Topiknyitó: Törölt felhasználó 2013. 08. 27. 10:43

Erősödő Opimus  

Erőt gyűjt?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
tris
tris 2014. 10. 22. 15:05
Előzmény: #3657  Törölt felhasználó
#3660
Ez nem jelentett volna különösebb nézeteltérést. Azonnal írtam, hogy kezeld akár bukóként is, ha a lelkednek könnyebb.
Viszont (#3371) -ben ezt írtad:

"A mérlegkészítésnél is alapelv a reális értékelés, csak mondom.penznyelo_"

Ezek után idéztem az ide vonatkozó rendeletből, miszerint pozi zárásig mérlegen kívüli tételként kell kezelni....
Utána jöttél azzal, hogy te mérlegbeli tételekkel érveltél.
Persze, mert azt állítottad, hogy a mérlegben is szerepelnek a nyitott pozi eredmény/veszteség vonzatai.

Látod, hogy tarthatatlan az álláspontod, ezért most visszalépsz egyet.

Na a minősítgetésekből nem!
Tudod ez pont olyan, mint amikor valaki fordítva ül a lovon és ráadásul még kurjongat is. Van hozzá erősítésed is. :) Jó kis páros. Vak vezet világtalant. :)
d_mode
d_mode 2014. 10. 22. 12:52
Előzmény: #3656  tris
#3659
Tris, saját érdekedben szerintem ne eröltesd ezt, mert ebből már nem jössz ki jól!
Törölt felhasználó 2014. 10. 22. 12:51
Előzmény: #3656  tris
#3658
"Ha nem fontos, nem keresném vissza, de te pontosan arra hivatkoztál, hogy ami a mérlegben szerepel, azt tekintsük érvényesnek a vitánk szempontjából.
Most meg épp azzal érvelsz, hogy a mérlegen kívüli tétel igazol ."

Megjegyzem: ha elolvastad volna rendesen a #3652-őt, akkor abban pont azt írtam, hogy a MÉRLEGBEN is nyoma van a határidős pozinak, mégpedig éppen a nem realizált menetközbeni nyereségek/veszteségek kerülnek ott kimutatásra egy napi elszámolású termék esetében.

Törölt felhasználó 2014. 10. 22. 12:47
Előzmény: #3656  tris
#3657
Akkor a mellébeszélések elkerülése érdekében tisztázzuk, mit is állítasz.

Én állításom: a tőzsdén a nem realizált veszteségek mindenképpen úgy kell kezelni, mint a realizáltat.
tris
tris 2014. 10. 22. 12:41
Előzmény: #3652  Törölt felhasználó
#3656
Ha nem fontos, nem keresném vissza, de te pontosan arra hivatkoztál, hogy ami a mérlegben szerepel, azt tekintsük érvényesnek a vitánk szempontjából.
Most meg épp azzal érvelsz, hogy a mérlegen kívüli tétel igazol .
Szvsz itt kicsit belezavarodtál.
Törölt felhasználó 2014. 10. 21. 22:08
Előzmény: #3651  tris
#3655
Várom megtisztelő válaszodat a normális vita jegyében. Én is tartom magam ehhez. Köszi:)
Törölt felhasználó 2014. 10. 21. 18:22
Előzmény: #3651  tris
#3654
"Legyünk gyökerek és hülyézzük egymást."

Azt írtam, hogy "hülyeséget írtál". Nem téged, hanem amit írtál, azt minősítettem. Nagy különbség.
Törölt felhasználó 2014. 10. 21. 18:21
Előzmény: #3651  tris
#3653
Mind a részvények, mint a napi elszámolású derivatív termékek esetében igaz, hogy a nem realizált veszteséget/nyereséget egy alap pontosan úgy kezel, mintha az realizált lenne.

És pénzügyileg ez az egyetlen helyes megközelítés főleg likvid, nem tartós tulajdonszerzési céllal vásárolt pénzügyi termékek esetében. Éppen ezért mondom folyton, hogy egy mezei spekinek is pontosan ebben a szellemben kell ezt kezelnie.

A vita innen indult. A lentivel ezt nemhogy cáfolnod nem sikerült, hanem méginkább megerősítetted.

Várom a cáfolatot, ha még mindig cáfolod ezt az állításomat. Vagy már egyetértesz?
Törölt felhasználó 2014. 10. 21. 18:15
Előzmény: #3651  tris
#3652
1. A határidős pozik MÉRLEGEN KÍVÜLI tételek. Én pedig mérlegbeli értékelésről beszéltem. Na, de a mondandóm szempontjából ez mindegy is. Mert:
2. A határidős pozinak NAPI ELSZÁMOLÁSA van.

A pozi értéke így a kötéskori határidős ár lesz (ami logikus, hiszen erről szól a határidő). De a napi pénzügyi elszámolás miatt az alap eszközértékére gyakorolt hatás a napi veszteség / nyereséggel folyamatosan változik! Hiszen az alap számláján ezek naponta levonásra vagy jóváírásra kerülnek.

Azaz bizony NAPONTA változnak a határidős pozik után is az alapok eszközértékei.

Sikerült megint magadat beégetned...
tris
tris 2014. 10. 21. 17:24
Előzmény: #3650  Törölt felhasználó
#3651
Na jó! Akkor hagyjuk is a kísérletet a kulturált vitára.

Legyünk gyökerek és hülyézzük egymást. Szerintem ha ismernéd az alapok mérlegének szabályozását, akkor nem itt tartanánk.

Meg fogsz lepődni, de pont a hatival kapcsolatban igen kategorikus a szabályozás.

Az alapok mérleg készítésének egyedi vonatkozásait szabályozó kormány rendelet 9/B pontját ajánlom figyelmedbe:

9/B. § (1) A tőzsdén, illetve tőzsdén kívül kötött határidős és opciós ügyletek, valamint a swap ügyletek határidős ügyletrésze esetén az ügylet tárgyát képező pénzügyi instrumentumra, egyéb árura vonatkozó követelést vagy kötelezettséget mindaddig mérlegen kívüli tételként kell nyilvántartani – a 0. Nyilvántartási
számlák számlaosztályban – a szerződésben rögzített határidős áron, árfolyamon (a továbbiakban: kötési ár, árfolyam), amíg a szerződés szerinti határidő be nem következik (illetve az ügylet lezárásra nem kerül a lejáratkor, vagy a lejárati idő előtt tőzsdén kötött ellenügylet miatt, vagy a tőzsdén kívüli ügylettől való
visszalépés miatt).

Lehet hülyézni!

Persze azért azt is tudjuk, hogy a mérlegben sokmindent meg lehet kártyázni. Pl. ott van az értékelési különbözet.

Törölt felhasználó 2014. 10. 21. 17:12
Előzmény: #3647  tris
#3650
A hülyeségre pedig kár visszatérni, hacsak nem akarod felhívni megint mindenki figyelmét arra, hogy közöd nincs ahhoz, amiről beszélsz.

Pénzügyi eszközökről van szó, te pedig saját előállítású áruk értékelésével jöttél. Lehet, hogy nem tetszik neked a szó, hogy hülyeség, de ettől ez még az. Nem kicsit. Bármilyen számvitel vizsgáról azonnal kihajítanának ezért...
Törölt felhasználó 2014. 10. 21. 17:05
Előzmény: #3646  tris
#3649
1. Határidős pozin a nap végén a számládra kerül a pénz, tehát valójában fizethetsz is vele.
2. Nyilván a nem napi elszámolásos esetekben ez nincs, ott a nem realizált nyerővel óvatosan kell bánni. A nem realizált bukót viszont saját magad érdekében kezeld bukóként. Számvitelben ez az óvatosság elve (erre írtam, hogy "főleg a veszteség" esetében igaz a nem realizált eredmény realizálttal egyenértékűként kezelése).

Szerinted, akinek van még 5000 Ft-on vett Nabija, amit nem realizált, az bukott vagy nem?
Törölt felhasználó 2014. 10. 21. 17:03
Előzmény: #3646  tris
#3648
1. Határidős pozin a nap végén a számládra kerül a pénz, tehát valójában fizethetsz is.
2. Nyilván nem napi elszámolósok esetében ott ez nincs, ott a nem realizált nyerőben óvatosan kell bánni. A nem realizált bukót viszont saját magad érdekében kezeld bukóként. Számvitelben ez az óvatosság elve (erre írtam, hogy "főleg a veszteség" esetében).

Szerinted, akinek van még 5000 Ft-on vett Nabija, amit nem realizált, az bukott vagy nem?
tris
tris 2014. 10. 21. 17:00
Előzmény: #3645  Törölt felhasználó
#3647
Erre a "hülyeségre" az előzőn keresztül még visszatérünk.
tris
tris 2014. 10. 21. 16:59
Előzmény: #3644  Törölt felhasználó
#3646
Bár felajánlottam azonnal, hogy akár tekintheted bukónak is a nyitott pozim, azért tegyél egy próbát. Ha van egy nyitott pozin nyereséged és elmész vacsorázni, amikor hozzák a számlát, próbáld ki olyan-e, mintha realizáltad volna!?
Törölt felhasználó 2014. 10. 21. 15:29
Előzmény: #3643  tris
#3645
És igen, valóban ezt a példát hoztam fel (amire te jöttél egy ide nem kapcsolódó teljes hülyeséggel).
Törölt felhasználó 2014. 10. 21. 15:28
Előzmény: #3643  tris
#3644
"Ha jól foglalom össze, akkor az volt a vitánk tárgya, hogy a nyitott tőzsdei pozi nyereségnek/veszteségnek tekinthető-e."

Igen, ez a vita.

Szerintem bármilyen nyitott tőzsdei pozi nem realizált nyereségét, veszteségét (különösen az utóbbit) magadban úgy kell kezelned pénzügyileg, mintha realizáltad volna. A napi elszámolású határidős poziknál ez effektíve meg is történik.
tris
tris 2014. 10. 21. 15:13
Előzmény: #3642  Törölt felhasználó
#3643
Szeretném, ha folytatnánk a vitánkat. Ha jól foglalom össze, akkor az volt a vitánk tárgya, hogy a nyitott tőzsdei pozi nyereségnek/veszteségnek tekinthető-e. Te az alapok mérlegkészítését hoztad fel példának. Véleményed szerint ott a nyitott tőzsdei pozikat a mérlegben ki kell mutatni, ezért szerinted jogos ez a megfogalmazás.

Törölt felhasználó 2014. 10. 21. 13:25
Előzmény: #3638  d_mode
#3642
Az hát...
d_mode
d_mode 2014. 10. 21. 12:55
Előzmény: #3640  Törölt felhasználó
#3641
Ja, akkor felesleges vele beszélni, mintha avfalnak mobdaná az ember :-)

Topik gazda

3021
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek