A megújuló energiaforrások terjedésével erõsödik a kereslet a tiszta energia technológiák gyártásához elengedhetetlen nyersanyagok iránt. A napelemek, szélturbinák, elektromos autók vagy energiatárolók gyártásához pedig olyan
Nekem van olyan versenytársam aki szír rogánkötvényes és EGY MILLIÁRD állami támogatást kapott hogy itt újrainduljon. Úgyhogy ismerem a méltatlan helyzetet amire utalsz.
a fogyasztói árakat felpattintaná -- ha megfizetnénk a valós költségeket. . deugye ha a te versenytársad mondjuk felmentést kapna járulékok, adók megfizetése alól és nem kéne betartania egy csomó, számodra költséges szabàlyt, az levinné a fogyasztói árakat. tehát összességében ugyanott tartanánk :) csak akkor te szívnál.
debazmeg amikor egy termék dobozának oldalra kihajtható füle (hogy megnézhessem alatta a fóliával takart terméket majd visszazárhassam) mágnest, és az ereje alapján neodímium mágnest tartalmaz... hát van miből visszavenni.
És felpattintaná a fogyasztói árakat. Fel se tudom sorolni, mennyi kínai cuccot használunk a termékeink elkészítése során. Léteznek ugyanolyan paraméterekkel rendelkező olasz, brazil, stb gépek, 8-10-szeres áron, de mivel a vásárlóerő egyelőre a csok által megdrágult ingatlanok finanszírozására fordítódik, a vevők a kínai gépekkel elért árszínvonalat is vonakodva köhögik ki.
igazából nem kína dominanciáját kellene megtörni, hanem valami környzetvédelmi és humanitárius termékdíjat érvényesíteni minden olyan termelő és exportőr cég termékeivel szemben, amely a vásárló országnál lazábban kezeli a környezetvédelmet, természetvédelmet, itteni mércével rabszolgaként dolgoztatja a munkaerőt, stb.
. . . . . . .
egy ilyen termékdíj mérsékelné kína dominanciáját is.
Ezek lesznek a jövõ legértékesebb nyersanyagai, de van velük egy kis gond
Ugrás a cikkhez