Topiknyitó: Törölt felhasználó 2016. 07. 05. 14:18

Ez is Magyarország...  

A lónak a bizonyos alkatrészét a fidesz szájába (már ha ez nem volna képzavar) !
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2016. 11. 18. 09:30
Előzmény: #679  Törölt felhasználó
#680
MEGHALT JANI - NEM TUD MÁR ORBÁNNAL RIZSES LECSÓT ENNI

KETTŐS MÉRCE VENDÉGSZERZŐ
2016. NOVEMBER 17. CSÜTÖRTÖK, 10:33
HALÁL SZEGÉNYSÉG HAJLÉKTALANSÁG AVM

„Szeretnék egyszer Orbán Viktorral beszélni. Azt mondanám neki, gondolja meg, mit cselekszik, nézzen egyszer végig a nyomorgókon, ne csak a sajátjainak kedvezzen. Megkínálnám rizses lecsóval, nem sajnálnám tőle sem az ételt."

A találkozóból nem lett semmi, és most már nem is lesz, mert Csorba Jani, aki rizses lecsót akart adni a szegényembert hírből sem ismerő politikusnak, meghalt 46 éves korában. A Város Mindenkié csoport egyik lakhatási jogokért küzdő alapító tagját gyászolja.

15110488_241070716308908_102874178048392241_o.jpg

(Fotó: Koncz György / Népszabadság)

Arról is írtam a Népszabadságban, hogy kipaterolták társaival együtt a KöKi Terminál mögötti akácerdőből. Tizenkét évet húzott le egy nejlonzacskó-viskóban, a Ferihegyi reptérre furikázó hatalmasokat idegesítette, hogy látni lehetett őket. A kormányt a szegénység látványa zavarja leginkább. Ezért is akart Jani összefutni Orbánnal.

Nagyon nem akaródzott neki, hogy „tetves munkásszállásra" menjen. Menhelyre se vágyott, hogy kirabolják. Noha a legfőbb vagyontárgya a bödönben gőzölgő lecsó volt, meg olykor egy-egy üveg bor. Szabadságszerető hajléktalanként élte az életét, a Servúdnak nevezett kiserdő közösségét irányította sokáig. Azt mondták rá, ő a kunyhók kapitánya.

- Megnézném, ki bírna ki tizenkét évet ott, ahol én laktam - mondta jókedvűen, amikor beköltözhetett az Utcáról Lakásba Egyesület segítségével felújított kispesti félházba. A sikersztorit visszaadó cikkek lelkesültek voltak, lám, van megoldás, gondoltam én is, a képviselők megszavazták Janiéknak a lakást, a legmélyebb nyomorból is vissza lehet térni. Nuver Erika, Jani állami gondozásban felnőtt, egész életében nélkülöző párja húsz évig várt arra, hogy rendes „szocházban" élhessen. Nem sokkal azelőtt, hogy beköltöztek volna, holtan találták egy munkásszálláson. Jani nem akart költözni, a civil segítők tartották benne a lelket. A lakás végül elkészült, de az álom szertefoszlott, üres volt Jani élete Erika nélkül.

A nyáron kedvetlenül fogadott az Attila utcában. - Tizenkét évet lehúztam kinn, hóban, fagyban, hidegben és sárban - mondta -, semmi bajom nem volt. - Most meg állandóan orvoshoz kell mennem. Utoljára szeptemberben jártam nála a János kórházban. A tébécés részlegen kezelték, szólt, hogy vegyem fel a maszkot. Már nem tudott felkelni, kávéért futottam volna, leintett. Elnézést kért azért, hogy annyira rossz az állapota. Az utolsó riport, amit írtam róla, nem jelenhetett meg, beszorult a Népszabadság rendszerébe. Ott van most is, az élő Csorba Jani szavai visszhangoznak benne. „Minek sírsz? Örülnöd kellene" - mondta Erikának, amikor annyi kínlódás után megkapták végül a lakást

Megkapták, de későn jutottak hozzá. Élvezni már nem tudták.
Törölt felhasználó 2016. 11. 18. 09:30
Előzmény: #678  -bubu-
#679
EGHALT JANI - NEM TUD MÁR ORBÁNNAL RIZSES LECSÓT ENNI

KETTŐS MÉRCE VENDÉGSZERZŐ
2016. NOVEMBER 17. CSÜTÖRTÖK, 10:33
HALÁL SZEGÉNYSÉG HAJLÉKTALANSÁG AVM

„Szeretnék egyszer Orbán Viktorral beszélni. Azt mondanám neki, gondolja meg, mit cselekszik, nézzen egyszer végig a nyomorgókon, ne csak a sajátjainak kedvezzen. Megkínálnám rizses lecsóval, nem sajnálnám tőle sem az ételt."

A találkozóból nem lett semmi, és most már nem is lesz, mert Csorba Jani, aki rizses lecsót akart adni a szegényembert hírből sem ismerő politikusnak, meghalt 46 éves korában. A Város Mindenkié csoport egyik lakhatási jogokért küzdő alapító tagját gyászolja.

15110488_241070716308908_102874178048392241_o.jpg

(Fotó: Koncz György / Népszabadság)

Arról is írtam a Népszabadságban, hogy kipaterolták társaival együtt a KöKi Terminál mögötti akácerdőből. Tizenkét évet húzott le egy nejlonzacskó-viskóban, a Ferihegyi reptérre furikázó hatalmasokat idegesítette, hogy látni lehetett őket. A kormányt a szegénység látványa zavarja leginkább. Ezért is akart Jani összefutni Orbánnal.

Nagyon nem akaródzott neki, hogy „tetves munkásszállásra" menjen. Menhelyre se vágyott, hogy kirabolják. Noha a legfőbb vagyontárgya a bödönben gőzölgő lecsó volt, meg olykor egy-egy üveg bor. Szabadságszerető hajléktalanként élte az életét, a Servúdnak nevezett kiserdő közösségét irányította sokáig. Azt mondták rá, ő a kunyhók kapitánya.

- Megnézném, ki bírna ki tizenkét évet ott, ahol én laktam - mondta jókedvűen, amikor beköltözhetett az Utcáról Lakásba Egyesület segítségével felújított kispesti félházba. A sikersztorit visszaadó cikkek lelkesültek voltak, lám, van megoldás, gondoltam én is, a képviselők megszavazták Janiéknak a lakást, a legmélyebb nyomorból is vissza lehet térni. Nuver Erika, Jani állami gondozásban felnőtt, egész életében nélkülöző párja húsz évig várt arra, hogy rendes „szocházban" élhessen. Nem sokkal azelőtt, hogy beköltöztek volna, holtan találták egy munkásszálláson. Jani nem akart költözni, a civil segítők tartották benne a lelket. A lakás végül elkészült, de az álom szertefoszlott, üres volt Jani élete Erika nélkül.

A nyáron kedvetlenül fogadott az Attila utcában. - Tizenkét évet lehúztam kinn, hóban, fagyban, hidegben és sárban - mondta -, semmi bajom nem volt. - Most meg állandóan orvoshoz kell mennem. Utoljára szeptemberben jártam nála a János kórházban. A tébécés részlegen kezelték, szólt, hogy vegyem fel a maszkot. Már nem tudott felkelni, kávéért futottam volna, leintett. Elnézést kért azért, hogy annyira rossz az állapota. Az utolsó riport, amit írtam róla, nem jelenhetett meg, beszorult a Népszabadság rendszerébe. Ott van most is, az élő Csorba Jani szavai visszhangoznak benne. „Minek sírsz? Örülnöd kellene" - mondta Erikának, amikor annyi kínlódás után megkapták végül a lakást

Megkapták, de későn jutottak hozzá. Élvezni már nem tudták.
-bubu-
-bubu- 2016. 11. 14. 11:06
Előzmény: #675  Törölt felhasználó
#678
borzasnak ha lenne anyja talán érteni :)
persze ha van neki akkor az is az
Törölt felhasználó 2016. 11. 14. 11:04
Előzmény: #674  -bubu-
#677
Hát te sem blöffölhetnél ennél jobban!
Törölt felhasználó 2016. 11. 14. 11:03
Előzmény: #675  Törölt felhasználó
#676
Macika! Érezzétek a szeretetemet! Megérdemlitek. Osszátok el, hogy ne legyen olyan kellemetlen!
Törölt felhasználó 2016. 11. 14. 10:59
Előzmény: #672  -bubu-
#675
szép egy alak!!!
tipikus
-bubu-
-bubu- 2016. 11. 14. 10:58
Előzmény: #673  Törölt felhasználó
#674
Törölt felhasználó 2016. 11. 14. 10:57
Előzmény: #672  -bubu-
#673
Szalay már kétszer is, te viszont még mindig nem kértél bocsánatot azért, amit itt a porton követtél el a nők ellen!
Emlékezz!
-bubu-
-bubu- 2016. 11. 14. 10:49
Előzmény: #670  sanka
#672
a "hüle vén qrvák " és a fideszes szalay

link

Törölt felhasználó 2016. 11. 14. 10:43
Előzmény: #668  sanka
#671
Az nagyon jó, csak én ne érezzem!
sanka 2016. 11. 14. 10:41
Előzmény: #665  Törölt felhasználó
#670
Hát komcsik!
-bubu-
-bubu- 2016. 11. 14. 10:40
Előzmény: #665  Törölt felhasználó
#669
Orbán stadizóleumában közpénzből szedik a szotyihéjat
A Kárpátok Középpályásának vannak ötletei a hobbijával és annak finanszírozásával kapcsolatban. Pont olyan ötletei, mint amilyen azoknak szokott lenni, akik még két forintot nem termeltek meg önállóan: ügyeskedjünk addig, amíg a hobbikát fizesse az államka. Nem kell szemérmesnek lenni, mint a többi hasonló csapat/akadémia, akik személyi jellegű ráfordításokra 0-13 fő után kértek egy kis pénzt, lófaszt mama!

A stadizóleum működtetése körül 112 embert fizessen az állam, legyen olyan szíves.

Azt elképzelni nem tudom mi folyhat a Puskás Akadémián, amihez 23 karbantartó és 22 takarító szükséges, mert ugye nem a nézők iszonyatos tömege retkeli össze és bassza szét a létesítményt. Viktorék így összeszotyizzák a VIP-t? Ráadásul vandál módra szanaszét vernek mindent? Lehányják a falakat boldogságukban és szétverik a budikat bánatukban?

És ezek akarnak rendpárti társadalmat?

felcsut_takaritas1.jpg

Vagy a játékosok, akadémisták csinálják ezt? Mekkora lehet a káosz egy olyan helyen, ahol több karbantartót és takarítót kell foglalkoztatni, mint a falunak közmunkást? És mekkora lehet a csóróság, ha mindezt nem szégyellik az állammal finanszíroztatni? Mészáros Lőrinc 2010 óta minden évben megduplázta a vagyonát - 2016-ra a 31. helyen áll 23,8 milliárddal - a csapat legnagyobb rajongójának és országlásának jóvoltából, Puskás Akadémia meg "rongyos százmilliót" kénytelen koldulni az ugyanaz az ember vezette államnál?

WTF?

Pedig a felcsúti foci minden pénzt megér, nem, Lőrinc? Vezetőedző például a szomszéd Mari néni túlsúlyos, nehezen járó és a focihoz kicsit sem konyító Fifi nevű kutyája is lehetne, az eb is lenne annyira határozott és kompetens, mint a most menesztett Szijjártó meg a komplett Bognár féle "szakmai stáb. A tegnap a Reggeli Startban elhangzott interjú után vitán felül áll, hogy a Puskásnak égető szüksége van kommunikációs igazgatóra legalább öt darab samesszal. Így felkészíteni egy "vezetőedzőt" a csapat körüli dolgokból kemény munka lehetett, keményebb, mint azt a 6-8 akadémistát beépíteni a csapatba amit eddig alkalmasnak tartottak erre. Azt mondjuk nem értem, hogy miért nem szerepel egy főállású motivátor sem a listán, mikor ezzel van a leginkább probléma arrafelé:

„Sajnos én nem tudom mivel lehetne hatni egy játékosra, hogy átérezze a klub törekvéseit. Szerintem ez ilyen magyar betegség, tisztelet a kivételnek. Én nem mondom, hogy nem akartak, csak rossz felfogással játszottak esetleg, vagy nem voltak annyira rendezettek, összeszedettek egy-egy mérkőzésen sajnos, mint ami elvárható lenne.”
Ha egy játékos/akadémista a Puskásról elnevezett akadémián, a Pancho arénában a miniszterelnök orra előtt három centire se érzi át a klubja törekvéseit, akkor ott tényleg baj van. De ha ennyire "sikeres" ez a sztori, hogy az alapokkal is gondok vannak, hogy az ilyen magyar betegségnek számít, akkor talán finanszírozzátok ezt a hobbit magatoknak.

Loptatok eleget hozzá
sanka 2016. 11. 14. 10:40
Előzmény: #667  Törölt felhasználó
#668
A kurmányodnak van bűze, elviselhetetlen!
Törölt felhasználó 2016. 11. 14. 10:37
Előzmény: #665  Törölt felhasználó
#667
Na ebben a cikkben tényleg valami bűzlik!

Lesz ennek másik oldali bűze is!
Törölt felhasználó 2016. 11. 14. 10:35
Előzmény: #663  Törölt felhasználó
#666
A kis muszáj herkules, csak éppen váltani nem tud!
Törölt felhasználó 2016. 11. 14. 10:31
Előzmény: törölt hozzászólás
#665
Az utak, a házak tönkretétele legyen az itt élők gondja?

Azt mondja a szeméttelep vezetője, hogy Ők évi 15 millió forintot fizetnek a bonyhádi önkormányzatnak a „kellemetlenségek” ellentételezésére. Mííííííí?

Mit csinált az igazgató tanács elnöke az elmúlt években, ha például a bűzforrás ilyen egyszerűen orvosolható lenne?

Ki volt az a nagy „okos” aki Kaposvárra tervezett 60-80.000 m3 szennyvizet elszállíttatni közúton?

Azt tapasztalom más ügyek kapcsán is, hogy oly mértékben szakmaiatlan valamennyi állami és Európai Uniós pénzből megvalósuló produktum létrehozása, hogy az már bűncselekmény kategóriába tartozna, normálisan működő országban. A politikai hovatartozás alapján kinevezett vezetők olyan mérhetetlen módon károsak országunknak, hogy ezért lettünk Európa sereghajtói, szinte minden téren a kormányzati sikerpropaganda ellenére. Van, ami egyszerűen „csak „szakmai kérdés.

Itt minden a lenyúlásról, a politikai döntésekről szól. Így lettünk virtuális ország. Semmi nem az, aminek látszik.
link
valami büzlik!!!!
Törölt felhasználó 2016. 11. 14. 10:25
Előzmény: törölt hozzászólás
#664
Elbb "ölitek" meg atrumpot, mint azorbánt!

Ilyen pihentagyu gondolkodást tanítani kellene!
Vagy már tanítsák is valahol, csak nem mindenki részesülhet belőle!

Gondolom szegregált helyeken ez természetes!
Törölt felhasználó 2016. 11. 14. 10:21
Előzmény: törölt hozzászólás
#663
Törölt felhasználó 2016. 11. 14. 10:17
Törölt hozzászólás
#662
Törölt felhasználó 2016. 11. 14. 09:39
Előzmény: #660  Törölt felhasználó
#661
Legalább magadra ismerhetnél!

Topik gazda

zugnezeg
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek