Topiknyitó: 3021 2013. 08. 27. 10:43

Erősödő Opimus  

Erőt gyűjt?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2014. 10. 28. 17:10
Előzmény: #3698  tris
#3700
Segítek kérdéssel:

"9/B. § (1) A tőzsdén, illetve tőzsdén kívül kötött határidős és opciós ügyletek, valamint a swap ügyletek határidős ügyletrésze esetén az ügylet tárgyát képező pénzügyi instrumentumra, egyéb árura vonatkozó követelést vagy kötelezettséget mindaddig mérlegen kívüli tételként kell nyilvántartani......"

Ez szerinted mit jelent?

Szerintem azt, ami le van írva (amit sose vitattam, sőt én írtam ide le korábban más miatt), hogy a határidős ügylet az mérlegen kívüli tétel. Ennyit tartalmaz. Azt NEM, hogy az abból eredő napi veszteséget/nyereséget miként kell elszámolnod. Megjegyzem, nem csak az alapok esetében (nézd csak meg az OTP bármelyik jelentését - ott szerepel benne merlegen kívül a nyiott kötésállomány).

Törölt felhasználó 2014. 10. 28. 16:59
Előzmény: #3698  tris
#3699
"Bele vagy zavarodva a hülye minősítgetéseidbe. :)
Össze-vissza firkálsz mindent. 2 percenként jön egy újabb agylövésed."

Konkrétum? Érv?
tris
tris 2014. 10. 28. 16:53
Előzmény: #3697  Törölt felhasználó
#3698
Bele vagy zavarodva a hülye minősítgetéseidbe. :)
Össze-vissza firkálsz mindent. 2 percenként jön egy újabb agylövésed.
Te tudod követni magad!? :)

Engem nem zavar, ha ünnepled magad. Csak ki ne józanodj! :) Vagy ha kijózanodsz, akkor ne olvasd vissza. :)
Törölt felhasználó 2014. 10. 28. 16:29
Előzmény: #3693  tris
#3697
A napi elszámolású határidős poziknál nem tehetsz mást a nyitott poziknál se, NINT ELSZÁMOLNI! Hiszen a pénzt vonják ill. beérkezik s zámládra. Azt nem lehet nem lekönyvelni...
Törölt felhasználó 2014. 10. 28. 16:22
Előzmény: #3693  tris
#3696
Értem, hogy nem bírod beismerni, hogy tévedtél, de a számviteli törvény tök egyértelmű.

A határidős pozik mérlegen kívül vannak nyilvántartva a kötési árfolyamon.

A nyitott pozik miatt keletkező nem realizált veszteséget/nyereséget pedig a pénzügyi műveletek egyéb ráfordítása/nyeresége -ként kell elszámolni.

Le van írva.

egyértelműen leírt dolgokkal kapcsolatban nem fogok vitatkozni. És ha nem akarod magadat tovább égetni, akkor te se teszed. Tudod, azzal csak magadat járatod le, ha azt vitatod, hogy az ég kék.
Törölt felhasználó 2014. 10. 28. 16:20
Előzmény: #3693  tris
#3695

"A számviteli törvény megjelenése után a kormányrendelet kizárólag az alapok számvitelét szigorúbban szabályozza. (Mint végrehajtási rendelet!)"

Amit te beidéztél az NEM AZT ÍRJA LE, hogy NEM KELL ELSZÁMOLNI A NYITOTT HATIS POZIK NEM REALIZÁLT VESZTESÉGÉT. Nem érted?
luiguzi 2014. 10. 28. 16:17
Előzmény: #3672  Eshark
#3694
nem hallottam novemberre ígért bejelentést. mit tudsz? mivel kapcsolatos? bróker mit mondott? az nem elég indok, hogy figyelj rá, emiatt senki nem fog egy elfelejtett főtolvajpapírra koncentrálni. az is gyanús, hogy a concorde-os broki egyáltalán ismeri ezt a papírt.
tris
tris 2014. 10. 28. 15:55
Előzmény: #3692  Törölt felhasználó
#3693
:)
Kérdésem az nincs. De arra felhívom a figyelmet, hogy a számviteli törvényt tévesen értelmezed! :)
Én inkább az olvasóra bízom, ítélje meg mi jó, mi rossz. :)

A számviteli törvényt vizsgáljuk inkább összefüggéseiben.

„59/A. §250 (1) A kettős könyvvitelt vezető vállalkozó - a számviteli politikájában rögzített döntése szerint - a pénzügyi instrumentumok (6)-(7) bekezdésben foglaltak figyelembevételével meghatározott körére alkalmazhatja az e §-ban, valamint az 59/B-59/F. §-okban előírt valós értéken történő értékelés szabályait.“

Ha értelmezzük, akkor amire hivatkozol, azt (59/F) megengedi alkalmazni általában. (alkalmazhatja!!!)
Tehát elhibázott értelmezés, ha valaki úgy gondolja, hogy „kell“ !
(„Tehát pont azt kell tenni, amit írtam...“)

A számviteli törvény megjelenése után a kormányrendelet kizárólag az alapok számvitelét szigorúbban szabályozza. (Mint végrehajtási rendelet!)
Emlékeztetlek, hogy te hivatkoztál az alapok számvitelére. (Tudod, amihez én nem értek, amivel kapcsolatban hülyeség, amit írtam! :D) Ezért vettem elő az alapok szabályozását.
A hierarchia pedig nem azt jelenti, hogy azt kell alkalmazni, ami neked szimpatikusabb! :)

Akit e témakör érdekel mélyebben, az a leírt vélemények, ill. a hivatkozások alapján nyugodtan kialakíthatja a saját véleményét. Nekem a továbbiakban nincs kedvem rágni ezt a csontot. Részemről kifejtettem, hogy akár bukónak is tekintheti bárki a minuszos pozikat. Csupán a szakmai hivatkozást vitattam kifejtett véleményem és jogszabályok alapján. (Amit szintén nem kell elfogadni. :D Csupán alkalmazni kell! :D )

Törölt felhasználó 2014. 10. 28. 13:39
Előzmény: #3687  tris
#3692
Nem kell jogásznak lenni ahhoz, hogy belásd:

1. Amit beidéztél, az NEM AZT ÁLLÍTJA, amit írsz.
2. A számviteli törvény teljesen egyértelműen leírja, hogy amit állítottál lent, az ROSSZ.

Van még kérdésed ezek után?
Törölt felhasználó 2014. 10. 28. 13:37
Előzmény: #3688  tris
#3691
Hogy mit akartam a számviteli törvény beidézett részével mondani? Azt, ami le van benne írva: hogy egy nyitott határidős pozi NEM REALIZÁLT nyereségét/veszteségét pénzügyi műveletek egyéb bevétele/ráfordítása -ként kell elszámolni.

Te azt írtad nem. Én meg igazoltam, hogy baromira rossz, amit írtál. Ennyi történt.
Törölt felhasználó 2014. 10. 28. 13:35
Előzmény: #3687  tris
#3690
1. Ez egy kormányrendelet. Ha ismernéd a jogi hierachiát, akkor tudhatnád, hogy a törvény a kormányrendelet felett áll.

2. De nincs ellentmondás sem! Ez arról szól, hogy a nyitott határidős pozit mérlegen kívül kell nyilvántartani a kötési árfolyamon. A számviteli törvény meg előírja, hogy pénzügyi egyéb bevétel és ráfordításként kell elszámolni a nyitott deritvatív pozik időközbeni nem realizált nyereségét ill. veszteségét. A kettő nem mond ellent egymásnak!
tris
tris 2014. 10. 28. 13:14
Előzmény: #3681  Törölt felhasználó
#3689
Kicsit hosszabra sikeredett a hétvége, mint terveztem.
tris
tris 2014. 10. 28. 13:12
Előzmény: #3667  Törölt felhasználó
#3688
Ezzel mit akarsz mondani!?
tris
tris 2014. 10. 28. 13:11
Előzmény: #3666  Törölt felhasználó
#3687
„Végre valami, amit normális stílusban és szakszerűen írsz“
Te tényleg képtelen vagy állandó minősítgetések nélkül kommunikálni!? Ki kíváncsi a minősítgetésedre!?

Ha elolvasod alaposan a rendelet ide vonatkozó részét:

9/B. § (1) A tőzsdén, illetve tőzsdén kívül kötött határidős és opciós ügyletek, valamint a swap ügyletek határidős ügyletrésze esetén az ügylet tárgyát képező pénzügyi instrumentumra, egyéb árura vonatkozó követelést vagy kötelezettséget mindaddig mérlegen kívüli tételként kell nyilvántartani ......

akkor láthatod, hogy amit állítasz, az kizárt!
luiguzi 2014. 10. 28. 12:51
Előzmény: #3685  Eshark
#3686
annyira más mint a penznyelo meg a penznyelo_
Eshark 2014. 10. 28. 12:39
Előzmény: #3684  luiguzi
#3685
e-shark az teljesen más, látom nagyon alaposak vagytok. vicc
luiguzi 2014. 10. 28. 11:14
Előzmény: #3682  luiguzi
#3684
Törölt felhasználó 2014. 10. 28. 11:14
Előzmény: #3682  luiguzi
#3683
Akkor is egyértelmű klón, a reakciójából is nyilvánvaló.
luiguzi 2014. 10. 28. 11:13
Előzmény: #3673  Törölt felhasználó
#3682
tévedtek, ő régi nick.
Törölt felhasználó 2014. 10. 28. 11:10
Előzmény: #3665  tris
#3681
Tris, ígérted, hogy folytatjuk. Várom. Főleg a reakciódat a legutolsó hozzászólásaimra.

Topik gazda

3021
1 1 1

aktív fórumozók


  • BÉT
  • Indexek
  • Deviza
      • Forgalom
      • Nyertesek
      • Vesztesek