Topiknyitó: Portfolio 2017. 08. 28. 10:16

Hazaköltöznek a kelet-európaiak?  

Ugrás a cikkhez
Túllehet a csúcson a kelet-közép-európai országokból megfigyelt kivándorlás - állapítja meg friss cikkében az Economist, mely külön írásban foglalkozik a térségben kialakult vadonatúj helyzettel. A brit hetilap legutóbbi
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
gambadoro 2017. 08. 28. 13:18
Előzmény: #38  Törölt felhasználó
#40
hát igen, ávós ivadék mszmp-s kiszes senki - tényleg tökéletesen összefoglaltad a fideszt ennél mocskosabb korruptabb kormány soha nem volt magyarországon ez azért nagy szó
gambadoro 2017. 08. 28. 13:17
Előzmény: #21  signal2
#39
a sör konkrétan olcsóbb pékárú nem, de nem is drágább tej olcsóbb - főleg a minőségi ügyvédet minek idecitálni, hányszor kell egy átlagembernek ügyvéd? szolgáltatás valóban drágább de nem a háromszorosa 15 éve innen cuccolták oda a bolti bevásárlást, már nagyon régen fordítva történik mondok mást: olaszországban minden gyümölcs 1 euró alatt volt két hete/kiló (dinnye annyi mint itt) 59 cent a barilla, noname 39 cent (ez is klasszisokkal jobb mint bármelyik magyar) de cecco paradicsompüré 50 cent 0,6 peroni 70 cent a húsok drágák valóban viszont és a sajt is, viszont klasszisokkal jobb a minőségük összegezve, az élelmiszer vagy olcsóbb, vagy ugyanaz az ár, ha a minőséget vesszük, akkor itthon jóval drágább németországot nem ismerem, de azt tudom, hogy olcsóbb mint ausztria a lényeg az, hogy a 2000 euró nettót kereső óvónő tisztességesen él, itt meg nyomorog
Törölt felhasználó 2017. 08. 28. 13:12
Előzmény: #34  upgrayeddAKS
#38
neked még1x, tudjad majd miért kell sírnotok, de majd lehet 4 év múlva megint próbálkozni... 1-es pont! "1. Ameddig gátlás nélkül "agymosottnak" nevezitek az Orbánra szavazó 2-2,5 millió embert, amíg így álltok hozzájuk, mindig veszíteni fogtok! 2. Ameddig mindig másokban keresitek a hibát, és mindig a másik, lop, csal hazudik, korrupt, addig mindig veszíteni fogtok! 3. Ameddig nem néztek szembe a saját múltatokkal, ameddig ott ülnek köztetek a 2002-2010 közötti országrombolásért felelős egyének, addig mindig veszíteni fogtok! 4. Ameddig egy gyarapodó országban a rózsadombi Juhász és egyéb gátlástalan, de kisstílű pitiáner tolvajok vádolnak másokat korrupcióval a ti nevetekben, addig mindig veszíteni fogtok! 5. Ameddig gátlástalan ávós ivadékok és egyéb hasonszőrű hiteltelen alakok háta mögé bújva próbáltok mocskolódni, addig mindig veszíteni fogtok. 6. Ameddig minden valódi civil kezdeményezést (nem az ávósivadék puklira és egyéb ilyen alakokra gondolok) azonnal ellehetetlenítetek vagy leraboltok, addig mindig veszíteni fogtok. 7. Ameddig azt látja az átlag magyar, hogy állandóan külföldre rohangáltok följelentgetni az országot, addig mindig veszíteni fogtok.... -idéztem-
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 08. 28. 13:09
Előzmény: #33  signal2
#37
:) Hát, az biztos, hogy a kiváltó ok elég komplex. Nagyon sok faktor játszik közre, szóval még egy ökonometriával foglalkozó szaki is kellene a birkák "megbillogozásához", klaszterezéséhez :) De abban mindenképp egyetértek, hogy összetett dolog ez. (Még ha időnként jól is esik poénkodni azzal, hogy "hülyék és kész".)
signal2
signal2 2017. 08. 28. 13:09
Előzmény: #29  signal2
#36
Találtam: link Eszerint folyamatosan pozitív a nki-i vándorlási különbözet.
signal2
signal2 2017. 08. 28. 13:07
Előzmény: #32  upgrayeddAKS
#35
Amúgy kívánatos lenne, hogy hazaköltözzenek, és van is realitása. Elég feszes lett a munkaerőpiac, szóval megjelenhetnének pofátlan bérigényekkel is. Csak van egy olyan sejtésem, hogy a megfelelő fizetés még nem elég csábító erő.
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 08. 28. 13:06
Előzmény: #19  kiegyezo
#34
Pedig bizony a 15-ös hsz. jól reprezentálja a tipikus fideszes birka mentális képességeit és mentális állapotát :) Szóval Gauss mesterhez kell fordulni a reklamációval :) (Pontosabban: a természethez. Gauss csak kifürkészte néhány titkát...)
signal2
signal2 2017. 08. 28. 13:05
Előzmény: #31  upgrayeddAKS
#33
"Amúgy is: pszichiáter lenne a helyes megoldás" Az attól függ, mi a kiváltó ok.
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 08. 28. 13:03
Előzmény: #25  elemes
#32
Már változtattak is a címen :)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 08. 28. 13:01
Előzmény: #29  signal2
#31
"Ha te így érzékeled, akkor javaslok egy pszichológust, hátha megtalálja az okát a hallucinációnak." Neked meg mi bajod a pszichológusokkal, hogy ennyire utálod őket? :) Ártottak talán? :) (Amúgy is: pszichiáter lenne a helyes megoldás, ha nem egy trollról volna szó... Mindenkitől bocs amúgy, ezt a poént nem tudtam kihagyni...)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 08. 28. 12:57
Előzmény: #28  Törölt felhasználó
#30
"mindennel, mert ballib irányítás alatt áll.." Mást nem mondtak a hangok a fejedben? :)
signal2
signal2 2017. 08. 28. 12:57
Előzmény: #28  Törölt felhasználó
#29
Ha te így érzékeled, akkor javaslok egy pszichológust, hátha megtalálja az okát a hallucinációnak. KSH-n ott van minden, nem LEHET hazudni róla. A nemzetközi vándorlásról mondjuk pnt nem találok normális adatokat. Mi is áll pontosan ballib irányítás alatt?
Törölt felhasználó 2017. 08. 28. 12:55
Előzmény: #27  signal2
#28
mert itt az a módi, így van ez a gazdaság teljesítményével, az államadóssággal, a születések számával, stb stb stb.. mindennel, mert ballib irányítás alatt áll..
signal2
signal2 2017. 08. 28. 12:48
Előzmény: #26  Törölt felhasználó
#27
Miért kellene elhazudni?
Törölt felhasználó 2017. 08. 28. 12:46
#26
sokáig nem lehet elhazudni, én már egy éve írtam erről, akkor is le lettem hülyézve -csak a megszokott balliberó módon...-, nos mára tendencia lett, nem baj azért hazudjatok tovább, nem áll távol tőletek..
elemes
elemes 2017. 08. 28. 12:42
#25
"Hazaköltöznek a kelet-európaiak?" A Betteridge szabály szerint, ha egy cikk címében eldöntendő kérdés szerepel, akkor a válasz mindig NEM. link
signal2
signal2 2017. 08. 28. 12:31
Előzmény: #12  Törölt felhasználó
#24
Ez most hogy jön az én hozzászólásomhoz? De ha már rákérdeztél, 2010-ben az Orbán-kormány egyik első lépése a volt a minimálbért csökkentése (egykulcsos SZJA + adójóváírás eltörlése). Szóval ha mondta is, hogy háromszorozni kell, akkor is az ellenkezőjét csinálta. Ahogy saját bevallása szerint is szokott így tenni. Élőben hallgattam a Kossuth rádión egy hűvös novemberi péntek reggelen.
signal2
signal2 2017. 08. 28. 12:28
Előzmény: #22  signal2
#23
Ha jól "rémlik", ez egy párt 2 éves tevékenységének összefoglalása volt. Érdekes módon ez a párt még mindig létezik, és tartja magát a víz fölött. Önmagában persze az, hogy e párt akkori vezetője tett ilyen kijelentést, nem jelenti azt, hogy más párt nem így csinálja.
signal2
signal2 2017. 08. 28. 12:25
Előzmény: #15  Törölt felhasználó
#22
Jó kérdés, melyiké?
signal2
signal2 2017. 08. 28. 12:24
Előzmény: #11  gambadoro
#21
Há' nem tudom, nekem nem sikerül ÁTLAGOSAN olcsóbban tejet, pékárut, felvágottat és sört vennem. Aztán jóval drágább a kötelező biztosítás, az ügyvéd, a fodrász. De a gázolaj valóban olcsóbb, amiből pedig sok fogy.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek