Topiknyitó: zotyó 2011. 10. 26. 13:05

HUNMINING -- a magyar bányászatért  

"Masszív felvásárlásokra számít idén a világ egyik legnagyobb alapkezelője, a BlackRock World Mining Fund portfólió menedzsere, a bányászati vállalatok körében. Az árazás ugyanis a szektorban most igen kedvező, a magas készpénzállománnyal rendelkező vállalatok ezért fokozhatják felvásárlási tevékenységüket." (Portfolio)

Lesz-e valaki,aki rátalál Rudabányára?

Üdv:
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
denon 2015. 04. 10. 11:26
Előzmény: #4638  Civinjanos
#4640
Várjuk a közgyűlés részleteit...
exmnbs1 2015. 04. 10. 10:40
Előzmény: #4637  Törölt felhasználó
#4639
álmaidban hozzák betre vissza

Civinjanos 2015. 04. 10. 10:25
Előzmény: #4625  Törölt felhasználó
#4638
Tudja Monk,

annak idején a reorganizációt arra lehetett és kellett volna alapozni, amit most sajnál: az együttműködésre.

Négy nagy részvényesi csoportot lehet megkülönböztetni és lehet még a mai napig is.
Az első a kisrészvényesek,
a második a bányászok,
a harmadik a Rényi-féle érdekeltségek (hogy kik ezek, erre még visszatérek)
a negyedik pedig Harald Jansen nevével fémjelzett részvényesek gyülekezete.

Háromnak vaj van a fején, a negyedik csoport a kisrészvényesek, akik ezt az egészet megszívták.
Az én – Varga István által alkalmatlannak ítélt - stratégiám az volt, hogy két fő vonalon haladunk a reorganizáció során. Az egyik a tőzsdeképesség megtartása a másik az együttműködés.

Kezdem a másodikkal.

A három nagyrészvényesnek vaj volt és van is a fején. Jansen alkalmatlan váltókkal fizetett, Rényi csinált (addigra) négymilliárd forint veszteséget, Varga meg apportált egy igen nagy részben eladhatatlan vagyont horribilis áron.
Azt javasoltam, hogy mindhárman (együttműködve, egymást nem baszogatva és) a jövő megalapozása (és kisrészvényeseik) érdekében eladják a részvényeiket a cégnek (HUN-MINING, vagy 100%-os HUN-MINING tulajdonban lévő vállalkozásnak) és ellenértékképpen részvényre váltható kötvényeket kapnak. Ezeket a részvényeket legfeljebb két év múlva (2011-et írtunk, tehát 2014. január elsejétől kezdve) válthatták volna vissza részvényekre.
A cég tulajdonába került részvények a mai napig blokkolt státusz helyett ettől az ügylettől „megtisztultak” volna, és tőzsdére kerülhettek volna.
Ha cégnek rendelkezési joga van a részvények 85%-a felett, igen könnyen találtunk volna befektetőt – ebből a szempontból nem kellett volna sokat cifrázni a befektető bevonásának jogszerű útját.
Ha két év alatt megvalósul a reorganizáció, akkor a simlis hármak beválthatják a kötvényeiket, vagy választhatnak, hogy a nyereségből adódó osztalékra (elsőbbségük lett volna) tartanak-e igényt.
Kérdtem és kérdem én: mit veszthettek volna?

A saját részvényekkel – ha tőzsdén forgalmazottak – a hitelezőket valóban ki lehetett volna fizetni; talán csak az adótartozásokra kellett volna friss pénzt találni, ha másképpen nem, akkor egy gyors csődeljárással indult volna az általam javasolt reorganizáció.
Ennek a folyamatnak a támogatásához 600 millió forintnyi készpénz befektetésre vonatkozó szándéknyilatkozat volt ott és akkor a birtokomban. A HUN-MINING egy 85%-os treasuryval és/vagy 600 millió forint készpénzzel futhatott volna neki egy egészséges fejlődésnek.

Sajnos nem jutottam szóhoz. A történethez úgy kerek, ha leírom, hogy Varga

(a) amikor ezt a reorganizációs tervemet prezentálni voltam kész, dr. Kimmel Jenő és társa, dr. Weinzerl jogász IT tag, Németh János könyvszakértő, dr. Rasztovits és ifj. Varga Imre jelenlétében – ÍRDD ÉS MONDD – KETTŐ ÓRÁN KERESZTÜL (AZAZ CIRKA 120 PERCIG – NEM FÉLREÉRTÉS) FOLYAMATOSAN BESZÉLT HOZZÁM ÉS A TÖBBIEKHEZ. Azt magyarázta (hazudta), hogy nincs semmiféle probléma, mert van egy társa, aki másfél milliárd készpénzért vesz még (mert már az illető baritmix tulajdonos 560 millió forint erejéig) baritmixet akár holnap – a helyzet meg van oldva. Én akkor már ezzel a másfél milliárd forintos angyallal akkor már beszéltem és tudtam, hogy annak az úrnak a véleménye tántoríthatatlan – Varga István szélhámos – tehát a cégbe soha nem fog egy fillért sem rakni.

(b) azt is nyomta a két órán át, hogy ennek a baritmixet vásárolni kész (őt egyébiránt szélhámosnak tartó) úrnak egy feltétele van, az, hogy rúgja ki dr. Rényit. Ez természetesen nem volt igaz, de Varga utasítására a jogászok éjjel nappal a Rényi és a bányászok közötti egyezség szövegén dolgoztak. Mint tudjuk és látjuk a megegyezésből semmi sem lett de! nota bene: ezen egyezkedés közben Rényi szépen (írásban) kivallotta, kik, mik azok a személyek, cégek, akik/amely részvényesek, hitelezők, akik/amelyek felett ő uralkodik. Így aztán nem lett volna mellébeszélési lehetősége, hogy hány részvénye is van neki – mármint Rényinek.

(c) addig jutott el az én javaslatom első oldalát látva, hogy ott és akkor (2011 október) én egy részvényt - a szükséges tranzakciók során alkalmazandó elszámolási áraként - 20,5 forintra taksáltam és ezt Ő magából többször kikelve alacsony árnak minősítette (mintha nem lett volna ez mindegy).

(d) felé fordulva a második óra utolsó öt percében szóhoz jutva már csak arra kértem, hogy bocsássa meg nekem, de én most távozom; arra kértem engedjen el, hogy ne legyen kirohanás jellege a távozásomnak.

Úgy véltem, a többiek majd meggyőzik, hogy ennél (a fentinél) jobb forgatókönyv nincs. Mint láthatjuk, nem sikerült Vargát a maga teljesen sikertelen útjáról letéríteni.

Nos, kedves Monk, mindezeket ajánlva és mindezek tudatában pofáztam bele akkor (2011 őszén) és most is a HUN-MINING ügyeibe. Talán ma is ez lehetne a megoldás, csak a cég (dr. Esztó és dr. Weinzerl által aláírt) nyilatkozata szerint ezt a megoldást ők soha nem fogják alkalmazni, mert a reorganizációra ez a metódus nem alkalmas.

Őszinte híve
Törölt felhasználó 2015. 04. 10. 07:51
Előzmény: #4636  exmnbs1
#4637
:) hangosan gondolkodtam. nézd meg a főkönyvet. eddig az összes bankszámlájuk minuszos volt. a bankköltségek miatt gondolom. nem nagy tétel pár százezer volt ha jól emléxem. a fa előtti főkönyben 0--> valaki rendezte a bank felé a tartozásokat. valaki kaszál ezen a cégen vagy visszahozzák
exmnbs1 2015. 04. 09. 16:13
Előzmény: #4635  Törölt felhasználó
#4636
te miről beszélsz?
milyen bank adott volna egy vasat is ezeknek???
Törölt felhasználó 2015. 04. 09. 15:27
#4635
Nocsak.. a bankokat nullára rendezték...
exmnbs1 2015. 04. 09. 12:07
Előzmény: #4632  Törölt felhasználó
#4634
az egyik itteni beírás szerint kb 600m-ért árulja a felszámoló
exmnbs1 2015. 04. 09. 12:04
Előzmény: #4632  Törölt felhasználó
#4633
a névtelen vevő illetve a névtelen lánycágbe befektető tartozik nekik és van egy váltó is, a tröbbi fedezetlen volt és leírták
Törölt felhasználó 2015. 04. 09. 12:01
Előzmény: #4626  exmnbs1
#4632
ex! ezt hogy értetted pontosan??
részesedés 15 mrd. Ft??? hogy érted ezt. bővebben légy szi.
baritot el tudják adni, ha igen, mennyiért van rá esély?

jól látom, hogy majdnem 3 mrd. Ft-os veszteségük lett a zárómérlegnél??

követeléseik mennyit tehetnek k? tényleg magasabb a követelésállományuk?? vagy csak kamu ez is??
Törölt felhasználó 2015. 04. 09. 11:59
Előzmény: #4625  Törölt felhasználó
#4631
Monk Remélem Te meg kiszálltál még időben a maradék pakkoddal és volt annyi eszed, hogy dobtad kis bukóban akár 16-17 Ft-on is és nem reménykedtél tovább. Látni kell a tőzsdén a remény, hit nem számít semmit..
Máskor kevesebb pénzt tegyél ilyen lutr-legalja cégek részvényeibe... nem szabad mindent föltenni egy lóra...
exmnbs1 2015. 04. 09. 10:56
Előzmény: #4625  Törölt felhasználó
#4630
a névtelen "vevők" nem fizetnek, nocsak)))))
hirtelen kreáltak még követeléseket hogy Rényiéknél nekik legyen több????
exmnbs1 2015. 04. 09. 10:50
Előzmény: #4624  zotyó
#4629
"RÖVID LEJÁRATÚ KÖTELEZETTSÉGEK
1. Rövid lejáratú kölcsönök
15 372 548,00
ebből rövid lejáratú átváltoztatható kötvények
0,00
2. Rövidlejáratú hitelek
0,00
3. Vevöktől kapott előlegek
0,00
4. Kötelezettségek áruszállításból..(szállítók)
1 183 831 615,00
5. Váltótartozások
0,00
6. Rövid lej. köt. kapcsolt váll. szemben
0,00
7. Rövid lej. köt. egyéb rész.visz.váll.szemben
0,00
8. Egyéb rövid lejáratú kötelezettségek
742 756 745,00
ÖSSZESEN
1 941 960 908,00"

szépen megugrott vagy 1.5mrd-dal
exmnbs1 2015. 04. 09. 10:48
Előzmény: #4626  exmnbs1
#4628
848m
exmnbs1 2015. 04. 09. 10:48
Előzmény: #4624  zotyó
#4627
V. SZEMÉLYI JELLEGŰ RÁFORDÍTÁSOK
10. Bérköltség
187 562 426,00
11. Személyi jellegű egyég kifizetések
490 000,00
12. Bérjárulékok
35 939 984,00
ÖSSZESEN
223 992 410,00

ez elég szép így idénre.....
exmnbs1 2015. 04. 09. 10:38
Előzmény: #4625  Törölt felhasználó
#4626
barit kb 880m a nyrt-ben
a f.a. és végrehajtás alazz álló cégekben a réstesedés meg több mint 15 mrd)))))))))
Törölt felhasználó 2015. 04. 09. 09:36
Előzmény: #4624  zotyó
#4625
Idáig is tudható volt,hogy ki (k) miatt állt a Hun-Mining "felszámolás" alatt.

Sajnos nem tudták őket kifizetni.

Most,hogy jogerőre emelkedett a felszámolás miből tudnák őket kifizetni?

Az lehetett volna a megoldás ha egy hajóban eveztek volna tovább.

Sajnos a részvényesek érdekét nem tudták a "gyűlölet" elé helyezni.

Így viszont mindenki a két szék közé esik.

Sajnos és szomorú.
zotyó 2015. 04. 08. 22:59
Előzmény: #4623  baritos
#4624
baritos 2015. 03. 30. 14:11
Előzmény: #3815  Törölt felhasználó
#4623
Mond meg legyszives hogy lehet bejelentkezni a kozgyulesre a vezetekes telefont nem veszik fel
Törölt felhasználó 2015. 03. 30. 12:06
Előzmény: #4619  exmnbs1
#4622
Megkaptam a választ a felszámolótól .

A régi vezetéstől kell kérni az információkat a K.GY. kapcsolatban.

Egyébként szerintem azért nem tettek fel
újabb kérdéseket a K.GY. kapcsolatban a BÉT-re és a honlapra ,mert csak a régiek maradtak és azokat már a K.GY .meghívó is tartalmazza.

Az 1% felettiek ezek szerint nem tettek fel újabb kérdéseket.
Törölt felhasználó 2015. 03. 29. 14:48
Előzmény: #4619  exmnbs1
#4621
Telefonon MÉG nem tudtam őket elérni.e-mai-re NEM válaszoltak.

Ettől független: A múltkor írtam,hogy legalább felszámolás alatt "KOMOLYSÁGOT" várnék el például a feltett "HÍREKKEL" kapcsolatban.
Április 10 előtt 21 nappal .......

:-( :-( :-(

Teljesen mindegy,hogy milyen a cég.

BE KELLENE TARTANI ......................

Pénztől független,hogy tartani kellene az időpontokat.

Topik gazda

zotyó
3 2 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek