Topiknyitó: Törölt felhasználó 2007. 08. 17. 09:39

Erősödő Phylaxia  

19.-én felfüggesztve a kereskedés aztán meg sem állunk 150ft-ig
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Phylaxa 2010. 01. 09. 15:34
Előzmény: #153737  sly36
#153740
Teljesen korrekt.
Törölt felhasználó 2010. 01. 09. 15:32
Előzmény: #153735  Törölt felhasználó
#153739
Tisztelt "inflexio"!

Én már a lelkiismeret kérdésben hadakoztam a tisztelt jogásznővel. Az én véleményem, hogy aki egy speki papír felső vezetésében munkát vállal, annak ne legyenek lelkiismereti problémái, mert "előbb-utóbb" nem vállik az előnyére....Szerintem akik a Phylaxia utóbbi éveiben a felsővezetésben helyet foglaltak, megfeleltek e kritériumnak, olyan mint lelkiismeret nem is tudják hol terem.....(És ha jól emlékszem, tisztelt Katalin is ott "kereste" a kenyerét. Milyen szépen fogalmaztam.)
Phylaxa 2010. 01. 09. 15:32
Előzmény: #153731  Törölt felhasználó
#153738
Saab? Részekben lehet venni állítólag. Annak az autónak van piaca. :)
sly36
sly36 2010. 01. 09. 15:28
Előzmény: #153719  Törölt felhasználó
#153737
Kedves Katalin! :o)

Szerintem ez a részvénykönyv-téma azért foglalkoztatja a fórumozókat, mert én pl. ellentmondást látok abban, hogy az utóbbi 1-2 évben mindig szinte ugyanaz a 10-15 kisrészvényes jelenik meg a részvényesi találkozókon, közgyűléseken, és kizártnak tartom, hogy ha 4000 részvényes lenne, többsége mind bukóban, akkor ennyien homokba dugva a fejüket csak várnak és utána sem néznek a cégnek, hogy mibe fektették a pénzüket?
Az a több száz vagy ezer ember, aki jegyzett, egy sem érdeklődik? Mert nyilván már meg sincs sokulnak, de a részvénykönyvben még szerepelnek. Vajon kikből áll akkor a BÉT szerinti 91,95%-os közkéz?
Szóval erős a gyanú, hogy valaki(k), illetve egy érdekcsoport ügyelve a bejelentési kötelezettség alá eső %-os köszöbre gyűjti a részvényeket, szemmel láthatóan mesterségesen szorítva le az árfolyamot, egyre alacsonyabb áron.
Ezért lenne érdekes egy pontos részvénykönyv, amelyben legalább nagyságrendileg követhető lehetne a tulajdonosok száma és részvényeinek mennyisége.

Esetleg, ha lehetne egy javaslatom:
A pár hónapja végre elkészült honlapot (link kellene naprakésszé tenni, mert ez azóta is ugyanígy van, ahogy felkerült, ugyanazzal a több hónappal korábbi sajtóhírekkel, semmilyen galériával. Gondolok pl. egy az Alpha-Vet Kft.-hez hasonló honlapra (link ahol naponta megjelennek a hírek, cég körülii történések. Egy ekkora Holding szerintem megérdemelné ezt. Követhető lehetne számunkra is, hogy egyáltalán "történik" valami, mert nem igaz, hogy a holding egyik cégével sem, egyik dolgozójával sem történik soha semmi. Nem beszélve arról, hogy reklámnak sem utolsó egy élő honlap, mert ez a jelenlegi elég halott. Szerintem egy ember alkalmazásával ezt meg lehetne oldani, akár Dr. Móré Attila segítségével. A befektetőkkel való kapcsolattartást és a jogi kérdések megválaszolást is meg lehetne oldani úgy, mint ahogy Attila honlapjának bal oldalán az "Állatorvos válaszol"-rovat.
Nem kellene ehhez sok, egy kis kreativitás a vezetőség részéről, ha már arra úgyis ráérnek, hogy olvassák pl. ezt a fórumot. :-)))))))

Egy informatikus hiányát nagyon éreztem pl. a legutóbbi részvényesi találkozón is, ahol végig be volt kapcsolva a projektor, de a cég emblémáján kívül nem láttunk rajta mást. Egy jó kis powerpoint-bemutatóval pedig nagyon fel lehetett volna dobni akár a N-Gene, akár az Euro-General bemutatkozását. (Tudom, ez elsősorban akkor rajtuk múlott és nem a Phylaxián, csak példa és javaslat a jövőre nézve.) Manapság szerintem ezek a dolgok nagyon is szükségek ahhoz, hogy el tudjuk adni magunkat.

Törölt felhasználó 2010. 01. 09. 15:05
Előzmény: #153733  Törölt felhasználó
#153736
Azt írta, hogy soha nem lesz többé számjegyű 2 nappal a fantasztikus 50%.os emelkedés előtt Johnyka. .-)
Törölt felhasználó 2010. 01. 09. 15:03
Előzmény: #153719  Törölt felhasználó
#153735
Kedves Katalin!

Ezt értsem úgy, hogy a számlavezetők osztalékfizetés alkalmából hajlandóak pontos adatokat szolgáltatni, mert kikényszeríthető, egyéb esetekben viszont nem hajlandóak (a kibocsátó mint tudvalévő bármikor kérhet a Kelertől tulajdonosi megfeleltetést), hanem hibás adatokat közölnek? Ne haragudjon, de ezt nem hiszem el. Immár 20 éve kereskedek ezen a piacon, sok mindent tapasztaltam, és elég jól ismerem a dolgok menetét. Magyarázkodásnak jó amit ír, de nem fogom engedni, hogy ezzel elkenjük ezt a dolgot. Humoros megoldásként még azt javasolnám, hogy fizessen a Phylaxia részvényenként 1 fillér rendkívüli osztalékot, és akkor ennek kapcsán lesz pontos részvénykönyvünk.

Én soha nem kértem a kötelezőn kívül semmi plusz tájékoztatást, azt viszont követelem, hogy a kötelező tájékoztatás tartalma feleljen meg a valóságnak. Ne tegyenek felénk "gesztust" a kötelezőn felüli tájékoztatásokkal, ha már előre közli, hogy természetesen nem garantálja, hogy annak tartalma megegyezik a valósággal. Az ilyesmi kifejezetten alattomos manipuláció volna ismét. Kérem tehát, hogy kizárólag a kötelező tájékoztatást adják, de azt darabra pontosan. És ne érezzék, vagy éreztessék úgy, hogy ezzel szívességet tesznek.

Meg kell mondjam, hogy mélységesen csalódtam Önben, mert az itteni megnyilatkozásainak hangvétele alapján sokáíg pártatlan, korrekt, rokonszenves embernek tartottam. Az utóbbi néhány alkalommal viszont egyre inkább úgy érzem, hogy Ön továbbra is a céget, illetve annak törvénysértő nagytulajdonosait és a szolgálatukban álló cégvezetőket képviseli ezen a fórumon, és azok közé a jogászok közé tartozik, akik a megbízójuk érdekére való hivatkozással könnyedén hajlandóak eltekinteni a saját lelkiismeretük iránymutatásaitól. Örülnék, ha tévednék.
higins79 2010. 01. 09. 14:30
Előzmény: #153731  Törölt felhasználó
#153734
meddig várod le? csak kiváncsiságból:)...
re:200:)))
Törölt felhasználó 2010. 01. 09. 14:26
Előzmény: #153731  Törölt felhasználó
#153733
6 Ft-nál is ezt a játszmát játszottad, mégis sokan kerestünk rajta!!

Hajrá Dragon!
Előre!:-)))
Törölt felhasználó 2010. 01. 09. 14:25
Előzmény: #153719  Törölt felhasználó
#153732
"...Én is kíváncsi vagyok elsősorban a nagybefektetői - vállalt - kiállásokra, szavahihetőségre. Meglátjuk. A ’nagytulajdonos’ tulajdonosa műértő ember, ez egyfajta érzékenységet, beleérző képességet feltételez. Pénze van elég, az emberi kiteljesedésének útjait keresi. Méltó lenne abban megtalálni, ha - a korábbi befektetései miatti támadások látványos ellenpéldájaként is - a Phylaxia sikertörténetéhez járulna hozzá...."

Katalin!

Érdekes, amit írt, azt kell hogy mondjam, ezt így nem vártam Öntől!!!
De nagyon tetszik!!!
Kíváncsi leszek, hogy az illető ez ügyben mit fog lépni...
Bár meg kell, hogy jegyezzem, azt gondolom, nem lesz itt még kb. 2 évig semmi érdemi történet, mert el kell érni a megfelelő "méretet" hozzá:-(((
Ezt nem Én modtam, hanem a nagytulajdonos nagytulajdonosa, amit a fővezír szívesen hangoztatott legutóbb is...

U.I.: Egyébként Én a "kitartóak" közzé (4 év) sorolom alapvetően magamat Phylaxia ügyben, de mostanság elfogyott a türelmem nekem is!!!

Azt kell, hogy mondjam, bár nem szívesen teszem, hogy sok száz ember, akkor járt volna a legjobban, ha az említett cég 2006-ban csődbe megy és ezáltal kikerül a tőzsdéről.. Nem így történt, mert nem így kellett (akarták) történnie és remélem hamarosan ki fog derülni. hogy a "sors" miért is akarta így...

Üdv: JK!!!

Törölt felhasználó 2010. 01. 09. 14:23
Előzmény: #153730  Törölt felhasználó
#153731
csík csak az égen lesz
itt maximum öntésben lelhető fel csík:-(
Törölt felhasználó 2010. 01. 09. 14:09
Előzmény: #153728  zotya32
#153730
szorongós zotya a normafán vacog esőben mákos rétessel a kezében?
Törölt felhasználó 2010. 01. 09. 13:47
Előzmény: #153725  Törölt felhasználó
#153729
És nagyon elfoglalt?
Ott lesz csík bőven...
:)))
zotya32 2010. 01. 09. 13:28
Előzmény: #153719  Törölt felhasználó
#153728
"A ’nagytulajdonos’ tulajdonosa műértő ember, ez egyfajta érzékenységet, beleérző képességet feltételez. Pénze van elég, az emberi kiteljesedésének útjait keresi. Méltó lenne abban megtalálni, ha - a korábbi befektetései miatti támadások látványos ellenpéldájaként is - a Phylaxia sikertörténetéhez járulna hozzá."

Egyszer történne végre vmi ebben az országban tisztességesen. Emberi kiteljesedés útját miért rögös utakon keresi(k)??
Egyelőre a phylaxiás befektetése sem épp az átláthatóságról, kiskapuk elkerüléséről szól. Kár, hogy ilyen út vezet a sikertörténethez...
Törölt felhasználó 2010. 01. 09. 13:15
Előzmény: #153720  Törölt felhasználó
#153727
Úgy érzem sokunk nevében írhatom a „tisztelt” vezetőségnek útravalóul erre az évre.

Ügyelj gondolataidra,
Mert szavaiddá válnak4

Ügyelj szavaidra,
Mert tetteiddé válnak!

Ügyelj tetteidre,
Mert szokásaiddá válnak!

Ügyelj szokásaidra,
Mert személyiségeddé válnak!

Ügyelj személyiségedre,
Mert az lesz sorsod!
higins79 2010. 01. 09. 13:14
Előzmény: #153724  Törölt felhasználó
#153726
a legjobb védekezés a támadás...130on soha nem volt ..volt h vettem de az csak spekire volt max 1napig volt nálam..re:200
Törölt felhasználó 2010. 01. 09. 13:11
Előzmény: #153723  Törölt felhasználó
#153725
Ha raerek.
Törölt felhasználó 2010. 01. 09. 13:10
Előzmény: #153722  higins79
#153724
130-nal mast mondtal a veteled utan...
Törölt felhasználó 2010. 01. 09. 13:09
Előzmény: #153721  Törölt felhasználó
#153723
Egy szerdai napon vagy csak donorként? :)))
higins79 2010. 01. 09. 13:04
Előzmény: #153719  Törölt felhasználó
#153722
Phylaxia sikertörténetéhez járulna hozzá"
hol.??.kedves hölgyem..nem lesz és nem is volt...
legközelebb a palota gumit hozzák a tőzsdére???:))))
ezt nevezik fehér galléros bűnözésnek,csak az a baj h legális
Törölt felhasználó 2010. 01. 09. 13:04
Előzmény: #153720  Törölt felhasználó
#153721
Irt egyszer egy leszbikus lakokozorseg, hogy ajandekozzam meg oket kisbabakkal, kototsegek nelkul.

Topik gazda

toptrader07
3 3 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek