Topiknyitó: Törölt felhasználó 2005. 04. 26. 04:52

ECONET ERŐS VÉTEL - RENDKÍVÜLI BEJELENTÉS JÖHET  

április 29-i közgyűlésen az EBPP rendszerrel kapcsolatban kettő bejelentésről lesz az árfolyamra pozitívan ható tájékoztatás (vagy lehet tájékoztatás):
Az egyik pozitív az lesz, hogy sokkal kisebb összegért indul a rendszer, így a kezdeti veszteségek helyett pozitív nullát várnak ebben a szegmensben is.
A másik sokkal nagyobb horderejű.
Tavaly ilyenkor is az EBPP miatt kezdett szárnyalni az árfolyam.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
zborde
zborde 2005. 05. 06. 12:01
Előzmény: #260  allergia
#261
Tehát csak olyan társaságok papírjait vegyük, amelyek monopol helyzetben vannak magyarországon?

Akkor lefordítom egy jól érthető példára: és vala az őskor, amikor csak az OTP-volt magyarországon. Aztán megérkezett az Erste, Raiffeisen ..., hosszú a sor. Tehát az OTP részvényektől meg kellett volna szabadulni mindenkinek azonnal. Az a furcsa, hogy az Erste-nek is van OTP a portfoliójában. Ki érti?

Persze igazad van egy plusz kockázat, de az akár jót is tehet.
Törölt felhasználó 2005. 05. 06. 12:04
Előzmény: #261  zborde
#262
A remény hal meg utoljára...
zborde
zborde 2005. 05. 06. 12:22
Előzmény: #262  Törölt felhasználó
#263
Jó vegyük a tényeket:
Az EBPP rendszerből az Econetnek mennyi bevétele volt? Semmi, egyelőre csak kiadása.
És így is nyereséges, tehát ...

Törölt felhasználó 2005. 05. 06. 12:24
#264
Valóban a remény hal meg utoljára...
Törölt felhasználó 2005. 05. 06. 12:24
#265
Valóban a remény hal meg utoljára...
matgab 2005. 05. 06. 12:26
Előzmény: #261  zborde
#266
Zborde,
szerinted nem azokat a papírokat volt érdemes venni, amiknek kiemelkedő piaci erőfölényük van az adott területen?
Itthon: OTP, MOL külföldön: mondjuk a Microsoft, IBM...
A Matávot azért nem sorolom ide, mert szerintem a DT ezerrel szívattyúzza ki belőle a profitot ilyen olyan szerződésekkel, tárgyi eszközökkel, hitelekkel, opciókkal stb. stb...
Mondjuk, ha 1984-ben a magyar tőzsdén lett volna otp (meg tőzsde) és bejelentették volna, hogy megszűnik a monopóliuma, az milyen hatást ért volna el az akkori teoretikus árfolyamában...
Egy szó mint száz, sokkal jobb egyedül trónolni egy WC-n...
matgab 2005. 05. 06. 12:29
Előzmény: #263  zborde
#267
Z borde, másik észrevételem: az EBPP bevezetése óriási lehetőség lenne az econet-nek, ami bele volt árazva az értékébe...Most pedig erre az értékre nyugodtan elszámolhatunk /elszámoltunk értékvesztést...
Mos t már nem érdemes eladni szerintem 100-ról ez vihette le 70-ig...Bár még 50 körül se kezdenék el rajta gondolkodni...(Én az utolsó econetem 255-ért adtam el...:))
werkaz 2005. 05. 06. 12:30
Előzmény: #264  Törölt felhasználó
#268
Ez baromság... az econak eddig sem volt bevétele belőle, és amikor igazán ment az árfolyam még szó sem volt róla. Mindenesetre elgondolkodtató hogy folyamatosan veszteséget termelő cégek árfolyama emelkedik, addig az eco fél év alatt 80 % -ot esett. (tavaly ősszel 116 volt a napi max.)
Törölt felhasználó 2005. 05. 06. 12:31
#269
Na itt valami nem működött, kétszer ment az üzenet és egyszer sem küldtem.
Szóval mi is történt: az ECO azt mondta, hogy az egy 30 Mrd-os piac. Tételezzük fel, hogy ez igaz. Ennek a 10%-át vette célba. Vajon miért? Tud valaki arról nyilatkozni, hogy hány szereplő van most ezen a piacon? A Matáv (bocs vmi új neve van...)nyilván egy erős ellenfél, aki a piacból nagyot szakíthat, de olyan ritkán van, hogy 100%-ban ural valaki egy piacot. Persze, egy nagy oroszlán bajszát csak óvatosan kell húzogatni, de azt hiszem, hogy a Matáv-féle megjelenés ellenére a 10%-os célkitűzés hosszútávon nem irreális. Persze, lehet, hogy ebből csak 5% valósul meg, de az is lehet, hogy 12.
Szerintem nem történt semmi rendkívüli. Egyszerűen lehet, hogy valaki hamarabb hozzájutott a hírhez, és bepánikolt, ezzel meg azok járnak jól, akik most (előző napokban) 65-70 közti árfolyamon jól betankoltak... Nekik tudok szívből gratulálni, jól csinálták. Ettől függetelnül még lecsúszhat az árfolyam, meg lehet, hogy nem igaz az egész, de éppenséggel ez is lehet, és megmondom őszintén én ezt tartom valószínűnek. Hajrá Eco!
Törölt felhasználó 2005. 05. 06. 12:32
#270
...ha egy Matáv is fantáziát lát az elektronikus számla üzletben ,az azt bizonyítja ,hogy az econet nem rossz helyen kapizsgál...
werkaz 2005. 05. 06. 12:32
Előzmény: #268  werkaz
#271
bocs 50 % -ot akartam írni csak fewljebb nyúltam :)))
zborde
zborde 2005. 05. 06. 12:39
Előzmény: #266  matgab
#272
matgab,
és persze a matáv ilyen az EBPP piacon!
Most akkor Matávról mi is a véleményed?

De jó hogy a Microsoft-ot hozod:
Itt van a keresőmotorok piaca, ahova az M$ megpróbált belépni, erre el kezdték adni a Google részvényeit(persze esett is), az eredmény pedig az, hogy a Google 40%-kal növelte bevételeit.

Olyan dologról beszélünk egyébként, ami magyarországon még el sem indult, ezért senkinek sincs monopoliuma. Az Eco-nak egy fillér bevétele nem volt belőle ...

Tehát egy olyan WC-n trónolsz, ami nincs is ott! Csak még nem tünt fel, hogy a szél nyalogtja a seggedet ...
matgab 2005. 05. 06. 12:51
Előzmény: #272  zborde
#273
De a meg sem lévő WC fölött is jobb egyedül görnyedni, mint egy óriással a nyakamban...
A Matávról az a véleményem amit először leírtam...Azért nincs értelme hosszú távon:
1) Mert a fő tevékenysége egy halódó terület (vezetékes)
2) Mert mindent kiszipkáz belőle a DT (szvsz)
De az 1) pont megváltozhat, ha megpróbálnak ilyen új területeken is fellépni...
Törölt felhasználó 2005. 05. 06. 13:02
#274
bocsi, nem voltam érthető: mármint azt tartom valószínűnek, hogy valakik bepánikoltak, ettől esett be az árfolyam, és azt is valószínűnek tartom, hogy az eco elindul az EBPP-vel. Egy ekkora méretű cégnél ez (hosszútávon 10% részesedés) nem irreális cél, mert soha nem mondták, hogy ők 100%-ot akarnak. (a WC-n való egyedül ülés tényleg jobb, de a gazdasági életet nem lehet ehhez hasonlítani, szóval ide más hasonlat kellene...)
zborde
zborde 2005. 05. 06. 13:07
Előzmény: #273  matgab
#275
Miért kellene az óriást a nyakába venni?
Sz*rhatnak egymás mellett is, az egyik várhatóna kisebb rakással fog büszkélkedni, a másik nagyobbal ...
(Persze ez függ a torta méretétől is :-)

Ha a fő terület halódó és kiszipkáznak belőle mindent, akkor úgy is tönkremegy, tehát megint az Eco-nak áll a zászló.
zborde
zborde 2005. 05. 06. 13:10
Előzmény: #275  zborde
#276
És ki a WC-s néni?
Törölt felhasználó 2005. 05. 06. 13:12
Előzmény: #273  matgab
#277
Kiegészítve matgab álláspontját azt is vegyük figyelembe, hogy a Matáv nem csak egy erős versenytárs hanem az egyik legnagyobb potenciális ügyfél is(Matáv,T-Mobile,Ax elero) amitől egyrészt elesik az Econet másrészt a Matáv rengeteget spórol.Költséget csökkent megrendelőként nyer szolgáltatóként!Ráad ásul nagyobb esélye van a zsíros falatok megszerzésére is (áram-gázszolgáltató k) mert a multik valahogy jobban szeretik egymás f@rkát húzogatni, mint ilyen kellemes(és hasznos) játékba bevonni a kicsiket.A potenciális ügyfelek is szívesebben bízzák a pénzüket egy stabil,tőkeerős cégre mint egy ismeretlenre.Szvsz ez a mérkőzés nagyvonalakban eldőlt.
Törölt felhasználó 2005. 05. 06. 13:18
Előzmény: #277  Törölt felhasználó
#278
uGY VAN vito. Bar azert en nem hinnem , hogy a Matvnak ez a cucc valna a leghuzosabb beveteli forrasava, es a reszvenyeit sem ez repitene a regi szep idokbe.Foleg amig a DTC a farkan himbalja.
zborde
zborde 2005. 05. 06. 13:20
Előzmény: #277  Törölt felhasználó
#279
Kedves vito!

És ráadásul az áramszolgáltatók német kézben vannak, tehát a matávban kezd megint fantázia lenni.

És Magyarországon csak egy cég foglalkozhat EBPP-vel és Portálokkal is és csak egy bank maradhat, ... . Éljenek a monopol társaságok.
Gyógyszergyártókból melyik maradjon a Richter vagy az Egis ?
Törölt felhasználó 2005. 05. 06. 13:35
Előzmény: #279  zborde
#280
Én nem állítom,hogy a Matáv számára ez a jövő csak azt próbáltam megvilágítani miért rossz ez a hír az Eco-nak.Egyébbként felhívnám a figyelmet arra, hogy pl. a Ford már évek óta nem az autó gyártáson keresi a pént, hanem az autói finanszírozásán.Nem állítom, hogy a Matáv is hasonló perspektíva előtt áll, de nem becsülném le a rendszerben rejlő lehetőségeket sem.
zborde!
Nem tudom hogyan szűrted le ezt a mondanivalómból?

Topik gazda

Terrasini
3 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek