.
10000 vagy 50000.
stock33
stock33 2011. 06. 17. 12:55
Előzmény: #769  Törölt felhasználó
#774
nekem elsősorban a kötvény után felszámolandó havi díj ütötte ki a biztosítékot (de a többi változás is pont olyan, amiért mástól eljöttem, és az equitas-hoz hoztam a tőkén jelentős részét). van náluk virtuálisan egy bejegyzés egy adatbázisban, ami után éves szinten felszámolnának 60e-et. egyéb dolguk nincs vele. na jó, év végén egy sorral többet kell nyomtatni az egyenlegközlőre. köszi, de nem. elvi kérdés.
cromo 2011. 06. 17. 12:54
Előzmény: #772  Törölt felhasználó
#773
Kösz.
Törölt felhasználó 2011. 06. 17. 12:53
Előzmény: #771  cromo
#772
Igen, most még 10x1000 ,júli 1-től 10x5000

Randomnál kapsz 5 rugót ajándékba a számlanyitásnál, az fedezi a felét még most.
cromo 2011. 06. 17. 12:52
Előzmény: #770  bronz
#771
Ha van 10 féle részvényem, akkor
tízszer kell transzferdíjat fizetnem?
bronz 2011. 06. 17. 12:49
Előzmény: #769  Törölt felhasználó
#770
"Nagyon sajnáljuk, ha bárki a változások miatt elhagy minket, de szerencsére eddig több pozitív visszacsatolást kapunk, mint negatívat."

Tele a Portfoio, Facebook, Stocklandyard rengeteg pozitív visszacsatolással. Ezt a marketing dumát... :))
Törölt felhasználó 2011. 06. 17. 12:38
Előzmény: #768  stock33
#769
Na ugye, hogy a nagyoknak is számít.
Sok kis elvonás a semmiért.
Illetve azért, hogy a bankárok minél jobban éljenek.
stock33
stock33 2011. 06. 17. 12:34
Előzmény: #630  Törölt felhasználó
#768
"10 milliónál 1 ezres..."

nekem többek között 50 milliónyi kötvényem van náluk. csak ez után éves szinten 60e-et kellene fizetnem, azért mert... miért is?

