Topiknyitó: Törölt felhasználó 2011. 07. 18. 08:40

Forex és sokminden más is  

na megszüntettem a kirekesztő topicot itt a másik ..



ez csak egy biztonsági topic , ami arra szolgál hogy ne érje szó a ház elejét ha a kerekedők a kereskedés közben mellet más is eszükbe jut - nyugodtan megírhatják.



mindent az éppen kialakultért a spontenaitásért , és nem a merev szabályok szerintiekért .. /abból úgy is van annyi de annyi az életünkben és a kereskedésben is



az ember nemcsak gyúr, hanem levegőt is vesz lazít is ..



"akkor jutsz el a csúcsra , ha azt könnyedén is teszed "



szóval senki ellen nem létesült ez a cucc .. ezt leszögezem, és elnézést kérek mike-tól az előbbi megszüntetett topicnak a címéért .



átjárható nyugodtan az egyikből a másikba


Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2011. 07. 18. 20:25
Előzmény: #39  Törölt felhasználó
#40
Értem :)
A forint számlának van jó és rossz oldala is. A demóim usd ben voltak az élest forintban nyitottam meg. A szempontok között volt az is amit te is említettél.
Forintra jár az agyam. :)
Usd nél sokkal többet engedtem a poziknak. Ezért sokkal nagyobb bukókat húztam be. Sokszor csak úgy voltam vele áááhhh 20-30 pip... mééég egy kicsit na, mégis mi az (1lottal) De ha beszorzom, akkor 37600... és így tovább és így tovább. (ráadásul akkor még túl is poziztam magam rendszeresen) Szóval a számlához képest iszonyatos tereket engedtem. A nyerőt pedig hamar elvágtam. Semmi értéke nem volt a cuccnak. Nyilván volt, de nem valós. Aztán amikor éles számla lett... Ez a hozzáállás hamar pánikba torkollott amikor a forintosított összegeket láttam (sokkal inkább a nyerőknél, mint a bukóknál. Azt vettem észre irgalmatlan tűrés határom van bukó elviselés terén, de a nyerőt azt abban az időben nagyon hamar elvágtam)
Ebben közrejátszott egy iszonyatos dolog a "havi fizu" réme. Egyszerűen, az elején a béten is és amikor forexre mentem még olykor akkor is kísértett. Egyszerűen havi fizuban gondolkodtam. Ha volt egy pozin mondjuk 10-20 ezer nyerő, már remegett a kezem. És elkezdtem számolni. Mennyit is dolgozom én ezért a pénzért a munkahelyemen? És itt megvan X (kevesebb) idő alatt? Akkor lezárom. És kész, lehetett bármilyen trend, bármi, nem érdekelt. Kinyírtam a pozit. Aztán rengeteget Dt ztem, még béten, és amikor már napi szinten kerestem meg ezeket a pénzeket, ott nem stresszelt ez többé. Akkor jött a "havi fizu teljes összege" rémség. Akkor már nem ezekre a 10-20 ezrekre görcsöltem rá, hanem a 100-200 ra. És észre vettem, hogy ha elértem ezt az összeget akkor lebénultam. Nem volt felfogható, hogy ennél többet nyerjek. ÉS! Elkezdtem veszteni. Abban az időben nem tudtam többet keresni ennél. Aztán úgy döntöttem, hogy nincs ezzel semmi baj, megállok ennyinél. Köszönöm szépen én jól vagyok ezzel is. De azért a kisördög bennem volt. Ha ez így megy, akkor miért ne lehetne még? Saját magamat korlátoztam be. Azóta nem nézegetem olyan sokat az egyenlegeket. Kb tudom hol tartok, de nem rettegek tőle. Mióta nem dolgozom, fokozatosan eltűntek a havi fizu rémek. Néha egy egy bukta behúzásánál azért előjönnek még olykor.
Azt vettem észre, ahogy ez változott, a pénzhez való hozzáállásom is elkezdett változni. Ehhez azért hozzá tartozik, hogy én nagyon takarékos életmódra lettem nevelve. Azt vettem észre, hogy régebben, ha elmentem a barátnőmmel koktélozni, akkor azért szívtam a fogam rendesen, hogy azt az 5-10 ezret mennyi más "értelmes" dologra is elkölthettem volna. Egyszerűen sajnáltam a pénzt ilyen dolgokra. Ma már nem sajnálom. Elköltök 5-10 ezret egy koktélos délutánon és úgy vagyok vele, hogy lexarom. Ha akarom, holnap megkeresem. Valahogy egyre kevésbé fontos a pénz mértéke.
Most éppen margin függő vagyok. :) Ragaszkodom az 1000 % os marginomhoz. Értelme nem sok. Mert sokszor csak bámulok és állok, pedig bőven vehetnék még fel pozit, de nem, mert ha felvenném, akkor 1000% alá mennék.
Ebből hogy fogom magam kikeverni, nem tudom még... :)
Múltkor kínomba már csak röhögtem magamon, amikor beszállót láttam és számoltam a margint. Mondanom sem kell, bőven lehetett volna még pozit felvenni, de én ragaszkodom az 1000% hoz (olykor mostanában azért már megengedem magamnak, hogy egészen 900 ig lemenjek) szóval, mivel ragaszkodom a marginomhoz, ezért ahelyett, hogy ép ésszel bepozicionáltam volna a dolgot, tuti biztosra mentem. Nyitottam egy 0,01 majd egy 0,02 és egy 0,05 ös méretű pozit.
ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ
meg ne kérdezze valaki mi értelme volt. Ennyi fért bele ahhoz hogy megmaradjon a % om. Pfffff eszeveszett nyereséget zsebeltem be, talán 3 jegeskávé is kijönne belőle... :))
Nnnna mindegy... ezek az én hülyeségeim :)
Törölt felhasználó 2011. 07. 18. 19:19
Előzmény: #38  Törölt felhasználó
#39
hh.

Azért ,mert a múltkor sikerült lenulláznom magam a FOREX játékban.
Igy ott most szigorú szabályok mellett demo üzemmódban vagyok, de a BUX játékterén a DAXTS-TL certikkel nyomatom.
Azért nem BUXHatizom, mert alapvetően mindíg is követte a DAX nagytestvért, ellenben a kisebb likviditás miatt sokat rángatják és manipulálják. (Hol a Mollal tartják, hol az OTI val.. stb)
Leginkább SP-vel csinálnám, de az is csak a FOREX terén érhető el, így az is marad demo.
Jelenleg elég jól megy a DAX (kop-kop), és ha meglesz a tőke visszatérek a FOREX-re. A számlát már előkészítettem. (HUF alapú , a régi viszont $-os volt.) (ennek is meg-van a miértje, ami a személyes psziho része) (konkrétan a HUF számlán 200x nagyobb összeg szerepel és számomra jobban kezelhető, értelmezhető, mint SL, mint TP kijelölésében)
Törölt felhasználó 2011. 07. 18. 18:59
Előzmény: #37  Törölt felhasználó
#38
:)) Múltkori meg csak szabadság előtti kétoldali munkaundor, csak benézte a doki? :))
Sokat daxolsz, miért?

nanskrin.
Meg van még a próba vétel?
Törölt felhasználó 2011. 07. 18. 18:07
Előzmény: #36  Törölt felhasználó
#37
DAx-om is szép nyerőben..
Jó ez a mai nap.. és még szabin is vagyok.. :)
Törölt felhasználó 2011. 07. 18. 17:08
Előzmény: #35  Törölt felhasználó
#36
Bánom én, csak legyen meg. Tesómnak már reggel bevallottam, csak nagyon bánt a lelkiismeret. Valakinek mégiscsak fontos az a kis vacak, akkor is ha én nem kedvelem. És mégiscsak bíztak bennem és rám bízták. :(
Én egyelőre nem zárok még shortot.
Törölt felhasználó 2011. 07. 18. 17:02
Előzmény: #33  Törölt felhasználó
#35
lehet hosszú éjszakád lesz, a kishugomnak volt egy, az éjszaka sportolt (tekerte a kereket mégis kövér volt, rágcsált matatott) aludni nem hagyta. Csinálj sötétet, hátha előkerül. Próbálj meg nem macska módjára viselkedni, szegényt becserkészni. Egyéb tipp nincs egyelőre
asszem egy próbavételt megeresztek, a déli 0-ba kistoppolódott nélkülem, pedig szép nyerő is lehetett volna.
Törölt felhasználó 2011. 07. 18. 16:52
Előzmény: #32  Törölt felhasználó
#34
Mielőtt ide kerültek, azon viccelődtem, hogy majd vagy megetetem az orchideával a hörcsögöt, vagy fordítva és akkor le van tudva mindkét probléma egyszerre és én nem is tehetek róla :o)
Most nem annyira nevetek ezen :))
Hát na, jó egy kicsit még azért igen. Mert elképzelem és látom magam előtt. :))
Törölt felhasználó 2011. 07. 18. 16:49
Előzmény: #31  Törölt felhasználó
#33
Nincs máshol gyerek, csak nálam, azt meg csak nem einstandolják már emiatt. Az elmúlt 6 év az smafu?
Ma nincs nyeremény, még nem dolgoztam. Ami meg megy azt nem realizáltam. Úgyhogy ez a nap jelentősen veszteséges.
Orchidea Dumber segítségével megmarad. De mínusz egy hörcsög jelenleg a mai mérleg.
És még a nevét sem jegyeztem meg...
Törölt felhasználó 2011. 07. 18. 16:41
Előzmény: #16  Törölt felhasználó
#32
nem lehet, hogy összekeverted az orchideát és a hörcsögöt?!.. :)) lehet a vacogó hörcsögöt elő kell csak kotornod a ruhák közül és csak ki kell csavarnod a kádban, aztán meg is van.. :))))
Törölt felhasználó 2011. 07. 18. 16:40
Előzmény: #29  Törölt felhasználó
#31
lehet, hogy ez volt a próba, ezután vszínű gyerekre sem vigyázhatsz. Vegyél kettőt aaz egyik csak hasonlít rá megmondod unatkozott, a másikat meg nekiadod a gyermekednek. Nem értek a hörcsögökhöz, ha több féle bundában van akkor többet, a mai nyereményből futja. Ha kiment, akkor v elbujt rettegve a közelben vagy már vmelyik macska vigyáz rá. Öngyilkos állat. Bár lehet jobb a rabságnál
Törölt felhasználó 2011. 07. 18. 16:34
Előzmény: #7  Törölt felhasználó
#30
van itt a sarkon egy állatkereskedő, vegyél egy másikat.. :)) orchidea sem hiánycikk.. :PP
Törölt felhasználó 2011. 07. 18. 16:27
Előzmény: #27  Törölt felhasználó
#29
Ez még válogat is... nem eszi a répát.
Háááát elvileg jövőhét hétvégére kellene prezentálnom a virágokat meg a hörcsögöt. Végülis...némi veszteséggel csak számolniuk kellett tesóméknak engem ismerve... de pont ez a kis dög.
Ráadásul pont én mondogattam a gyereknek mielőtt elment:
Kicsim, együtt leszel a hörcsöggel majd egy hetet, most megmutathatod anyának, hogy ha lenne egy állatkád (mert persze vagy tesó vagy állatka, hát hülye meg nem vagyok), akkor hogy gondoskodnál róla. Neked kell majd etetni, gondozni, simogatni, törődni vele.
Ahhhha... ennyit a jó szülői példáról. Két nyamvadt napot nem bírtam rá vigyázni.
Törölt felhasználó 2011. 07. 18. 16:20
Előzmény: #26  Törölt felhasználó
#28
Ne idegesíts... a hörcsög a legfontosabb...
De ez egy kis genyó.
Tudod hogy szökött meg? Betámasztotta a rágó rúdjával a futó kereket. Az persze nem forgott, ez meg rámászott és ki a nagyvilágba. Azt mondják, soha nem csinált ilyet. Naná, hogy most kellett kipróbálnia. És mindjárt sikerült is. Szerinted, ha erre van esze, akkor megnyerem ezt a csatát az őszibarackommal? Szerintem már rég árkon bokron túl van. Pláne, hogy ma valaki képes volt velem megosztani azt az infót, hogy ezek a kis vacakok tudnak menni a falon. Nnnnna bazzzz szerinted ablakok? Persze, hogy mind nyitva van... Egyszer találjam meg és kinyírom, az tuti.
Törölt felhasználó 2011. 07. 18. 16:16
Előzmény: #23  Törölt felhasználó
#27
Elmondás alapján jó ahogy van, csak a víz sok.
Ha leöntötted, akkor most 3 napig ne is mesélj neki a vízről .
A 3. napon már spriccelheted.

Igen fadarab. pontosabban mulcs (fakéreg)

Hörcsög az már gázosabb... zárj be minden nyílászárőz és éheztesd ki.
Lehet kapni csőcsapdákat, dobozos csapdákat, ami elfogja az állatot de nem nyírja ki. répát bele, és várni.
hány napod van még?

Jut eszembe, hogy sikerült neki meglépnie????

Törölt felhasználó 2011. 07. 18. 16:11
Előzmény: #25  Törölt felhasználó
#26
a tulipánhoz nem értek, de a hörcsit csináld meg vacsinak .. ubi salival
Törölt felhasználó 2011. 07. 18. 16:10
Előzmény: #13  Törölt felhasználó
#25
bangkokba a piacon reggel friss hörcsögöt és a tengeri malacot grillezve ettem , mellé csomó csilis zöldséggel .. édes pálmabort adtak hozzá /na ez az borféle nem volt valami jó.

a többi finom volt

a haver onnan hozott feleséget magának , még ma is fülig szerelmesek egymásba holott ennek már vagy 8 éve is megvan .. :))

Törölt felhasználó 2011. 07. 18. 16:06
Előzmény: #21  Törölt felhasználó
#24
Kilépni nem lehet? Mondjuk most azonnal, pánikból? :))
Törölt felhasználó 2011. 07. 18. 16:05
Előzmény: #19  Törölt felhasználó
#23
Akkor leöntöm azt a fél liter vizet ami alatta van...
Törölt felhasználó 2011. 07. 18. 16:04
Előzmény: #18  Törölt felhasználó
#22
Ami alul, a tartóban van, az zöld. De én nem is tudom miben van ez, olyan mintha fadarabok lennének közte, de persze gondolom, totál nem az és te most tök jót röhöghetsz a tudatlanságomon...
no sebaj.... átlátszó műanyag kaspó féleségben van és az van betéve egy nagyobb rendes kaspóba.
A gyökerei felül, amik látszanak, olyanok, mintha befásultak volna. Kettő darabon meg van kb olyan 2-2 centi világoszöld izé, ami kinőtt belőle.
Uppppppssssz... remélem nem épp most mosom ki a hörcsögöt. Elindítottam a mosógépet és nem néztem át ami benne volt... Kezd ez a nap rémálom szerűvé válni. Mit csinálok, ha nem lesz meg? Gondolkodtam, hogy veszek egy másikat, hátha bejön...
De ez szerintem több sebből vérzik. Egyrészt mert rohadtul nem emlékszem hogy nézett ki ez a hörcsög. Másrészt viszont a gazdája kb úgy kezeli, mintha a gyereke lenne. Mit ne mondjak, nekem azért feltűnne, ha kicserélnék a gyerekemet...
Másrészt nem valami jó érzés belegondolni, hogy én mit csinálnék azzal, akire rábízom és engedi meglépni... pffff
Törölt felhasználó 2011. 07. 18. 16:02
Előzmény: #19  Törölt felhasználó
#21
ja.. és nem kell minden nap locsolni.
olyan mint a forex.. figyeled az indikátort (gyökér) és csak akkor lépsz poziba (locsolás) ha megfelelően jelez..
Össze vissza kényszerből nem nyitunk pozit :)

Topik gazda

szoda
3 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek