Topiknyitó: Törölt felhasználó 2007. 08. 17. 09:49

GENESIS  

Sziasztok!

Lassan a novotrade topic okofogyottá válik.:-))

Új név,új tervek,új remények...
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2007. 04. 13. 16:51
Előzmény: #1199  Törölt felhasználó
#1201
Na, jó akkor szabad a gazda? Csak én vagyok ilyen öreg? :)

Valóban, a nagyközönség számára leginkább a könyvkiadás volt ismert. De.

Hol volt, hol nem lett, megalakult az akkor még természetesen állami Novotrade a '80-as években. Mint a neve is mutatja Novo - új, trade - kereskedelem volt az igazi profilja.
Azon kevés állami cég közé tartozott, amelyik a tiltott Nyugat termékeit hozhatta be, akár Cocom-listás dolgokat is (emlékszik valaki mia az? :-)).
Eközben folyamatosan pályázatokat írtak ki feltalálóknak, nagy lehetőségeket, szerződéseket ígérve. A zászlón ott volt a (mai kifejezéssel) K+F, minden okos ember igyekezett is bevinni a szabadalmát, találmányát. A Novotrade megvásárolta ezeket teljes jogkörrel, és időnként nevetséges áron, azzal, hogy tovább viszi a találmányokat, még prototípusokat is gyártatott.
Aztán ezek a találmányok, szabadalmak szépen eltűntek a feltalálók látóköréből a Novotrade útvesztőjében.
És helyettük megjelentek azok a külföldről importált berendezések, technológiák, amelyeket nálunk is kitaláltak, csak nem fejlesztettek ki termékké. A Novotrade-nek ez volt az igazi üzlet.

Remélem érthető volt.

Rényi úr nem ma kezdte a szakmát, én reálisnak látom, hogy eladja az egészet, mielőtt beindulna a gyár. Más verzió öszintén meglepne, de ne legyen igazam.
Törölt felhasználó 2007. 04. 13. 17:04
Előzmény: #1201  Törölt felhasználó
#1202
Szoftver könyveik voltak leginkább, arra emlékszem. Még volt is pár Commodore-os könyvem tőlük:)
Törölt felhasználó 2007. 04. 13. 17:17
#1203
ugye azért Lamann kérdésre válaszolni csak nem szégyen?
a topikba beírni sem az, (persze attól is függ, hogy mit)
csak őszentségével szóbaállni, na az volt az
Törölt felhasználó 2007. 04. 13. 17:21
Előzmény: #1202  Törölt felhasználó
#1204
peznyelo: Így van, én is ezekből lestem még a poke-kódokat. :)

Nézzük a párhuzamot!
Mi kellett a szoftver-könyvekhez? Keresni egy szerzőt, megbízni, megíratni, nyomtatni, eladni/terjeszteni. Kereskedelem.
Ehhez jött még, hogy eléggé monopóliumi jogokat élvezett a szoftver szakirodalmi piacon, állami irányítás, ugye.

Most napelem, azt mondom OK.
Viszont a Novotrade igazából soha nem volt szakmai cég, mindig kereskedett. Megújuló energia most trendi, akkor most ez a Novo- új, erre harapnak.
És majd jön a kereskedelem része, amikor eldaják.

Ez az én logikám.
Törölt felhasználó 2007. 04. 13. 17:22
Előzmény: #1203  Törölt felhasználó
#1205
Cocom-listás dolgokat

hát persze hogy emlékszem!!!!
Törölt felhasználó 2007. 04. 13. 17:33
Előzmény: #1203  Törölt felhasználó
#1206
Kata: nem téged kritizáltalak, hanem az egész masszát, mi lett. De ez csak egy topic, nem kellene olyan komolyan mesértődni senkinek.
Más kérdés, hogy jó lenne, ha tényleg egy fajta brainstorming lehetne, összedugnánk a fejünket, többen többet tudunk kihozni.
Ehhez a másik véleményét is tiszteletben kell tartani (és megint nem rád értem), és a fölösleges dumát meg ki kellene hagyni.
Törölt felhasználó 2007. 04. 13. 17:35
Előzmény: #1204  Törölt felhasználó
#1207
Tényleg, a poke-kódok... Amikor megvolt a wizards of warhoz az örökélet poke, meg a impossible missionhöz. (egyébként ez utóbbival jókat játszottam pár éve pc-n is, sőt talán jobban is ment mint annak idején c64-en, azóta felnőttem és megértettem a játékot:))
Törölt felhasználó 2007. 04. 13. 17:57
Előzmény: #1183  Törölt felhasználó
#1208
BB, ez egy ritka paraszt megjegyzes volt!
"Kata Te meg mehetnél inkább az út szélére, látom a tőzsde úgy sem megy! "
Női mivoltaban sertetel meg minden nőt!

(sztem K-mezont is, marha igazi, erre a beszolasra neki is ki kene akadnia......)
Törölt felhasználó 2007. 04. 13. 17:59
Előzmény: #1208  Törölt felhasználó
#1209
latom gyorsabban is irt, mint en......
Törölt felhasználó 2007. 04. 13. 18:22
Előzmény: #1204  Törölt felhasználó
#1210
Persze, szerintem, nem szégyen feleni a kérdésekre, ahogy senki kérdésére nem az, (csak ez nem volt kérdés, az én olvasatomban!-:) . És Lamann is most ideír, ahogy mindenki. Szeretem, tetszik-:)))
Pont, akinek egyedül minden gondolatával (!) (nem szavával) egyetértettem eddig.

Lamann, most olvastam az eredeti kérdésed, nem tudtam, csak a neten "tájékozódtam", úgyhogy köszönöm a személyes mondanivalóva igen megnövelt értékű infokat. És egyet gondolunk, hogy esetleg eladásra kerül, ahogy írtam is.
Emlékszel, pont ezt firtattam, amikor kérdeztem, hogy miért nem merül fel senkiben (akik épp a kezdőket féltették a károktól), hogy mi lesz, ha nem épül fel a gyár???!!! A tőke, erőforrás, adminisztratív, engedélyezési process-ek stb. stb. rendelkezésre állnak. Mi van? Senki nem válaszolt.
Azért raktam bele a más alternatív energiát hasznosítani szándékozó tervekről. Hátha vki érti majd mi a kérdés?
Hogy lehet, hogy egy nagyobb értékű, lehetőséget kínáló, és jóval nagyobb ERŐT képviselő (mind gazdasági, mind egyéb szempontok szerint) esetleg ..... hmmm.... ?!
Ha olvastad. Válaszolt valaki?!
Ugyan nem figyelhettem a 80-as években így is felmerült -:)
És ugyan most nem állami beavatkozások miatt ugyan, de eléggé vagy ugyanolyan nehézkesen megy pl. a könyvírás, ahogy egy jelenlegi tehnológia projektben látom/láttam...
És Isten ments, hogy ez befolyásoljon bárkit, ráadásul az a legviccesebb, hogy én is alapvetően szkeptikus vagyok, csakhogy ösztönzően óvatosan változást várva azért!

Pénznyelő, és az Unreal, csak a szkepticizmus miatt -:))
Törölt felhasználó 2007. 04. 13. 18:28
Előzmény: #1208  Törölt felhasználó
#1211
Lília, akkor tán olvasgass visszafelé, ugyanis már régen megírtam, BB megjegyzését kikérve. Megint ez a téma, mikor már örültem, már rég elfelejtettem -:) Felejtsük már el!
Törölt felhasználó 2007. 04. 13. 19:04
Előzmény: #1211  Törölt felhasználó
#1212
az is érdekes, hamár az emberi gondolkodásmód szóbakerült, hogy sokszor, tán legtöbbször pont olyan létezése merül fel, akikről kizárólag szinte biztos, hogy létező. A becsatolt iwiw site-on lévő ismerősök bizonyítják. Csak Closingbellé ismert és az enyém, tehát a k-mezon=closinbell logikai hiba... . A portfolió forumon szinte 3 ember léte biztos a 'földi halandó' forumozónak, azaz: mi ketten és a "sorosgyuri" a realFX-en...

KK
foldvarig 2007. 04. 13. 19:59
#1213
Bemásolok egy tanulságos történetet a Novotradről A luftburg épités klasszikus példáját X milliárdért

Cégünk, a Novotrade Részvénytársaság pár évvel ezelõtt elhatározta, hogy mindenhagyományos üzlettel felhagy, és teljes mértékben átáll az e-businessre. A társaság-nak ekkor körülbelül három és fél milliárd forint saját vagyona volt, valamint – elsõ-sorban kereskedelmi vállalatokban – különbözõ befektetései. Ezt a kereskedelmivállalati portfóliót folyamatosan lebontottuk annak érdekében, hogy minden erõt,képességet (management skill) és minden pénzügyi eszközt az e-business fejlesztésé-re fordítsunk. Kiválasztottuk a könyvpiacot, mivel itt korábban már volt részesedé-sünk, és úgy láttuk, hogy érdemes ezen a területen komolyabb összegeket befek-tetni. Megvalósítottunk egy olyan rendszert, amelynek az a lényege, hogy mindenszállító és kereskedõ közvetlen internetes kapcsolatban áll egymással, és e mögészerveztünk egy nagy kapacitású és automatikusan mûködõ háttérrendszert (back-office), illetve a logisztikát.A könyvpiac forgalma 2001-ben 43 milliárd forintot tett ki, több mint tízezer újkötet jelenik meg évente, és az átlagos fogyasztói ár könyvenként 1500 forint. Az or-szágban nyolcszáz könyvkiadó mûködik rendszeresen, a legtöbbjük raktárt, kiszol-gálószemélyzetet, szállítóeszközöket tart fenn, a nyomdából szállít be (drágán), ésutána teljesíti a megrendeléseket, a legnagyobbtól a legkisebbig. Ezt nagyon alacsonyhatékonysággal, lassan és költségesen tudják csak megtenni. A lead-time – a rendelésfeladásától a teljesítésig eltelt idõ – átlagosan két hét.A piacon igen sokfajta könyv jelenik meg nap mint nap, ennek megfelelõen az áru-utánpótlást nem lehet úgy megszervezni, mint például az élelmiszeriparban. A köny-vesboltok jelenleg hatvan százalékban közvetlenül a kiadóktól szerzik be az árut, ígyviszonylag nagy gyorsasággal eljutnak az újdonságok a vásárlókhoz.Csakhogy egy teherautóban ötven-, száz-, kétszázféle könyvnél több nem fér el,vagyis a könyvesbolt kénytelen elõrendelésekbõl dolgozni, hiszen nagyon nehezentudná megoldani, hogy minden megjelent kiadványból tartson.Vannak olyan bolthálózatok, amelyeknél a beszerzést központilag végzik, náluk aza legfõbb gond, hogy amit be akarnak szerezni, az már éppen elfogyott, de mire ezkiderül, addigra eltelik az a bizonyos két hét.A Sunbooks mûködéseCégarculat /87
------------------------------------------------------------------------------ --
Page 2
A piacon rengeteg az úgynevezett párhuzamos kapacitás. Ha valaki kiállna bár-melyik, Budapestrõl kivezetõ út szélére, akkor egy nap megszámolhatna öt-hat köny-vet szállító teherautót, amelyek ugyanabba az irányba mennek igen kis hatékonyság-gal. Ugyanakkor a számtalan kiadvány mindegyike a könyvesboltokba nem mindigjut el, és a választék emiatt nem teljes. Egy kereskedelmi szervezetben minden virtuá-lisan létrehozott választék növeli a vevõk kiszolgálási lehetõségét, minõségét. Mindez a könyvtárak ellátottságára is vonatkozik. A könyvtárak beszereznek aszomszéd könyvesboltból, közvetlenül a kiadótól, a könyvtárellátótól, a nagykereske-désektõl. Képzeljük el, hogy ezer könyvtárnál ezek a beszerzések mennyi papírmun-kával, mennyi átutalással, adminisztrációval járnak! Gondoljunk bele, hogy egy piaca szervezetlensége miatt milyen fölösleges irathegyet állít elõ! A Sunbooks indulásakor eldöntöttük, hogy cégünk nem lesz internetes könyv-kereskedés, kizárólag vállalatközi, üzleti kapcsolatok szolgálatára alakítjuk meg, melycsak szerzõdött partnerek között fog mûködni vállalati méretekben. A könyvkiadó atermelõtevékenységet, annak marketingjét és adminisztrációját végzi. Nem kellszükségszerûen beszereznie, ügyeket intéznie és szállítással foglalkoznia, ugyanisminden mást, a raktározást, a logisztikát, az értékesítést, a rendelésfeldolgozást, apénzbeszedést és a finanszírozást (out-surcing) is meg lehet másképp és máshol olda-nia, erre nem kell saját apparátust fenntartania. A viszonteladónak pedig az a feladata, hogy értékesítsen, a vevõknek minõségiszolgáltatást nyújtson, és adminisztráljon. Ám egy ilyen nagyszabású vállalkozáshoz,mint amilyen a Sunbooks is, szükséges egy logisztikai háttér, amely nélkül mindezcsak elképzelés maradt volna – ez a Magyar Posta óriási rendszere. A Magyar Postátsikerült rávenni arra, hogy létrehozzon egy professzionális logisztikai hátteret, jelen-leg ez egy 6500 (potenciálisan 13 ezer) négyzetméteres, hatemeletes raktár, fölszerel-ve mindenféle áru biztonságos tárolására, kiszedésére, csomagolására, ellenõrzésére.S mindezt okmányok, bizonylatok ellátására alkalmas berendezésekkel, emberierõforrásokkal. A logisztikai háttérhez természetesen országos csomagkézbesítõrendszer is tartozik. Hogyan mûködik ez a rendszer? Az árufogadásnál palettán érkezik az áru, targon-cákkal a helyére rakják: a legfontosabb, hogy erre a targoncára csak olyan áru kerül-jön fel, amelynek vonalkódja van, ugyanígy vonalkóddal ellátott a tárhely, ahovateszik a polcon, és vonalkódos a láda is, amiben kiviszik. Így a számítógép ellenõriz-heti, hogy jó tárhelyrõl a kívánt mennyiséget vették-e le, a vevõnek megcímzett do-bozba rakták-e, és utána még a súlyt is ellenõrzik. A kiemelést a számítógép a napirendelés alapján megtervezi, így akár az is pontosan fogja tudni, hogy mit kell csinál-nia, aki csak egy napja dolgozik a raktárban, hiszen a rendszer teljesen kiszolgálja: aztmondja, hogy menjen az elsõ sor végére, és onnan visszafelé haladva vegye ki aRényi Gábor88/Cégarculat
------------------------------------------------------------------------------ --
Page 3
megfelelõ könyvet. És ezen a gyors kiszedõsoron elõre feltöltve várakoznak agyorsan forgó és az aznapi kivételhez szükséges könyvféleségek. Mielõtt kiszállítanánk ládákban a könyveket, megmérjük õket, mert minden könyv-nek adott a mérete és a súlya. Sõt, a számítógép azt is kiszámolja, hogy melyik doboz-ba kell tenni a köteteket, illetve a rendelést szétrakja dobozonként, mert elõre kiszá-mítja, hogy a dobozba mennyi fog beleférni. A 12 óráig feladott rendeléseket mármásnap reggel kiszállítjuk. Ez úgy megy végbe, hogy 12 óra után kezdõdik a ki-emelés, és délután négy órára be is fejezõdik a csomagolással együtt. Ezután a posta-hivatalba viszik a csomagokat, még aznap éjjel a postavonatok körbeviszik az ország-ban, másnap hajnalban kisteherautókra rakják és kézbesítik. E rendszer mûködtetéséhez meg kellett valósítanunk az IBM segítségével egy web-technológián alapuló tranzakciós rendszert. Egy robusztus informatikai rendszermûködik a háttérben (RS 6000-es számítógépek és egy Netcommerce nevû szoftver),és gyakorlatilag a teljes feldolgozás és a háttértevékenység is száz százalékig auto-matizált. A fizetések feladását, a hitelkeretek megállapítását, a könyvelést, valamint ameghatározott kondíciók egyes vevõkre való lebontását, azaz mindent a számítógépvégez el. Olyan nagyságrendû rendelés feldolgozására alkalmas ez a rendszer, amely-hez egy sereg könyvelõ kellene, ha nem számítógéppel dolgoznánk. A Novotrade egy új üzleti modellt alakított ki. A szállítók mindent, ami a forgal-mazáshoz szükséges, számítógép segítségével intéznek, telefon, fax és levelezés nél-kül. Ha kiadnak egy új könyvet, akkor „betesszük” a gépbe, azaz leírjuk, fényképetcsatoljuk hozzá, beárazzuk, majd meghatározzuk a kondíciókat: milyen feltételekkelés kinek ajánljuk. És miután a könyvet feltettük a hálóra, a másik oldalon, a vevõknélis megjelenik ugyanez, az összes adattal – s aki látja, eldöntheti, hogy megvegye-e. Haigen, akkor elküldjük a rendelést. A megrendelt kötetet a kiadóból beszállítják a rak-tárba, fölrakják a polcra, ahol polchelyes nyilvántartással, vonalkóddal ellátva, precíztechnológiával kiemelik, majd kiszállítják. Ennek a jelenleg már mûködõ rendszernek a kapacitása, úgy gondoljuk, az egészmagyar piac teljes könyvforgalmát le tudja bonyolítani, és körülbelül ötezer embermunkáját váltja ki. A megengedett failure-rate (hibaszázalék) ebben a rendszerbennagyon alacsony, és az elmúlt két év gyakorlata alapján elmondhatjuk, igen ritkánfordul elõ, hogy a posta nem pontosan viszi ki az árut. A fizikai kiszállítás leegyszerûsítésén és precizitásán túl a legfontosabb eredményaz, hogy a kínálati és a keresleti információk cseréje ezen a rendszeren keresztül nagyhatékonysággal zajlik. Így egy pozitív marketing jön létre a piac minden szereplõjeszámára: figyelni, sõt befolyásolni is tudják az eseményeket, ha szükséges. Amikortehát valahol áruhiány van, a döntésben érdekeltek ezt azonnal orvosolják: és ez egyalapvetõen másfajta kereskedésre ad lehetõséget. A hagyományos kereskedelemben aCégarculat /89A Sunbooks mûködése
------------------------------------------------------------------------------ --
Page 4
kiadó minimális visszajelzést kap, jelentõs késéssel, sok forrásból és pontatlanul. A mi rendszerünkben a kiadó lekér egy riportot, hogy egy bizonyos ISBN számú ter-méket kinek és mikor adtunk el, vár három percet, és a számítógép elküldi egy Exceltáblázatban a megfelelõ tájékoztatót. Ez a módszer nagyon jelentõsen megnöveli atermelõ – a kiadó – információellátottságát, s így a döntéseit sokkal inkább a tényekre,a tényleges folyamatokra tudja alapozni, mint az úgynevezett Fingerspitzengefühlre –azaz a kiadó vezetõje megnyalja az ujját, fölteszi, és ha eldöntötte, honnan fúj a szél, ak-kor háromezer példányt nyomtat az éppen aktuális könyvébõl. Ez gyökeresen meg-változhat, ha elemezni tudja a piacot, figyeli a trendet, jobban megismeri a keresletet. A másik kérdés: hogyan jutnak el a könyvkiadó üzenetei a viszonteladókhoz? Ha megjelenik egy könyv, nagyon fontos dolog, hogy azok, akik árulják, minél töb-bet tudjanak róla. Általában nagyon drága kiállításokon vagy katalógusokból, esetlegügynöki rendszeren keresztül kaphatnak róla információt. Így az áru ennek meg-felelõen drágul is, és az eladása az ár küszöboldaláról korlátozottabbá válik. Talán alegnagyobb ellenségünk a szállítók és a vevõk bizonytalansága, hogy a járt utat a já-ratlanért nem szívesen cserélik fel. Az internet pedig páratlan lehetõséget nyújt arra,hogy információink pontosak, kimerítõek legyenek, alaposan tájékoztatni tudjukvevõinket. Ha a kínálati adatok oldaláról vizsgáljuk a kérdést, fölvetõdik: a kereskedõ honnantudja, hogy mit tartson? Hiszen ma már olyan széles körû az emberek érdeklõdése,hogy nincs az a könyves, aki mindazoknak a szakmáknak, irányultságoknak, vallá-soknak, filozófiáknak, irodalmi irányzatoknak a változását követni tudná, amelyekkönyvformában is megjelennek. Azért, hogy minden árut a saját vevõkörének meg-felelõ minõségben és mennyiségben tudjon tartani, nagyon fontos, hogy egy helyrõl,szûrten, szabványosított formában jusson el hozzá az információ.Mit hoz cégünk számára az internet megjelenése az üzletben? Az adminisztrációfelõl haladunk az önkiszolgálás felé. Arra próbáljuk szoktatni a vevõinket és a szállí-tóinkat, hogy mindent tápláljanak a számítógépbe, azon keresztül vegyenek és adja-nak el. Ez a mi részünkrõl nemcsak egy értékesítési, hanem egy oktatási rendszer is.Gyakorlatilag mi semmi mást nem teszünk, mint folyamatosan és állandóan arraoktatjuk vevõinket és szállítóinkat, hogyan kell automatikusan dolgozni. A tevékeny-séghez kapcsolódó folyamatokat õk maguk kezdeményezik, ennek megfelelõen azokautomatikusan létre is jönnek. A belsõ információs igények helyett az ügyfélcentrikusság felé haladunk. Mindentudnivaló, amit a szállító küld a vevõk felé, mindenki számára hozzáférhetõ. A költ-ség minimális. Az adatfeldolgozástól az üzleti intelligencia irányába mozdulunk. Ele-mezni tudjuk egy vevõ jellemzõit, miben erõs, milyen területen gyenge, mit kelleneerõsítenie, vagy mire kell egy szállító figyelmét fölhívni a vevõvel kapcsolatban. Rényi Gábor90/Cégarculat
------------------------------------------------------------------------------ --
Page 5
Mint cégünk példája is mutatja: a lokálistól haladunk a globális felé. A Sunbooks-nak ma már vannak szlovákiai, romániai, ukrajnai és vajdasági vevõi, akiknek ugyan-abban a standardizált formában átvisszük a határon a köteteket, és nem kell Magyar-országra jönniük azért, hogy könyvet vásároljanak.Cégarculat /91A Sunbooks mûködése

Ezt csak emlékeztetőnek tettem be hogy magasröptü tervből mi lesz a tény
Erre huzták már egyszer a novot.
Törölt felhasználó 2007. 04. 13. 20:08
Előzmény: #1213  foldvarig
#1214
emlékszem hogy rádiobol töltötük le a játékot! :)
Törölt felhasználó 2007. 04. 13. 20:47
Előzmény: #1214  Törölt felhasználó
#1215
koi, penznyelo:
Látom beindult a C64-nosztalgia! :-) Pit-stop megvan? :-) (Egyébként van PC-re C64 emulátor, minden klasszikus progival.)

No, de vissza a lényegre.

foldvarig: Ez az e-business nekem kimaradt, de egybevág a logikámmal.

Nekem csak az a kérdés, hogy kinek akarják majd eladni? Kisbüfiknek a papírokat?
Vagy megveszi az egészet egy szakcég (napelemes)? És akkor milyen áron?
Törölt felhasználó 2007. 04. 13. 21:11
Előzmény: #1178  Törölt felhasználó
#1216
Szia

Igen, lehet egy kicsit "taplo" voltam a beszolasommal , de most kijott belolem! elnezest kerek !!
Mellesleg en soha sem alitottam azt , hogy a Genesis 3honapon belul 2000ft lesz, szeretnem, de elosszor hirekre van szuksegunk!!!
Tudod, csak az zavar engem es szerintem mindenki mast aki hisz valamennyire a Genesis jovojeben , hogy megjelent egy-ket alak akik szabalyosan arra mennek , hogy kiakasszak a masikat!

Mindegy , engem nem foglalkoztat!! Es el kell , hogy mondjam, hogy nem a BB befojasolt abban ,hogy Genesis reszvenyt vegyek!

Ha ennyire nem hisztek abban , hogy en es K-mezon letezunk, szerintem mind a ketten orommel beszurjuk az iwiw-es linkunket.

Tovabbi jo vitatkozast..

sziasztok
Monster 2007. 04. 13. 21:21
Előzmény: #1196  Törölt felhasználó
#1217
Én úgy emlékszem, mindkettő.
Szoftvereket, könyveket és magazinokat is adtak ki emlékeim szerint.
Meg biztos mást is csináltak még, de ezek maradtak meg:)
Monster 2007. 04. 13. 21:25
Előzmény: #1217  Monster
#1218
Nyah, közben rájöttem, hogy a második oldalon lévő megjegyzésre válaszoltam, így kicsit elmeradott lett:))
Törölt felhasználó 2007. 04. 13. 21:41
Előzmény: #1216  Törölt felhasználó
#1219
Bukta van:)
Closingbell:
"Igen, lehet egy kicsit "taplo" voltam a beszolasommal , de most kijott belolem! elnezest kerek !!"
BB írta a tapló szöveget és BB-től kérte ezt ki Kata.
Törölt felhasználó 2007. 04. 13. 21:50
Előzmény: #1215  Törölt felhasználó
#1220
Pit-stop, tényleg. Az kurva jó volt. Öcsémmel nyomtuk rendesen. És arra emlékeztek, hogy a végén már jöttek a 2-3-4 lemezes szöveges játékok? Na, azokat már nem szerettem.
Én az egyszerűbbeket imádtam.
Raid Over Moscow megvan?
Zaxxon?
Boulderdash?
Space Taxi?
Lode Runner?
(más most nem jut eszembe)
na meg az Olympic Games (mindegyik kurva jó volt a Winter, a Summer is, meg volt nekem egy UghLimpics vagy mi volt a neve, őskori olimpia, egyik feladatnál a csajodat kellett a hajánál fogva megpörgetni és minél messzebb dobni). Vagy 10 joystick ment szét az olimpiákon...
Törölt felhasználó 2007. 04. 13. 22:15
Előzmény: #1219  Törölt felhasználó
#1221
Penznyelo:
Erre mar csak azt tudom mondani, hogy higyj amit akarsz, nagyon nem ertem , hogy miert kell ezt az egesz "letezik BB" cimu musort felfujni?!
Jobb lenne ha inkabb visszamennetek a sajat topicotokba, ahol megtudjatok osztani nagy es sokra becsult bolcsesegeteket mas ertelemes , holott letezo forumozokkal!

Penznyelo, en Mercurius beirasara valaszoltam amit a mai delutan folyaman irt be a Genesis topicba.

tokos. 2007. 04. 13. 22:16
Előzmény: #1220  Törölt felhasználó
#1222
Én csak a Pit-stop-ot ismerem, meg a Boulderdasht.

A többi kimaradt nekem, valószínűleg fontosabb dolgokkal kezdtem foglalatoskodni (buli, pia, nők...).

Volt még egy-kettő, de már a nevük sem jut az eszembe.
Törölt felhasználó 2007. 04. 13. 22:21
Előzmény: #1222  tokos.
#1223
Sracok a hulye kis jatekaitokat miert itt kell megtargyalni???????
Törölt felhasználó 2007. 04. 13. 22:23
Előzmény: #1222  tokos.
#1224
Na, jó ez az utolsó, ettől berosáltok:

link

Press Play on Tape.
Igazi zenekar C64 zenét játszik az Aztec Challange-től a WOW-ig.

És befejeztem az off-olást.
Törölt felhasználó 2007. 04. 13. 22:28
Előzmény: #1220  Törölt felhasználó
#1225
:) Jó kis C64 topik lett a Genesisből.
Az Olympicseket én pont azért nem szerettem mert joystick ölő volt, de az UghLympics az király volt :)
Volt egy hasonló, ahol kő-egykerekűvel tepertél egy szerpentinen, de annak nem tudom a nevét már. Hasonló poénokkal, fergeteges volt.

Laser Squad? Defender of the Crown?
Akkor még ötlettel lehetett eladni egy játékot, nem a grafikával...
Szép volt az :)
A Boulder Dash, Wizard of War klasszikus páros mindenkinek megvolt :)
Törölt felhasználó 2007. 04. 13. 22:31
Előzmény: #1225  Törölt felhasználó
#1226
Bocs mindenkitől, befejezem -de tényleg berosáltam :)
Az impossible-os figura nagyon ott van!!
Törölt felhasználó 2007. 04. 13. 22:38
Előzmény: #1225  Törölt felhasználó
#1227
"Volt egy hasonló, ahol kő-egykerekűvel tepertél egy szerpentinen"
Tényleg, az is király volt, nekem sem ugrik be a neve.
A Wizardot nagyon szerettem, pedig egy nagyon ki egyszerű játék volt az. És mennyire örültem, amikor megszereztem hozzá az örökélet poke-ot. (ami majdnem tök örökéletes volt, de a worluk vagy hogy hívták a banyát aki jött, az ki tudott nyírni)
Monster 2007. 04. 13. 22:47
Előzmény: #1227  Törölt felhasználó
#1228
Volt még jó cucc azért:)
Pl. Pirates!, Kane, Crystal Palace, Maniac Mansion, Zak MecCracken:))
Első nekifutásra:)
Törölt felhasználó 2007. 04. 13. 22:49
Előzmény: #1227  Törölt felhasználó
#1229
Eszembejutott még pár amit szerettem:
Archon (amikor sakktáblaszerű táblán különböző állatokkal voltál + a varázslód)
Bruce Lee
Ghostbusters (ezt bírtam, csak sose jutottam semeddig)
Törölt felhasználó 2007. 04. 13. 22:50
Előzmény: #1228  Monster
#1230
Na a Maniac Mansion, meg a Zak McCracken voltak azok a szöveges játékok amiket már nem szerettem.
Törölt felhasználó 2007. 04. 13. 23:12
Előzmény: #1230  Törölt felhasználó
#1231
BB !! BB !!!!!

Megint itt kell lennem, ugye tudod miért?

Hát szabad ezt csinálni????????????

Mint a lekiismereted engedd meg ,hogy őszintén beszéljek veled.
Azt várod szakmai párbeszéd alakuljon ki... itt?!!

Tudod miért nem fog?

Mert itt vagy... komolyan hangzik és mégis, nem elég ,hogy a novotrade oylan amilyen, de te...
A legarrogánsabb, legtetűbb pilótajáték ügynök vagy aki valaha is írogatott a fórumba, hazudozol az árfolyamról? Lehyülézel mindenkit aki mást gondol? Nőket kurvázol le? NADE BB!!!!!!!!!!

Mindennek van határa! vagy nem így gondolod?

TE nemhogy istenhívő ember nem vagy, még csak egy normális ateista sem.

A pokol tüzén fogsz elégni szarzsák :))))
Törölt felhasználó 2007. 04. 14. 00:27
Előzmény: #1185  Törölt felhasználó
#1232
A "szakmai alapon" nálam is kicsapta a biztosítékot BB szájából, amikor 2 hete már szakmai alapon fixre mondta a 900 és 1000 Ft árait, most meg itt örvendezik a 788 Ft-osnak, ami napi -2,11%-os esésnek felel meg.
Mint amikor valakinek megdugja a nejét a fél hoki csapat, és annak örül, hogy nem mindenki...

BB le kéne már jönnöd a szerről, mert kezded elveszteni a realitás érzékedet.

És hangsúllyozom, nem a Genesis papírokkal, meg céggel van bajom, henem a Te hozzászólásaiddal. A cég lehet hogy jó lesz pár év múlva, node Te...
Törölt felhasználó 2007. 04. 14. 00:46
Előzmény: #1229  Törölt felhasználó
#1233
Skacok, Supramacy-vel senki sem játszott közületek? Grafika mondjuk alig volt, de élvezetes űrstratégia volt a javából, az elsők közül. Én nagyon élveztem, persze az olimpiákat is, meg az ősemberes is jó volt, nomeg a TestDrive-ok, és a GhostBuster is...

Végre van valami értelme ennek a topiknak, mer a Genesissel semmi sem történik, csak álló-víz (vagy fos)....
Erről meg az a színházi anekdóta jut eszembe, amikor a próba után a rendező megkérdezi a direktort hogy:
-Na, hogy tetszett, direktor úr???
-FOS!
-na jó, de ha majd úgy össze áll???
-Akkor még lehet szar is...

Remélem a Genesisből még valami jó is kisülhet valamikor...
Törölt felhasználó 2007. 04. 14. 00:52
Előzmény: #1233  Törölt felhasználó
#1234
A nap vesztesei 04-13 16:49

Név Érték Változás

GENESIS 788 -2.11%

PFLAX 675 -1.89%

FHB 2248 -1.19%

GSPARK 1300 -1.07%

ANY 9710 -0.92%

KONZUM 229 -0.87%

PVALTO 788 -0.76%

CSEPEL 663 -0.75%


A nap legszarabb papírja volt, és BB. ezen örvendezik, hogy feljebb ment (a beírása hatására) az árfolyam. Ez ultra-gáz.
Törölt felhasználó 2007. 04. 14. 00:59
Előzmény: #1233  Törölt felhasználó
#1235
Supremacy megvolt. A TD is. Bezony jók voltak :)
A Corvette a digitális műszerfallal :)
Törölt felhasználó 2007. 04. 14. 01:06
Előzmény: #1235  Törölt felhasználó
#1236
A Test Drive az már PC-s játék volt, nem? Pont akkoriban, amikor még dúlt itthon a C64 mánia, de azért már itt-ott volt bőven PC is, még az XT-k mentek. Szerintem ez akkor volt, nekem így rémlik.
(legalábbis bennem van, hogy a C64-et még a fekete-fehér kistévén nyomattam, a Test Drive meg zöldnek rémlik, amilyen monocrome-os monitorokon volt:))
Törölt felhasználó 2007. 04. 14. 01:07
Előzmény: #1236  Törölt felhasználó
#1237
ja a commodore-os az streed road volt :)

NEm ismerte valaki a lupo and alberto egy farkas és egy csirke nekem az volt a kedvencem :)

ketten nyomattuk mindig egy cimbivel, én voltam a csirke :DD
Törölt felhasználó 2007. 04. 14. 01:12
Előzmény: #1236  Törölt felhasználó
#1238
Ezt most olvastam csak el, az ezt megelőző szövegtől már kiakadtam, eddig el sem jutottam a pipától :

BB -->
"Kata Te meg mehetnél inkább az út szélére, látom a tőzsde úgy sem megy! :-)
Bocs, ez kicsúszott a számon. :-) "

Na ez mindennek a teje. Én részemről befejeztem ezzel az elmebeteggel mindent.

Óva intek minden kisbüfit BB baromságaitól.

Törölt felhasználó 2007. 04. 14. 01:13
Előzmény: #1238  Törölt felhasználó
#1239
És kérj bocsánatot de izibe !
Törölt felhasználó 2007. 04. 14. 04:04
#1240
Sziasztok!

Végignéztem a beírásokat és nagyokat nevettem. :-) Mit mondjak erre? Néha már nem tudom, hogy sírjak vagy nevessek a nagyokos hozzászólásokon és főleg a személyeskedő beírásokon. :-))
Amúgy nem olyan régen értem haza, jó volt kikapcsolódni, biliárdozni csocsózni. :-)
Hiába ez "csak" egy fórum, sok tőzsdei fórumot, topicot nézegettem az utóbbi időben és rájöttem, hogy nincs sok értelme az ilyen fórumozásoknak.
Vagyis lenne értelme, ha lehetne normális hangnemben szakmai alapon párbeszédet folytatni a befektetések iránt érdeklődőknek.
Úgy látszik mindig is voltak, vannak és lesznek olyan egyének, akiket az irigység, düh, csalódás, másik lenézése vezethet és akarattal vagy akaratlanul a személyeskedés parázsát felpiszkálják. Elég egy rossz megjegyzés, egy piszkálódó hozzászólás és egyből kitör az értelmetlen, egymást földbe döngölő harc (és/vagy vita, ahogy tetszik). Hisz akit oktalanul bántanak meg előbb-utóbb visszaszól és megmondja a magáét. Akár személyeskedő stílusban is.
Ennek természetesen semmi értelme.
Hisz a fórum témáját nem viszi előre.
Most lehet itt keresni, hogy ki a hibás, ki nem, ki kezdte, ki folytatta...
Visszanézve ennek sincs értelme, hisz újabb értelmetlen vitákhoz vezet.

Szerintem zárjuk le az értelmetlen vitát.
Én bocsánatot kérek Mindenkitől, akit megbántottam valaha is! Nem volt szándékos. El...tam, elismerem. :-)
Szebbe lenne a világ, ha mások is ki tudnának mondani ilyeneket őszintén.
Nincs lelkiismeret-furdalásom, hisz tudom többnyire szakmai voltam.
Ami meg volt, az eltűnt, hisz elnézés kértem.

Látom néhány embernek velem, a személyemmel van baja.
A hozzászólásaimmal. Ok, rendben van.
Ők a főcenzorok! Ők bárhogyan mocskolhatják az embert, de ha egyszer visszaszól nekik bárki is, akkor már egyből következnek az ellentámadások és jönnek a talpnyaló haverok!
DLPH Tőled is bocsánatot kérek!! Szeretlek felebarátomként, embertársamként!
Te is tudsz bocsánatot kérni a másiktól?
Rám elég sok mocskot, csúnya mondtál.
Ez tőzsdeileg korrekt beszéd?
Neked szabad? A másiknak semmit sem szabad? Kérdem én.

Mostantól lezárva minden és én heti max. 1-2 alkalommal fogok ide bírni és kiváncsi vagyok a topic fejlődésére. Most nincs senki aki személyeskedne!

Ja, és még valami, mivel egyesek nem szeretik a hozzászólásaimat, ezért ők ne tőlem kérdezzenek szakmailag. Majd akkor válaszolok, ha lesz kedvem.
Ezt mindig is utáltam ebben a topicban, hogy egy embert "odanyomnak a falhoz, mintha kivégzés lenne" és elkezdik kérdésekkel bombázni. ..és, ha véletlen nem válaszol mindegyikre, akkor már egyből szakmaiatlan, nem is td semmit, ostoba, stb.
Kb. ez jön le az erősakos kérdezői stílusból!
Mindenki beszélgessen egymással, engem felejtsetek el egy időre!
Ha lesz kedvem és azt látom, hogy a topic is normális hangvételű, akkor talán hosszászólok heti 1-2 alkalommal az érdeklődők, normális emberek kedvéért is. Jó néhányan elég rendesek itt, pl. closingbell, K-mezon, pénznyelő, bull, napelem, és sokan mások. (Bocsi, akit kihagytam volna!)

Nem szeretem a békétlenséget, akár fel is áldozom magam a béke, nyugalom, tolerancia, szeretet nevében, hogy mindez megvalósuljon a topicban!
Innentől kezdve, NEM lehet engem okolni, ha bármikor is személyeskedő, kötekedő vita alakulna ki!!
Nem lehet BB-re hivatkozni, ha hozzá sem szól napokig, esetleg hetekig!!!!
Most derül ki, hogy ki is az igazán "nagyokos"! :-))

Mindenkinek ezt üzenem:
"Okos enged, szamár szenved."

Ennek jegyében topicoljatok!
Csak jótanácsként mondom.

Egyébként meg show-műsornak jó lesz ez a topic, ha továbbra is személyeskedő lesz!
Akkor én is csak röhögni fogok a sok "okos" emberen, függetlenül attól, hogy van-e Genesis-részvénye vagy nincs.
A helyzet maga abszurd, nevetséges is, tragikomikus leginkább! :-))

Kiváncsi vagyok a következő hozzászólásokra.
Nem írok be pár napig, jobb dolgom is van, mint "nagyokosokkal" vitázni. :-)

Üdv. Mindenkinek! Fekszem, mert álmos vagyok..

BB
Törölt felhasználó 2007. 04. 14. 11:05
Előzmény: #1240  Törölt felhasználó
#1241
Mit csodálkozol? Mit sápadozol, dlph? Mi lep meg? A fórum hangneméhez nagyban hozzájárultál, úgyhogy mit kritizálod. Köszönöm, BigBroker, egyetértek előző szavaiddal, és így már végképp nem érdemes észérveket sorakoztatnom. Bevallom, nincsenek. Egy sem. Tán, egy mégis a végére.
Valójában mekkora erőket dobsz be, dlph, hogy egy (pár) embert, a BigBrokert, "legyőzz", "kiiktass", "elnémíts", "mittudomén"?! Valójában csak erősíted, annyira le akarod győzni. Már 20 ember is kevés ellene?! -:), úgy toborzol a másik topikoktól. Ne te irányíts, ha így megy -:) Akkora energiákat, csapatot vetsz be "kis hülyék" ellen, amivel, ha értelmesen használod a "kis" csapatoddal felépíthettetek volna minimum egy erőművet (mindegy milyet) eddig, szerintem ajánlkozz erre inkább, de a tőzsdét is "alakítgathatnátok" -:)))). Amúgy köszönöm, "óriási dícséret" lehetne nekünk, de nem az.
Képes vagy még a Katát is felhasználni, és "védeni", ha érdekedben áll?! Csakhogy BB-t vagy nem tudomki(ke)t legyőzz, Te, aki egy lánnyal hasonlóan viselkedsz simán, ahogy velem is. Isten ments, hogy Te bocsánatot kérj, nem szorulok rá -:). De, hogy milyen alapon szólítasz fel bárkit bármire??? Van bőr a képeden? Szóval ritka azon emberke egyike vagy, aki tényleg meglepett. Naív lennék?! (prog.sorod logikája sem OK, hátha egyetértesz...)
És fontold meg, kérlek, hogy az ellenmarketing, negatív reklám is reklám, ugyanúgy marketing, mint amivel vádolsz mást, sőt hatékonyabbá teszi azt. Biztos olvastad?! Egymást építik. Tudod: "a rombolás építészete" -:))) Ugyanazt csinálod,....
Csak annyit mondanék lehetőleg utoljára erről, ui. a téma "kiürült", hogy, igen, bocsánat DLPH, valójában egy rosszindulatú, erőszkos, pitiáner kis f... bocsánat "ffi" vagy, definícószerűen, ahogy az értelmező szótárban áll, úgyhogy mást mondani teljesen felesleges volt. Nem is láttam egyetlen ember példányban egyszerre mindezt. Vajon mekkora keserűség gyülemlik benned?
Vagy valld be, hogy valami szituációs játékot játszol, mert ilyen rosszakaratú nem lehet senki. Remélem.
Kit tudtok ezzel befolyásolni, mert pl. a véleményem teljesen ugyanaz a Genesisről, mint első alkalommal, hisz rég nem téma már, egyre katasztrofálisabb.... Nem lehetünk olyan jók, hogy így ugrasz -:).
Úgyhogy nyugodtan, mondj el bárminek: zene lesz füleimnek... Csak pihenj, lazíts-:) Megyek angolra -:)

Jó éjt!

KK
Törölt felhasználó 2007. 04. 14. 11:21
Előzmény: #1241  Törölt felhasználó
#1242
k-mezon, válaszul az előbbi beírásodra, bár nem nekem írtad, de szakmaiságot folytatandó írok neked, szóval az általatok megmozgatott energiából is fel lehetett volna már építeni a novoka gyárát...hát igen...kommunista szombat vagy építőtábor üzemmódban mehetnétek Rényi ÚRhoz...lényeg az, hogy ti a jövőbe fektettetek be, ennek ellenére az árfolyam a múltban van, ti okosak vagytok, mások hülyék, akik pénzt is kerestek közben...ez így igaz..lényeg, hogy BB-t, mint intergalaktikus jelenséget nem lehet legyőzni, legalábbis neten keresztül.
Legyőzni nem lehet, csak megsemmisíteni.
ezért, ha van kedve valakinek, akkor játszhatna egy multiplayer lődözős játékot BB-vel és fire in the hole kiálltással kifüstölhetné a topikból.
Mindig megfogadod BB, hogy nem fogsz többet írni, de csakazért is beírsz...így hogy higgyünk neked?? Ha?
És amit most lestem el tőletek: én bocsánatot kérek minden eddigiért, ez a múlt, és a múlt már nincs, mi a jövőbe fektetünk be és igen, elb*sztam, nem kicsit, nagyon .
A Mennyei békesség és világosság hatoljon lelketekbe és felejtsük el a mocskolódást és a személyeskedő beírásokat a Genny ezis jövője érdekében...Még jőni kell, még jőni fog: Egy jobb kor, mely után: 2020 tavaszán, 1000 forint lesz a papír talán...

csumi
Törölt felhasználó 2007. 04. 14. 11:21
Előzmény: #1241  Törölt felhasználó
#1243
Lenne néhány konstruktív javaslatom.

1. Be kellene fejezni a személyeskedést.
Ez nem vezet sehova, és csak újra megsért mindenki mindenkit.
2. Rövidebb hozzászólásokat!
Csak tényleg fontos esetben legyen hosszabb mondjuk 30 sornál. Én sem írom le, hogy mit ettem ebédre, mert senkit nem érdekel. Egyébként vagyunk páran, akiknek ideje sincs 100-200 soros, személyes jellegű szövegeket elolvasni.
Monster 2007. 04. 14. 19:12
Előzmény: #1243  Törölt felhasználó
#1244
Lamann, az ilyeneknél én minden bekezdésből olvasok egy kicsit, amiből eldöntöm, érdemes-e végigolvasni azt a bekezdést, ha úgy találom, hogy nem, akkor ugrok a következőre:)
Amúgy sztem szakmai alapon már mindenről volt itt szó, aminek bármi köze van az elternatív energiákhoz, vagy a genesishez, úgyhogy amíg semmi új nem kerül napvilágra, addig akár c64-es fan club is maradhatunk:))
Törölt felhasználó 2007. 04. 15. 01:53
Előzmény: #1244  Monster
#1245
Lehet hogy a TestDrive PC-s lett volna... én nem hiszem... volt már Commodorom is, általános iskolás koromban is játszottunk már, pedig akkor még nem is létezett PC. Aztán PC-n is meg lett, sőt, még most is meg van!!! Ott van a sarokban a régi 386-os, és az a durva, hogy üzemképes, bármikor be lehet kapcsolni, van rajta Norton Commander, meg minden, semmi baja. A Retaliator fent van rajta, az volt a kedvencem. Kb. 2 éve kapcsoltam be utoljára, mert kerestem valami adatot, de tuti hogy még most is megy, ki is fogom próbálni... tisztán szakmai alapon...

:o)
Törölt felhasználó 2007. 04. 15. 03:06
Előzmény: #1245  Törölt felhasználó
#1246
K-Mezon röviden : hülyeségeket beszélsz már megint.
Amúgy fogalmam sincs ki vagy te, Katával már azelõtt is beszéltem hogy felbukkantál itt PR totyikolni. Védelemre meg nem szorul. Azonban szerintem te BB vagy, ha pl. nõ lennél nem védenéd BB-t egy ilyen szöveg után. Mindegy, amit akartam elmondtam, felõlem lehetsz akár Torgyán József is inkognitóban, veled sem állok szóba innentõl. Firkálgass kedvedre.
Csá.
Törölt felhasználó 2007. 04. 15. 10:22
Előzmény: #1243  Törölt felhasználó
#1247
Honnan tudod 041, hogy építettem-e már erőművet, mindenesetre bioethanolunk lesz -:)) A Pannonplast Nyrt. közgyûlési határozatai link , bár nem én építem..... -:)... Napenergiánk (se)vesszen??!!!... Energiából sosem elég!
És még annyit a fórumon bevetett energiákkal kapcsolatban, hogy nálam ideiglenes, ui. technikai eszközök (sw, némi hw) hiánya miatt (a tőzsdén sem) nem tudom csinálni, amit akarok, így egyelőre ide is jut az energiámból, nem sokáig, csakhogy örüljetek, másrészt sajnos vagy szerencsére annyi az energiám, mint 10 embernek minimum -:). Nem is olyan vicces, megyek is edzeni mindjárt. Egyébként a nyagyok is úgy csinálják még a cisconál, microsoftnál is stb., hogy motiválnak, nem sértegetnek, hogy foglalkozz a témával. Ajánlom Neked, ha választ szeretnél a kérdésedre!!! Volt olyan, hogy akartam válaszolni, és kedvvel(!), és sikerült elvenni... Meg úgyis elsikkadt volna akkor a "viharban".
Lamann, végre egy higgadt hang. Igyekszem csak a témára koncentrálni megint, bár már az is előrelépés, hogy látom már a fényt az alagút..., azt hogy tán tényleg fog változni a hangnem... Egyébként engem érdekel, fontos, hogy jót ebédeltél-e? -:))), ha az energia téma forog többnyire. Csak hát az arányok? Jelenleg!?

... rátok gondolhattam, ui. sikerült a metrón felejtenem a telefonomat tegnap, hogy mit jelent néha 20 sec. áááá, nincs időm ma, tiétek a pálya -:)

Closingbell, kösz, válaszolok az iwiw-en majd -:)

üdv,
KK
Törölt felhasználó 2007. 04. 15. 12:47
Előzmény: #1247  Törölt felhasználó
#1248
az a bajunk, hogy a KK-n is csómót keresünk
Törölt felhasználó 2007. 04. 15. 12:47
Előzmény: #1248  Törölt felhasználó
#1249
csomót
Törölt felhasználó 2007. 04. 15. 18:12
Előzmény: #1248  Törölt felhasználó
#1250
:-)
Törölt felhasználó 2007. 04. 15. 18:15
Előzmény: #1247  Törölt felhasználó
#1251
Most se sértődj meg, de néha nagyon nehéz kihámozni, mit akarsz mondani, KK.

Az etanol hogy jött képbe? Tudom, hogy a PP tervez egyet. Te a PP-nál dolgozol? Tényleg nem értem, bocs.
Amúgy ha érdekel valakit, egyszer kifejtem ezt az etanolos dolgot, véletlenül foglalkozom ilyesmivel (is).

Egyébként nem nagyon ebédeltem, melózom most is. Mindenesetre kösz az érdeklődést.
Törölt felhasználó 2007. 04. 15. 20:16
Előzmény: #1251  Törölt felhasználó
#1252
Sziasztok!
Szvsz.a támogatások mértéke(v.elmaradása)
nagyban befolyásolja a következő tőkeemelők megjelenését.Szvsz.kizártnak tartom,hogy egy ekkora projekt ne részesülne vissza nem térítendő áll.mannából.
Legkésőbb a kgy.-en talán erre is választ kaphatunk.
S.k.
Törölt felhasználó 2007. 04. 15. 21:13
Előzmény: #1248  Törölt felhasználó
#1253
KK-n lehet csomót keresni, a Genesisen viszont nem nagyon lehet keresni egyenlőre. A PP-vel talán igen. :-)
Törölt felhasználó 2007. 04. 15. 21:37
#1254
Igen ahogy mondta KK energiabol soha sem eleg!!!

Latom mar Mercurius sem olyan ellenzo hangnemben beszel, de amit irt az teljesen igaz. A Genesis-el meg nem lehet keresni, de ki tudja mit hoz a kozgyules es lehet , hogy "foltamad" a papir.
En teljes mertekben tamogatom a Genesis es bizom abban , hogy egyszer jo es sikeres vallalkozas lesz amit terveznek.

A mult heten Mercurius nekem szant hozzaszolasan meglepodtem egy kicsit, ami azt foglalta magaba, hogy en kijelentettem , hogy a Genesis arfolyama hetek mulva 1000ft lesz. Igaz , en nem mondtam ilyet, sot En nem tartom kizartnak azt sem , hogy az arfolyam a kovetkezo napokban jelentosen visszaesik.
Hozza kell tennem, hogy en 790Ft atlagaron nyitottama poziciomat es akkor sem zarnam azt , ha az arfolyam ha 200ft lenne.

Udv.

CB
Törölt felhasználó 2007. 04. 16. 01:40
Előzmény: #1254  Törölt felhasználó
#1255
Closingbell, én nem tudom Te kivagy valójában (igazából nem is érekel), de jó lenne ha legalább magadban tisztáznád ezt a dolgot! :-) Sajnos sok jel utal rá, hogy egy követ fújsz BB-vel, ráadásul ugyanonnan. Sok sikert a 200Ft-os Genesis céláradhoz!

Ugye nem baj, ha nem hiszem el Neked, hogy nem zavarna Téged pozicióból ez az árszint???

Neked nem címeztem azt amit idézel, csak BB-nek... Olvasd vissza! TE védted BB-t, én meg leírtam mi a bajom vele. Beszél hülyeségeket összevissza ("szakmai alapon"), én már teljesen leírtam, el sem olvasom amiket ír. Sajnos bizonyos időbe telt, míg rájöttem hogy nem szabad rá odafigyelni, eleinte azt hittem tényleg ért legalább a Novotrade-hez, meg a tőzsdéhez. Mivel érdekelt a Novoka, ezért hallgattam rá, mert annyira lelkes volt, más meg nem beszélt róla, ezért kénytelen voltam ráhallgatni. Bele estem a csapdájába. Mostanra egyértelműen kiderül, hogy lövése sincs a dolgokról.

A Genesys részvény pedig egy másik dolog, ha nem érdekelne, nem írogatnék, nem olvasgatnék róla itt, nem vagyok mazohista.

Sajnos bizonyos idő kell ahoz, hogy mindenkit kiismerjek a fórumozók közül, de elég szép listám van már arról, hogy kire milyen mértékben érdemes hallgatni. Idővel kiderül, ki hiteles, és ki nem.

Törölt felhasználó 2007. 04. 16. 01:55
Előzmény: #1255  Törölt felhasználó
#1256
"Rövid távon célár: 1000 Ft! 03.30

Rövidebb távon, 2 héten belül meglesz az 1000 Ft! Grafikonok alapján elemezve!!
900 Ft biztos pár napon belül!

Üdv. BB
BigBroker24"

GYK: Szakmai alapon!
GYK2: letelt a 2 hét!
watson
watson 2007. 04. 16. 09:12
Előzmény: #1256  Törölt felhasználó
#1257
Meg tudnátok mondani, hogy a Genesis(Novo) amit be akart indítani (vékonyrétegű multikristályos) napaelem gyártást, az hol tart? Mennyit öltek bele? és elkészült-e valami?

Köszi előre is!
Törölt felhasználó 2007. 04. 16. 09:39
Előzmény: #1257  watson
#1258
még semmi magyarországon, spanyolban volt valami mozgolódása a cégnek csak.
Törölt felhasználó 2007. 04. 16. 09:47
Előzmény: #1257  watson
#1259
Állítólag az alapkövet már önti betonból egy sírköves, de még nincs megerősítve a hír...
Törölt felhasználó 2007. 04. 16. 10:11
Előzmény: #1257  watson
#1260
Watson:
Ez az egész topic erről szólna, lapozgass vissza, mert nagyon hosszú lenne újra kifejteni.
Volt itt minden pro és kontra, eljutottunk a napelemtől a C64-ig. :-)
Törölt felhasználó 2007. 04. 16. 10:23
Előzmény: #1260  Törölt felhasználó
#1261
Lamann, miért mondod ezt? Egyáltalán nem hosszú a történet...

Szerződés, meg technológia van, meg új név konkrétum semmi. Vagy lemaradtam valamiről?

Épül már a gyár??? Nem halottam róla.
Törölt felhasználó 2007. 04. 16. 10:45
Előzmény: #1261  Törölt felhasználó
#1262
Mercurius: nem mindenki foglalja össze ilyen röviden. :)
Törölt felhasználó 2007. 04. 16. 10:48
Előzmény: #1262  Törölt felhasználó
#1263
Azért a teljességhez hozzá tartozik, hogy Spanyolo.-ban már szerződést kötöttek a kormánnyal a beruházás támogatásáról, helyszín is megvan, ott biztosan lesz üzem 1-2 éven belül.

Viszont nem tudom ez mennyiben befolyásolja a magyar rv-árat, ki-kinek a tulajdonosa (spanyol, német, magyar), és hol jelenne meg (majd egyszer) a bevétel/nyereség.
Törölt felhasználó 2007. 04. 16. 10:51
Előzmény: #1263  Törölt felhasználó
#1264
Hát nem ezt mondtam én is? :-))) Csak röviden.
Törölt felhasználó 2007. 04. 16. 11:05
Előzmény: #1264  Törölt felhasználó
#1265
760 a játszótéren BB mester, szakmai alapon...
Törölt felhasználó 2007. 04. 16. 11:55
Előzmény: #1259  Törölt felhasználó
#1266
nem értem mit pörögtök annyit már ezen?!!!
Bár röviden, tömören - elismerem - (igen egyoldalúan is) vázoljátok a helyzetet. Nincs kérdés, nemde?
Nem kéne megvárni a közgyűlést, és akkor esetleg teljes hanggal kárönrvendhettek -:)
Meglátjuk...

KK

Törölt felhasználó 2007. 04. 16. 13:25
Előzmény: #1266  Törölt felhasználó
#1267
Sziasztok!
Az állami támogatásig (ha kap)nem várható érdemi elmozdulás felfelé.:-))
Törölt felhasználó 2007. 04. 16. 13:27
Előzmény: #1267  Törölt felhasználó
#1268
Szaggassák eztet nincs itten semmi baj.

Üdv : CC-KK-FF
Törölt felhasználó 2007. 04. 16. 16:00
#1269
Egy kis Genesis hir:
link
Törölt felhasználó 2007. 04. 16. 16:35
Előzmény: #1269  Törölt felhasználó
#1270
Valaki fejtse már ki a tranzakció lényegét!
Köszi.
Törölt felhasználó 2007. 04. 16. 16:43
Előzmény: #1270  Törölt felhasználó
#1271
Nem értek a könyveléshez, de nekem úgy tűnik, hogy ezentúl a leánycég tulajdonában lesz a Genesis rv, nála marad kb. 4,4 millió HUF érték, a leánynál van ~3,5 mrd HUF-nyi (jelenlegi áron).
Mint látható, a Genesis-nek ilyen piti (~1,3 mHUF) tételeket is be kell jelentenie a BÉT szabályzat szerint.
Viszont a leány cégnek (ha jól sejtem) nem kell bejelentenie, kinek, mikor, mennyiért adta el. Vagy rosszul értem?
Törölt felhasználó 2007. 04. 16. 19:01
Előzmény: #1271  Törölt felhasználó
#1272
Egyet ertek az erveleseiddel, de arra kerlek ,hogy ne legyen mar ilyen fobiad, hogy senkirol sem hiszed el azt ,hogy letezik. Igen, ebben igazad van nem ismersz, es en sem teged, de tudom , hogy letezel, vagyis sejtem:-)
Mielott elkezdtem itt forumozni, mar megvoltak a genesis reszvenyeim! Nem mindig ertettem egyett BB-vel, ugyanis az altalam vegzett elemzesek meg mindig azt mutatjak , hogy vissza fog esni a papir arfolyama , holott o azt mondta, hogy 900-vagy 1000ft lesz rovid idon belul. Ha bedoltem volna neki es hallgattam volna ra akkor megtobbet vettem volna , de nem vettem. 400db-om van es hosszu tavra vettem nem 1 honapra nem 6honapra hanem minimum 5 evre, ha ket vagy marom ev mulva sem mozdul meg jelentosen akkor kiszallok.
Nem tudom, mennyire vagy jartas a tozsde pszichologiaban?? Lehet , hogy egy kicsit radferne neha!!!:-) De ha viszont jartas vagy benne, akkor tudnod kell , hogy hogy kik is viselkednek igy ahogyan ti viselkedtek.

Amugy semmi bajom nincs veled, csak a hangnemed nem tetszik, de kulonosebben nem erdekel!:-)
Ti spexek vagytok, akik turelmetlenek, mi befektetok.

Fogadjuk el egymast!!!

Törölt felhasználó 2007. 04. 16. 19:01
Előzmény: #1271  Törölt felhasználó
#1273
Itt valami készülődik.:-))
watson
watson 2007. 04. 16. 19:34
Előzmény: #1273  Törölt felhasználó
#1274
Kösz a segítséget. Szóval semmi különös nem történt. Út az 500 alá...
Mostanában hallgattam néhány storyt a napelem iparágról, és hallottam, hogy Magyarországon van már napelem gyártás más cégben, és azt is hogy volt egy amelyik tönkre is ment (DunaSolar). Az ok feltehetően a hiteleket nem bírta a sok csúszás miatt kitermelni.

Asszem nekem kell létrehoznom egy alternatív energiára épülő tőzsdei céget... :-)Van is rá ötletem hogy 3 éven belül itt legyen a börzén egy 10 éve indult cégből kinőve... csinálhatnánk egy jó kis IPO-t rá :-) mit gondoltok?
Törölt felhasználó 2007. 04. 16. 22:25
Előzmény: #1274  watson
#1275
Watson csapassuk, de durván :DDDD
Törölt felhasználó 2007. 04. 16. 23:12
#1276
Sziasztok!

Néztem én is a mai híreket. Szerintem nem kell ezt olyan negítvan értékelni.
Látom a beírásokból, hogy néhányan a saját részvény eladáson pánikolnak.
Nekik (is) üzenem, hogy a sorok között meg kéne tanulni olvasni!
Csak úgy emélkeztetőül: Tájékoztató anyag 48. oldala érdekes tudnivalókat, infókat tartalmaz a Tulajdonosi struktúráról.
A Társaság 7559 NEM SZAVAZÓ saját részvényel rendelkezett a saját részvén értékesítési tranzakció előtt.
Magyarán szólva, ebből a pakkból adtak el 1659 db-ot. Ezekkel nem lehet szavazni!
Azaz nem olyan nagy tragédia.
Szerintem az lenne a nagyobb baj, ha pl. a munkavállalók, vezető tisztségviselők több ezer Genesis-részvényt adnának el a 45 830 db-os pakkjukból. Vagy, ha pl. maga Rényi elnök Úr értékesítené a részvényeit....
Meglátásom szerint a nagy várakozások, hírek előtt nem lenne értelme eladni egy részvényesnek sem a saját részvénypakkját.
Nem kell lebecsülni a Menedzsmentet!!

Egyébként mindenkinek figyelmébe ajnálom a novotrade.hu honlapon a további híreket!

Olvastam, hogy egy harmadik gyárat is terveznek (talán), Szingapúrban.
Erre nagyon kiváncsi vagyok..
A projektek értéke külön-külön 100 mill. EUR!
Benne van a szövegben.
Ha összeszámoljuk szumma 75 mrd. Ft jön ki!! (mindhárom projektet összeadva)!
Ez nagyon giga beruházás, bárki bármit is mond! Nem lehet összehasonlítani pl. egy napkollektorokat gyártó cég beruházásval!
Más kategória mindkettő!
Ehhez pedig több idő, több türelem kell, mármint a Genesis-beruházáshoz!

Néhányan (pl. havi) azt hiszik, hogy a napelem egyenlő a napkollektorral!
Ez nem igaz! Két különböző dolog!
Aki kicsit is tájékozott a napenergia piacán, az el tudja dönteni, hogy megéri-e neki a projektbe fektetni vagy nem...

Ja meg olvastam, kb. 300 MWp/éves kapacitásról írtak...
Azt nem értem, ezt most külön értik, vagy összesen midhárom gyár kapacitása lesz ennyi? Ha összesen értik, akkor is egy gyár kapacitása 100 MWp-re jön ki.. több, mint a 80 MWp/év.. :-)
Amiket írtam a Vállalatirányítási jelentés nevű dokumentumban található!!

Én teljes mértékben nyugodt vagyok a projektet illetően, ha ilyen hírek jönnek ki.
Szerintem itt tényleg csak várni kell, ha az állami támogatásokkal kapcsolatban folynak már a tárgyalások a az adott országok Kormányaival (Magyarország, Spanyolország, Szingapúr)!

"Türelem rózsát terem."

Na mennem kell. Egyébként a topicot ilyen szakmai, elgondolkodtató kérdésekkel kell felpezsdíteni! Nem a hülyeségekkel, mert amit néhányan hosszászólnak, az minden csak nem szakmai! Persze tisztelet a kivételnek.

Szép álmokat kív. mindenkinek!

Üdv. BB

Törölt felhasználó 2007. 04. 16. 23:17
#1277
negatívan

7559 db NEM SZAVAZÓ

ajánlom
Törölt felhasználó 2007. 04. 16. 23:20
Előzmény: #1276  Törölt felhasználó
#1278
Szerintem sem rossz ez a hir, de most is le vagyunk nezve!!
Mondjuk en nem fogom eladni a kicsi pakkom , mert ragaszkodom hozza, de en mar csak ilyen hulye vok, hogy ragaszkodok egy ilyen ertelmetlen papirhoz, Nemde Havi, DLHP, es sokan masok! :-)

Jo8
Törölt felhasználó 2007. 04. 16. 23:21
#1279
Azért is írtam ezt le, hogy megjelenjenek másféle megközelítésből is a mai hírek.
amiket leírtam tények, csak utána kell nézni. mármint a saját részvényekkel, dokumentummal kapcsolatban..

Ez a fórum mégis csak a Genesis-részvényeseké, befektetőké és érdeklődőké!
Jelenjen meg a mi véleményünk is!!!

Üdv. BB
Törölt felhasználó 2007. 04. 16. 23:29
#1280
Szia closingbell!
Örülök, hogy Te is írtál végre ide. Hallod, nem kell velük foglalkozni! Ők is emberek, ilyen a stílusuk, nem tehetnek róla! Elfogadjuk őket, lehet ők nem nagyon fogadnak el minket, de ez van. Már ebből is kiderül ki viszonyul normálisan a másikhoz, a másik véleményéhez. Ahogy megfigyelted, most sem biztat senki senkit vételre!
Híreket próbálunk értelmezni, gondolkozni Ezért van a fórum!! Nyugodtan írjon be bárki, aki Genesis-érdeklődő, részvényes, befektető!!
Beszégessünk ilyen higgadt, nyugodt hangnemben. Én magam részéről SOHA nem reagálok már a személyeskedő hozzászólásokra, tartom magam a szombati hozzászólásomhoz. Akik meg egy ilyen normális, nyugodt párbeszéd után is mocskolódni jönnek ide, azok csak leégetik magukat, és saját magukat minősíti a stílusuk!
Mi megmaradunk olyannak, amilyenek vagyunk! Normális, gondolkodó embreknek.
Az emebriség csak így fejlődhet! A kötekedők, személyeskedők meg majd magukban elbszélgetnek, hisz SENKI sem fog reagálni az idióta szkeptikus félelmeikre! (értem itt a személyeskedést!)

Normális hangú kritika bármikor jöhet!

Magam részéről pihenőre vonulok, legközelebb hétvégén jövök..

Üdv. BB
Törölt felhasználó 2007. 04. 17. 00:28
Előzmény: #1280  Törölt felhasználó
#1281
"Mondjuk en nem fogom eladni a kicsi pakkom , mert ragaszkodom hozza, de en mar csak ilyen hulye vok, hogy ragaszkodok egy ilyen ertelmetlen papirhoz, Nemde Havi, DLHP, es sokan masok! :-)

Jo8
closingbell "

Te most minek örülsz? Rejtély.

Az idő meg hogy elrepült !

BB egy hét után újra szakmaizik.

A világon semmi nem változott tavaly szeptember óta, amikor először szóltam , hogy nem kéne már belevenni 1090-en ebbe az úgynevezett részvénybe.

Kelllemesen körbeudvaroljátok egyást, az ellentábor nyilván sík hülye,a hangulat jó, minden csupa boldogság, a részvény közben lassan elfeleződik.

Szvsz ez egy diliház. Node mindegy.
akpo 2007. 04. 17. 00:37
Előzmény: #1281  Törölt felhasználó
#1282
Ha az 1500at nezed, mar elfelezodott. :)
Amugy nalam is van 800rol. Szereny velemenyem, ha 700on nem fordulna ujra emelkedobe, akkor bizony megnezheti ujra az 500at is.
Törölt felhasználó 2007. 04. 17. 00:44
Előzmény: #1282  akpo
#1283
Volt itt egy hsz már nem emlékszem kitől, ő megmondta kerek-perec a lényeget.
Amíg a következő hír meg nem érkezik a részvénytársaságról (bármi érdemleges), semmi nem fog történni.
Az oldalazás meg ennél a részvénynél lassú de biztos süllyedés inkább.
És eloldalazhat hír nélkül 300-400-ig is, pláne ha az év második felében beborul a világban, akkor lejjeb is.

Ha rossz hír jön ki, nem tudni az alját. Ha meg jó, a tetejét nem tudni.

Ennyi szerintem. Ennél többet is lehet szakmaizni annak aki ráér.
Törölt felhasználó 2007. 04. 17. 00:54
Előzmény: #1283  Törölt felhasználó
#1284
Amúgy megértem. 10-15 szöröződött (??) nem emlékszem, de volt ez százon is , meg kétszázon meg háromszázon egy-két éve.
Akik hisznek ebben, nagyon szeretnének sikerélményt.
A jövőt árazták, és a papírt túlhajtották.
Ha meg lenne támasztva fundamentálisan, nem itt tartana.
Bele kell venni a megfelelő időben szvsz. , de ennek még nincs itt az ideje. És bele is fogok, ha úgy látom érdemes. Nem kicsit, nagyon.
A körbehülyítés viszont nagyon taszító.
Törölt felhasználó 2007. 04. 17. 07:40
Előzmény: #1284  Törölt felhasználó
#1285
Közgyűlést megvárni.Ott lehet kérdezni bátran.:-))
Törölt felhasználó 2007. 04. 17. 11:38
Előzmény: #1284  Törölt felhasználó
#1286
DLPH
Egyet értek veled!
Jó néhány hónapja -hír hiányában -csorog az árfolyam! Ez a rv hír nélkül ezt tudja!
Hírre (támogatás, gyár helyszín...stb) el fog indulni vmerre és mint ahogy 200-nál sem mondtuk volna meg, hogy "kicsit" ugyan túlreagálva a dolgokat 1500-ig elmegy, így most sem tudhatjuk...
de persze lefele is adva lehet a lehetőség előtte :)

Hááát… meglátjuk a közgyűlés előtt / közben / után már talán lesz vmi további info.

Szakmai dolgokról pedig lehet fecsegni, de szerintem akkor lesz ennek igazán alapja mikor már látni / hallani vmi konkrét dolgot.
Törölt felhasználó 2007. 04. 17. 11:38
Előzmény: #1280  Törölt felhasználó
#1287
BigOkos! Légy szíves indokold meg, ha már ennyire járatos vagy a Genesis/ExNovotrade dolgokban, hogy amiket tavaly nyáron-ősszel hajtogattál, hogy mindjárt itt a 2000 meg hasonlók, az miért nem következett be?

Látom, továbbra is itt butítod a népet, kabarénak mindenesetre kiváló :).

Megint írd le, hogy erre való a fórum meg nem reagálsz a személyeskedő hozzászólásokra! :DDDDDDDDDDD
Törölt felhasználó 2007. 04. 17. 12:07
Előzmény: #1276  Törölt felhasználó
#1288
Vicces:
"A Társaság 7559 NEM SZAVAZÓ saját részvényel rendelkezett a saját részvén értékesítési tranzakció előtt.
Magyarán szólva, ebből a pakkból adtak el 1659 db-ot. Ezekkel nem lehet szavazni!
Azaz nem olyan nagy tragédia."
Persze, aki meg bent állt tegnap vételen, annak peche volt, mert éppen nem szavazót kapott:)

Minden részvénynek (ugyanabból a részvénysorozatból - Genesisnél csak egyféle van) ugyanazok a jogai.

Legalább azt tudnád, a saját részvények nem szavaznak. (azért, mert hogy szavazna a cég tulajdonában lévő papírral a cég a saját közgyűlésén saját cégügyeiben).

Amúgy lényegtelen a hír, de nem bírtam megállni, hogy ne szóljak.
Törölt felhasználó 2007. 04. 17. 12:40
Előzmény: #1288  Törölt felhasználó
#1289
néha benézek ide, ha unatkozok a piacon, mert ez kabaré tényleg

BB, add ki könyvben, BigBroker Novotrade fóruma címmel, így biztosan sokan megismerik, és megveszik majd, többet fogsz keresni vele, mint az itteni hülyítéssel.

Öreg, az alternatív hozamokat számold még a bukód mellé, és akkor fogod látni, hogy hol tartasz. Megmondtam Neked ősszel, hogy évekig finanszírozhatod a terveket, amíg konkrétum nincs, árfolyam se lesz.
Törölt felhasználó 2007. 04. 17. 12:42
Előzmény: #1289  Törölt felhasználó
#1290
ja azt elfelejtettem,
pont az ilyen nem szavazós dumákból derül ki, hogy mennyire nem értessz Te ehhez.
Aminek fényében még inkább érthetetlen, hogy miért osztod itt az észt ezerrel hosszú hónapok óta
Törölt felhasználó 2007. 04. 17. 13:03
Előzmény: #1290  Törölt felhasználó
#1291
értesz
Törölt felhasználó 2007. 04. 17. 13:35
#1292
Jó napot!

A vizitdíj tízszerese a CÉLÁR!! 3000 Ft!
Dr. Rosenpick
Törölt felhasználó 2007. 04. 17. 13:41
#1293
vételi erő egyre jobban NŐŐ! Nyáron :3000 ftos árf.! vétel pár ezer darab.
Dr. Rosenpick
Törölt felhasználó 2007. 04. 17. 13:47
Előzmény: #1293  Törölt felhasználó
#1294
A vizitdíj hamarosan 500.-Ft lesz.Most is 3000.-Ft 4 db.ra vetítve.:-))
Törölt felhasználó 2007. 04. 17. 14:19
#1295
marad 300 Forint a vizitdíj!!
A hírekben ma jelet meg.Kormány cáfolta a díj emelését.
Dr. Rosenpick.
Törölt felhasználó 2007. 04. 17. 16:03
#1296
bukóban a novóka!
MENEKÜLÉS!
Törölt felhasználó 2007. 04. 17. 16:21
Előzmény: #1296  Törölt felhasználó
#1297
Ezt már hiányoltam.:-))
No para gazdagodó!
Te valami légó pince főnök voltál előző életedben?.:-))
evelne2
evelne2 2007. 04. 17. 17:03
Előzmény: #1297  Törölt felhasználó
#1298
csak valahogy eddig még mindig igaza volt...:-(
Sajnos....
Törölt felhasználó 2007. 04. 17. 18:08
Előzmény: #1298  evelne2
#1299
Evelne2 Émász tartás.Novo no komment.
evelne2
evelne2 2007. 04. 17. 19:01
Előzmény: #1299  Törölt felhasználó
#1300
émsz meg van és tartom...:-)
de sajnos ez is meg van még de már kezdem bánni...:-(
gazdagodó megijesztett!!!

Topik gazda

adra
5 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek