Topiknyitó: Törölt felhasználó 2007. 08. 17. 09:39

Erősödő Phylaxia  

19.-én felfüggesztve a kereskedés aztán meg sem állunk 150ft-ig
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2008. 05. 10. 10:44
Előzmény: #63219  kata311
#63220
én nem a papir tisztulásáról - a fejek tisztulásáról
beszélek..

és a flreinformálást éppen annyira nem szeretem, mint Ti...

Ezért vállaltam, hogy lássak !
kata311
kata311 2008. 05. 10. 10:42
Előzmény: #63217  Törölt felhasználó
#63219
az egyik én vagyok mummy, akivel baja van!
mert kifejezem a mérgemet, az elkeseredésemet, hogy így állunk, ahogy állunk
ment a hitegetés ezerrel, elhittük, meg kell nézni a grafikont

de!!!!!!!!

én még soha senkinek nem mondtam azt, hogy eladom ennyiért, és adjátok el, ha nem tetszik
ezt éppen rapista, robi, meg még néhányan mondják, ha nem tetszik, el kell adni és nem beírogatni, hadd tisztuljon a papír
mi lenne, ha tényleg mindenki eladná, aki unja ezt a tipródást?
úgyhogy nem mi válogatunk az eszközökben, nevetséges a döglődést a mi nyakunkba varrni, hanem a cég húzza-vonszolja a dolgokat az idők végezetéig
eredményt akarunk látni, nem folyamatos lemorzsolódást
Törölt felhasználó 2008. 05. 10. 10:32
Előzmény: #63217  Törölt felhasználó
#63218
Sly szólok, 50 felett lesz a phy.
Törölt felhasználó 2008. 05. 10. 10:02
Előzmény: #63216  Törölt felhasználó
#63217
Homok a sivatagban van...de a Phylaxia egy virágzó és feltörekvő térség - éppen gyengélkedő......
peremén és egyúttal keletés nyugat határán helyezkedik el !

Ezt ne felejtsétek..ha mindenkire hallgatna, aki azt mondja, hogy azért mert csökken a hazai állatállomány - be kellene zárni?

most nyitottunk másfelé!
akkor meg az egyesek baja, hogy a gáz...

Aki elekseredett vagy éppen azt akarja elérni, hogy más elbizonytalanodjék, nem válogat az eszközökben!

ÉS EZ NEM TE VAGY, MUMMY !
VELED SEMMI BAJOM !
Törölt felhasználó 2008. 05. 10. 09:56
Előzmény: #63212  Törölt felhasználó
#63216
Én azt mondom: nem árt azt a mellényt még egyelőre szűkebre gombolni! Majd a piac mondja meg ki a győztes, és ki a vesztes!
Ezen a piacon pedig, 1998 április 22-től a Phylaxia a vesztes! Majd meglátjuk, ez most milyen évtized lesz a Mi és a Phylaxia számára!
"...a múlt nem vész el, a történelem emlékszik....."
Bármennyire is szórják egyesek a homokot a másik szemébe, hogy elhomályosítsa a látását!
Törölt felhasználó 2008. 05. 10. 09:56
Előzmény: #63214  sly36
#63215
bánatodban nehogy beleásd magad...!

jönnek a szép nyári napok!

és ettől még a phyla nem tart szünetet !!!!

sly36
sly36 2008. 05. 10. 09:48
Előzmény: #63211  Törölt felhasználó
#63214
Felébresztett bennünket a ......Napsütés..., ja..:-)))

Azért csak ne az általános tőzsdei esésre fogjuk, mert ugye 23000 felett zárt a BUX, ami az elmúlt hetekhez képest ugye....

Mindig van mire fogni, ez kétségtelen...

De befektettünk....., úgyhogy szóljatok, ha 50 lesz.....

Megyek a kertbe....:-)))

Törölt felhasználó 2008. 05. 10. 09:46
Előzmény: #63212  Törölt felhasználó
#63213
JEGYEZTE=jelezte a Phylaxia...
Törölt felhasználó 2008. 05. 10. 09:45
#63212
Jó reggelt, jó szurkolást..!

(Drágán fogadott apportot a Phylaxia- Napi Gazdaság cikke)

Nem foglalkozom újból és újból egy múltbéli, de rendbenlévő és folyamatosan működő témával!

A cikksorozat magában foglalta a cáfolatot is, a valós könyvvizsgálói jelentés, valahonnan előkerült csonkolt másolatát...amely önmagában is cáfolta az alapkérdést..!

Magam is közöltem számításokat......amelyekben a bábolnai (privatizálandó) takarmánykeverővel - árban és területben- összehasonlítottam az apportot ..azóta kiderült "hogy a kimarad a Phylaxia a nagy üzletből"..című cikk, amely nem volt újságírói elhallás, valóban Páhiban kétféle vélemény volt ! És végülis a Phylaxia kívánsága valósul meg...A "nem marad ki" elhangzott pl. közgyűléseken stb..!
Ott tehát nem hibázott senki - a pelletüzletre a Phylaxia bejelentette igényét és ezt a partner akceptálta...
Nem maradunk ki a nagy üzletből,mert nagy üzlet a gázüzlet, különösen a beszállítói kapcsolatokat ismerve ...!
Többen belinkeltek ide cikkeket.., amelyek a közép-ázsiai kapcsolatokra is utaltak..

Nyilván nem fogjuk itt közölni idő előtt, kivel miről tárgyalunk, csak nagy vonalakban jegyezte a Phylaxia, milyen piacokon kíván pl. állatgyógyszer témában együttműködni!
Ja, hogy ezek az országok ráadásul fizetőképesek és nagyobb piacot jelentenek, mint a hazai, na, az is elhangzott..
Olvasható a sajtóban pl az olaszok is gázimportőrök........és egyes terveik érintik a magyarok kapcsolatait...

Nem vágok elébe, de Algéria messzebb van, mint a KEG...és a bővítés (ny-európai gázigények kielégítése) könnyen lehetséges, a zrt nevében a "középeurópai"-ra hívom fel a figyelmet!

egyébként : info@phylaxia.hu ...

LÉNYEG, HOGY A CÉG FEJLŐDIK, A TÁRSASÁGRA FELFIGYELTEK BIZONYOS PÉNZÜGYI KÖRÖK, amelyek komoly érdeklődéssel figyelik a céget...
és az "A" kategóriával ezt a célt akarja a menedzsment élénkíteni!

ÜDV A GYŐZTESEKNEK !

Törölt felhasználó 2008. 05. 10. 09:23
#63211
Felébresztett Benneteket a Pünkösdi Napsütés ?!

Jó reggelt!

Érdekes eszmefuttatások szinhelye lettünk ebben a népszerű fórumban!

De legalább nem olyan vérmes a hangulat, mint a tegnapi általános tőzsdei esés idején!

Van itt elemző, kérdező, emlékeztető és akad héhány befektető is..!

Aki még nem vette észre, mi a különbség a Nyrt és a Zrt közt, az éppen az adatszolgáltatási kötelezettség..
Ami a tőzsdére, PSZÁF-ra és a részvényesekre tartozott - az kikerül a tőzsde honlapjára...!

De vállalati dokumentumok eltulajdonítása, azok etikátlan felhasználása...NEM A TRANSZPARENCIA KÖRÉBE TARTOZIK!
Nem akarom a Watergate-botrány következményeit idézni...

Folyamatban lévő ügyekről pláne nem kerül ki dokumentum valamire való cégtől és tisztességes
személyektől!

Nem vagyok cégjogász..
az hogy mit kell tudni egy akvirált cégről, azt illetékes válaszolja meg!
Lényeg az, hogy a döntéshez szükséges dokumentumok a rendelkezésre álltak..a Visonka émájában is...és aki hibázott (egy elismert hibáról
van szó!) nyilván levonta a következtetést!

Ennyit erről!

Az, hogy miért akar több lábon állni egy cég, az a részvényesek előtt világos, hisze ott voltak a közgyűléseken !

A SZURKOLÓKNAK KÖSZÖNJÜK !

A mecccccs folytatódik...a tőzsde sem mondta ki az utolsó szót!

t
Törölt felhasználó 2008. 05. 10. 09:01
#63210
Üdv Mindenkinek!

Visszaolvasva a beírásokat, úgy látom Rapista barátunknak szóltak, hogy ha, lehet áldozzon már egy kis időt a fórumosokra, és öntsön egy kis hitet, a „hitetlenekbe”….Nos én azokkal értek egyet akik azt mondják, ideje lenne már felmutatni valamit a cég vezetésének is!
Az egyik legfurcsább eset- és ennek már egyszer hangot is adtam-, hogy úgy apportáltak egy céget, kb 2 milliárd Ft-ért - jelen esetben a KEG -et- hogy semmilyen könyvvizsgálói jegyzőkönyvet nem lehetet, elolvasni a „nagyérdeműnek”, ebből kiindulva nem is lehet megállapítani, hogy valójában mennyi is a cég piaci értéke. Legalább a tavalyi évben- a Visonka Kft és a Palota Gumi Kft- esetében volt könyvvizsgálói jegyzőkönyv, amiből legalább ki lehetett indulni. És ugye emlékszünk még így is milyen vihart kavartak az apportok körüli huzavona. (Drágán fogadott apportot a Phylaxia- Napi Gazdaság cikke) Itt még ezt az esélyt sem adták meg….
A kézpénzes tőkeemelések pedig- szerintem- azért voltak sikeresek, mert volt egy igen jól felépített történet az állatgyógyászat köré. Valahogy úgy lehetett értelmezni a dolgokat, hogy az új gyógyszerek érkezésével, ill az új cégek apportálásával- ezáltal teljes körű késztermékek előállításával- a belföldi ill. a kelet európai piacokat meg lehet „hódítani”. (Akkor még szó sem volt rádióról meg PB gázról, nem is lett volna ilyen sikeres a kézpénzes tőkeemelés.)
Az egri telephelyet is érdemes megemlíteni. Azon kívül, hogy egy őrző-védő cég végez ott munkát- és természetesen ezáltal, költséget jelent a cégnek- semmilyen információ vagy hír nem jelenik meg hogy mi az elképzelése a cég vezetőségének- az éppen nem mondható, hogy olcsón vett (apportált)- a telephelyről. Természetesen ötletek voltak, hogy milyen gyártóbázist fognak kiépíteni, de ez úgy látszik 1,5 év kevés volt…Arról pedig nem beszélve, hogy éppen az egri telephely apportját szolgáltató Kácsor Ferenc „úr” , részvényeladása taszította ilyen szintre az árfolyamot, vagy legalábbis hathatós segítsége volt benne. (Itt szeretném megjegyezni, hogy nagyon kíváncsi vagyok, hogy pl. a Gonda házaspár jelenleg mennyi részvénnyel rendelkezik még? És természetesen még sorolhatnám a „tulajdonosokat” akiket apport útján tömtek ki részvényekkel, és szerintem az első adandó pillanatban szórták is ki a kis „büfikre”……)
Ha csak a fent említett apportos történetből indulok ki, hogy Kácsor Ferenc természetesem hisz a cég fejlődésében, de neki bizony kellett a pénz, és már szórja is a piacra, szinte érdemi bejelentés nélkül, (emlékezhetünk, egy napilap hátoldalán jelent meg egy kis cikkben, Zotya32 éberségének köszönhetően kapott tudomást róla elég sok tulajdonos, szerintem még maga T.P. is) akkor más apportos emberek miért nem gondolkodhatnának így…. És az bizony már régen rossz, ha így akar egy bizonyos befektetői csoport, vagy magánszemélyek kézpénzt keresni. (Egyszer volt egy írásom az apport veszélyeiről, de hát tudja ezt mindenki nagyon jól…)
Összefoglalva a dolgokat, most hogy visszaolvastam jó pár oldalt, valahogy az jön le a beírásokból, és átgondolva az elmúlt egy év történéseit, hogy nem igazán az történik a céggel, ami a tavalyi évben meg lett hirdetve….. (És most elég kíméletesen fogalmaztam)

Üdvözlettel:
sly36
sly36 2008. 05. 10. 08:54
Előzmény: #63208  Törölt felhasználó
#63209
Remélhetőleg azon dolgoznak, hogy a nagyok is mozduljanak.....

A ROP pedig úgy került elfogadásra, hogy abban megszüntették az 1 éves bázisidőszakokat. Ezt mindenki pozitívan értékelte, úgy gondolván, hogy nem 1 év alatt duplázunk, hanem sokkal hamarabb. De mi van, ha csak 5 év alatt lesz meg az 50?
Törölt felhasználó 2008. 05. 10. 08:46
Előzmény: #63207  Törölt felhasználó
#63208
Szép jó reggelt és napot kívánok mindenkinek! :o)

Összehordhatunk Mi itt hetet-havat! Egyelőre csak az látszik a tőkénk napról napra, hétről hétre csökken!
Hogy állnak bent valakik vételen rapista? Sajnos egyre kevesebben és egyre alacsonyabban! Az eladói oldal, viszont csak növekszik!
Az on-line interjúról egy-két mondat:
Amikor a cégnek érdeke volt, hogy a spexek és a kisbüfik ugorjanak a papírra akkor volt! Most egyelőre nem érdeke, így nincs! De egy éven belül, nem kis szüksége lesz a ROP miatt, így hamarosan utána kell nézni, milyen formában állítsa maga mellé a "kicsiket"! Mert a nagyok, egyelőre nem mozdulnak!
Törölt felhasználó 2008. 05. 09. 23:41
Előzmény: #63206  Törölt felhasználó
#63207
ez az egyik olvasat...illetve a képlet egyik megoldása!

de mint a gyökvonásnál...van egy másik olvasat is!

A sértődésről is írt valaki már a mai este folyamán4

és léteznek sértődött emberek olcsón vett papirokkal a részhvényesek között, akiknek A TÖBBI RÉSZVÉNYESÉTŐL ELTÉRŐ ÉRDEKEI IS LEHETNEK !
nem azt mondom, h x vagy y megsértődött, hanem azt, hogy nem zárom ki..

és ha megindul valamerre az árfolyam, a többiek sajnos negatív irányvban is ráerősítenek..

VAGY
azért mert félnek..

VAGY
azért mert csak a vételi oldalon állnak

és végül vannak, aki mindkét oldalon bent állnak, 1-2 forintos spreadre várva...!(most 4,x-8,x %)
Törölt felhasználó 2008. 05. 09. 23:16
Előzmény: #63204  Törölt felhasználó
#63206
Köszi a választ,tudsz te érthetően fogalmazni,ezt a jó szokásodat tartsd meg légyszíves.
Magyarul valaki megpróbálja a spekiket kirázni a papírból?
Ezért a 23-as záró?
Jól értelmeztem?

Törölt felhasználó 2008. 05. 09. 23:13
Előzmény: #63204  Törölt felhasználó
#63205
ugyan az a szöveg.. eh nem érti
Törölt felhasználó 2008. 05. 09. 23:08
Előzmény: #63203  Törölt felhasználó
#63204
pontosan..

egyrészt:
van, akinek nem érdeke, igazad van, de ez nem a cég vezetése..egyenként nem világítottam át őket :-) de köztük élek!

másrészt:
van, aki lemaradt!

harmadrészt:
van, aki DT-vel és egyebekkel próbálkozik 1-2 forintos mozgásokban próbál halászni..

(szerintem ilyen napokon mint a mai, szívott az ilyen speki, MAJD RÁJÖN H NEM ÉRDEMES..)
25-50%-os emelkedés egészen rövid távon benne van, az apportok 108%-on...kerültek eddig befogadásra..EZ JELENT EGY TENDENCIÁT...vagy más szóval trendet!

a 100%-os emelkedés 50 felett...az IT tagok elemi érdek, ezért lemondtak évi xmillióról!
ami nem kevés...!

üdv
Törölt felhasználó 2008. 05. 09. 23:00
Előzmény: #63202  Törölt felhasználó
#63203
Pista.
Hidd el,de érzed szerintem,hogy fogy a befektetők türelme.
Azon befeltetőké,akik "elméletileg" kihúzták a céget a csávából.
Az utolsó jegyzés óta eltelt majdnem 1 év.
Ezek a befektetők,köztük én is,várnak valamit a pénzükért.
Most nem 50ft-os árfolyamra gondolok,de legalább valami kis emelkedésre,de semmiképp nem esésre.
Egyre lejjebb kerül a záró ár,egyre kevesebb a cég iránti bizalom.
Ennek így nem lesz jó vége!
Valamit le kell tenni az asztalra rövid időn belül szerintem.
Én tudom tartani a papírokat évekig is,de nem biztos,hogy ezzel mindenki így van.
Sürgeti az idő a céget,nincs mese,lépni kell.
Hacsak nem érdeke valakinek/kiknek,hogy essen az árfolyam.
Reméljük ez nem cég érdek!
A fű is csak akkor szép,ha ápolt.
Ugye érted!
Törölt felhasználó 2008. 05. 09. 22:43
Előzmény: #63201  Törölt felhasználó
#63202
ITT A PÉNZ A KEMÉNY LOGIKA NBM !

de van azért etika is...

csalással nem szeretnék pénzt keresni, ha a PSZÁF nem ugrana ránk...AKKOR SEM..

szineket nem tudok használni, mert ez nemlevelező program..a nagybetűt a fontos szavak kiemelésére használom..
üdv
Törölt felhasználó 2008. 05. 09. 22:23
Előzmény: #63199  Törölt felhasználó
#63201
Istvánom ne keresse a logikát
ezen jár az agya nap mint nap. ki adja? és miért?

biztos "ál" eladók... nem valós tételek.. ilyenekkel vacakol.. aztán tessék 24 en eldók vannak..
nincs miért.. azért van csak. fogadja el.
Ha jó lesz a funda akkor az majd idővel beépül.. idővel....

NAGYbetűket meg hanyagolja
idegesitő (ordibálást jelent)

Topik gazda

toptrader07
3 3 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek