Topikgazda: Törölt felhasználó 2005. 01. 28. 13:26

Hétfőn lehull a lepel - jönnek az új Monetáris Tanács tagok  

Ugrás a cikkhez
Draskovics Tibor pénzügyminiszter a mai napon elmondta, hogy Gyurcsány Ferenc miniszterelnök jövő hétfőn megnevezi azt a 4 új tagot, akiket a Monetáris Tanácsba jelöl - tudósított a Reuters.

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=4&i=50344
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2005. 02. 01. 21:08
Előzmény: #24  Törölt felhasználó
#25
Tudom, most kisse ellene beszeltem a korabbi beirasomnak, de nemcsak a vita kedveert:) Hanem tenyleg tobb forgatokonyvet is fel lehet vazolni. Rovidtavon valoszinubb, hogy nem lesz drasztikusabb valtozas, de aztan atalakulhat a dolog.
Törölt felhasználó 2005. 02. 01. 21:05
Előzmény: #23  Törölt felhasználó
#24
Szerintem Jaraiek keszultek erre. Ezert publikaljak mostantol az ulesek jegyzokonyvet. Es ezert beszeltek annyit arrol is, hogy nem szabad elkapkodni a kamat-vagdosast, mert alapvetoen vekony jegen tancolunk.
.
Ugy tunik ennek lett is eredmenye, lasd pl Nemenyi mai nyilatkozatat arrol, hogy o se akar meggondolatlanul sokat vagni.
.
Mindazonalt al szerintem atalakulhatnak az eroviszonyok, megha nem is biztos, hogy azonnal. Az uj tagok ha eleg galambok, meggyozhetnek egypar regi tagot (az eddigi tagsag se egyertelmuen es egysegesen heja). Es ha egy tarsasagnak tobb mint 9 tagja van (asszem ennyit mondanak a szocial pszichomokusok), akkor mar megindul a klikkesedes.
.
Egyeb kent en azt hittem, hogy az egerezessel kifejezetten a szemelyekre gondolsz. Mert pl nem vilagos, hogy Csakinak mitol lenne olyan hatarozott allaspontja monpol kerdesekben. Biztos lehetett volna talalni sokkal veresebben Jarai-ellenes fazont is helyette, vagy Bihari helyett.
Törölt felhasználó 2005. 02. 01. 20:36
Előzmény: #16  Törölt felhasználó
#23
Szabesz
Most szépen levezetted az egeret.:)
Az új tagok nem fognak csinálni semmi újat. Olyanok lesznek mint mondjuk Kádár Béla, simán menni fognak elveikkel szemben, ráadásul most bizonyitaniuk kell a szakma elött is, hogy nem elfogultak. Járai jobb helyzetben van mint valaha volt (bár nem hiszem, hogy ezt felfogja), szabad kezet kapott.
Üdv
szpi:)
Törölt felhasználó 2005. 02. 01. 16:30
Előzmény: #20  Törölt felhasználó
#22
Igen. Egyebkent Nemenyirol pl nem mondom, hogy ne tudna felfogni a monpol problemakoret. Inkabb az a baj, hogy ugy tunik mintha szemelyes bosszukent fogna fel a dolgot - es ez veszelyes.
Törölt felhasználó 2005. 02. 01. 16:18
Előzmény: #20  Törölt felhasználó
#21
és nagyképűgéggel+ a kritika elutasításával......
30 milla az már megélhetés.....
Törölt felhasználó 2005. 02. 01. 14:59
Előzmény: #18  Törölt felhasználó
#20
erről jut eszembe:
a butaságnál csak egy dolog rosszabb: ha az szorgalommal is párosul...
Törölt felhasználó 2005. 02. 01. 13:36
Előzmény: #18  Törölt felhasználó
#19
A kamatokról nem tudom mi lesz a véleményük, de a húsipar folyamatait tisztán fogják látni. Na ja, a sertésciklus... :)
Törölt felhasználó 2005. 02. 01. 11:47
Előzmény: #17  Törölt felhasználó
#18
Nem baj, ha egy tag nem ert hozza amig meghuzza magat (sajnos ez az igazsag kishazankban). A kockazat Banfi es Nemenyi eseteben az, ha elkezdenek 'eroszakoskodni'.
4/9: azert ez nem olyan egyertelmu.
Törölt felhasználó 2005. 02. 01. 11:39
Előzmény: #16  Törölt felhasználó
#17
mese, sztem nem elfogadhatóak, Bánfi buta és komcsi, Cséki agrár szagértő és mikor is volt rektor 85-től..
Bihari is egyoldalú,a BBtől kirúgták mert lassú volt és saját céget alapított, nem egy nagy was is das amit csinál. MNBsektől kérdez és a staff kiröhögi.....
Nemény i meg sértett és ő is 1oldalú.
azért vették fel őket, mert velük látják biztosítottnak az egyoldalúságot politikailag. de 4/9 az arány tehát remélem sucks lesz nekik...
de az egész módosítás az EU és az alkotmány szellemével ellentétes, és a mai kolaíció és főleg erőszakon végzett Feri ehhez ért.
a tagok 30 milla bruttó kapnak, ez is az egyik fő szempont volt a pozi elfogadásánál.......
azért jobban fizet mint a Corvinus, a Pénzügykutató, stb., stb.....
Törölt felhasználó 2005. 02. 01. 08:50
Előzmény: #15  Törölt felhasználó
#16
kanyisz-szpi, akkor ez a communication breakdown:)
Az uj jeloltek kozul Nemenyi - a regi tagokhoz kepest - szakmailag elfogadhato, azonban tenyleg egy sertett ember, es ugy tunik ezt nem tudja kezelni. Ez komoly gond, latatlanban is alkalmatlannak tartom.
Bihari egy tavalyi cikket olvasva kisse homalyos, mit is gondol, de mondjuk OK. A masik ketto kerdojel: mit tudnak, es miert neveztek ki oket?
A szabalyokat persze nem kellett volna felrugni, de ez van.
Mi fog tortenni? Ha pl az uj tagok agresszivan lazitani akarnanak, akkor a regi tagok jobban egybetomorulnek es gyoz az ovatossag. Ezert az uj tagok akkor tudnak valtoztatni, ha csak egy kicsit probaljak lazitani a jelenlegi palyat. Csakhogy nem vilagos, hogy ez mennyire tud szignifikans lenni.
Törölt felhasználó 2005. 01. 31. 22:05
Előzmény: #13  Törölt felhasználó
#15
Bocs szabesz!
Már megint nem figyeltem, szpi is én vagyok, csak az a fizetös, grafikon nézegetö jelszavam (nézegetés után írtam és elfelejtettem a jelszócserét).
Üdv
k anyisz=szpi
jancsika 2005. 01. 31. 21:07
Előzmény: #12  Törölt felhasználó
#14
Ebben van némi, igazságod (dr Sárközy), de akkor miért nem domborítják ki azt, ha akkora szakértők, hogy kiknek szakértenek.
Egyébké nt ismered a mondást: AKI NEM TUDJA TANÍTJA....
Törölt felhasználó 2005. 01. 31. 20:56
Előzmény: #11  Törölt felhasználó
#13
kanyisztol kerdeztem, aki azt mondta, hogy egeret szultek a hegyek. Szoval, hogy mi a megitelese ezeknek az uj embereknek es miert.
Törölt felhasználó 2005. 01. 31. 20:51
Előzmény: #10  jancsika
#12
Ne haragudj de ez marhaság, különösen egyetemi tanárok esetén, akik a tanítás mellett általában a piacról élnek meg.
Másutt is elismerik a kutatókat profokat, nálunk miért ne.
Törölt felhasználó 2005. 01. 31. 20:47
Előzmény: #9  Törölt felhasználó
#11
Miért? Hát volt értelme?
Biztos szuperek a szakmájukban, de nem az a négy név amiért érdemes volt fölrugni a létezö szabályokat.
jancsika 2005. 01. 31. 20:31
Előzmény: #9  Törölt felhasználó
#10
Én nem tudom kik ezek az emberek, de egy dolgot tudok. Ma nem alkalmaznak a versenyszférában olyanokat aki csak állami pénzen tengette az életét. A négy jelölt ( mostmár tag) közül én csak Bigharinál véltem felfedezni magánszférás múltat. A többiről- már meg ne sértődjenek - lerí az, hogy mindig valamilya államilag finanszírozott intézménynél dolgoztak, tehát gyakorlati tapasztalattal nem rendelkeznek. Biztos, hogy ez kellett nekünk?
Törölt felhasználó 2005. 01. 31. 20:20
Előzmény: #8  Törölt felhasználó
#9
Miert?
Törölt felhasználó 2005. 01. 31. 20:00
Előzmény: #7  Törölt felhasználó
#8
Vajudtak a hegyek és egeret szültek.
Törölt felhasználó 2005. 01. 31. 13:34
Előzmény: #6  Törölt felhasználó
#7
ügynök úr már nem jön!
de ezek pártos volt elvtárs tagok, Neményi ráadásul erőteljesen nyomott is....
Törölt felhasználó 2005. 01. 31. 12:44
Előzmény: #5  opposition2002
#6
Miert, ennyire biztos, hogy 2006-ban a Fidex nyer?
Egyebkent a Monetaris Tanacs tagjait -- mint azt az elmult evekben lathattuk -- nemigazan lehet 'levadaszni'.
opposition2002 2005. 01. 31. 12:39
#5
Ha Neményi Juditot tényleg kinevezik, az a portfolio korábbi kifejezésével élve "érdekes fejlemény" lenne. Még tavalyelőtt év végén (amikor volt a 300 bázisponots kamatemelés) részt vettem egy előadáson, ahol az MNB Közgazdasági főosztályának munkatársai előadást tartottak az inflációs célkövetés rendszeréről. Pénzügykutatóslént részt vett Neményi is a rendezvényen, felszólalásában mást se csinált, csak az MNB-t fikázta (az előadóknak arra a megjegyzésére például, hogy az inflation targeting rendszert az alacsony hitelességű jegybankok számára találták ki, megjegyezte, hogy akkor ezt megint be lehetne vezetni az MNB-nél a legutóbbi fejéemények miatt). Fröcsögött egy negyedórát (a hallhatóság soraiban már suttogás indult el, mindenki látta, hogy még mindig nem bírta megemészteni, hogy két évvel korábban lapátra tették az MNB-ből (meg gondolom a haramd-negyedakkora fizetést sem). Utána fogta magát, közölte, hogy el kell mennie, sajnos nem lehet neki kérdéseket föltenni, majd el...
Azért már tavaly a PSZÁF ügynél is látszott, hogy komolyabb emberek nem merik vállalni a pozíciót (sem Király, sem Singlovics), most is ugyanez látszik.
Mindenki tudja, hogy ezek 2006-ban le lesznek vadászva, amitők '98-ban "egéyzpályás letámadásnak" neveztek, az kismiska volt ahhoz képest, ami 2006 után rájuk vár...
elemes
elemes 2005. 01. 31. 08:26
Előzmény: #2  Törölt felhasználó
#4
gepnarancs,
.
a felhozatalt abbol a szempontbol kell ertekelni, hogy egy ilyen torvenymodositas utan a respektalt szakemberek legalabbis odzkodnak. a maradekbol meg mindig a legjobbakat lathatjuk. kepzeld el mondjuk fekete janost....
Törölt felhasználó 2005. 01. 28. 19:05
Előzmény: #2  Törölt felhasználó
#3
Hát igen. Azért elég nagy szégyen annak aki ezt a posztot így elfogadja. Nem is csodálom, hogy ennyi idő kellett megkeresni az embereket. És ebből következtethetünk persze az új MT tagok "minőségére".
Ahog y írod, pisi szagú öreg bácsikák és sértett perc-emberkék. Csak azt nem tudom, hogy miért kell még a 21. században (is) őket hallgatni, miért nem mondja meg nekik valaki, hogy butaságokat beszélnek.....
Törölt felhasználó 2005. 01. 28. 15:51
Előzmény: #1  portfolio
#2
sértett emberek mint pl. Neményi, egyoldalú Antal Lacika (aki aszonta fontos volt és KELLETT az 50% os béremelés), Bánfi maszop a Corvinus pénzügy tanszékéről, esetleg Andor elvtárs az MSZPtól.
Surányi cdsak elnöknek jönne.
csupa elinfláló és leértékelő modern monpol tudó, értő s akaró alak.
itt már kiderült a szadesz sem nem liberális, sem nem elvszerű párt.
őket is meg kell ezért jutalmazni
kben Antal Laci felesége a PSZÉFnál kerül vezető poziba. kicsi a világ....

Topik gazda

aktív fórumozók


friss hírek További hírek