Topikgazda: bpmcwap 2006. 01. 03. 13:50

Humet: működik a Varázspálca, ugranak a spekulánsok  

Ugrás a cikkhez
Nem mindennapi a Humet mai teljesítménye, az eddigiekben 45 és 61 Ft között, 35%-os sávban forogtak a papírok a kereskedés során. A kötélidegekkel rendelkező spekulánsok igen szép napot élhetnek át, főleg ha jókor adtak-vettek.

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=63143
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2006. 10. 25. 16:05
#3280
Jó Kisvargazoli,
-
Azt írod: nem volt kockázat… Az adóhivatalnak kellett tiszta erőből nekimenni, édes öregem. Az is biztosnak látszott, hogy mindenemet el kell adnom és egyedül kell dolgoznom, mert fogyott a pénz piszkosul. El is adtam mindenemet és dolgoztam napi 10-14 órákat, a néha egy –egy nyári (2005) szerdát leszámítva, még hétvégenként is. A kockázat tehát a teljes vagyonom volt - már a két ingatlanom kettő maradt, az egyik ér 28 milliót, a másik kb. 60.000 eurót, készpénztartalékom jövő márciusig van.
-
Azt írod: „…most könnyű bevállalni…”. Én nem most vállalom, hanem aznap, akkor amikor a barátomat lesittelték (ma sincs ítélet), amikor a PSZÁF jogtalanul inkasszálta az utolsó fél milliónkat (el is küldtem szegény Binder urat a jó ….), meg akkor, amikor az adóhivatal inkasszálta le az akkor utolsó egymilliónkat (lásd baseball-ütős közleményemet). Nem kívánom, hogy elismerj, vagy megbecsülj, de akkor viszont szépen kérlek gondold át ki, mit, mikor és miért vállalt. Az én lelkiismeretem tiszta.
-
Azt írod: „…a speki ment…” Mi ment? 27 P/E-vel most érünk részvényenként 60 forintot. Ki a jóisten hozta össze ezt? A dalai láma?
-
Azt írod: „….a legutóbbi eladásod (vagy más nagytulaj) előtt nem jelentetted be eladási szándékodat.”
Ez nem igaz. Úgy adtam el, hogy egyben meglegyen az ezévi rezsim, bejelentve, hogy „…x óra y perckor adtam megbízást, ami az imént teljesült…”. A többiek, ha eladtak a szándékot bejelentették jó előre (dr. Takács és dr. Galamb), vagy ha az ügylet prompt létrejött, akkor ugyanaz a szöveg ment ki, mint az én esetemben. Ha nem így lenne, a PSZÁF már felakasztatott volna minket.
-
Azt írod: „…. Pikk-pakk eladom…” Ki és mikor? Sem kibocsátva nincs (cégbíróság, KELER), sem nincs tőzsdei forgalomban nincs (a PSZÁF kibocsátási tájékoztató jóváhagyása hol van még?) meg minek adnám el pikk-pakk? Azt az árfolyamot rontsam, amiért négy évet küszködtem? Nem kell, hogy becsülj, de kérlek ne nézz hülyének, erre vonatkozóan már több bizonyítékot is produkáltam.
-
Re PS#1… teljesen egyetértek Veled.
-
Őszinte híved
Törölt felhasználó 2006. 10. 25. 16:03
#3279
Internet van az USA- ban is.
Törölt felhasználó 2006. 10. 25. 15:15
Előzmény: #3277  Törölt felhasználó
#3278
Akkor most nincsen USA?
Törölt felhasználó 2006. 10. 25. 15:02
#3277
A közlemény kész, az Urak (Nova) jóváhagyására várok.
Őszinte hívük
Törölt felhasználó 2006. 10. 25. 14:51
Előzmény: #3055  Törölt felhasználó
#3276
Kedves Civin,

okt.18-án ezt írtam Neked. Megköszönném ha válaszolnál rá.

*********************

Kedves Civin,

annyira szép, hogy még el is hiszem.
Hinném...

A/Ugyanis míg a 3,5 millió részvényt Nektek pikk-pakk el lehet adni (na jó nem 60 Ft-on), addig az összes többi részvényes ezt nem tudja megtenni.

B/Arra könnyű hivatkozni, hogy X évvel ezelőtt amikor a Humet Te szerinted ért pár forintot, akkor bevállaltátok hogy 6 Ft-on majd emelhettek. Mi volt a kockázatotok? Semmi. Ha csődbe ment volna a cég akkor nem kellett volna venni. Nem ment. A speki ment, így most könnyű bevállalni....

C/Mikor vállaljátok be, hogy nyilvános kibocsátáson milyen árfolyamon emelnének az "ismeretlenek" tőkét? Akkor kiderülhetne hogy valójában mennyire értékelik a céget, és ki milyen merész.

D/ Javíts ki, de legutóbbi eladásod (vagy más nagytulaj) előtt nem jelentetted be az eladási szándékodat....

Üdvözöl,
KVZ

PS:: Kedves Humetesek, a tegnapi bejelentés előtt már jóval jeleztem, hogy mielőtt túlpörögtök, nézzetek már utána hogy pontosan erre számíthattok ami bekövetkezett. Ha befektetsz egy részvénybe, akkor érdemes tisztában lenni azzal hogy mit veszel.
PS2: Én is szoktam játszani a papírral.
Törölt felhasználó 2006. 10. 25. 14:24
#3275
köszönöm
balta
balta 2006. 10. 25. 13:35
Előzmény: #3273  Törölt felhasználó
#3274
Galaschek: Épp ez az, hogy nem lehet megtalálni :) Amúgy átmégy a magyarra, Tőzsde és azon belül a társaság közleményei részben lenne a helye.
Törölt felhasználó 2006. 10. 25. 12:25
#3273
A humet oldalon belül hol lehet megtalálni?köszi
balta
balta 2006. 10. 25. 10:10
Előzmény: #3267  Törölt felhasználó
#3272
A közlemény szerű válasz a Nova-Papír nagytulajdonosok levelére egyelőre sajnos nincs a honlapon.
Törölt felhasználó 2006. 10. 24. 14:42
#3271
jgy,
Nem vagyok beépített ember! Én csak arra kértem Civin Jánost, hogy tegyen valamit az árfolyam érdekében.De nem erre gondoltam,hogy kiveszi a részvényesek zsebéből a pénzt! A kipontozást azért csináltam ,mert nem akartam a betegségéről írni.Én csalódtam CJ-ban. Az általa végrehajtott V.R.P.-t nem minösítem!
matteo 2006. 10. 24. 13:22
Előzmény: #3269  Törölt felhasználó
#3270
Civin most az inforádióban!
"jelenleg nem termelünk"
Törölt felhasználó 2006. 10. 24. 10:15
Előzmény: #3268  hali
#3269
Szerintem nem hülye ott a Civin, nem hiszem hogy ilyesmitől kellene tartanunk.
Gondolkozzatok! keresne ő azzal valamit ha a piacra borítaná a 3.7milió darabot? láttátok a könyvet a felfüggesztéses napon! Nem! senki nem venné meg tőle többért mint 6-10forint.(talán egy-két százezret ha el tudna adni ennyinél többért). Nyilvánvalóan rossz ügybe ki tesz pénzt?
Itt valami másról van szó. Többet keres ő azzal ha átváltja amcsi részvényre és a már teljes egészében kezébe került céget tőzsdére viszi ott, egy olyan helyen ahol az ilyen termékekben hisznek és tényleg piaca is van. (Nem lepődnék meg, ha éppen ezért menne ki most tárgyalni.)
hali
hali 2006. 10. 24. 10:02
#3268
Jó napot!

Most akkor igazak amit a többiek leírtak???(a részvényhígulás mértékéről???)
Miért jó azhogy 6ft-on emelnek tőkét és ezzel lecsökkentik a részvények értékét..????:(((
Kérem válaszolna erre??!
Törölt felhasználó 2006. 10. 24. 09:57
#3267
JÓ Reload és Olli
-
végre valaki alaposan átolvasta, ami közlendőm volt, köszönöm.
-
Új árfolyamprognózis a Nova-Papír projekt leállása miatt addig nem esedékes, amíg vissza nem jöttünk Vancouverből (HUMET NA - PBC ügyekben megyünk ki vasárnap és rákövetkező hétfőn jövünk vissza).
-
A Nova-Papír nagytulajdonosok levelére a mai napig ígértem soron kívüli közlemény szerű választ.

Őszinte hívük
Törölt felhasználó 2006. 10. 24. 09:29
#3266
nnna, erre varjatok gombot! lehet, hogy én is, mint ős-humetes, megingok?
Törölt felhasználó 2006. 10. 23. 22:05
Előzmény: #3218  Törölt felhasználó
#3265
ami a Humet honlapjára felkerült, vágatlanul:

link
Törölt felhasználó 2006. 10. 23. 18:34
Előzmény: #3263  Törölt felhasználó
#3264
Kieg.: azért befizetnek részvényenként 6 Ft-ot, tehát 12 milló + részvény esetén 72 millával nő a cégérték, tehát a 33 Ft inkább 36 Ft
Törölt felhasználó 2006. 10. 23. 18:22
Előzmény: #3260  Törölt felhasználó
#3263
Ahogy azt egy korábbi alkalommal írtam, a cégbírósági papírok szerint a részvényjutatás így néz ki:

6. Az Opciók mértéke
A Program során minden üzleti év után legfeljebb 4.128.754 darab részvényre szerezhető Opció.

7. Az Opciók megnyílása

Az Opciók megnyílása minden évben a Társaság éves rendes közgyűlésének napján kerül megállapításra. A 2004. és 2005. üzleti évek után járó Opciók a 2006. május 1. napján, a 2006. és az azt követő üzleti évek után járó Opciók pedig az adott év december 27. napján nyílnak meg és válnak lehívhatóvá.
A Társaság az Opciók megnyílását követően a Résztvevők kijelölésétől számított 30 napon belül megköti a Résztvevőkkel az Opciós Szerződéseket.

Tehát ezek alapján 60 Ft kiinduló árat feltételezve, és még azt, hogy a cégérték nem változik, a most lehívott 2004-re vonatkozó 3,7 millió részvény miatti hígulás következtében 48 Ft lenne a reális árfolyam, a 2005-ös lehetséges 4,1millió után 39 Ft és a decemberben esedékes újabb 4,1 millió után 33 Ft. Ezt úgy lehetne kompenzálni matematikailag, ha hirtelen a cég 80%-al többet érne,és a P/E is ennyivel lenne magasabb,ami most is huszonX. Nekem kicsit meredeknek tűnik, feltéve, ha jól számoltam. De a doti beírásában is ez szerepel a Novások egyik problémájaként.
Törölt felhasználó 2006. 10. 23. 13:12
#3262
Tisztelt Uram!Milyen árfolyamot prognosztizál év végére,és jövő évben milyenek lehetnek a cég kilátásai,akár árfolyamban,a szerződésekkel kapcsolatban van-e már előrelépés?Köszönöm a válaszát.
hali
hali 2006. 10. 23. 11:36
#3261
Tisztelt Civin úr!!

Nagyon jó lenne,ha válaszolna tényleg ezekre a kérdésekre!!(jó lenne persze ,minél elöbb,bár tudom van elég dolga!!)
Köszönöm elõre is!!

Topik gazda

bpmcwap
bpmcwap
5 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek