Topiknyitó: user01 2023. 10. 08. 16:09

Izraeli-Palesztin háború  

Folyamatban
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
vigkrisz 2023. 11. 13. 18:00
Előzmény: #219  Zsombéki
#220
3 db "utolsó figyelmeztetés" és 2 db "végleg tiltunk" volt már, nem tudom, hogy mit keres még itt
Zsombéki 2023. 11. 13. 17:26
Előzmény: #218  vigkrisz
#219

Fura volt, hogy mennyire aktív lett ma Sehmet az orosz-ukrán topikban :)
Véletlen lenne?
Eddig Fedor szórta tele mindenféle propagandával azt a topikot is, itt is pörgött, mint a búgó csiga.
Miért csak 20 nap, legutóbb 30-at kapott, hasonló jelzéssel, azaz "utolsó figyelmeztetés"?
Legalább egy békés karácsonyunk lehetett volna egy 60 napos kispaddal, nagyon megértők a modik.
vigkrisz 2023. 11. 13. 17:12
Előzmény: #217  Zsombéki
#218
ilyenek:
adminisztrátor vasárnap, 22:58
#7648Moderációs esemény történt "Kvasztics_Fedor" felhasználóval szemben.
Moderáció:
Felfüggesztés a teljes fórumból - 2023-12-02 22:58-ig
A moderátor indoklása:
Utolsó figyelmeztetés. Vagy magadra erőltetsz egy kis kultúrát vagy kitiltunk.
Zsombéki 2023. 11. 13. 16:47
#217

"Az Izraeli Védelmi Erők (IDF) X-oldalán számolt be egy különleges akcióról, melyet a Gázát ostromló katonák hajtottak végre. Az IDF az éj leple alatt üzemanyagot szállított az ostromövezetben található Sifa kórházhoz, majd visszavonult biztonságos területre. Jeruzsálem állítása szerint a Hamász megtiltotta a kórház dolgozóinak, hogy az üzemanyagot felhasználják. 
A felvétel hitelességét geolokációval is igazolták: a marmonkannákat alig 300 méterre a kórháztól tették le az izraeli katonák. A kórház hetek óta nem jut hozzá az üzemanyaghoz, amely elvileg kellene az egészségügyi létesítmény orvostechnikai eszközeinek működtetéséhez."
Ezek a terroristák kórházak, játszóterek, iskolák  alá, mellé bújnak, nem engedik a kórházi dolgozóknak, hogy a részükre átadott üzemanyagot felhasználják, a menekülő emberekre lőnek....
Kérdés még valakinek, hogy milyen emberek azok, akik ezeket a terroristákat támogatják?
Törölt felhasználó 2023. 11. 13. 16:02
#216
Európában polgárháború felé halad – véli Elon Musk afrikai-amerikai techguru, a világ leggazdagabb embere, aki saját közösségi oldalán, az X-en osztotta meg gondolatait.ö már csak tudja,ő is a háttérhatalom utasitásait végzi.
vigkrisz 2023. 11. 13. 15:58
#215
vigkrisz 2023. 11. 13. 12:43
#214
"iskolákban, mecsetekben és családi házakban bukkantak rá a Hamász fegyverlerakataira"
"arra is volt példa, hogy egy gyerekszobában bukkantak a fegyverekre"
Index - Külföld - Az izraeli hadsereg videót mutatott a civil létesítményekben talált fegyverekről - Háború Izrael és a Hamász között – az Index hétfői hírösszefoglalója - Percről percre
totoro
totoro 2023. 11. 12. 22:15
#213
Friss: "Amerikai vadászgépek csapást mértek az iráni eszközökre Al-Bukamalban, közvetlenül Szíria és Irak határán."
vigkrisz 2023. 11. 12. 21:36
Előzmény: #200  Törölt felhasználó
#212
Szíriában azért bombáznak hetente, mert Irán oda szállítja azokat a fegyvereket, amivel Izraelt lövik
Törölt felhasználó 2023. 11. 12. 21:29
Előzmény: #206  zsoltee77
#210
👍🙋
Én pedig csak boldogítom kriszt és csapatát, unatkoznának nélkülem🤭😉
Azt nem venném a lelkemre. 
vigkrisz 2023. 11. 12. 21:24
Előzmény: #207  vigkrisz
#209
"a nyilvánosan elérhető információk arra utalnak, hogy a Hamász más civil létesítményekhez hasonlóan ugyanúgy felhasznál egyes kórházakat is parancsnoki központként vagy fegyverraktárként"
- Jake Sullivan amerikai nemzetbiztonsági főtanácsadó
vigkrisz 2023. 11. 12. 21:21
#208