agyatlanok. nem csak a kisbüfik fognak elmenni. pont azok vannak/voltak a kbc-nél, akik körülnéztek a piacon, és a legjobb megoldást keresték.
ezzel egy nagy gond van, kedves KBC. akik elmennek, azok nem jönnek vissza, utólag lehet majd siránkozni. pl. meg se tudom számolni hányszor hívtak fel az elsmúlt pár évben a citibanktól, allianz-tól, stb, mert korábban parkolt náluk pár tíz millám, és most milyen szuper lehetőségek vannak. eszembe se jut visszamenni, mert ismerem a mocskos módszereiket.
parkinson 2011. 06. 17. 12:28
Előzmény: #765  parkinson
#767
Már bocsika, ha átmegyek a Randomba, tulajdonképpen maradok az Equitasban!
Hogy miért?
2008-ban Hanyeczék úgy csinálták a Randomot az Equitasból, hogy csak a nevét nem vitték át, mert azt a KBC "ellopta"
rigusz 2011. 06. 17. 12:25
Előzmény: #765  parkinson
#766
Megkezdtem az eladásokat. Ha nem állítják le ezt a csodálatos "fejlesztést", akkor eggyel kevesebb ügyfél. Bye-bye.
parkinson 2011. 06. 17. 12:16
Előzmény: #761  tomalex
#765
A részvény transzfer másik céghez milyen értéken szokásos? (vásárláskori, vagy napi,)
Törölt felhasználó 2011. 06. 17. 12:15
Előzmény: #761  tomalex
#764
igen, adózásnál számít de nem nagy cucc, csak kevesebb adót fizetsz vagy beírhatod bukónak...májusban! hűha.
Törölt felhasználó 2011. 06. 17. 12:13
Előzmény: #750  jvgb
#763
bizonyára tudták már, amikor kiváltak a KBC-ből, hogy mi megy ott.
és megérdemlik, mert otthagyták a KBC-t.
én is így teszek mindjárt.
totoro
totoro 2011. 06. 17. 12:06
Előzmény: #759  cromo
#762
LIFO
tomalex 2011. 06. 17. 12:05
Előzmény: #758  bronz
#761
pl. adózás szempontjából. Ha év vége elött realizálod a veszteségeid és mondjuk a nyerődet nem akkor azt szembeállíthatod az elmúlt két év nyereségével. A nyereséges pozicók után ha mondjuk év elején eladnád csak 1 év múlva kell adóznod tehát 1 évig még nálad lesz a pénz. Nagyon nem mindegy a dolog.
Törölt felhasználó 2011. 06. 17. 12:02
Előzmény: #758  bronz
#760
mi van?
ez max év végén érdekes, adóelszámolásnál.
cromo 2011. 06. 17. 12:00
Előzmény: #757  Törölt felhasználó
#759
Randomnál milyen készletértékelés van?
bronz 2011. 06. 17. 12:00
Előzmény: #757  Törölt felhasználó
#758
Csak nem mindegy, hogy a veszteség realizálva van vagy csak annyit mutat a rendszer nem realizálva. Nagyon nem mindegy...
Törölt felhasználó 2011. 06. 17. 11:56
Előzmény: #751  hinta
#757
aha, most már értelek...logikailag valós, de valójában ugyanott tartasz a portfólióddal , érted?
wyl 2011. 06. 17. 11:56
Előzmény: #733  bronz
#756
Erről a UPC jut eszembe, amikor megjelent a piacon a DIGI és elveszítették makacsságuk miatt a az ügyfeleik 35-40%-át.
Azóta már észbe kaptak, hogy hoppá-hoppá piacgazdaság van.... le kéne menni az árakkal,netán jobb szolgáltatást kéne nyújtani, stb, de persze visszavándorlás sokkal nehezebb, (ha volt/van egyáltalán) mint anno az ügyfélvesztésük volt.
Erre a sorsra jut sztem a KBC is.....
Mindenki a piacból él ezért célszerű a környezetet/konkurenciát is szondázni néha.A trader is oda megy ahol megtalálja a számára kedvező ár/szolgáltatás nyújtó céget. Ez jelen esetben az én megítélésemben az RC
Nincs más hátra, hogy elvonuljak a TESCO-ba egy RC szerződés erejéig.
bronz 2011. 06. 17. 11:54
Előzmény: #747  kispangit
#755
"Azon ügyfelek, akik 2011. június 30-án legalább 100.000 Ft értékű portfólióval rendelkeznek, 2013. december 31-ig garantáltan 0,1%-0,2%-on köthetik meg prompt és 50 Ft-on határidős ügyleteiket. Társaságunknál nincs számlavezetési díj és nem is tervezzük bevezetését."

2013. december 31. még messze van, majd ráérsz akkor gondolkozni rajta, még 2.5 év addig.
Törölt felhasználó 2011. 06. 17. 11:54
Előzmény: #750  jvgb
#754
mondjuk nem vagyok biztos a nagy elvándorlásban, főleg amikor még most is vannak oylanok akik a bűngagyi és drága cib, otp, erste..stb rendszerben trédelnek.

bár a random jó lehet megnéztem, tényleg korrekt.
bronz 2011. 06. 17. 11:54
Előzmény: #741  Törölt felhasználó
#753
Még jó, hogy több pozitív visszacsatolást kaptak és telenyomják :) jelekkel a válaszokat. Jövő héten bemegyek hozzájuk a Roosevelt térre, megszüntetem a számlámat, megkapják a csodálatos Digipassukat és utána kereskedhetnek, fejleszthetnek tovább, amerre akarnak...
Láma
Láma 2011. 06. 17. 11:53
#752
T. KBC Equitas!
Mi lesz azokkal, akik egyelőre nem változtatnak számlacsomagot? (Azt tudom, hogy nem kereskedhetnek) De amíg nem választok új számlacsomagot, addig számlavezetési díjat sem számláznak?
hinta 2011. 06. 17. 11:52
Előzmény: #748  Törölt felhasználó
#751
Így van csak akkor már nem papíron lesz a bukó hanem valós!
jvgb
jvgb 2011. 06. 17. 11:51
Előzmény: #747  kispangit
#750
Dörzsölik a markukat a Randomnál!
Törölt felhasználó 2011. 06. 17. 11:51
Előzmény: #747  kispangit
#749
Kispangit, igen... annak tök mindegy, aki 50-100 millával, vagy még többel tradel.
De marinéniknek sajna számít az az éves szinten pluszban levont 30-40K is....
És ne mondd azt, hogy kevés pénzzel nem érdemes tőzsdézni, mert érdemes. Sőt, ajánlott, hogy a tanulási fázisban lehetőleg ne az egész vagyonunkat toljuk be a piacra.
Azonban kis pénzzel kis haszon fogható, és ha ezt a kis hasznot elviszi a jutalék, a számlavezetés, a digipass-akármi és még ki tudja, milyen címszó alatt bevezetett fizetnivaló, akkor már tényleg nem érdemes.
Törölt felhasználó 2011. 06. 17. 11:49
Előzmény: #743  hinta
#748
te hinta, te tényleg ennyire nem tudsz számolni?
vegyük hogy van 100 db otid 8700-ról, azaz -300K a bukód most papíron.

aztán veszel 5700-ért még 100-at mellé és azt eladod 6000-en, akkor 270 lesz a bukód nem?

mi is itt a különbség akkor végülis?
az ha csak fifo van akkor 0.1%-kal több lesz a brokidíj...

viszont a te számládon ugyanúgy 100 oti marad és 30K-val több pénz, azaz az eredetihez -270K lesz most is..
kispangit 2011. 06. 17. 11:47
Előzmény: #733  bronz
#747
"itthon meg a Random Capital árai nagyságrendekkel jobbak, főleg, hogy 2 évig garantálják."

Nabazz, és mi lesz 2 év múlva? Áremelés, költözködés megint másik brokihoz?
Tul.képpen tökmindegy, hogy kinél vagy, a lényeg az, hogy eltaláld a piacot, nem?
Törölt felhasználó 2011. 06. 17. 11:47
Előzmény: #741  Törölt felhasználó
#746
:-)
Csak közben ki ne találják, hogy megnehezítik a számla-megszüntetést is ! :-)
Törölt felhasználó 2011. 06. 17. 11:46
Előzmény: #739  Törölt felhasználó
#745
de én kereskedek napi szinten.
azért vagyok itt. nem folyószámlám van a KBC-nél.
Törölt felhasználó 2011. 06. 17. 11:45
Előzmény: #740  Sumerolog
#744
Ez éppen elég szeritnem!
hinta 2011. 06. 17. 11:45
Előzmény: #738  Törölt felhasználó
#743
Egyáltalán nem ,mert közben 100x tudok venni adni, amíg a beragadt megvan, és lehet soha nem megy fel addig!!!
Törölt felhasználó 2011. 06. 17. 11:44
Előzmény: #739  Törölt felhasználó
#742
de leginkább az zavar hogy vacak a bét és alig lehet pénzt keresni....
ha pörögne akkor nem érdekelne semmise.
Törölt felhasználó 2011. 06. 17. 11:44
Előzmény: #736  bronz
#741
ügyfelek tömött sorokban fogják elhagyni a KBC-t azonnal.
hehe. mekkora újítás is ez a KBC-nek!

Sumerolog 2011. 06. 17. 11:44
Előzmény: #725  Sumerolog
#740
Banki háttér nincs, de

BEVA garancia van!!!!!!!
1 000 000 - ig 100%, 6 000 000 - ig 90%
Törölt felhasználó 2011. 06. 17. 11:43
Előzmény: #734  Törölt felhasználó
#739
mondjuk brokidíj akkor van ha kereskedsz.

engem az zavar hogy megemelték, plusz a daytrade-et lezúzzák a fifoval a gagyibb papírokban...ennyi.
Törölt felhasználó 2011. 06. 17. 11:42
Előzmény: #735  hinta
#738
te nem érted...neked papíron így is van most 300K bukód..ha a később vett marad meg amíg felmegy, a végeredményed ugyanaz lesz.
Törölt felhasználó 2011. 06. 17. 11:39
Előzmény: #734  Törölt felhasználó
#737
ez a kényszerítés eddig is jogtalan volt.
bronz 2011. 06. 17. 11:39
Előzmény: #733  bronz
#736
Hatalmas öngólt rúgtatok.
A kérdés csak, hogy lesztek-e annyira bölcsek, hogy beismerjétek ezt és korrigáljátok a hibát?
hinta 2011. 06. 17. 11:39
Előzmény: #728  Törölt felhasználó
#735
Nem egészen, mert ha ma veszek 100-at 5700-on és jövő héten eladom 6000-en , persze ha felmegy addig akkor nyertem 30000-huf-ot, de ha nem lehet készletet választani akkor 270000 huf bukó!!!!
Törölt felhasználó 2011. 06. 17. 11:36
Előzmény: #728  Törölt felhasználó
#734
a brokidíj pedig azonnal az övék lesz, mivel kényszerítettek, hogy az őáltaluk megszabott rvcsomagomat adjam el. :(:(:(:(
bronz 2011. 06. 17. 11:34
Előzmény: #709  Törölt felhasználó
#733
Kedves KBC!

Több kérdésem lenne.

1. PSZÁF mit szólna ahhoz, hogy 14 nappal előtte jelentitek be ezeket a fantasztikus nagy újításokat, de inkább áremeléseket? Tudtommal több idő kellene ehhez...

2. Miért nem lehetett egy 4. csomagot kialakítani, ami csak a BÉT-re vonatkozott volna? Én terveztem, hogy majd kereskedem nálatok külföldi papírokkal, na de ilyen jutalékok mellett eszemben sincs. Miért nem lehetett egy külön díjcsomagot csinálni azoknak, akik nem kérnek a külföldi kereskedés örömeiből és maradnának a BÉT-en?

3. "szerencsére eddig több pozitív visszacsatolást kapunk, mint negatívat".
Mi mást is mondhatnátok?
Facebook, Portfólió, Stocklandyard hozzászólásaok nekem elég bizonyíték arra, hogy épp fordítva van.

Ha egyszer rosszul hibáztatok, miért nem lehet tökösen kiállni és korrigálni? Sok ügyfelet fogtok veszíteni, mert ilyen jutalékok mellett kisbefektetőknek nem érdemes külföldi papírokkal kereskednie, itthon meg a Random Capital árai nagyságrendekkel jobbak, főleg, hogy 2 évig garantálják.

4. Csak személyesen lehet felmondani a szerződést vagy mehet levélben is? (Utóbbi esetén értelemszerűen a Digipasst mellékelem.)

5. Ez már nem is kérdés, hanem megjegyzés. Ügyesen áthárítottátok a bankadót. :(
Törölt felhasználó 2011. 06. 17. 11:34
Előzmény: #720  cromo
#732
Én nem vettem észre, hogy bármit is javítanának az ügyfelek részére. :(:(:(
Törölt felhasználó 2011. 06. 17. 11:32
Előzmény: #727  Törölt felhasználó
#731
erre írtam hogy ez az egyik aggályos eset.
Törölt felhasználó 2011. 06. 17. 11:32
Előzmény: #724  pioca
#730
Nekem sem engedi a céges "szűrő".
Szerintem be sem fogok tudni lépni, mert "magasabb szintű felhasználó" jelszava és engedélye kellene... az pedig nem én vagyok ! :-)
wyl 2011. 06. 17. 11:32
Előzmény: #726  wyl
#729
Adott esetben ez az összeg 1 mill. x 16% = 160 ehuf.
Törölt felhasználó 2011. 06. 17. 11:31
Előzmény: #722  hinta
#728
nem igazán értem..ennek mi köze hogy fifo vagy lifo?
nem adod el és kész.

ha meg mellette daytradelsz otp-vel akkor is mi van?hosszútávra ugyanaz lesz, mert papíron most is bukóban vagy ezzel a 100-zal.

nem a veszteségről van szó hanem a brokidíjról egyébként is.
Törölt felhasználó 2011. 06. 17. 11:31
Előzmény: #715  Törölt felhasználó
#727
Brumi, köszi, hogy így összefoglaltad, tul.képpen mit nem értek a készletértékeléssel kapcsolatban. :-)
(Utolsó mondatod.)
Én voltam már ilyen szituban.
Volt egy ricsi pakkom hosszabb távra, majd 2 hét múlva napizni kezdtem egy másik pakkal.
Pont ezt nem értem, hogy technikailag hogyan fogják ezt megoldani ???
wyl 2011. 06. 17. 11:30
Előzmény: #711  Törölt felhasználó
#726
Nagyon nem mindegy swing és dt időtávban sem a készletértékesítési forma.
Ugyanis egy swing trendkereskedő trader, ha long poziciót épít az alábbi példával illusztrálva.
1. pozi 3.000 huf x 1.000
2. pozi 4.000 huf x 1.000
3. pozi 5.000 huf x 1.000

Az év végi promt tegyük fel, hogy 4.000 huf. Ekkor logikus dolog lenne egy adóoptimalizálás, hogy a HIFO (legmagasabb), netán a LIFO (legutóbbi) készletet kössük át, az 5.000 huf x 1.000 db hoz 1 millió huf mínuszt, mely ellensúlyozni tudja a többi rv-en realizált mondjuk 1,5 milliós nyereséget. Tehát a különbözetet nem mindegy , hogy adófizetésre fordítjuk, vagy a következő egy évben is kereskedhetünk vele....
Adott esetben ez az összeg 1 mill. x 16% = 160 huf.
Nem nagy összeg, de miért kell elvenni ezt a jogot/lehetőséget is kereskedőktől.
Ennél már az is jobb, ami jelenleg az automatika LIFO (legutóbbi) biztosít !!!
Sumerolog 2011. 06. 17. 11:30
#725
RANDOM CAPITAL!!!!!!

....;).....;).....;)
pioca
pioca 2011. 06. 17. 11:29
Előzmény: #701  Törölt felhasználó
#724
Két órája szívok a letöltéssel és most veszem észre, hogy direkt a munkahelyi korlátok miatt van a netboon!!!
Nem kell letölteni, csak belépni.
Törölt felhasználó 2011. 06. 17. 11:28
Előzmény: #709  Törölt felhasználó
#723
Olyan változást nem lehetne eszközölni, hogy lenne még egy plussz számlacsomag ahol változatlanul lehetne tovább kereskedni béten, külföldi papírokkal pedig nem.
Ez lenne az igazi választási lehetőség, mert ami most van az nem választás..
hinta 2011. 06. 17. 11:27
Előzmény: #715  Törölt felhasználó
#722
Eléggé gáz nekem van otp-m 8700-ról, és mégis kereskedek vele most is, képzeld el ha ilyen áron el kell adi az 100 db-ná 300000 huf veszteség!!!
Azt hiszem én is váltok, vagy abba hagyom az egészet!!
Törölt felhasználó 2011. 06. 17. 11:26
Előzmény: #714  Törölt felhasználó
#721
Valahogy így.
Lehet, hogy a végén ugyanazt az eredményt kapjuk, de azért az nem hat túl jól pszichésen, hogy el akarom adni a nyerőben lévő papíromat, helyette realizálom a bukómat, amit nézhetek a számlámon egészen addig, amíg a másik, ezt kompenzáló pakkot dobom.

És egyébként sem szeretem, ha eldöntik helyettem, hogy mit szeretnék csinálni. :-)
cromo 2011. 06. 17. 11:24
Előzmény: #712  Törölt felhasználó
#720
Pipita,

A kimutatásokhoz való hozzáférés is változni fog?
Törölt felhasználó 2011. 06. 17. 11:24
Előzmény: #690  Törölt felhasználó
#719
KBC ügyfélszolgálatnak hiába írtam le már pár hónappal ezelőtt a kifogásaimat pl. a TBSZ szla FIFO elvével kapcsolatban, durva szavakkal elhajtottak, azt írták, ÉN ÍRJAM MEG ugyanezt az őnáluk levő rendszergazda e-mail-jére a panaszaimat, kéréseimet.
Az ügyfélszolgálat inkább megírta nekem ezt az e-mailt, ahelyett, hogy megköszönte volna a segítségemet, amivel az ő pénzkeresetüket segítem ingyen, és ő küldte volna tovább a javaslataimat!
Elképesztően mérges vagyok a KBC ügyfélszolgálatára is!
Törölt felhasználó 2011. 06. 17. 11:24
Előzmény: #704  Törölt felhasználó
#718
Ha van 4500db részvényed, de csak 4449db-ot vesznek meg tőled meghagyod azt az 1db-ot az idők végezetéig?
certibalazs
certibalazs 2011. 06. 17. 11:23
Előzmény: #714  Törölt felhasználó
#717
ne vitázzatok velük! Egy képzett PR-ossal életetek végéig vitatkozhattok és soha nem kaptok választ vagy kész tényeket. Ezért fizetik, hogy elbeszéljen mellettetek!
totoro
totoro 2011. 06. 17. 11:22
Előzmény: #701  Törölt felhasználó
#716
A Random felülete majdnem ugyanaz mint A PETI. Én picit lassabbnak érzem, és az egy év alatt volt 4-5 leállás, ami néhány perctől pár óráig tartott. Én a határidős bux miatt váltottam, hiszen nem mindegy hogy 10 pont elmozdulással már nullán vagyok, míg az eq-nál ehez kell 30. Mellette főleg dt certiezek, ott is nagyon nem mindegy az az 1 tized brokidij különbség. Kisbüfi vagyok, mégis százezeres tétel éves szinten az előnyöm.
Törölt felhasználó 2011. 06. 17. 11:22
Előzmény: #714  Törölt felhasználó
#715
ez befektetői magatartás kérdése, és olyan kevés van aki darabokban ad vagy vesz egy részvényt...általában egyben adja el.

más kérdés ha nem veszik ki.legnagyobb gondot az illikvid gagyiknál jelenti a dolog.nagyokat el tudod adni.akkor meg tökmindegy mit hol vettél a pakkon belül a végeredmény ugyanaz.

persze biztos van olyan extrém büfi aki egy fajta papírból tart is hosszútávra egy darabszémot, meg mellette daytrédel...na ennél gáz.
Törölt felhasználó 2011. 06. 17. 11:18
Előzmény: #711  Törölt felhasználó
#714
egyáltalán nem mindegy, hogy csak FIFO elven kereskedhetsz-e vagy nem.
Ugyanis akkor RÖGTÖN realizálsz nagy veszteséget magadnak, rádkényszerítik,hogy pl. a legnagyobb veszteségű rvcsomagodat add el, így ők hamarabb jutnak nagyobb jutalékhoz!
És azt a nagyobb jutalékot már gyorsan be is fektetik.
Te pedig nézhetsz nagyokat! Rádkényszerítették, hogy a saját részvényeidet nem adhatod el, csak azokat, amiket ők mondanak!!!
Törölt felhasználó 2011. 06. 17. 11:15
Előzmény: #709  Törölt felhasználó
#713
a külföldön kereskedhető termékekről van részletes leírás? csak egyedi részvények lesznek a kínálatban, vagy indexek, határidős termékek, egyéb derivatívok is? a honalpon csak ezt találtam: link
Törölt felhasználó 2011. 06. 17. 11:14
Előzmény: #696  Törölt felhasználó
#712
Úgy érzem, az új KBC-s rendszer csak arról szól, hogy: "gyere te befektető, majd fizetsz nálunk jó sokat mostmár, de mi, a te érdekedben nem javítottunk semmit a rendszerünkön! Csupán annyit,hogy még hozhatod hozzánk a még többféle részvénybe a pénzed, és jó nagy jutalékokat szedünk le rólad!"
Miért nem lehet a négyféle készletértékelési elvet használni a rendes számlán, de a TBSZ-n is?
Miért olyan nagy dolog erre egy kis programmmódosítás?
Miért nem tudom AZONNAL megnézni, hogy amilyen részvényt vettem, azon mennyi is a haszon, a veszteség?
Miért kell nekem a mai világban a világhírű KBC-nél saját füzetben kézzel vezetni a részvényeim kimutatását?
Miért kell a buta rendszereikben csatangolnom, hogy megtudjak valamit is a saját pénzemről, a saját számlámról?

Törölt felhasználó 2011. 06. 17. 11:11
Előzmény: #710  Törölt felhasználó
#711
igazad van, bár nekem nincs tbsz számlám...
a FIFO daytrade ügyleteknél szivatás.

egyébként végülis mindegy, mert értékpapíronként kitárazásnál a összvégeredmény ugyanaz.
Törölt felhasználó 2011. 06. 17. 11:09
Előzmény: #707  Törölt felhasználó
#710
Aki TBSZ számlával kereskedik, az eddig is csa FIFO-rol indíthatott tranzakciót. Aki TBSZ-en van annak, nem ér semmit, hogy lesz külföldi rv, mivel nem kereskedhet vele. Számukra, számomra, semmi másról nem szól ez a "fejlesztés", csak áremelésről.
Törölt felhasználó 2011. 06. 17. 11:08
Előzmény: #700  Törölt felhasználó
#709
Szó sincs róla, hogy dezinformációval vádoltunk volna, csak leszögezzük, hogy ez téves információ volt (a dolog lényegén viszonylag keveset változtat, egyszerűen technikai kérdésről van szó).
Törölt felhasználó 2011. 06. 17. 11:07
Előzmény: #701  Törölt felhasználó
#708
felület teljesen jó, most töltöttem le, kb mint a peti csak grafikusabb.
Törölt felhasználó 2011. 06. 17. 11:06
Előzmény: #706  Törölt felhasználó
#707
kisbefektetőnek nem is éri meg, 100 milliós vagyon alatt innen kereskedni külföldre, főleg az usába öngyilok.

duplán az ha még realban sem tudod nyomni.
Törölt felhasználó 2011. 06. 17. 11:03
Előzmény: #696  Törölt felhasználó
#706
De könyörgöm, ha nem akarok ott kereskedni, akkor miért jó az nekem? Meg ahogy olvasom a hozzászólók jelentős része sem.
Ezt a piacot ismerem, kisbefektető vagyok, arra nincs időm, h még másik 300 vállalattal képben legyek.
pioca
pioca 2011. 06. 17. 11:03
Előzmény: #701  Törölt felhasználó
#705
Nem tudom. A munkahelyi gépre most próbálom letölteni de nem akaródzik települni. Délben megpróbálom az otthonira lecsalni, ottbiztos menni fog.
Törölt felhasználó 2011. 06. 17. 11:01
Előzmény: #703  Törölt felhasználó
#704
vagy 1 db-ot eladókat...
Törölt felhasználó 2011. 06. 17. 11:00
#703
nem lehetne az 1 darabot vásárló ármanipuláló majmokat kitiltatni a kereskedésből?
Törölt felhasználó 2011. 06. 17. 11:00
#702
Arra azért nagyon kíváncsi vagyok az amerikai tőzsdén milyen tételek repkednek.

1 Walt Disney részvényre már tuti vevő vagyok, éljen Micimackó. :)
Törölt felhasználó 2011. 06. 17. 11:00
Előzmény: #699  pioca
#701
Én is ! :-)
Kérdezhetek ?
Szerinted milyen a kereskedési felülete a Random-nak ?
Áttekinthető, könnyen kezelhető, milyen gyakran akadnak technikai problémák stb.stb. ???

Topik gazda

koi
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek