Topiknyitó: Törölt felhasználó 2021. 03. 17. 11:18

ELLENZÉKI összefogás HAZUGSÁGAI  

"A közös listát állító pártok vállalják, hogy csak olyan embereket indítanak képviselőjelöltként, akik nem vettek részt korrupciós bűncselekményben, és nem játszottak össze a Fidesszel.
Mind a 106 körzetben közös jelöltekkel, közös miniszterelnök-jelölttel, közös programmal és már közös listával indulnak, és azt ígérik, az Orbán-rendszert lebontva megadják „a nemzetnek mindazt, amit a rendszerváltáskor megígértek neki: szabadságot és jólétet”.
. .Figyelembe véve ,hogy az ellenzéki összefogás legerősebb pártja a DK,amelyet Gyurcsány Ferenc alapított,hogy általa,újra hatalomra kerüljön vagy közvetlenül vagy közvetetten,így egyértelmű,hogy a következő választás arról fog szólni,hogy vissza kerül-e újra a hatalomba Gyurcsány Ferenc.Ami a korrupció mentességet illeti az elég nevetségesen hangzik így,hiszen Gyurcsány sem a kétkezi munkájának vagy a szellemi tudásának köszönheti,hogy milliárdos lett ...........
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Peterbond 2021. 08. 09. 14:38
Előzmény: #2818  Törölt felhasználó
#2820
Te keversz minden hülyeséget. A szovjetúnió és a varsói szerződés oszágai gazdaságilag lenyomhatták volna a nyugato ha akarják szankció ide vagy oda. Nem mellesleg csak jelzem a vasfüggönyt és az elzárkózst nem a ynugat csinálta hanem az oroszok. A nyugat teletömte a háború alatt anyaggal és technikával az oroszokat. A zsigulit Olasz licensz de pl a lehet is Bosch licensz alapján gyártották ahogy kb a fél ország nyuati technikát próbált másolni vagy licenzelni és nem fordítva.
.
Ekkor gazdasági elnyomást... Persze a hidegháború a fegyverkezési versenyről is szólt de ez nem egyoldalú dolog volt.
Törölt felhasználó 2021. 08. 09. 14:37
Előzmény: #2817  Peterbond
#2819
Nem tudom miről beszélsz nagyon nem ismered Németország történelmét,NSZK-t kell alapul venni 1945 utáni német fejlődés esetében,és nem az egyestés utáni dolgokat,az EU nem adott semmit nekünk a rendszerváltáskor,viszont max a markát tartották a nyugati országok,hogy fizessünk nekik,majd bejöttek az országba,Antaléknak köszönhetően és lerabolták az országot,leállitották a működő üzemeket,hogy ne legyen termelés,és piacot szerezzenek maguknak,egy mocskos gazdasági gyarmatositásba kezdtek.Az MDF kezdte az ország kiárusitását és az MSZP folytatta SZDSZ es partnerével,amikor Orbánék az asztalra csaptak akkor meg jött a nyugati támadás az Ország ellen,most is ez zajlik.
Törölt felhasználó 2021. 08. 09. 14:28
Előzmény: #2809  Peterbond
#2818
A Szovjetunió azért bukott be többek között mert a nyugatiaknak ez volt a taktikájuk,gazdaságilag kell megroppantani az ellenfelet most is ezt alkalmazzák,lásd gazdasági szankciók,lásd  Kuba elszigetelése,embargóval megpróbálják gazdaságilag megfojtani a politikai ellenfeleiket,hogy a társadalom fellázadjon a vezetői ellen,ez egy aljas húzás a nyugattól,kiéheztetik más országok népeit.És Te ennek a  piszkos módszernek tapsolsz.
Peterbond 2021. 08. 09. 14:26
Előzmény: #2815  Törölt felhasználó
#2817
"945 után meg kapták a marshall segélyt a németek,ha mi is kaptunk volna a rendszerváltás után,mi sem itt tartanánk."
.
A németek Marschal segélye töredéke az EU transzfereknek. Ha azt hiszed csak a Marshall segély miatt tart előrébb németország akkor nagyon tévedsz. A két németország között nem a Segély volt a nagyobb probléma hanem a gondolkodásmód váltás. És ez az ami felé most terel a Fidesz minket és ezért fogunk lemaradni. A 10-szres Marchal segély ellenére is.
.
A szétbombázott Németországban pedig egyáltalán nem volt jobb az élet közvetlenül a háború után. De kiemelkedtek onnan.
Peterbond 2021. 08. 09. 14:24
Előzmény: #2812  Törölt felhasználó
#2816
"most meg azt az agresszivitást amit az Lmbtq-sok mutatnak."
.
Aha mesélj kérlek ezt hol láttad te és az ország? Amíg Orbán be nem dobta ezt a f...-ot addig 100-ból 99 embert megkérdezel mi a baj Magyarországon a 10-be se sorolták volna.
.
Az tény hogy a fidesz arra játszik rá hogy azonnali közvetlen veszélyeket fest le amit az emberek fel tudnak fogni és tudnak rettegni tőle ( pont erről beszéltem ). Hogy valós vagy sem csak sulykolás és propaganda kérdése.
Törölt felhasználó 2021. 08. 09. 14:23
Előzmény: #2811  Peterbond
#2815
Nagyon rossz az összehasonlításod a hitleri Németországban is jobb volt az életszínvonal mint a Szovjetunióban,.1945 után meg kapták a marshall segélyt a németek,ha mi is kaptunk volna a rendszerváltás után,mi sem itt tartanánk.
Peterbond 2021. 08. 09. 14:21
Előzmény: #2810  SirDMR
#2814
"Lásd Mészáros adományai. Azokat valahogy elfelejti lehozni a 444 vagy az ezalényeg.hu pedig milliárdos tételekről van szó. "
.Ha egy bankrabló ellop 100 milliót a bankból és az új mercédeszéből autózva a koldusnak add 100.000 forintot nem vagyok biztos benne hogy ez lenne a követendő példa. Mészáros adományai ugyanez a helyzet. Ha az állam konkrétan kitöm 100 milliárdokkal kicsit nagyképűség 100 milliókat ebből adakozva jófejnek feltüntetni magad.
Peterbond 2021. 08. 09. 14:19
Előzmény: #2810  SirDMR
#2813
"Már nem azért, de miért szavazzanak emberek maguk ellen? Miért mennék el fülkébe arra xelni, hogy igen én tanult ember vagyok, jól keresek had fizessek már be magasabb kulccsal a közösbe.".
.
Nem kell. 2006-ban is ezt tették. Meg is lett az eredménye. Ha rövid távú önös érdekeket nézel csak akkor szavaz meg 4-szeres minimálbért. Hisz miért szavaznál magad ellen. Leet nem is szavazol magad ellen hanem a reális hosszútávú közösségi gondolkodásod győz a rövidtávú önző éneddel szemben.
.
Mert akkor miért fizetsz egyáltalán adót? Hisz az magad ellen szavazás.
Törölt felhasználó 2021. 08. 09. 14:17
Előzmény: #2807  Peterbond
#2812
Azért az nagyon nem mindegy,hogy a szavazók mit tartanak fontosnak és mit kevésbé,a migráns veszélyt vagy az LMBTQ veszélyt a saját bőrükön tapasztalják,látják a képeket az országon átvonuló migránsokról még az elején,most meg azt az agresszivitást amit az Lmbtq-sok mutatnak,ezeket az ügyeket fontosnak tartják.A Fudan egyetemet  már nem,az autópályák ügye viszont szintén fontos,így jobban teszi a Fidesz ha visszakozik a választások elött.
Peterbond 2021. 08. 09. 14:16
Előzmény: #2805  Törölt felhasználó
#2811
"Jut eszembe mikor és kinek sikerült az oroszokat legyőzni utoljára,és a németeket ?"
.
Egyébként hiszed vagy sem ez is egy tökéletes példa. 1945. Németország. Ketté szedték bazi nagy kártérítést csptak a nyakába. Porig bombázták az országot. Mégis a vasfüggöny nem  nyugatiakat tartotta távol a keleti országoktól hanem innen menekültek volna oda. 1990-re a németek Audit, mercedest, BMW-t gyártotak. Az oroszok olasz licensz alapján Zsigulit. A gazdasági teljesítménye messze anémeteknek a jobb, az egy főre eső jövedelme, bére, vagyona várható élettartalma mind  németeknek jobb. Ha európában megkérdezel bármely országot hogy Németországban vagy Oroszországban élne 50-ből 49ben a többség  Németországot választaná.
.
De sorolnád miben is jobb most Oroszoszág mint Németország? 
SirDMR
SirDMR 2021. 08. 09. 14:16
Előzmény: #2808  Peterbond
#2810
Már nem azért, de miért szavazzanak emberek maguk ellen? Miért mennék el fülkébe arra xelni, hogy igen én tanult ember vagyok, jól keresek had fizessek már be magasabb kulccsal a közösbe. Ha szeretnék segíteni a pénzemből, akkor inkább bemegyek boltba megveszem kaját és odaadom annak, akinek szerintem szüksége van rá. Adóztatás helyett emberségre kéne nevelni az embereket. Hogy akinek van, adjon vissza a rászorulóknak. Lásd Mészáros adományai. Azokat valahogy elfelejti lehozni a 444 vagy az ezalényeg.hu pedig milliárdos tételekről van szó. 
Peterbond 2021. 08. 09. 14:12
Előzmény: #2805  Törölt felhasználó
#2809
"Te a németekre fogadsz én meg az oroszokra,a történelem,eddig engem igazol."
Mármint milyen történelem? Egyenlőre a nyugat köszöni szépen fényévekre előrébb jár a kelettől. Vagy lemaradtam és orosz licensz alapján gyártják a német kocsikat és millió számra ömlenek a nyugati emberek a keleti országokba a jobb élet reményében?
.
A háborús dolog egy teljesen másik kérdés. Most gazdasági szintről beszéltünk. A Szovjetúnió úgy bomlott fel hogy egy háborút se bukott a nyugattal szemben.
Peterbond 2021. 08. 09. 14:08
Előzmény: #2807  Peterbond
#2808
Most itt ti is nagyban tapsoltok az 3-5000 milliárdos hiánynak hogy milyen helyesen nem megszorít hanem eladósít a Fidesz kormány. Amikor meg majd valakinek ezt vissza kell fizetni akkor majd az a kormány lesz a hibás.
.
Pont mint a manyup. Szocik alatt felépült szidták érte hogy adósságot növel ( de közbe tartalékot képzett ), mikor Fidesz bedarálta akkor persze ő volt a nagy adósság csökkentő. kit érdekel hogy a malacperselyt törte fel hozzá. A megképzése nem volt érdem sőt, az elköltése az volt. Mert itt is rövidtávban gondolkodott megint a vezetés és az őt támogató nép többsége.
Peterbond 2021. 08. 09. 14:05
Előzmény: #2806  Törölt felhasználó
#2807
"Ha a Fidesz nem vezetné jobban az országot mint Gyurcsányék akikre szavazni akarsz akkor miért szavazzák őket meg a választók folyamatosan."
.
Miét 2006-ban akkor miért választották meg Gyurcsányt? Mert rengeteg ember a saját érdekét nézi, hogy nki épp több jut-e és nem az összképet hogy az mennyibe kerül akár az ország egészének vagy a későbbi generációnak. Pont ugyaazért amiért a többség leszarja a klímaváltozást meg a legtöbb hosszútávú dolgot. Arra vagyunk programozva hoigy közvetlen veszélyeket felismerjük de nem tudunk mit kezdeni a lassú folyamatokkal elvont következményekkel. Evolúciós dolog.
.
A Fidesznek amúgy elég migránsokkal és ovodásokat meleggé nevelő LMBTQ-sokkal riogatnia és már szavaznak is rá az emberek. Jelenleg is nem arról megy a via hogy 500 milliárdot megér-e a Fudan egyetem idehozatala vagy tényleg 30 évre koncesszióba kéne tenni autópáylákat? vagy hogy 1000 milliárdokat alapítványokba kiszervezni amúgy miértis szükséges? Nem arról megy a vita ami nincs is. Hogy most meleggé akar-e nevelni mindenkit Brüsszel.
Törölt felhasználó 2021. 08. 09. 13:55
Előzmény: #2804  Peterbond
#2806
Ha a Fidesz nem vezetné jobban az országot mint Gyurcsányék akikre szavazni akarsz akkor miért szavazzák őket meg a választók folyamatosan ,simán kukába dobhatnák őket úgy mint Gyurcsányékkal tették annak idején,de nem, újra és újra nyer a Fidesz,ez pedig csak úgy lehetséges,hogy a választok szerint jobban vezetik az országot mint az őket váltani próbáló Gyurcsányék.
Törölt felhasználó 2021. 08. 09. 13:48
Előzmény: #2802  Peterbond
#2805
Te a németekre fogadsz én meg az oroszokra,a történelem,eddig engem igazol,de azért bizakodhatsz,hogy nem lesz újabb német bukó.Jut eszembe mikor és kinek sikerült az oroszokat legyőzni utoljára,és a németeket ?
Oroszország nem egyenlő a sok nemzetiségű ,tagállamú, Szovjetunióval.
Peterbond 2021. 08. 09. 13:23
Előzmény: #2798  SirDMR
#2804
A Fidesz sokmindent nagyon jol csinal ami elegseges hogy hatalomban maradjon. A golyamatos propagandas sulykolas es karaktergyilkolas is ezek egyike, de meg ezer masik. A szocik ebben is kispalyasok voltak. De hogy jobban vezetne a Fidesz az orszagot? Na abban kotve hisuek. Megosztottabba biztos hogy a Fidesz tette. Ahogy meg szisztematikusan is visszavetette a demokratikus fejlodesunket es a gondolkodasmodunkat meg 20 evvel az is biztos. Bar lassan inkabb a 70 es evek szintjen vagyunk lassan. Hasonlo sablonok mint akkor.
Peterbond 2021. 08. 09. 13:20
Előzmény: #2802  Peterbond
#2803
Bocsanat termeszetesen keletre nem keletrol.
Peterbond 2021. 08. 09. 13:19
Előzmény: #2799  Törölt felhasználó
#2802
Ja sokkal :). Putyin kezbentartja mint anno a tobbi parttitkar a Szovjetuniot is. Nincs itt semmi gond csak varni kell a nyugat osszeomlasat es a gaudasagi menekultek tomegeit keletrol. Ezt vartak 70 eve, 40 eve, es most is egyesek. Varhatod te is szived joga.
Peterbond 2021. 08. 09. 13:17
Előzmény: #2800  Törölt felhasználó
#2801
"Akik nem, azok persze az ellenzékre fognak majd inkább szavazni, míg van egy réteg akik politikai meggyőződésből szavaz az ellenzékre,mondjuk az ide beíró ellenzékieknél azért van egy olyan gyanúm, hogy amikor szembesülnek vele,hogy az ellenzék nyerése után jelentősen nőhetnek az adóterheik vagyis romlani fog az anyagi helyzetük,akkor majd a szavazáskor a Fideszre fognak szavazni."
.
En anyagi helyzetem messze a legjobban a Gyurcsany kormany alatt ugrott meg. Megse ra szavaztam. A sajat boldogulasomat el tudom vonatkoztatni az orszag alakulasatol es a kormanyzas hatasatol. A tobbseg sajna nem. Itt is sokatok olyasmik miatt dicsoiti a Fideszt es kozbe az EUt becsmerli es osszeomlasarol ertekezik amik hatasa pobt az EU tagsagunkknak es a globalis kornyezetnek koszonheto. ( alacsony kamatok, penzboseg, alacsony munkanelkuliseg, ber emelkedesek ) .
.
Es olyan dontesekert szinten a Fidesz javara irtok amiert a szocik rosszul kormanyoztak ( pl most a " nincs megszoritas" pont az a fajta felelotlen koltekezessel es eladosodassal erik el amit a szocik 2004 2006 os idoszakaban ).
De persze meg pozitivumnak allitjatok be hogy azert szavaztok a Fideszre mert nektek jobb. Pont ezzel a hozzaalassal nyert 2006 ban Gyurcsany es kampanyolt pont ezert 14. Havi nyugdijjal a Fidesz.

Topik gazda

sotime
4 2 1

aktív fórumozók