a szakállas orkok megakadályozzák, hogy tovább működjön a kórház:
"Izrael biztosította volna a működéshez szükséges üzemanyagot az al-Sifa kórház számára, de ezt a Hamász megtagadta az intézménytől – írja a Sky News. A lap a cikkében a hangfelvételt is közölte, egy izraeli katonatiszt és a gázai egészségügyi minisztérium egyik magas rangú tisztviselője közötti beszélgetést rögzítették, amely alapján az IDF azt mondja, hogy A HAMÁSZ MEGTILTOTTA A KÓRHÁZNAK, HOGY ÁTVEGYE AZ ÜZEMANYAGOT. A Telegramon az IDF azt írta, hogy 300 liter üzemanyagot biztosított sürgős egészségügyi célokra a kórháznak. Mint írják, az IDF csapatai tegnap este meg is érkeztek a kórház bejáratához, és ott elhelyezték az üzemanyagot. "
vigkrisz 2023. 11. 12. 21:18
Előzmény: #202  Törölt felhasználó
#207
a kórházak a legfontosabb hamasz terrorista központok:
"Az EU elítéli, hogy a Hamász kórházakat és civileket használ emberi pajzsként, lehetővé kell tenni, hogy a polgári lakosság elhagyhassa a harci övezetet - hívta fel a figyelmet vasárnapi sajtóközleményében Josep Borrell kül- és biztonságpolitikáért felelős uniós főképviselő."
zsoltee77
zsoltee77 2023. 11. 12. 21:14
Előzmény: #205  Törölt felhasználó
#206
igen, oszd meg és uralkodj. Ezért nem ültem fel egyik vonatra se, külső szemlélőként figyelem az eseményeket, csak azon aspektusokba ásom bele magam, ami konkrétan érint.
Törölt felhasználó 2023. 11. 12. 21:05
Előzmény: #204  zsoltee77
#205
Minden bizonnyal igazad van. Ez egy komplex helyzet, ahol mindenki megtalálja a saját igazságát. 
Ezért is tökéletes a nagyobb hatalmak szempontjából, egymást szedik szét az emberek, míg ők röhögve viszik a kasszát. 
Lásd még: Orosz-ukrán balhé, oltás-nem oltás sztori, Orbán-Gyurcsány stb
zsoltee77
zsoltee77 2023. 11. 12. 20:06
Előzmény: #202  Törölt felhasználó
#204
mint mondtam, én nem pártolom a zsidókat, a palesztinok is megérdemelnek egy saját államot, ha már a zsidók kaptak 1948ban. A vitatott területeken zajló események is jól mutatják, hogy ők se különben a deákné vásznánál. A videón nem tudom mit látok, robbanásokat. Viszont nem reflektáltál a felvetett morális kérdéseimre. Egyelőre nem Izraelt nevesítik terrorszervezetként az egész világon, hanem a hamászt és a háborút se Izrael kezdte, a civileket se Izrael kezdte irtani és nem Izrael az aki nem engedi elmenekülni őket, és nem Izrael lövöldöz rakétákat civil létesítmények közvetlen közeléből, tehát bár azt gondolom, hogy a zsidó se különb, mint az arab, de van egy nagyságrendi különbség morálisan, erkölcsileg.
Törölt felhasználó 2023. 11. 12. 19:40
Előzmény: #201  zsoltee77
#203
https://twitter.com/jacksonhinklle/status/1722784100728160614?t=akgvDE4ph4MaokhOp9_IcQ&s=19
Itt például a véleményed szerint rakétakilövő állások precíz kiiktatását látjuk? 
Inkább tűnik bosszúnak. Akkor pedig semmivel sem jobbak a terroristáknál. 
Törölt felhasználó 2023. 11. 12. 19:37
Előzmény: #201  zsoltee77
#202
Én továbbra is úgy gondolom, hogy ez a Hamasz támadás sztori egy nagyobb terv része. 
Nem hiszem el, hogy meglepték a világ egyik  legfeljlettebb hadseregét és hírhedt titkosszolgálatát. 
Arra, hogy ők ott hogyan élnek évtizedek óta egy zsebkendőnyi területen falakkal körülvéve egy gettóban szerintem semmi racionális rálátásunk nincs. 
Természetesen az eszetlen támadásra és a civilek megölésére nincs mentség, de ez kódolva van a rendszerben. Ciszjordániában pl folyamatos az ún. "telepesek" illegális földrablása a mai napig. 
Ez a innen-onnan indítják a rakétákat duma a mai technikai eszközökkel, drónokkal, totális légifölény birtokában, precíziós fegyverekkel szerintem egyszerű megközelítés... 
Kórház intenzív osztályáról biztosan nem indult rakéta... 
zsoltee77
zsoltee77 2023. 11. 12. 18:58
Előzmény: #189  Törölt felhasználó
#201
Most egy kicsit meglepődtem rajtad, de nagyon nem akarok belefolyni a témába.
1. A közel-keleten vagy ölsz vagy megölnek, törzsek vannak, nem nemzetek, mint Európában, a háború az életük, legyen az zsidó vagy arab. Órákig lehet azt fejtegetni, hogy ki kivel van, mióta állnak konfliktusban, de nem ez a lényeg, mert 2000 évre visszamenőleg se tudunk mi innen igazságot tenni.
2. Én se a zsidókat se a palesztinokat nem pártolom, külső szemlélőként figyelem az eseményeket, akár az orosz-ukrán háborút.
3. Nagyon szomorú a civil áldozatok nagy száma Gázában. Azt a kérdést tenném fel, hogy miért legyen fontosabb Izraelnek a palesztin civil lakosság, mint a hamásznak? Mi lett volna itt a korrekt megoldás a hamász részéről? Civileket kiengedni és 1:1 kiállni a zsidó katonák ellen. Az milyen megoldás, hogy berontottak Izraelbe és civileket mészároltak le? Bátor cselekedet volt. Az milyen megoldás, hogy kórházak, óvodák, iskolák tövéből lövik a rakétákat? Nekik miért kevésbé fontosak a civilek? Miért áldozzák fel őket?
4. Költői kérdés. Mi lett volna, ha az elmúlt 20 évben, mióta Izrael kivonult Gázából,  rakéták helyett gazdasági fejlődésre költöttek volna? Lehetett volna ott egy Szingapúr, vagy egy turista paradicsom is.

Topik gazda

user01
user01
2 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek