Topiknyitó: Portfolio 2017. 07. 30. 13:29

Dupla családi pótlékkal segíti a kormány az iskolakezdést  

Ugrás a cikkhez
Augusztusban dupla családi pótlékot kapnak a családok, hogy könnyebben tudjanak készülni az iskolakezdésre, emellett idén szeptemberben már az elsõtõl a kilencedik osztályig minden gyermek ingyen kapja a tankönyvcsomagot - mondta
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
signal2
signal2 2017. 07. 31. 07:53
Előzmény: #18  Törölt felhasználó
#20
Igazad van!
Törölt felhasználó 2017. 07. 31. 07:49
Előzmény: #15  ts3
#19
Ezek a kommunistából lett "vallalkozók" valódi piaci versenyben pillanatok alatt csődbe mennének.
Törölt felhasználó 2017. 07. 31. 07:29
Előzmény: #16  signal2
#18
Helyes cim? Egyetertek! Egy kerdes: ez itt a kormany vagy portfolio weboldala?
_Bekre_Pal_
_Bekre_Pal_ 2017. 07. 30. 23:20
Előzmény: #16  signal2
#17
Amúgy visszatérve a topichoz: ilyen duplázás volt már. Nem kizárt, hogy a nagyon csúnya előző rendszerben. Valaki emlékszik rajtam kívül?
signal2
signal2 2017. 07. 30. 22:42
Előzmény: #3  Törölt felhasználó
#16
Ettől függetlenül a helyes cím az lett volna, hogy "előrehozott családi pótlékkal segíti a kormány a családokat." Az, hogy jól végzi a dolgát, ott válik relatívvá, hogy a környező országoknak még jobban megy, tehát van egy brutál támogató nemzetközi környezet, ahol a relatív helyzetünkön nem tudtunk javítani. Megnéztem volna egy Orbán-kormányt 2008-ban, ahogy mellőzi az IMF-et. Valószínűleg nem sikerült volna.
ts3 2017. 07. 30. 21:17
Előzmény: #8  BudFox
#15
"már nem kommunizmus van ám..hogy kinyitod a szádat és repül bele a sültgalamb :D" Mondod te, akinek a szájába repült sült galamb. :))Nemsokára jönnek tortasütő robotok. Tudsz programozni? :))
exmnbs1 2017. 07. 30. 20:43
Előzmény: #13  _Bekre_Pal_
#14
Ingyenes tankönyv 9.-ig? Kaptunk ehhez képest egy kb 15K-s listát hogy annyi lesz....
_Bekre_Pal_
_Bekre_Pal_ 2017. 07. 30. 18:55
Előzmény: #8  BudFox
#13
Ha olyan jó, akkor talán ideje lenne a fennálló rezsim alatti első emelést is meglépni. Lassan szart se ér a csp.
Törölt felhasználó 2017. 07. 30. 15:57
Előzmény: #9  Törölt felhasználó
#12
De te mégis reagáltál :-)
Törölt felhasználó 2017. 07. 30. 15:54
Előzmény: #8  BudFox
#11
Valahogy mégis célravezetőbb egyeseknek az allam csöcsén élni...
Törölt felhasználó 2017. 07. 30. 15:53
Előzmény: #8  BudFox
#10
"az hogy valakik hónapról-hónapra élnek, az még nem jutott eszedbe hogy azok az emberek saját maguk tehetnek róla ?" Szerintem ha tudsz a sorok között olvasni, az egyik megközelítésemben ez is benne volt. Csak kérdés, hogy jó-e, ha ilyen emberek vállalnak gyereket. A másik pedig az, hogy mekkora az ilyen emberek aránya. A kormányunk véleményét ismerjük az öngondoskodásról, gondolom nem is kérdés az sem, hogy mennyire nem érdekük, hogy ne hónapról-hónapra éljen a lakosság, hiszen anyagi biztonság hianyában mindenki jobban megvezethető. "már nem kommunizmus van ám..hogy kinyitod a szádat és repül bele a sültgalamb" Ehhez képest milliárdokat osztogat most is a kormány a befizetett adónkból a sült galambra váróknak. Jó lenne, ha már nem lenne kommunizmus. Azérz humoros, mikor az újkommunistákat véded azzal, hogy már nincsen kommunizmus, közben meg gondolom tapsikolsz a csoknak, adókedvezményeknek, másik oldalon az államosítasoknak, versenykorlátozásoknak, haveri monopóliumoknak...
Törölt felhasználó 2017. 07. 30. 15:32
Előzmény: #6  Törölt felhasználó
#9
Suletlensegeket beszelsz, kar reagalni rajuk..
BudFox
BudFox 2017. 07. 30. 15:15
Előzmény: #6  Törölt felhasználó
#8
Nagyon jó a kormány ezen dötése is... az hogy valakik hónapról-hónapra élnek, az még nem jutott eszedbe hogy azok az emberek saját maguk tehetnek róla ? már nem kommunizmus van ám..hogy kinyitod a szádat és repül bele a sültgalamb :D el lehet menni szobafestőnek - rengeteg munka akad. el lehet menni asztalosnak, villanyszerelőnek, földmunkásnak, szerelőnek, vagy akármelyik gyárba dolgozni... vendéglátásba dolgozni , pkségbe, stb... A munkát meg kell látni és feltalálni magadat :-) ezzel a komcsi szöveggel már nem sokra lehet menni.
Törölt felhasználó 2017. 07. 30. 14:59
Előzmény: #4  Lastdeposit
#7
Ha nem vagy Orbán bérenc, akkor miért használod a narancskomcsik, egyébként a magyarság fogalmát kisajátítani kívánó jelszót? Másrészt ha nem szereted a vitákat, akkor miért adsz elő ilyen sarkos véleményt? Ha valamit állítasz, az bizony vitatható. Harmadrészt mire alapozod, hogy jól csinálja a kormány, amit csinál?
Törölt felhasználó 2017. 07. 30. 14:56
Előzmény: #3  Törölt felhasználó
#6
Érzek itt némi ellentmondást. Egyik oldalról szerintem ne vállaljon gyereket olyan, aki hónapról-hónapra él 0 tartalékkal. A másik oldalon pedig kicsit ellentmond az újkommunista propagandának, ha ez tényleg komoly segítség, hiszen ez alapján tömegek élnek hónapról-hónapra.
Phylaxa 2017. 07. 30. 14:46
#5
Azért rossz a cím, mert én péládul úgy értelmeztem, hogy az augusztusi családi pótlék dupla lesz, míg a szeptemberi a szokásos. Tehát akkor derül csak ki, hogy egyszerűen előrehozták (ami egyébként értelmes) a szeptemberit, ha elolvassuk a cikket. De a tv-ben is így hallottam a bevezetőt, aztán amikor megnéztem, hogy ezt hogyan is értik, akkor már kiderül, hogy mi a helyzet. Na ennyit erről részemről. :)
Lastdeposit
Lastdeposit 2017. 07. 30. 13:47
Előzmény: #3  Törölt felhasználó
#4
Egyetértek. Nem kívánok mélyen belemenni, már nagyon meguntam az ilyen parttalan vitákat. A csendes többség elmegy és újra megválasztja Orbánt. Miért? Azért, mert jól végzi a dolgát a Kormány, ilyen egyszerű. A közvélemény kutatások mutatják, hogy az emberek nem hülyék. Lehet nyomni a sódert, semmi értelme. És nem, nem vagyok agyhalott Orbán bérenc, engem nem érdekelne, ki van hatalmon, csak csinálja jobban, mint az elődei, ha nem is hibátlanul. Orbán pedig igenis jobban csinálja, van sok hiba is, de alternatívája nincs. A többi csak mellébeszélés. Hajrá Magyarország, hajrá magyarok! U.i.: Első és utolsó beírásom ide, mint mondtam, nem szeretem az ilyen vitákat. Bárki reagálhat rá, nem érdekel. Van kialakult véleményem, nem fogok vitatkozni senkivel. Elmegyek és a Fideszre fogok szavazni, úgy, ahogyan eddig mindig.
Törölt felhasználó 2017. 07. 30. 13:34
Előzmény: #2  AntiOrganicMission
#3
Ha lenne gyereked akkor tudnad hogy a kovetkezo csaladi potlek szeptember elejen esedekes, ami mar keso az iskolakezdeshez bevasarolni. Teny az hogy a kormany megteheti ezt, mert jol vegzi a dolgat, nem IMF hitelbol kell muktikat segiteni, hanem a csaladokat tamogatni. Megertem hogy egyeseknek ez faj.. de le is.. nem az a gaz amirol a cikk szol, hanem a topic amit es ahogyan nyitottal hozza.. Hajra Magyarorszag!
AntiOrganicMission 2017. 07. 30. 13:29
Előzmény: #1  portfolio
#2
Ez mekkora gáz szöveg, hogy segíti! Hol? Azért mert majd szeptemberben nyögi, hogy elköltötte az augusztus hónapban ami szeptemberben hiányozni fog? Ez nem segítség: ez kisstílű, pitiáner propaganda!

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek