Topiknyitó: Törölt felhasználó 2007. 08. 17. 09:49

GENESIS  

Sziasztok!

Lassan a novotrade topic okofogyottá válik.:-))

Új név,új tervek,új remények...
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Nemmondodhogy 2007. 07. 21. 22:14
Előzmény: #17479  Törölt felhasználó
#17480
Láttál már kínai autót?
garantálom hogy néhány évtized múlva neked is az lesz, de legalábbis úgy elterjed mint a japán a közelmúltban.

Néhány hónapja volt az index totalcar rovatában egy kis összefoglaló
MINDEN KATEGÓRIÁBAN, MINDENT GYÁRTANAK, fele-harmada árakon!!!
A luxuslimuzinjuk nagyobb mint a rolls,
a terepjárójuk,brutálisabb mint a bmw vagy merci, mert lekoppintják, és rátesznek még egy kicsit fele annyiért.
Az lesz a jövő, én igenis vennék akár most is.

Mindenki látja már hogy kína lesz a következő világhatalom.
Tegnap hirdették ki hogy már a világ 3. legerősebb gazdasága...
és azt nem tudom tudod -e hogy kína felvásárolja amerikát?
A kínai állam brutális valutatartalékait belenyomják amcsi államkötvényekbe!
Egyetlen buktatójuk majd a belföldi fogyasztásuk növekedése lesz, abba belebukhatnak ha nem vigyáznak....de az még messze van.
Törölt felhasználó 2007. 07. 21. 19:02
Előzmény: #17474  Nemmondodhogy
#17479
Nemmondodhogy,

igaz közbejöhet sokminden,
ezért aki most száll be és (ha a program végigmegy)
nagyobb lesz azok jutalma
amit felvetettél az mind lehet meg még egy csomó minden
az a szokás, hogy először a nagyon kockázatkedvelő lépnek be, aztán jönnek a biztosabbra pályázók és mire a projekt a végére ér
többször lesz szereplőcsere

más kérdés
Te vennél kínai autót?
beülnél ott gyártott repcsibe?

mindent gyártanak arra hivatkozva, hogy
a lőporért meg a wc papírért semmit sem kaptak
Törölt felhasználó 2007. 07. 21. 18:47
Előzmény: #17477  Törölt felhasználó
#17478
Sziasztok!
Ajánlom mindenki figyelmébe a Magyar Installateur c.újság júliusi számát!!!Az egész a megújjoló energiaforrásokkal foglalkozik és kb az újság 3/4-e a napelem kollektorokkal,gazdaságosságukkal és családi házakon való felszerelésükkel méretezésükkel!
Törölt felhasználó 2007. 07. 21. 17:22
Előzmény: #17476  Törölt felhasználó
#17477
",A pénz jelentős része amerikából jön,aki járt már amerikában az tudja milyen a hozzáállásuk az üzlethez,szemükben a dollár -jellel fekszenek és kelnek.Nyílván nagyon gondos üzlettervet kérnek a hitelhez abban pontosan tudni akarja mikor kezdődik a termelés mmennyi haszon várható a jelenelgi tapasztalatok alpján,pl a konkurencánál milyen a profittermelés stb. "

Nem tudom az mond e neked valamit ,hogy RÁBA ,amerikai megrendelés!

Törölt felhasználó 2007. 07. 21. 17:18
Előzmény: #17475  Törölt felhasználó
#17476
De az is igaz ,hogy más a támogatás, meg más a hitel is!
Támogatást azt adni szoktak ,hitelt meg felvenni!
Törölt felhasználó 2007. 07. 21. 17:02
Előzmény: #17474  Nemmondodhogy
#17475
Azt azért illene tudnod, hogy afeltárt energiakészeletek messze kevesebbek felhasználtnál.
Nem véletlen, hogy az Olaj OTT van ahol.
Tehát az alternatív energiák egyere inkább versenyképesek lesznek.
No, ezt az államok már felismerték és csepegtetik a támogatásokat..
olaj gáz biznic kb 30 évig tart.
Jobb ha előre m,enekülnek. Csá !
Nemmondodhogy 2007. 07. 21. 14:44
Előzmény: #17473  Törölt felhasználó
#17474
Drágáim, én már régesrég nem arról beszélek hogy a management meg a tulaj komolyan gondolja-e vagy nem.
Mintahogy pl. az európai elektronikai cégek, meg autógyártók , a ruha meg cipő meg játék meg tudomisén milyen gyártókról nem is beszélve, azok is gyártanának ha nem mennének csődbe pl. kína miatt.

Na , erről van szó.
Attól hogy egy cég managementje meg tulajdonosa csinálja amit kell neki, nem biztos hogy minden összejön nekik.
Ha pl. a napelem biznicben nagy felfutás cárható, tuti azt is hamarabb, olcsóbban és nagyobb mennyiségben fogja ontani kína meg a távol kelet, sokkal rugalmasabban olcsóbb munkaerővel ésatöbbi.
Ez a kérdés hogy ilyen és hasonló buktatók nem jöhetnek-e közbe pl.?
na meg a helyi konkurencia...
furamód eddig 1 napelemgyártó sem volt most meg hirtelen lesz 3-5.
Törölt felhasználó 2007. 07. 21. 14:37
#17473
1,Jelenleg egy nem működő termelő cég
papírjait vehetjük,
2,Ezen szektor az egyik legdinamikusabban fejlődő üzlet
3, a pénzt nyílván megtudják szerezni a láthatóan erős amerikai kapcsolatokra alpozva,ha feltételeznénk hogy nem lesz meg a pénz ez mit is jelent:eladnák az egészet egy szakmai befektető csoportnak?
vagy a konkurenciának?"hát sajnáljuk de nem lett meg a pénz az egyik leígéretesebb üzlethez ezért most hátraarc,vagy francba ezt jól elszámoltuk mondtam hogy ebből baj lesz"nem ez a legvalószínűbb verzió
4,A pénz jelentős része amerikából jön,aki járt már amerikában az tudja milyen a hozzáállásuk az üzlethez,szemükben a dollár -jellel fekszenek és kelnek.Nyílván nagyon gondos üzlettervet kérnek a hitelhez abban pontosan tudni akarja mikor kezdődik a termelés mmennyi haszon várható a jelenelgi tapasztalatok alpján,pl a konkurencánál milyen a profittermelés stb.
5Nincs beszállítói szerződés am igzából ebben a fázisban nem is érdekes és értelmetlennek is tűnne bizonyos oldalról.
ez nem azt jelentihogy nincsennek meg már a beszállítók.

u.i
pl,jó lenne tudni a konkurens cégek milyen profitot termelnek mekkora kapacitás mellet

ez lenne az egyik legfontosabb sarokszám
+milyen a növekedés dinamikája
+mire lehet pontosan használni ezen terméket és pontosan mik is ezek .??????

Törölt felhasználó 2007. 07. 21. 10:19
Előzmény: #17468  Törölt felhasználó
#17472
Igen.
Valamint élehet olyan készültségi helyzet, amikor kölön az EU támogatást is megcélozhatják.
Min 1 éven belül itt minden eldöl a beruházás tekintetében.
Onnantól nincs megállás, mert a pénzt adóknak is elmi érdeke, hogy sikerüljön a projekt.
Törölt felhasználó 2007. 07. 21. 10:17
Előzmény: #17468  Törölt felhasználó
#17471
Nemcsak, hogy három kormányt nem tudnak megszivatni, de a főtulaj folyamatosan pumpálja a pénzt bele. Naná, hogy azért, hogy a projektek minél hamarabb megvalósuljanak és, hogy a befektetői bizalom meglegyen feléjük ezáltal is.
Tehát elemi érdekük a siker.
Törölt felhasználó 2007. 07. 21. 10:09
Előzmény: #17468  Törölt felhasználó
#17470
Szerintem a jegyzés vége előtt már meglesz az Exim Bank hitelszerződése is. Ügyes vezetők ezt egyszerre csinálják és párhuzamosan. Arra nem gondoltok, hogy azért csúszott ki a jegyzés, mert a spanyol kormány támogatását várták? Elárulom nektek, hogy gyár lesz, és üzemelni fog. Azt is elárulom nektek, hogy sokkal nagyobb cég lesz, mint a
link
FIRST SOLAR, INC. (NasdaqGM:FSLR) Jó hétvégét mindenkinek:)
Törölt felhasználó 2007. 07. 21. 10:07
Előzmény: #17458  Nemmondodhogy
#17469
Beszarokk: itt az energiaválság és nem kapnak HITELT. jó a dINNYE az idén de nem ennyire, mint te,..((((((((((((((((((((((((
Törölt felhasználó 2007. 07. 21. 10:02
Előzmény: #17467  Törölt felhasználó
#17468
Miért ne jegyeznék le? Ha nem lenne jegyzési garancia, akkor más lenne az ábra. De így? Mindig azt mondom, hogy három kormányt nem tudnak megszívatni, miből gondoljátok, hogy pont a Ti egy- két ezer db-os részvényeiteket akarják tönkretenni, és kicsalni belőletek a pénzt? :) Ne aggódjatok már annyira.
Törölt felhasználó 2007. 07. 21. 09:22
Előzmény: #17464  Nemmondodhogy
#17467
Hát igen, nyugodtabb én is akkor lennék ha a jegyzés maximálisan jól sikerülne, és további nagybefektetőkkel megtámogatva ugranának neki a hitelkérelemnek.
Törölt felhasználó 2007. 07. 21. 09:21
Előzmény: #17460  Nemmondodhogy
#17466
Tudom, hogy nem erre gondoltál, de ez az első és pillanatnyilag legfontosabb fázis, a jegyzés.
Hát az, hogy "tegyük fel hogy a jegyzés oké, de utána még normál esetben sem várható semmi hír egy darabig."
Ez nem helytálló, mivel nem lehet a jegyzés lezárultával láblógatva szabira menni, hanem a soron következő esemény a hitelfelvétel lesz, ezzel kapcsolatban már folynak a tágyalások mint tudjuk, de ennek előfeltétele a jegyzés eredménye.
Tehát ne ugorjunk kettőt előre, hanem csak lépjünk egyet és lehetőleg előre.:))
Persze, hogy lehet vele bukni na, de melyik papírral nem? Itt meg pláne nagy a kockázat, de azért előre ne fessük a falra az ördögöt.
Törölt felhasználó 2007. 07. 21. 09:20
Előzmény: #17463  Nemmondodhogy
#17465
Az igaz hogy gyár még sehol, az viszont már nem hogy csak álmok vannak. Azért tények is napvilágra kerültek szép számmal az elmúlt 1 hónapban. Minden esetre nekem már most is jobb a biztonság érzetem mint 3 hónapja amikor megvettem a Geni papírjaimat.
Nemmondodhogy 2007. 07. 21. 09:16
Előzmény: #17461  Törölt felhasználó
#17464
csak arra akatam rávilágítani, hogy azért még messze van a gyáravató, tehát bármi közbejöhet.
Pl. miért olyan biztos hogy minden a tervek szerint megy a hitellel?
vagy a gyárépítéssel?
vagy a termeléssel meg a megrendelésekkel?
semmi sem biztos még ezügyben, tulajdonképpen csak az állami támogatás van meg, meg a főtulaj nyomja a témát.
Még másik nagybefektető sincs sehol....
Nemmondodhogy 2007. 07. 21. 09:14
Előzmény: #17462  Törölt felhasználó
#17463
Hát nem hiszen hogy ezen kockázatok miatt, sokkal inkább mert még azért csak álmok vannak, gyár sehol,
szép lenne ha a semmire kerülne már a tervezett célárba:-)
Törölt felhasználó 2007. 07. 21. 09:12
Előzmény: #17460  Nemmondodhogy
#17462
Pontosan ezen kockázatok miatt lehet most ennyiért megvenni a részvényt. Aki nem tudja átlépni ezt a veszély küszöböt, az várjon legalább fél évet, talán addigra tisztul a kép valamelyest. Az ár viszont már nem itt lesz.
Törölt felhasználó 2007. 07. 21. 09:09
Előzmény: #17459  Törölt felhasználó
#17461
"meg mi van ha nem kapnak hitelt?"

De ettől ,még lehet "GIGABUKÓ" !

Topik gazda

adra
5 4 4

aktív fórumozók