Topiknyitó: Portfolio 2016. 02. 22. 22:26

Fideszesek fakadtak ki: halálgyárakká válhatnak a kórházaink  

Ugrás a cikkhez
Az oktatásról kérdezett kormánypárti képviselőket a 24.hu riportere az Országgyűlésben, azonban két fideszes honatya név nélkül az egészségügyről fogalmazott meg durva kritikát. A portálnak név nélkül két fideszes politikus is nyilatkozott a...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=227591
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2016. 07. 17. 15:59
Előzmény: #277  Törölt felhasználó
#280
Az szebben hangzana, hogy neked nem tetszik és a végtelenségig ragaszkodsz ahhoz, hogy nem tetszik?
Ha jobb neked a zagyvaság legyen úgy!UFF!
elemes
elemes 2016. 07. 17. 15:58
Előzmény: #272  Törölt felhasználó
#279
Az a fidesz terméke (amit szerencsétlenek nem is csomagolnak be, erővel akarnak mindent eladni).

Én azt kerestem, hogy ez a cikk mit akar nekem eladni.
Törölt felhasználó 2016. 07. 17. 15:55
Előzmény: #274  _pampa
#278
nem mindig

fontos lenne a meltosagteljes halal is, mert nagyon nem mindegy hogyan halunk meg...
Törölt felhasználó 2016. 07. 17. 15:53
Előzmény: #275  Törölt felhasználó
#277
bocs de nem

tovabbra is zagyvasag szamomra mint eddig
Törölt felhasználó 2016. 07. 17. 15:51
Előzmény: #274  _pampa
#276
Tudod nem mindenki gyógyulni akar a kórházakban! Olcsóbb, minta szociális gondozó!
Törölt felhasználó 2016. 07. 17. 15:49
Előzmény: #270  Törölt felhasználó
#275
Most talán már releváns talán neked is.
_pampa 2016. 07. 17. 15:49
Előzmény: #273  Törölt felhasználó
#274
nem szeretnék belefolyni ebbe a beszélgetésbe....de kórházba nem gyógyulni mennek a betegek? nem a gyógyítás a kórház feladata?
Törölt felhasználó 2016. 07. 17. 15:43
Előzmény: #272  Törölt felhasználó
#273
Jaaa! Hát az ilyennel tele vannak a szociális gondozók is, ahová kitelepítenék ezt a terméket! Mi itt a kitelepítéssel a probléma?

Talán megint valakiknek egyszerűen nem tetszik! Talán így már érthető is!
Törölt felhasználó 2016. 07. 17. 15:36
Előzmény: #271  elemes
#272
"Meg akarják szüntetni az ápolási, elfekvő egységeket a kórházakban"

a termek
elemes
elemes 2016. 07. 17. 15:32
Előzmény: #268  Törölt felhasználó
#271
tényleg. segíts. nem vagyok hülye (legalábbis többnyire), csak közben lekvárt főzök, videót szerkesztek, mosást teregetek ilyesmi.
Törölt felhasználó 2016. 07. 17. 15:28
Előzmény: #269  Törölt felhasználó
#270
en ugy gondoltam, ha elso olvasasra sikerult megtalalnom a termeket, akkor elemesnek is menni fog rovidebb ido alatt is, mint nekem

a te esetedben nem gondolok hasonlokat, igy a te eredmenytelensegedet nem erzem relevansnak...
Törölt felhasználó 2016. 07. 17. 15:23
Előzmény: #268  Törölt felhasználó
#269
Megmondom a tutit! Én sem találtam, pedig termékeknek jelen kellene lennie egy értekezés alátámasztásául!
Valaki megért 80 boldog évet és ezért felelőst keresni és találni azért művészet!
Törölt felhasználó 2016. 07. 17. 14:38
Előzmény: #266  elemes
#268
tenyleg nem talaltad?
elemes
elemes 2016. 07. 17. 13:39
Előzmény: #260  bigyula
#267
500 ezer közmunkás jobb, mint 500 ezer segélyezett.
elemes
elemes 2016. 07. 17. 13:38
Előzmény: #264  Törölt felhasználó
#266
A személyes sorsfordulók fókuszba állítása ismert marketing eszköz, olvastam a cikket, kerestem is a terméket, amit itt el akarnak adni, és nem találtam.
Törölt felhasználó 2016. 07. 17. 13:19
Előzmény: #263  Törölt felhasználó
#265
Kórházból a szociális otthonba…tényleg ennyire fáj az emberi méltóság ára a kormánynak?

Elgondolkodtatott Novinics Ildi ápolókollégám írása Orbánék legújabb húzásáról, vagyis arról, hogy az ápolási (krónikus) osztályokat megszűntetnék a kórházakban, illetve pontosabban ezek áthelyezésre kerülnek a szociális intézményekbe.

Meg akarják szüntetni az ápolási, elfekvő egységeket a kórházakban, a kiszolgáltatott, szenvedő, haldokló betegeket a szociális szférába akarják irányítani, illetve az otthon ápolást szorgalmazzák. Hogy megértsétek mit jelent ez az egész, leírom a saját esetemet.
Magamról annyit, hogy nővér vagyok az a típus, aki együtt sír vagy nevet a betegével. Nehéz volt mindig a szívem, amikor behozta a család az osztályunkra a mamát, vagy a papát, rosszabb esetben a férjet, feleséget, ezzel a végtelen egyszerű mondattal, " nem tudjuk már otthon ellátni, csináljanak valamit".Ilyenkor elvonultam és morogtam magamban, aha, addig jó volt amíg felnevelt, tanítatott, segített, dühös voltam, nem fogadtam el!
Aztán jött a pofon az élettől, Édesanyám, aki mindig a család motorja volt, (és műtősnő)80 évesen egyik napról a másikra panaszos lett....műtét....RÁK....majd a helyzetemnél fogva személyes mondat, "Ildi! Anyukájának pár hónapja van csak"!
Nem, ezt ugye nem nekem mondták, mi a bűnünk, hogy ez velünk történik? Mi van! Mi történik itt! Ki teszi ezt velünk és miért?
link
Törölt felhasználó 2016. 07. 17. 13:19
Előzmény: #263  Törölt felhasználó
#264
Kórházból a szociális otthonba…tényleg ennyire fáj az emberi méltóság ára a kormánynak?

Elgondolkodtatott Novinics Ildi ápolókollégám írása Orbánék legújabb húzásáról, vagyis arról, hogy az ápolási (krónikus) osztályokat megszűntetnék a kórházakban, illetve pontosabban ezek áthelyezésre kerülnek a szociális intézményekbe.

Meg akarják szüntetni az ápolási, elfekvő egységeket a kórházakban, a kiszolgáltatott, szenvedő, haldokló betegeket a szociális szférába akarják irányítani, illetve az otthon ápolást szorgalmazzák. Hogy megértsétek mit jelent ez az egész, leírom a saját esetemet.
Magamról annyit, hogy nővér vagyok az a típus, aki együtt sír vagy nevet a betegével. Nehéz volt mindig a szívem, amikor behozta a család az osztályunkra a mamát, vagy a papát, rosszabb esetben a férjet, feleséget, ezzel a végtelen egyszerű mondattal, " nem tudjuk már otthon ellátni, csináljanak valamit".Ilyenkor elvonultam és morogtam magamban, aha, addig jó volt amíg felnevelt, tanítatott, segített, dühös voltam, nem fogadtam el!
Aztán jött a pofon az élettől, Édesanyám, aki mindig a család motorja volt, (és műtősnő)80 évesen egyik napról a másikra panaszos lett....műtét....RÁK....majd a helyzetemnél fogva személyes mondat, "Ildi! Anyukájának pár hónapja van csak"!
Nem, ezt ugye nem nekem mondták, mi a bűnünk, hogy ez velünk történik? Mi van! Mi történik itt! Ki teszi ezt velünk és miért?
link
Törölt felhasználó 2016. 07. 05. 11:34
Előzmény: #262  Törölt felhasználó
#263
Fél napos várakozás a sürgősségin: ez veled is simán megtörténhet

Pénzcentrum 2016. július 5. kedd 10:31

Nem volt jó napja egy mozgáskorlátozott asszonynak. Hétfőn délelőtt mentő vitte kórházba, majd több mint 12 órán keresztül várakozott étlen-szomjan. A kistarcsai kórház szerint ez így rendben van
link
Törölt felhasználó 2016. 04. 28. 16:46
#262
Így lopják az egészségügyre fordítható uniós milliárdokat
2016. április 28. 16:39

nyomtatás

A tavaly júniusban 9 milliárd forintos keretösszeggel megjelent "Egészségügyi eszközök energia-megtakarítást célzó beszerzésének támogatása" felhívás több sebből is vérzik - olvashatjuk a korrupcióinfó oldalán. A 25 kórházi tenderre csak egyetlen pályázó jelentkezett. Minden pályázatnál az ajánlati ár meghaladja az ismert piaci árakat. Volt olyan eset, ahol a 100 %-ot is meghaladta. A kapkodás miatt minden engedély nélkül cseréltek készüléket. A közbeszerzésen kívül probléma az egyik kórházban, hogy már 4 hónapja beüzemeletlenül áll az utolsó pillanatban beszerzett gép.
link
csendben 2016. 04. 28. 14:30
Előzmény: #256  Törölt felhasználó
#261
azt azért nem tudom,hogy a büdös életben,egyetlen percet sem működő,számítógépes behívórendszer beletartozik-e a minimálfeltételbe. Mert ugyan sok intézetben megfordúltam,ahol ezek a kijelzőtáblák ott lógnak az ajtók felett (vagy mellett),de olyant még nem láttam,amelyik működött volna. Az egyik helyen számteches srác mondta,hogy a pályázat része volt. A minisztérium volt a kiíró is és átvevő is.
Vagy pl.: több száz számítógépes munkaállomás (gép,zongora,egér,monitor nyomtató) lecserélése (öt évesnál idősebb gépeket mind, a 61 hónaposakat is!), majd a lecserélt gépeket újabb 5 évig kell megőriznie az intézetnek. Se értékesíteni,se selejtezni nem lehet...

Van itt pénz,csak nem a betegekre...

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek