Topiknyitó: Törölt felhasználó 2007. 08. 17. 09:49

GENESIS  

Sziasztok!

Lassan a novotrade topic okofogyottá válik.:-))

Új név,új tervek,új remények...
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2007. 08. 09. 00:50
Előzmény: #19457  Törölt felhasználó
#19460
Egyébként annyit hozzá tennék, hogy nem csak az alapoknak van sok pénze... nézz körül a világban. Az alapokat valószínűleg tényleg nem érdekli a dolog még jelen állás szerint, mert ők mások pénzét kockáztatják, de vannak akik a sajátjukat, és nincsen megkötve a kezük, hogy mibe fektessenek.

Mennyit hoz egy részvényalap éves szinten? Legjobb esetben 60%-ot, de inkább 20 körül.

De hallottunk már olyat, hogy valaki a tőzsdén 1 év alatt 1000-2000% hozamot ért el... valószínűleg azért, mert máshogy gondolkodott, mint egy alapkezelő...
Törölt felhasználó 2007. 08. 09. 00:44
Előzmény: #19457  Törölt felhasználó
#19459
Attól még hogy a fórumban nincsenek olyan tulajdonosok akik ellátnák bennfentes információval a többieket, mint a Fotex topikban, attól még nem jelenti azt, hogy nem irogatnak ide...

DIDIDI, jó a nicked, olyan mintha 3 melled lenne...

Persze, az árfolyam, és a projekt haladása egymástól független folyamat jelenleg, ezt már többször leírtam, bár lehet hogy nem itt...

Az árfolyam a tömegpszichológia kérdése, míg a folyamat átlátása a bennfentesek kiváltsága. Hírek bizonyos időként jönnek ki, és akkor mozdul az árfolyam, de 2 hír között kőkemény munka folyik... Jelenleg csak híreket várunk, de a folyamatok már zajlanak. Ergo, bizonyos történések, még nincsenek beleárazva az árfolyamba...

És akkor azokról ne is beszéljünk, akik nem látják át a projekt sikerének a zálogát.
Törölt felhasználó 2007. 08. 09. 00:39
Előzmény: #19456  Törölt felhasználó
#19458
Kedves Izomman

Ha nem a pogácsával lettél volna elfoglalva a befektetői találkozón, talán nem kerülte volná el a figyeélmedet, amit Rényi úr mondott...

:o)))))))

Törölt felhasználó 2007. 08. 08. 23:24
#19457
Bocs, csak játszunk el a gondolattal (én is hiszem, hogy müködni fog a dolog vagy most vagy máskor)mi van, ha most nem jegyeztek a "nagyok", kivárnak.... Alapokra gondoltam, ők nme kockáztatnak amíg nem tuti..
Egy Tökös Rahimkulov kéne ide,elintézné az árfolymot :)

Szóval, mi van ha nem jegyeznek, számoljunk ezzel is...
1.Rövidtávon esés
2.semmi nem változik

1, esetében vásárlás ezerrel, 2400 ill 2000 környékén (második szintre nem vszinű hogy leesne,ehez limittel kéne esni, ami nem vszinű),
2, tartás

Azt akartam kihozni az egészből, hog ynem ezen vagy bukik a cég jővője.
Törölt felhasználó 2007. 08. 08. 23:19
Előzmény: #19454  Törölt felhasználó
#19456
1 db gyár 20 ezer ft? huha ezt ne m is tudtam! :)) igy még jobb a sztori! :))
Törölt felhasználó 2007. 08. 08. 23:19
Előzmény: #19452  exmnbs1
#19455
Lehet hogy megköveztek érte, de miután nagyon nem akart elkelni dékután a Danubius pakkom, meg a TVK sem (végül módosítással eladtam (10k-n), fontolóra vettem, hogy csökkentek holnapig a Genesisből. Aztán végülis meghoztam a rossz döntést, és a Fotexből szálltam ki.

Mindegy, Genesis a fő pakk, a többi a játszótér. :o)
Törölt felhasználó 2007. 08. 08. 23:16
Előzmény: #19451  exmnbs1
#19454
feltéve ha az érdekeik is úgy kívánnák...

csak nem tudom a jegyzés vége előtt kinek lenne érdeke bármi jót is kiszivárogtatni. Szóval ilyesmire azért nem számítanék.

Nem mindenkinek érdeke, hogy boldog-boldogtalan jegyezni rohanjon, és elkapkodja az olcsó Genesis részvényeket. A jegyzési összeghez képest elhanyagolható tétellel szépen lenyomták az árfolyamot közvetlenül a jegyzés előtt, hogy másnak még kedve se legyen jegyezni.

Majd megveszik attól drágán a bizonytalanok, aki most lejegyezte 2800 Ft-ért...

Mert ha kijön a 3 hír (túljegyzés, Applied Materials szerződés, EXIM Bank finanszírozás), onnantól nyitva az út 2 gyár felépüléséig 2009 második felére. És meglehet nézni a célárakat (felhívom a figyelmet, hogy a 20.000 Ft-os célár 1db gyár megépülésére vonatkozik). És aki most jegyzett milliárdokért 2800-ért, nem azért tette, hogy 2 hét múlva eladja a kicsiknek. Itt ha kijönnek a hírek, a kisbüfik egymástól tudnak csak vásárolni... A Genesis Klub miatt viszont az sem lesz könnyű, mert nem sokan hajlandóak megválni a csomagjuktól.

Ami pedig a híreket illeti 3 IGEN-re számítok.
Törölt felhasználó 2007. 08. 08. 23:09
#19453
Fijúk, lyáányok, no para... még idén 5000 lesz...
hipergyorsvonat ez, csak várni kell míg elindul. De ha elindúl beelőz mindenkit.
Bármikor beindúlhat, mais és Novemberben is. +60 % még idén benne van.
exmnbs1 2007. 08. 08. 23:02
Előzmény: #19451  exmnbs1
#19452
Mercurius, remélem jól döntöttél, hogy nem a gerniből szórtál
exmnbs1 2007. 08. 08. 23:00
Előzmény: #19450  Törölt felhasználó
#19451
a Geniben is felbukkanhatnának végre a jól informált vevők, mint a fotiban, ez még jobban menne fel
Törölt felhasználó 2007. 08. 08. 22:56
Előzmény: #19449  Törölt felhasználó
#19450
Ez volt a bajom nekem is, erre is kérdeztem rá, hogy a májusi határozatban még fix 2800 szerepel, de a júliusiban már legfeljebb 2800 Ft-ról írnak. Ezért is kérdeztem rá, hogy akkor mi a helyzet ezzel. Én is jobban örültem volna pár sornak tőlük, hogy a 2800 Ft eldöntött tény, de hát nem értek rá a kisbefektetőkkel foglalkozni, így agyalhatok tovább.
Remélem azért nem értek rá, mert a háttérben megy az érdemi munka.
Hajrá Geni!
Törölt felhasználó 2007. 08. 08. 20:56
Előzmény: #19446  Törölt felhasználó
#19449
bull, igazad van, en is igy latom a helyzetet, vagyis ha a tokeemeles kezdeten 2000 ft-ot hataroznak meg, akkor ott allt volna meg az arfolyam, ez sima liba. Rosszul fogalmaztam, arra akartam utalni, h vmi mentoovet mar biztosan bedobtak volna (arleszallitas, alap mennyiseg lejegyzese, majd 1 kesobbi idopontban (amikor a hirre mar a reszvenyarfolyam meglodul) 2800-on 1 ujabb emeles), ha gaz lenne (vmi alibi dumaval persze, h be tudja venni a befektetok gyomra). Perlaki, en a hatarozatot akeppen ertelmezem, h 2006 novembereben meg csak 1 keretet adtak a tokeemelesnek, vagyis legfeljebb 2800 ft-ot hataroztak meg, majd majusban konkretizaltak, vagyis hivatalosan megallapitottak a 2800-as fix arat. Persze lehet, h tevedek. Renyinek meg a Novotrade-es idokbol volt kb. 600 milla adossaga (volt mar szo a pontos osszegrol, ennek utana kellene nezni, valamelyik novos jelentesben benne van), tehat legrosszabb esetben is min. 2500 ft-tal lehet szamolni. Remelhetoleg jovo heten megszunik mar ez a sotetben tapogatozas, es kisut a nap. :)
Törölt felhasználó 2007. 08. 08. 20:23
Előzmény: #19446  Törölt felhasználó
#19448
A tavaly őszi 2006. november 28-ai közgyűlési határozatban szerepelt, hogy legfeljebb 2800Ft/db árfolyamon történik a tőke emelés, mert akkor még nem volt "ez" eldöntött tény, hogy már pedig "ott" emelnek és sehol máshol.
Törölt felhasználó 2007. 08. 08. 20:16
Előzmény: #19439  Törölt felhasználó
#19447

Teljesen felesleges egymást gyilkolnotok.
A jegyzés eredményéig úgysem lesz semmi.

Reméljük jó eredménnyel zárul a jegyzés.
Törölt felhasználó 2007. 08. 08. 20:04
Előzmény: #19443  Törölt felhasználó
#19446
Buxologus, előre bocsájtom, nagy Genesis-drukker vagyok, de ezzel az volt az én problémám , hogy ugyan nagyon bonyolultan volt megfogalmazva a kölcsön visszafizetése, de arról egy szó sem volt, hogy mennyi kölcsön lett visszafizetve mennyi részvénnyel, magyarán milyen árfolyamon kapta a részvényeket a Fund Rényitől.
A másik dolog, meg amit ezelőtt egy hete megkérdeztem a befektetési kapcsolattartótól e-mailben, illetve már telefonon is kértem, hogy válaszoljanak, de a mai napig nem kaptam rá választ, hogy a második jegyzésről szóló határozatban link úgy fogalamaznak, hogy a társaság alaptőkéjét legfeljebb 3200000 db LEGFELJEBB 2800 Ft/db árfolyamon felemelje.
Megkérdeztem, hogy ez jelentheti -e azt, hogy amennyiben az igazgatótanács úgy látja jónak, akkor a jegyzéskor valamelyik nagybefektető vagy a Fund 2800 Ft árfolyam alatt jegyezhessen. Erre sajnos a mai napig nem kaptam választ, így csak reménykedem, hogy a második LEGFELJEBB szó elírás.
Törölt felhasználó 2007. 08. 08. 19:56
Előzmény: #19444  Törölt felhasználó
#19445
Valóban a jegyzés sikerén sok múlik...
Ezidáig mindig olyan cég részvényeit vásároltam amely növekedésében kis kockázatot láttam, azonban most hogy bevasároltam GENESIS-ből a korábbi biztonsági érzetem csökkent. Nem az iparággal van probléma, hanem azért aggódom, hogy más nagy befektetők is látnak -e fantáziát a papírban és a jegyzés sikeresen lezárul.
Törölt felhasználó 2007. 08. 08. 19:45
Előzmény: #19443  Törölt felhasználó
#19444
buxologus!
A mondandód első felével egyetértek, azthiszem azzal nem is lehet vitatkozni. A 2800Ft-os árhoz a főtulaj ragaszkodott, hogy alacsonyabb áron nem hajlandó mást (nagy befektetőt) bevenni a buliba. Az egyik elemző cég is ezt javasolta nekik (főtulajnak).
Attól pedig szvsz nem jegyeztek volna a kisbüfik, hogy 2000Ft-ra tették volna a jegyzést. Mert akkor meg az előtt szarakodnának, kb.1900Ft-on lennénk most. Ebben el kell ismerni gazdi-nak lett igaza.
Viszont a jegyzési idő eltolását "megmagyarázták" link
habár folyamatosan a kisrészvényesek érdekeire hivatkoznak...
Törölt felhasználó 2007. 08. 08. 19:01
Előzmény: #19440  Törölt felhasználó
#19443
Gyerekek, ti komolyan azt hiszitek, h sikertelen lesz a jegyzes? Hat hulye a fotulaj, h 2800 forinton vette at Renyitol az adossaga fejeben a reszvenyeket? Azt is vilagosan megmondtak, h nem akarnak barmi aron uj szereploket bevenni a buliba, meg a 2800 Ft is eros diszkontnak szamit a remelt haszonhoz merten (mar itt lathato volt, h nagybefektetokre gondoltak), ha feltetlenul penzre, a kisbufik penzere lett volna szukseguk, akkor 2000 Ft-ra tettek volna a jegyzesi szintet. A csuszasnak technikai okai lehetnek, jelesul a spanyol tamogatas kesese. Nem lesz itt gond. Ha a Humet 40 forintot erne, ezt a reszvenyt sem ertekelnem 2000-nel tobbre..
Törölt felhasználó 2007. 08. 08. 18:45
Előzmény: #19441  Törölt felhasználó
#19442
Gondolkozom a vételen, mert a kockázat ugyan nagyon nagynak tűnik, de a nyereség is sokszoros.
Biztos beszéltetek róla, de én nem követtem a topikot, csak elvétve néztem be. Hol találom a cég pénzügyi tervét? A honlapjukon nem látom sehol. Előre is köszi a segítséget.
Törölt felhasználó 2007. 08. 08. 18:23
Előzmény: #19440  Törölt felhasználó
#19441

saro

tényleg kár.

Topik gazda

adra
5 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek