Topiknyitó: Törölt felhasználó 2021. 03. 31. 07:57

Fidesz újra elnyeri a választók bizalmát mert ők a legjobbak ❤️  

A Fidesz újra győzni fog
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
lohran 2021. 04. 05. 23:36
Előzmény: #678  hajrámagyarok71
#680
Miért a gazdagokhoz minek vágnak hozzá 10 milliókat ?
Nem ezen kellene elgondolkodnod.
Több többgyerekes ismerős van aki nem tudta vállalni a törlesztőt és elesett a szép új lakástól közbe a haverka képviselőid megvették 4.lakásnak
hajrámagyarok71 2021. 04. 05. 23:32
Előzmény: #675  lohran
#679
Hidd el én lehetnék legjobban felháborodva, hogy meglévő gyerek nem számít néhány támogatás esetében, sőt kifejezetten rosszul is járok mivel van két gyermekem a korábbi kapcsolatomból, azok után mit kapok szerinted? Tisztességesen fizetem a gyerektartást, kvázi anyagilag így többe is kerülnek. Én nem kapok autóvásárlási támogatást sem, hiába születik a 4. gyermekem augusztusban, sőt így ugye az adókedvezmény is jóval kevesebb, mint 3 gyerek után, de még plusz szabadságot sem kapok a két gyermekem után, akik nem velünk élnek egy háztartásban. Ettől függetlenül nem szidom a rendszert pusztán azért, mert nem én vagyok a fő kedvezményezettje. Azok a fiatalok, akik most vannak családalapítás előtt azok viszont igen és ennek örülök.  A nyugdíjjal kapcsolatos dolgot most nem nagyon értettem, de azzal kapcsolatban sem hiszem, hogy meggyőzzük egymást :)
hajrámagyarok71 2021. 04. 05. 23:24
Előzmény: #672  janosvitez
#678
Azt kérdeztem csak, hogy hogy gondoltad, hogy mindenki kapjon 10 millió forintot minden gyerek után? Milyen jogcímen vagy mire? És miért gond, ha van hitelbírálat vagy TB vizsgálat? Ezzel azt akarod mondani, hogy aki nem dolgozik, nem fizet se adót, se járulékot vágjanak hozzá x-szer 10 millió forintot csak úgy?
hajrámagyarok71 2021. 04. 05. 23:20
Előzmény: #671  janosvitez
#677
Tehát adójóváírást csak a felső 200.000 tudja igénybe venni? Szerintem mindenki igénybe tudja venni, aki dolgozik. Vagy ki az aki nem kap semmilyen támogatást akinek gyereke van?
lohran 2021. 04. 05. 23:19
Előzmény: #673  hajrámagyarok71
#676
Egy 8-10 milliós autó az nálam luxusautó.
Ma 15-20 éves autókkal furikáznak.
Ember Te hol élsz Finesz templomban .
lohran 2021. 04. 05. 23:17
Előzmény: #669  hajrámagyarok71
#675
Pár százezer és semmivel nem különbek mint a többi ember ezért Nekik sem jár több azért mert egy beteg agy kitalálta ,hogy preferálni kell a 3 gyerekest a 2 vel szemben vagy az 1 gyerekessel szemben vagy a már megszületett gyermekeket hátrányba kell hozni a még meg nem születettel szemben.
Anyagi helyzetre tekintet nélk.
Egyáltalán egy kisnyugdíjast egy többgyerekessel szemben.
Mind mind szemét ocsmányság !
Azt pedig felejtsd el hogy ennek a beteg elgondolással bármilyen kapcsolatban lesz a Te jövőbeni nyugdíjaddal ez egy újabb sötét megvezetés
janosvitez 2021. 04. 05. 23:17
Előzmény: #673  hajrámagyarok71
#674
Majd írd meg elmegyek aludni..Jó éjt...
hajrámagyarok71 2021. 04. 05. 23:14
Előzmény: #667  lohran
#673
Nem értem miért nem válaszolsz konkrét kérdésekre? Az előbb luxusautókról írtál, most már kisbuszokról. Így tényleg nem sok értelme van a beszélgetésnek, hogy kérdezek valamit, te meg a szokásos hülyeséget írod le kb. századszorra csak más mondatokkal. Meg kitől és mit vettek el? Ez is elég zavaros. Az állam adók és járulékok formájában veszi el a pénzt az emberektől, az adók pedig pont a felére csökkentek magánszemélyek meg cégek esetében is. Nem értem miről beszélsz ebben az esetben sem.
janosvitez 2021. 04. 05. 23:12
Előzmény: #670  hajrámagyarok71
#672
Bocsi nem mindig vagyok itt ..
Mi volt a kérdés???
janosvitez 2021. 04. 05. 23:11
Előzmény: #668  lohran
#671
ÉN azt írtam HA akarják a gyerekes családokat támogatni.....
Most is támogatják csak a felső 200ezer minden pénzt elvisz,kifacsar a többi családosnak pedig ott marad a 15ezer ft egy cípő ára... -(((
hajrámagyarok71 2021. 04. 05. 23:09
Előzmény: #665  janosvitez
#670
Tudom, ezt kb. most írtad le harmadszorra. Fel is tettem ezzel kapcsolatban egy kérdést, de arra sajnos már nem válaszoltál.
hajrámagyarok71 2021. 04. 05. 23:08
Előzmény: #662  lohran
#669
A nyugdíjpénztárral kapcsolatos dolgot tudom, hogy nem te írtad, ezt csak példának írtam, hogy ez is egy valótlan állítás a sok egyéb mellett. Én nem gondolom azt, hogy a gyermekes vagy a gyermeket vállalni kívánó családok annyira szűk réteget jelentetnének Magyarországon, de ha azok is, akkor sem az alapján kapják, hogy fideszesek vagy nem fideszesek. Az, hogy alacsonyak a nyugdíjak egyetértek. Sajnos sosem voltak magasak és egy elöregedő társadalomban ez nem is fog változni. Ez érdemben akkor változhat, ha több gyerek születik vagy drasztikusan megemelik a nyugdíjkorhatárt. Egyik sem holnap fog megtörténni.
lohran 2021. 04. 05. 23:07
Előzmény: #665  janosvitez
#668
Sajnos nem értünk egyet !
Szerintem senkit nem kellene támogatni csak aki végszükségben van mert pont a támogatási burjánzás diszkriminál ember és ember között.
Ennek a legundorítóbb és legelrettentőbb példája a Finesz ahol a vezető a saját magára formálta az állami büdzsét.
lohran 2021. 04. 05. 23:04
Előzmény: #664  hajrámagyarok71
#667
A teljes Csok a támogatás és a hitel együttesen.
2010 óta van adókedvezmény.
Amelyet akkor csak a piszok jól keresők tudtak teljesen igénybe venni.
A többitől elvettek vagy morzsákat adtak.
Nem hallottál a 8-10 milliós kisbuszokról amire a háverkáid úgy vették fel az állami támogatást mint kacsa a nokedlit.
Nézz már utána mert fárasztó vagy !
Úgy csinálsz mintha nem tudnád.
Ignorálj ha nem hiszed.
janosvitez 2021. 04. 05. 22:58
Előzmény: #664  hajrámagyarok71
#666
bocs ez neked szólt...
így kéne a gyerekes családokat támogatni a csok helyett..
janosvitez 2021. 04. 05. 22:57
Előzmény: #663  lohran
#665

Itt a megoldás ha minden gyerekest támogatni akarnák   -))Vajon most így néz ki???Tudod hogy lenne igazságos??
Ha minden 18év alatti gyerek után  mondjuk kiutalna az államkincstár 10millió ft-ot a családi pótlék mellé májusban..
Max 5gyerekig...
Persze nem feltételekkel...
hitelbírálat tb vizsgálat nélkül...
Ja ,hogy akkor nem a fineszes,DK,Mszp politikusai ,haverjai,strómanjai ,az emlegetett 
felső 100-200ezer ember nyelné be a támogatásokat???
És így már elég lenne a mondjuk havi 30ezer ft-os családi pótlék is...
Párhuzamosan megszüntethetnék a családi adójóváirást  a gyerekek miatt   -)))
hajrámagyarok71 2021. 04. 05. 22:56
Előzmény: #661  lohran
#664
A maximális CSOK alatt mit értesz? Most a támogatás vagy a hitel részéről beszélsz? Ahhoz, hogy a maximális adókedvezményt igénybe vedd 3 gyerek után szerinted mekkora jövedelemre van szüksége egy családnak (apa és anya együttes jövedelme)?  Állami pénzből milyen luxus autót lehet venni, luxus autó vásárláshoz milyen állami támogatás jár?
lohran 2021. 04. 05. 22:53
Előzmény: #662  lohran
#663
Egy gazdagnak kiutalt luxusautó támogatás 3 millió ez 2 évnyi átlagnyugdíj.
És 10 évnyi minimálnyugdíj.
Pl
lohran 2021. 04. 05. 22:51
Előzmény: #660  hajrámagyarok71
#662
Azt hogy egyösszegben fel lehet venni vagy sem nem írtam mert ennek a lényeg szempontjából nincs jelentősége.
Aminek van hogy az állami pénzeket egy igen szűk társadalmi csoportnak adják akim olyanok mint Ők.
Ennek semmi köze a kapitalizmushoz mert itt állami pénzek újraelosztásáról van szó a gazdagok,jómóduak javára.
Arra pedig hogy egy nyugdíjas miért van leírva gondolom Te is rájössz az évi 1-2-3% os emelés kapcsán.
Minimálnyugdíj 28 ezer ft mikozben a gazdagok veszik fel a gigatámogatásokat.
lohran 2021. 04. 05. 22:44
Előzmény: #659  lohran
#661
Ez a király úgy gondolkodik:
Van zsíros jól fizető állásod mint Nekünk Fineszeseknek akkor maximális CSOK-ra hitelre,adókedvezményre leszel jogosult mindegy milyen gazdag vagy kapsz még az állami pénzből ,hogy vegyél még ingatlant.
Vegyél a 2.3.stb autód mellé még egy luxusautót állami pénzből ha hitelképes vagy és sok pénzed van.
De ha nem ebbe a csoportba tartozol egy fillért sem kapsz esetleg morzsákat ne mondja az ország nem kaptál semmit.

Topik gazda

Zajo
Zajo
3 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek