Topiknyitó: zotyó 2011. 10. 26. 13:05

HUNMINING -- a magyar bányászatért  

"Masszív felvásárlásokra számít idén a világ egyik legnagyobb alapkezelője, a BlackRock World Mining Fund portfólió menedzsere, a bányászati vállalatok körében. Az árazás ugyanis a szektorban most igen kedvező, a magas készpénzállománnyal rendelkező vállalatok ezért fokozhatják felvásárlási tevékenységüket." (Portfolio)

Lesz-e valaki,aki rátalál Rudabányára?

Üdv:
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Civinjanos 2015. 03. 20. 21:14
Előzmény: #4579  Törölt felhasználó
#4580
Monk,

miért kell nekem bármiről is számot adnom Önnek? Miért kell nekem olyan részletekről beszélnem, írnom, ami nem tartozik a nyilvánosságra? Mondja, nem hallott még tapintatról?
Itt üvöltözik velem évek óta, holott nagyon jól tudja, hogy mindenről számot adok, amiről lehetséges, de van amit nem lehet - nem én lennék, ha megírnék bármit, amit bárki barátom bizalmasan megosztott velem. Vegye tudomásul, hogy Ön ebben a kérdésben már eljutott a "nagyon hülye" kategóriájába. A különösen retardált gyermekek nem tudnak leállni a "miért"-tel, meg Ön, aki vélem, felnőtt ember, de évek óta miértezik itt velem, aki legalább tettem valamit azért, hogy reparáltassék a HUMET Nyrt általam összerakott vagyona, amit mások loptak szét, nem én. Csak minősíthetetlenül ostoba emberek jutnak el eddig, vagy - mint írom - nagyon hülyék. Vegye már észre magát, ha nincs más - rajtam kívül - aki figyelmeztesse, hogy minden kritikán aluli, amit művel.

Törölt felhasználó 2015. 03. 20. 20:35
Előzmény: #4573  Civinjanos
#4579
Választ még soha nem adott a kérdésemre !

ELKÉPZELHETETLEN,hogy ne kérdezte=kérdezné meg a BARÁTJÁT,hogy miért nem ő már a HUMET-PBC tulaja és HOVA TŰNT (ön szerint) a HUMET-PBC. Főleg úgy,hogy önnek is volt Humet-PBC részvénye. A Kanadai barátját és a Humet-PBC-t SOHA nem támadta a fórumon,pedig lett volna miért. :-)

Nekem senki ne mondja meg,hogy valaki NEM kérdezné meg a BARÁTJÁT ilyen helyzetben.

MÉG EGYSZER SEM VÁLASZOLT ERRE A KÉRDÉSRE !

SZÓVAL MI VAN A BARÁTJÁVAL ?
HOVA TŰNT EL A HUMET-PBC-vel ? :-)

Erre soha nem fog választ adni,de más cégével foglalkozik.

Tudja erre mondják,hogy mindenki a saját szemétdomján ...........

Nincs haragom ön írányában,de inkább a Humet-PBC ......................

Nincs válasz öntől és NEM is lesz.

Gondolom,hogy MIÉRT !!!!!!!!!!!!!!

A levél tényleg visszajött,KIBONTATLANUL , KANADAI pecséttel !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Maradok tisztelettel,jó egészséget.

A pénzén kívül legalább az maradjon meg önnek.

Nekem a pénzen kívül a BECSÜLETEM van még meg. :-)

Ezzel nem azt mondom,hogy önnek nincs meg.

Azt csak ön tudja és az ÖN üzleti köre.

Minden jót . Az ön ŐSZINTE HÍVE. :-)
Civinjanos 2015. 03. 20. 19:05
Előzmény: #4577  Törölt felhasználó
#4578
Tisztelt Medve,

a brókerbotrányról csak annyit, hogy két álláspontot is képes vagyok képviselni ezügyben. Ahogy mondani szokás egyikkel sem értek száz százalékig egyet. De csak ilyenekre futja. Sajnálom.

Íme az egyik:
Ami történt, az megtörtént. Egy befektető, betétes egy nem jogállamban a bankjával szemben védtelen. Mindaddig, amíg az ilyenfajta cégek tulajdonosai nem felelnek az általuk és az alkalmazottaik által kezelt vagyonért, ez ellen a helyzet ellen csak a tisztesség és a pedáns felügyeleti munka lehet védelem. Miután ez utóbbi sem értékelhető színvonalú, ezért marad a BEVA. A szakma összedob egy kis pénzt, hogy a csaló céhtagok által okozott kár ne verje szét az egész boltot. Ennyi.

Íme a másik:
Ha Princz Gábor, Kulcsár Attila, a Globexesek és ügyvédeik ellen amatőrök, azaz a gazdasághoz és az üzlethez nem értő rendőrök, ügyészek és bírók „szállnak szembe” ebben az országban nem igazán jó ötlet pénzt tartani.

Őszinte híve
Törölt felhasználó 2015. 03. 20. 18:29
Előzmény: #4575  Civinjanos
#4577
civin úr
ezek a dolgok, sajnos itt a béten a "tolvaj szekcióban" (mi így hívjuk) szinte mindegyikében meg volt, sajnos - de azokat a cégeket nem számolták fel, csak egy kettőt

bár nem ide tatozik ez se
ha véleményt mondana a bróker botrányokról megköszönném pl a opimus-szal kapcsolatban


denon 2015. 03. 20. 18:25
Előzmény: #4575  Civinjanos
#4576
No ez jó ötlet viszont össze kellene fogni
Sok lúd "disznót" gyöz.....
Civinjanos 2015. 03. 20. 18:15
Előzmény: #4566  watson
#4575
Kedves Watson és mások,

a fogólap a HUNMINING esetében egy jogállamban az lenne, ha élnének a részvényesek (a felszámoló) azokkal a lehetőségekkel, mondhatnám ziccerekkel, amiket dr. Rényi adott fel.
Az, hogy a napelem gyártás egy világraszóló kamu volt, az annyiban érdekes (annyiban ziccer), hogy ebben az érában mintegy négymilliárd mínusz mérleg szerinti eredményt hozott össze (a Posta 1,5 milliárdja nélkül) dr. Rényi. Etekintetben a felelőssége, mint IT tagnak, elnöknek etc., vitathatatlan.
A másik a részvényügylet: megszavazta, mint IT tag, hogy a bányászok 25 milliárdos apporttal bejöjjenek a cégbe. Ez az apport megalapozatlan volt, tehát azért (a) a „dél-afrikai befektetők” kötelesek készpénzzel helytállni, viszont ezek nem találhatók, tehát az indokolatlan hígulásért az IT tagok felelőssége lép előtérbe.
Ugyanez a helyzet a váltókkal, a napelemes cégeket meg az őserdő apportot vásárolta ki dr. Rényi által jóváhagyott módon, értéktelen váltókkal „valaki” a Genezis Nyrt-ból.
Ezért a három dologért már börtönben kellene ülnie, de – ebből látszik, hogy
(a) a maga módján dr. Rényi zseni – egy több tízezer példányszámban megjelenő újságban képes a tulajdonában lévő (rendelkezése alatt lévő) cégek a követeléseit hangoztatni;
(b) a kisrészvényeseknek annyi vér nincs a seggében, hogy ellene büntető feljelentést tegyenek, majd a feljelentés-kiegészítést profikkal elkészíttessék.

Őszinte hívük
Civinjanos 2015. 03. 20. 17:47
Előzmény: #4572  zsaver
#4574
Kedves Zsaver,

akkorát "hazudtam", hogy el lehetett belőle 2 és fél milliárd forintnyi ingatlant és céget lopni.

Őszinte híve
Civinjanos 2015. 03. 20. 17:44
Előzmény: #4571  Törölt felhasználó
#4573
Monk,

ez a fajta teljesen felesleges kényszerképzetekkel teli mantrázás hová vezet? Kérem szépen én mindent megtettem, mint cégvezető, majd részvényes, majd mint nyugdíjas, hogy a HUMET/Nutex és a HUNMINING egyre többet érve, vagy minél kevesebbet vesztve az értékéből maradjon a tőzsdén. Mondja mit tehettem, tehetek ennél többet?

Őszinte híve
zsaver 2015. 03. 20. 17:37
Előzmény: #4571  Törölt felhasználó
#4572
Visszajött a levél!,- ez csont,- kamu cím volt a humet honlapon,- vajon miért, mert talán soha nem is tartozott a humethez a PBC,- csak a civin hazugsága volt.
Nem érdemes a civinnek válaszolni, minden mondata csak hazugság, undorító!

Nekem nem volt Hunminingem, elég kereszt nekem a Molly.
Törölt felhasználó 2015. 03. 20. 17:19
Előzmény: #4570  Civinjanos
#4571
A BARÁTJÁT nem kérdezte ?

A Hun-Mining érdekli, az,hogy a BARÁTJA miért tünt el a Humet-PBC-ből (utolsó információim szerint új tulaja van,honlap információ).

Anno mikor még a barátja volt a tulaj akkor írtam levelet a honlapon lévő címre és VISSZAJÖTT a levél. :-)

Szóval miért nem a Humet-PBC ügyébe merül (merült) bele legalább annyira mélyen mint a Hun-Mining ügyébe ?
??????????

Vajon miért NEM ???????

Nekem NE mondja,hogy nem tudja és kérdezte a kanadai "BARÁTJÁT " ?

Maradok TISZTELETTEL.
Civinjanos 2015. 03. 20. 17:08
Előzmény: #4563  Törölt felhasználó
#4570
Tisztelt Monk,

én rettenetesen sajnálom Önt, hogy immár több titedik alkalommal késztet arra, hogy ismétlésekbe bocsátkozzak.
A HUMET-PBC North America Inc. és a Pharmanutrients Botanical Corp (PBC Canada) cégeket a távozásom után tüntették el a 4 milliárdot érő HUMET holdingból. Én semmi másnak nem jártam utána, csak a 2,5 milliárdos – a fentieket magukban foglaló – vagyoncsökkenésnek.
A tőzsde és a PSZÁF ezt a feltűnő változást nem vizsgálta, a nyomozást a BRFK Gazdaságvédelmi Főosztálya immár 5 éve nyomatja.
Ennél többet én akkor sem tudok Önnek válaszolni, ha megkérdezi újra. .

Őszinte híve
watson
watson 2015. 03. 20. 16:09
Előzmény: #4567  Törölt felhasználó
#4569
túlzottan nem ástam bele magam a részletekbe, de két dolgot had említsek: az egyik a fedezetlen csekkek esete, a másik az őserdős kamu story. Mindkét eset a ködbe vész, mi lett velük?
Varga is mehetne utánk az offshore és apport csalásával... hol az ajánlat a tőkeemelés óta?
Törölt felhasználó 2015. 03. 20. 16:00
Előzmény: #4563  Törölt felhasználó
#4568
Törölt felhasználó 2015. 03. 20. 15:40
Előzmény: #4566  watson
#4567
mi a javaslatod?
olvastad a múlt heti HVG-t??
Rényi és cégei nagyon bejelentkeztek hitelezői oldalról a követeléseikért...
watson
watson 2015. 03. 20. 15:37
Előzmény: #4565  Törölt felhasználó
#4566
ugyan Monkot kérdezted de van egy javaslatom, le kell csukatni Rényit és akkor még van egy csepp remény ;)
Törölt felhasználó 2015. 03. 20. 15:09
Előzmény: #4563  Törölt felhasználó
#4565
T. Monk!

Sajnos a bukóm miatt eléggé elkeseredtem múltkor, gondolom Te is... Engem is érdekelne a részvényesi összefogás. Hátha a bukót legalább valahogy vissza lehetne hozni. Mi a teendő szerinted most? Te hogy vagy ezzel az egésszel?
Üdv.!
Törölt felhasználó 2015. 03. 20. 15:06
Előzmény: #4563  Törölt felhasználó
#4564
Szia Monk, Üdvözletem! sok sikert Neked!

viszont egy nagy baj van, hogy hitelezői oldalról vannak azért komoly követelések...
olvastad a HVG múlt heti számát?
Abban Rényi volt az első oldalon, azt mondta, hogy neki és cégeinek elég nagy hitelezői igénye van a céggel szemben. le sem merem írni az összeget, mert akkor elmegy a kedved az egésztől...

Tartod még a pakkod? Megtartottál valamennyit? a maradék 25 ezret is eladtad végülis?

én sajnos nagyot szívtam ezzel, belevettem 23-24 Ft-on is a múltkori TERM sheet befektetői híres bejelntésre (ami utólag kiderült kamu volt) és utána buktam vele rendesen,eladtam 19-20 Ft-on...
majd belevettem 3-4 Ft-on és ott id buktam, utolsó nap adtam el bukóban, az utolsó pakkomon is buktam sajnos... (4 Ft-2 Ft)

Kívánok Neked jó egészséget, kitartást és a legjobbakat!
Törölt felhasználó 2015. 03. 20. 14:41
Előzmény: #4562  Civinjanos
#4563
Tisztelt Civin úr !

OKÉ !

A jelen állás szerint önnek volt igaza a Hun-Minin ügyében. (ne legyen így , a részvényesek miatt).

Viszont udvariasan,tisztelettudóan kérdeznék öntől valamit.

Elég sokat foglalkozott a Hun-Mininggel itt a fórumon. Az ön dolga,nem is érdekel.

DE, kérdeznék öntől valamit.

Még mindig udvariasan : Annak miért nem járt utána ( az ön és a részvényesek érdekében ),hogy HOVA TŰNT A KANADAI BARÁTJA ( Humet-PBC tulaj) és a Humet-PBC cég ????????????????????

EZ MIÉRT NEM FOGLALKOZTATTA és FOGLALKOZTATJA ??????

Udvarias,tisztelettudó kérdés.

Hun-Mining miért igen, Humet-PBC miért NEM ?
Civinjanos 2015. 03. 20. 10:48
Előzmény: #4561  ronmabk
#4562
Tisztelt Ronmabk,

a legnagyobb elismeréssel vagyok a kitartásáért. Kérem adja tovább, ebben az ügyben bárki is képviseli a részvényeseket egy fillért nem sok, annyit sem fogna látni. Ebben a cégben vagyon nincs, csak tartozás. Amit vagyonként emlegetnek, az
(a) gazdaságtalanul termelhető ki a következő évtizedekben, illetve
(b) a kínálat nagysága és a konkurens depók elérhetősége miatt a Baritmix készlet gyakorlatilag eladhatatlan és
(c)van még néhány váltó is horribilis értékekre kiállítva, mind fedezetlen, több szakértő szerint nem váltó.

Őszinte híve
ronmabk 2015. 03. 20. 08:28
Előzmény: #4560  watson
#4561
Én meghagytam a pakkomat, és örülnék egy normális közgyűlésnek, ahol a részvényesek érdemben képviselve vannak, voltam régebben egyen, ahol azért összegyült néhány ember, ill voltam a hajógyárin, ahol szinte senki nem volt.

Jó lenne hangot adni a bántalmainknak, és ha esetleg lesz folytatása a storynak, akkor ne egy bennfentes képviseljen minket!

Topik gazda

zotyó
3 2 5

aktív fórumozók