Topiknyitó: Törölt felhasználó 2011. 07. 18. 08:40

Forex és sokminden más is  

na megszüntettem a kirekesztő topicot itt a másik ..



ez csak egy biztonsági topic , ami arra szolgál hogy ne érje szó a ház elejét ha a kerekedők a kereskedés közben mellet más is eszükbe jut - nyugodtan megírhatják.



mindent az éppen kialakultért a spontenaitásért , és nem a merev szabályok szerintiekért .. /abból úgy is van annyi de annyi az életünkben és a kereskedésben is



az ember nemcsak gyúr, hanem levegőt is vesz lazít is ..



"akkor jutsz el a csúcsra , ha azt könnyedén is teszed "



szóval senki ellen nem létesült ez a cucc .. ezt leszögezem, és elnézést kérek mike-tól az előbbi megszüntetett topicnak a címéért .



átjárható nyugodtan az egyikből a másikba


Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
apocca
apocca 2011. 11. 06. 21:23
Előzmény: #8459  Törölt felhasználó
#8460
Be szoktam nézni a topikba, igazándiból nem értem min rágódik a két ember egymáson.
Ha már régebbről benne vannak a tőzsdei kereskedés világában, jól kell tudniuk, nincs "a bölcsek köve" egy igaz út a sikeres kereskedéshez. Sőt azt is kell tudniuk, hogy eleve csak akkor lehet sikeres, ha saját személyiségéhez leginkább illeszkedő módon, eszközökkel kereskedik.
Lehet az könyvelői precizitással (szigorú szabály szerint), lehet rugalmasan, nagyobb teret engedni a "ráérzésnek" az adott termék mozgásával összhangba kerülve.

Törölt felhasználó 2011. 11. 06. 21:05
Előzmény: #8455  Törölt felhasználó
#8459
Renben szoda maradjunk a kaják kitárgyalásánál, mert ennek így semmi értelme. Szerintem el sem olvasod , amit írok, ha át is futsz rajta, teljesen elferdítve adod vissza. Csak hajtogatod a magadét. Maradjunk meg ennél, én vagyok a 4 dodo-s senki, te meg a 8 lottos guru.

Törölt felhasználó 2011. 11. 06. 20:49
Előzmény: #8457  Törölt felhasználó
#8458
sosem voltam ideg ... én így magyarázok , élem bele magam a cuccokba.. de ez megtévesztő lehet így leírva , elolvasva

***

a csajszim evett h.paprikást , én inkább egy hagymás rostélyost toltam be ..

a pincér kihozott egy ajándék pohár sört /ennyire futotta nekik /ami meg odaadtam a csajszimnak ..
mert már nem iszok vezetés közben/alatt..

****

volt már olyan vagy 10 vagy még több éve , hogy leállított a rendőr , és én nem hogy kiszálltam hanem kiestem a lába elé úgy be voltam baszva ... :o))

sokba került a sikamika/akkor még lehetett ... de azóta egy kortyot sem vezetés alatt és előtt..

***

na .. a csajszim lenyelte sört de kaja előtt ivott egy kis porto ricot és kisérőnek egy pohár gössert is amitől elállt szememm szám a rendelésnél .. na az én ajándék sörömet is szépen lenyelte és persze közben a h. paprikást is lassan megkajolta

azt hittem, hogy a kaja végén a vállamra kell majd dobnom és úgy kivinnem , de meg se kottyant neki .. mert ugyebár amíg ül az ember és szortyolgatja a nedűt , addig kutya baja .. de ha fel kell állni .. de semmi

máskor meg egy folyékony- illékony tollpihétől is keresztbe állt a szeme ..

/ ne higgy a nőkben .. na

viszont qrva jó idő volt és barom jó nagyot sétáltunk dumcsiztunk végig a parton ..
Törölt felhasználó 2011. 11. 06. 20:14
Előzmény: #8455  Törölt felhasználó
#8457
...egyed má' azt a harcsapaprikást ecsém, aztán meg gyúrjál rá a csajszira... :o)

...vagy a harcsapaprikás paprikázott fel ennyire? :o)

... nyugi, csak húzlak... én értem... mert biztos már öreg vagyok és gyorsan akarok meggazdagodni, mert még el is kell költeni azt a sok pízt, amit meg se kerestem Ð
Törölt felhasználó 2011. 11. 06. 20:10
Előzmény: #8453  Törölt felhasználó
#8456
Hát, szerintem pont ez az igazán veszkó! De mindenki másképp látja, és valakinek igaza lesz.
Törölt felhasználó 2011. 11. 06. 19:52
Előzmény: #8454  Törölt felhasználó
#8455
csak még egyet ..

szólj bátran ha látsz az ilyen fórumokon akár egyetlen egy gurut vagy mágust is , aki leosztja tutira , hogy mit hogyan kell csinálni hogy napi ezer vagy még több dodot produkálj ..

