Valószinűsítem egy komoly könyvelői ( esetleg könyvvizsgáló tapasztalatot ) szerző topicólot ismerhetünk meg benned.
Számomra , RFV ,E-STAR , ENEFI NyRt ügyletekben tőkebefektetési csalás , bennfentes kereskedelem transzparencia teljes hiányát láttam a cégnél.
Később felszámolási eljárásnál adós és csődgondnok esetén láttam kisbefektetőket teljesen semmibe vették . Felszámolási tv hiányosságait teljesen kihasználták .
Egyetlen esély volt , amikor kisbefektetői javaslatra egy nemzetközileg elismert könyvvizsgáló került volna a FB tagjai közé. Személyesen egy hónapig átnézte az adatokat - majd azzal a jelszóval , hogy összeférhetetlen - visszaadta megbízatását. A kötvény károsultak között két jónevű könyvvizsgáló , felszámolási eljárásban szakértő személy követelését meg valakik azonnal felvásárolták . Teljesen megsemmísitették a lehetőséget a kisbefektetők belelássanak a az adós , a csődgondnok játszmájába.
Ennek ellenére még csődbíró első határozatában megsemmísitette a csődeljárási megegyezést.
Később bizonyos nyomásra másodfokon megváltoztatták -a nem véletlenszerűen -kijelölt csődgondnok által készített csődegyezségi határozatot.
Általánosságban azt szűrtem le Magyarországon olyan lehetőségek vannak a különböző eljárásokban , legkülönbozőbb jogi és könyveléstechnikai kiskapuk bármikor kitudnak bújni a vezetők.
Alapkezelőkről külföldön már sok minden kiderült , nem hiszem el Magyarországon kizárólag patyolattiszta eljárásoknak megfelelően dolgoznak. Törvényt lehet jobbról , balról értelmezni és általában annak van igaza , aki jobb szakértőket ( drágán ) alkalmaz.
Szeretem , amikor azt a fordulatot használják a politikusok , rajtakapott cégvezetők , hogy forduljanak a hatósághoz.
PSZÁF ( semmit nem tett meg a bennfentes kereskedelem megakadályozására még bejelentés esetén sem) .
Gazdasági nyomozóknak meg annyí feladatuk van más ügyeken keresztül , hogy nem szívesen nyomoznak ott , ahol erős gazdasági és politikai hátszél ellen kellene valamit megtenni kisemberek érdekében .
Egyébként RFV - E-STAR kisfalat pl. MOL NyRt -hez képest . Esetleg OTP árfolyam manipulációhoz , melyet a magyar Állam néha felfoghatalan politikai határozataival ( és bizonyos személyek információival visszaélnek )a tőkepiacon visszaélhetnek.
Forint árfolyam mozgatása - magyar politika esetében - jobb hanem is gondolkodunk.
értelmetlen az írásod. nem lehet nullán nyilvántartani, ez egy befektetési alap eszközértékébe tartozik, a befektetési jegyek értékét ezek alapján határozzák meg. nyíltpiaci értékpapírról van szó, aminek napi forgalma van.
az alapkezelő esetében ennek nullán való nyilvántartása számviteli csalás, bűncselekmény.
kevered a fogalmakat. szándékosan teszed ezt???
csődeljárás, felszámolási eljárás esetén más előírások vonatkoznak a befektetett pénzügyi eszközök értékelésére vonatkozóan.
az enefei jelenleg nem áll ilyen eljárás alatt.
"Könyvvizsgáló mit enged vagy mit sem , arról elég információt szereztem pl. csődgondnok esetén a felszámolási eljárásban. "
ezt ebbe a topic-ba szántad? ha igen, akkor minek, mi volt vele a célod? mert az enefi jelenleg nem áll felszámolás alatt. ettől függetlenül egy vagyonfelügyelőnek semmi köze ahhoz, hogy egy könyvvizsgálót milyen szabályok kötnek.
"OTP és Allianz könyvvizsgálói pedig ilyen bolhányi befektetést nem nagyon vizsgálódnak egy volt felszámolási eljárást megjáró cég esetén."
ezzel számviteli csalást követnének el... a mellett, hogy az alapkezelők ügyfeleit is megkárosítanák, amivel a csalás bűncselekményét is elkövetik. ha bármi pici bizonyítékod van arra vonatkozóan, hogy az alapkezelők könyvvizsgálói bűncselekményt követnek el, akkor azt jelezheted a megfelelő hatóságoknál.
Művezető -aki legjobban követi az eseményeket - is egyetért a nullára történt leírással.
Felszámolási eljárás esetén egyébként kötelesek megtenni. Nem tartom valószinüleg , hogy utána változtatassanak .
Könyvvizsgáló mit enged vagy mit sem , arról elég információt szereztem pl. csődgondnok esetén a felszámolási eljárásban.
OTP és Allianz könyvvizsgálói pedig ilyen bolhányi befektetést nem nagyon vizsgálódnak egy volt felszámolási eljárást megjáró cég esetén.
OTP Alap azért vette meg Unicredit VIP ügyfeleinek követelését , mert arra kötvény mennyíség értéke volt szüksége , hogy többsége legyen a hitelezői közgyűlésen.
valószínűleg fut a cég egy kört a NAV-nál, tájékoztatják őket a követelés hátteréről, és megkérik őket, a NAV kérje be a román adóhatóságtól, hogy mire alapul a követelés és az ugyanaz-e, mint amiről a román bíróság jogerős ítélete szól.
a NAV itt ugyan csak végrehajtó, de a végrehajtó is megtagadhatja a végrehajtást, ha az jogilag nem megalapozott. persze ez a normál végrehajtás során működik, kérdés, hogy a nemzetközi jogsegély intézménye esetén van-e erre lehetőség. szerintem igen, de idővel ez is ki fog derülni.
miért írták volna le nullára? hogyan írhatták le nullára? ezt magyarázd már el...
az elképzelhető, hogy a csőd alatt nulla értéken szerepeltették a könyveikben a kötvényeket, ehhez a könyvvizsgálati előírást kellene ismerni.
de utána már nem tehetik ezt meg, piaci értéken kell azokat kimutatniuk.
ezek befektetési alapok, a befektetési jegy értékében benne van az enefi részvény is.
ha az a könyveikben nulla értéken szerepelne, akkor keményen átvernék azokat, akik ez időszak alatt szabadulnak meg a befektetési jegyüktől.
de a könyvvizsgáló se engedné nulla értéken szerepeltetni, főleg hogy nyílt piacon forgó értékpapírokról van szó.
az más kérdés, hogy az alapkezelők nem fognak vásárolni újabb részvényeket. hacsak valami érdek nincs mögötte, hisz talán pont te írtad, hogy a csőd alatt az otp megvette az unicredit követelését.
Ez teljesen így van, de azért figyelni kell arra is, mint végrehajtó szerepkörben lévő NAV, nem "inkasszózta" rögtön a társaság számláját, vagyis mérlegel....
Teszi ezt egyrészt azért, mert egy adófizető társaságot nem akar fizetésképtelenné tenni, másrészt bizonyára Ők is tájékozódtak, hogy teljesen törvényellenes (jogerős bírósági határozatok) a román adóhiatal (pénzügy) kérése....
(Az megint egy más kérdés, hogy a román adóhivatalt (pénzügyet) a marosvásárhelyi pénzügy megfelelően tájékozattta e.)
Az OTP és Allianz mint tulajdonosok szerintem már ezeket a befektetéseket leírták nullára, inkább Ők csak szemlélődők ebben a történetben, de természetesen nekik sem mindegy az esemény kimenetele...
Mindenesetre most megint nagy a kockázat a papírban, de szerintem ez az árszint inokalatlan,,,, ha minden kötél szakad és fizetni kell a társaságnak, akkor részletfizetést fognak kérni....majd kezdődik egy újabb bírósági ceremónia...
ENEFI-t Román Adóhivatal ( valószinüleg jogtalan eljárással , de joghatályos határozattal) végzi a NAV.
NAV jelen esetben nem vizsgálja az átíratot , mint végrehajtó jár el.
OTP és Allianz egyenlőre figyeli( (Igazgatósági tag és Felügyelő Bizottság Elnöke és másik tagja) ENEFI-t.
Viszont Soós-t jelenleg nem érdekelt árfolyam karbantartásban , Zsiday már kiszállt .
Viszont Soós irányítja a céget és még 10 évig jól élhet belőle részvényesi érdek meg kit érdekel. Kinek tudná eladni többségi részesedését ?( E-OS -t már nem érdekli)
pf2, nem értem a logikát, ha nem fog emelkedni akkor minek tartja Soós a pakkját? kisebbel is megtehetné amit tesz szerinted.. a többletzsetonnal meg biztos tudna mit kezdeni ;)
Nem javaslom OTP vagy Allianz Alapok miatt reménykedjen bárki árfolyamkarbantartás érdekében.
Mindkét alap nullára leírta már a befektetését.
Magyar Állam is fillérekért eladta 13 % pakkját.
A maradék nagyrésze Soós féle csapatnál ( Szívek is ) van + kényszerrészvényesek.
Szia,
szerintem ez nem játszik, itt túl nagy tulajdoni hányadot képvisel az OTP, az Allianz csak hogy nagy neveket említsünk. Nem hiszem hogy hagynák a befektetésük elolvadni ilyen könnyen.
Szerintem a két nagy vár míg a kényszerrészvényesek eldobálják papírjaikat. és csak az után fog megindulni. addig marad a farkasfog
ENEFI - THE BEST