értsd már meg :
egy szintig tanítható ez a cucc , annál feljebb meg nem ..
ezernyi könyvben sem lehet leírni hogy hogyan keress meg MAJD KÉSŐBB! egy nap alatt akár 4ezer dodot vagy többet ..
(tudom .. neked elég a 4 dodo is/nap, mert sok kicsi sokra megy .... ez baromság )

de megírtam erről is a cuccot hosszan /és első lennék a tanításban már régen, a gyerekeim számára .

amit te "tanítasz, okítasz " és itt sorban már hónapok óta .. azok csak alapok és végig .. de semmi más .

én ugyanezt meg nem tehetem meg ..

vagy én is könyvet írjak ?

Törölt felhasználó 2011. 11. 06. 19:28
Előzmény: #8443  Törölt felhasználó
#8454
a repertoárodból most meg előszeded a "csak egy kezdő trader vagyok" cuccot és most itt álszerénykedsz a "nem azért mondom de egy rahedli zsével tradelek"- l együtt ..

baaaassszki .. te is aztán tudod csűrni csavarni :o))

***

nincs program /mendemonda
felszúrások mindig voltak és lesznek is de nagyon ritkák már ..
én többek között direkt ezért sem nem M-zek ,így ez a cucli ki van védve


ja.. az ecn platiknak mindegy hogy nyereségesek vagy veszteségesek ..na persze

ha annyi guru haverod van , miért nem látni nálad belőlük semmit a chartodon vagy az előadásaidban ?

írtad ugyan , de elfelejtetted megírni hogy melyek azok a platik akik nehezen vagy nem fizetnek és kifogásaik voltak ..(milyen kifogásaik ?) konkrétan ...

mert ilyeneket én is és más is be tudna írni - simán ..
/így terjed a pletyka a hálón :o))

nem is hiszek a haverjaidról semmit sem ...

nem többes szám , csak neked nincs kaja - ne vonj bele másokat és megint /nem kell tr.zone , sz.vadász, cimbali , és a guru haverok cuccok sem

magadtól és csak a magad nevében ..



és folytathatnám , de minek ..

meguntam tadzso ..

nincs szükségem erre , mert sehova nem is jutunk és
....egy büdös centet sem keresek ezzel :o))

sztem csak beszélgessünk

Törölt felhasználó 2011. 11. 06. 19:10
Előzmény: #8446  Törölt felhasználó
#8453
Ezexerint a leglogikusabb nyitó sell stopot betenni 1.1980-ra, aztán dörzsölni a tenyeret, hátha beindul a szakadás. :)

Törölt felhasználó 2011. 11. 06. 18:56
Előzmény: #8451  Törölt felhasználó
#8452
Köszi, Shark, mindent azért nem tettem fel erre az egy lapra! Az is tény, hogy nem 3%-ot kockáztatok rajta. De tudod: kockázat nélkül nincs rizikó!:-)
Van egy-két longom, meg több feltételes pozícióm felszúrásra, mind sl-lel ellátva eurchf-ben. Amúgy meg küzdök a többivel, eurusd, gold. De mégegyszer köszi, hogy óvatosságra intessz!
Törölt felhasználó 2011. 11. 06. 18:17
Előzmény: #8446  Törölt felhasználó
#8451
nagyon veszelyes dolog amit jatszol....tul sokan biztosak abban h az eurchf nem megy 1.2 ala....ne legyetek....a piac mindig megbunteti a tul nagy magabiztossagot....a piac mindig probara teszi egy-egy orszag erejet...majd egyszer nehany nagybufi osszebeszel h milyen jo lenne az eurchf-en kaszalni es akkor bedontik....a svajci jegybank nem fog csodbe menni amiatt mert tett egy igeretet....egyszeruen elengedik....ha 1.20 kozelebe megy akkor kell resen lenni...a longokkal...
Törölt felhasználó 2011. 11. 06. 18:12
Előzmény: #8447  Törölt felhasználó
#8450
pont a lenyeget nem ertetted ki a leirtakbol....mindenkeppen kell a stop...eleve rossz ha egy buko tradet futni hagysz azzal magyarazva h majd visszajon.....

dehogy csavarjak ki a kezedbol a penzt, dehogy fordul ott a piac....erre nincs lehetoseg ha van egy szisztemad...ha nincs konkret szisztemad ami mar bizonyitott akkor csapkodsz ideoda ..sokszor bejon a 0.5 meg 1 lot....(kezdo koromban en is nyitottam 0.5 lottal daxot es sokszor bejott...majd egyszer nem)...majd egyszer nem fog es akkorat megy a piac ellened h nullazol....

p.s.: a lenyeget mazsolazd ki a leirtakbol !

tadzso szisztemaja jonak tunik, mivel nagy hangsulyt fektet az mm-re, en is hasonlo vagyok, csak sajnos meg nem nyitom be az osszes olyan helyzetet amit jonak latok, meg nem vagyok olyan magabiztos mint amilyennek lennem kene, de ezt csak a sok tradeles, a tapasztalatok fogjak megoldani....

ha tanacsolhatok vmit akkor azt mindenkeppen h nagy hangsulyt fektes a szigoru mm-re....megfelelo sl...
laikus59 2011. 11. 06. 17:22
Előzmény: #8434  Törölt felhasználó
#8449
Maci, bár nem nekem linkelted, de én is köszi ezt a linket - bár még csak az első oldal emésztésénél járok, de NAGYON_NAGYON JÓ!!!!

Örülök, hogy betévedtem ide és rátaláltam erre - mégegyszer köszi :-)))
Törölt felhasználó 2011. 11. 06. 14:35
Törölt hozzászólás
#8448
Törölt felhasználó 2011. 11. 06. 13:26
Előzmény: #8441  Törölt felhasználó
#8447
ne haragudj, de nekem pont ellenkező a "tapasztalatom"

ha mindig azon görcsölsz, hogy most bukod el az asszony szülinapi ékszerárát, vagy a havi minimálbért, akkor SOHA nem leszel konzekvensen nyereséges tőzsdés, mert:

- mindig kicsavarják a kezedből a pénzt;
- mindig ott fog fordulni a piac, ahol kilépsz.

Én 2-3 hét óta, amikor leszámoltam ezzel a negatív attitüddel, onnan lettem konzekvensen nyereséges.
Nem mondom, hogy nem zártam le bukóban tradeot, nem mondom, hogy nem hoztam rossz döntéseket, de elfogadtam a korlátaimat, pl. az 1,39-es eurusd longomat lezártam, mert megbékéltem vele, hogy 1-3 nap alatt nem jön vissza rám, és addig ne nyomjon egy tüske (lásd. molnta).
Hosszútávon persze, hogy visszajön rám, de addigra lehet, hogy lemorzsolná a számlám.
A vesztő pozíciókat viszont csak akkor tudod zárni, ha lehetőleg a nyereség, és nem a tőke terhére teszed.
Ehhez pedig NÉHA esztelennek tűnő döntéseket KELL tenned, hisz az életben is teszel ilyeneket, pl. átmész az úttesten a jobbról, balról jövő autók között nem a zebrán, stb. De mégse ugrálsz közöttük, előtte számításokat végzel a fejedben, irányvektor, stb.
A forexnél is így van.
Továbbá a nyerő attitüdöt csak így tudod előállítani, ha nem a napi életből veszel mindig analógiákat, hogy "most elbuktam egy mosógépet", stb.

De nem azt mondom, hogy nem kell sl, hogyne kellene, lehetnek heves mozgások... de ne irreálisan nagy és ne irreálisan kicsi (amit leütnek a brokik, vagy automaták egyből).
Törölt felhasználó 2011. 11. 06. 13:19
Előzmény: #8445  Törölt felhasználó
#8446
EURCHF azért nem teljesen esélytelen, vigyázz! Persze rejt kockázatokat, de: 1.2 alá nem igazán engedik, tehát ilyen biztos stopot más párnál nem valószínű, hogy találsz. Ha egyszer mégis megemelik ezt a küszöböt (1.25, 1.3, vagy esetleg a szakszervezetek által kért 1.4-re, amit azért nem gondolok), akkor nagyot lehet vele kaszálni. Ha nem, nem. Egy biztos, nem napira való, de ha mondjuk két hónap múlva megtörténik az intervenció, aki bennáll most, nyerhet vele. Addig meg a tőke nagyobb részével meg kell próbálni pénzt keresni.:-)
Törölt felhasználó 2011. 11. 06. 13:12
Előzmény: #8437  Törölt felhasználó
#8445
1:100 csak a tőkeáttét!

dax-lit "kezdem kiismerni", nagyobb kilengéseket produkál, mint eurusd, de gold se különb.
Régebben nyomattam az oil-t is, de az az örökös leszúrogatásokkal, felszúrogatásokkal (kanócok), az agyamra ment.

eurchf esélytelen...
Törölt felhasználó 2011. 11. 06. 12:53
Előzmény: #8443  Törölt felhasználó
#8444
Szerintem egy kezdő, ha gyorsan akar haladni a fejlődésben, keresnie kell olyan tréderek társaságát akik nagy tapasztalattal rendelkeznek, és segíteni tudják az előrehaladását. Erre nagyon jó tradigroomokat lehet találni a neten. Többet ér, mint bármelyik tanfolyam. A fórumokon rengeteg az olyan félre értelmezhető komment, amit aztán alátámasztani nem tudnak, és nem is akarnak.

Többször is úgy írtatok rólam, mintha én is valami tapasztalt tréder lennék. Ez nem igaz. Én is csak most tanulom. A megtanultakat próbálom alkalmazni a piacon, és a fejlődés bizonyos szakaszat megmutatni itt a fórumban. Ennyi.
Törölt felhasználó 2011. 11. 06. 12:29
Előzmény: #8438  Törölt felhasználó
#8443
Nem hiszem, hogy az én véleményem ezen a téren számítana. Az a 11 hónap amit fx-n eltöltöttem nagyon kevés. Ezért kell mások tapasztalatait figyelembe vennem, és azok között szelektálni. Elismerem a hazautalással egyiknél sem volt még problémám, de nem gondolom, hogy túl nagy veszteségeket okozok nekik. :))) A teljesülésekkel viszont nem vagyok kibékülve. Szinte már csak order megbízással kötök, mert piacival nehéz a rengeteg reqoote miatt. Orderek-nél is néha előfordul 1-2 p-s csúszás, de volt már, hogy 10 ponttal arrébb teljesült a stopom. Persze gondolom te lesz@rod amikor így 800$-t kilopnak a zsebedből. Azok a tapasztaltabb kereskedők, akikkel napközben vagyok, viszont szinte mind panaszkodnak folyamatosan a hazautalások nehézségéről. Több levélváltás, fenyegetés kell. Kifizetik, de nyújtják, mint a rétestésztát. És itt 5-10K-ról beszélek, nem 100-akról. A videót láttam, és én is hülyeségnek tartom. Nem valószínű, és felesleges is az emberi tényező. Sokkal inkább programok végzi el ezeket a feladatokat.
Azok az emberek, akiknek a véleményét elfogadom, általában már tettek le valamit az asztalra, bizonyítottak. Én is azért linkelgetem be élőben a kerekedéseimet, mert ezzel próbálom alátámasztani a véleményemet, az elképzeléseimet. Te ezt azért nem teszed, mert az nekünk ingyen ebéd lenne. Így számomra a sok éves tapasztalatod, véleményed fabatkát sem ér, de mivel szórakoztatóak mindig végig olvasom.
Törölt felhasználó 2011. 11. 06. 12:10
Előzmény: #8439  Törölt felhasználó
#8442
fxpro-rol annyit h sztem az egyik leggyorsabb a befizetesek, kifizetesek alapjan....sztem....utalasnal masnap delben ott a penz, leutalsanal hasonlo....

en mostanaban a daxnal vettem eszre h megszaporodott a reqvote, mivel sokat kereskedtem egy percesen ezert ez feltunt, fel eve nem volt ennyi....ea segitsegevel kereskedek, hiaba van a slippage magasra allitva, nem szamit....akkor is reqvote, devizanal ilyet nem tapasztaltam, egy percesen eurusd-nel sem...csak dax....
Törölt felhasználó 2011. 11. 06. 12:02
Előzmény: #8421  Törölt felhasználó
#8441
van egy lenyeges kulonbseg kettotok kozott, ami egyben sztem a legfontosabb is. ez pedig az az ossszeg ami nem okoz flusztraltsagot ha egy tradenel elbukjatok. es ez most nem a tokekockazat, tehat nem arrol a bizonyos tredenkenti 2% vagy 5%m kinek mennyi, hanem a valosag ami nem okoz pszichikai valsagot. tehat az is lehet h a toketek amivel tradeltek az ugyanannyi, megsem ugyanannyit kockaztattok egy-egy tradenel. ez egyenfuggo. van aki mondjuk 10 000 euros szamlanal is csak tradenkent 20 eurot kockaztat, van aki 100 eurot....200 eurot...mindketto optimalis ha az adott ember "teherviselo kepessegeivel" egy hullamhosszon van.....

ha vkinek 2 eve 10 000 euros szamlaja volt, most pedig 100 000 euro akkor az tradenkent 2000 eurot kockaztat ? lehet, de lehet h csak 200 eurot...miert is ? mert ennyi a maximalis turokepessege tradenkent....tehat kar vitatkozni h melyik jo....

mindenki keresse meg atgondoltan azt az osszeget ami nem okoz nala komoly valsagot ha egy traden elbukja....

azonban megjegyzem h az itt jelenlevo kezdo tozsdeseket inkabb terelni kene abba az iranyba h ezt a szamot racionalisan allapitsak meg, tehat gondoljak at h abbol a penzbol a valo eltben mit tudnanak venni gyerekeiknek, maguknak, mivel ekkor lesznek kepesek racionalis dontesd hozni....

be kell latni h egy traden 300-400 eurokat kockaztatni egy kezdo tozsdesnek felelotlenseg, legyen a szamlaja 5000-10000 euros....

Topik gazda

szoda
3 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek