Topiknyitó: Portfolio 2009. 09. 11. 11:15

Döbbenetes: 5-6%-os áramár-emelés jön!  

Ugrás a cikkhez
Hiába esett a világon szinte mindenhol az elmúlt egy-másfél évben jelentősen az energia ára, Magyarországon ez nem következett be, sőt, az augusztusi jelentős emelés után novemberben újra 5-6%-os áram áremelés várható. A hazai áramszolgáltatók...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=121024
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2009. 09. 15. 19:53
Előzmény: #58  Törölt felhasználó
#60
"A jelen fórum - ahogy pénznyelő is írta - alig jut el olyan széles olvasótáborhoz, hogy ezen eszközként eredményesen alkalmazható lenne. "

Egyszerűen az agyam eldobom. Ha részvényről van szó, befolyásoló. Ha politikáról, akkor nem számít.

Ahhoz képest évek óta itt ugyanaz a 8-10 (amióta a felét kitiltották 5-6) masszív kormányhű propagandista írogat megállás nélkül napi 5-10 hsz-t.

Mert ráérnek. Nyilván azért.Hagyjuk a sületlenségeket.

Törölt felhasználó 2009. 09. 15. 19:49
Előzmény: #57  Törölt felhasználó
#59
"Elképesztő ez a faszi. Asszony meg gyerekek szerintem naponta ki vannak otthon oktatva, mi is legyen a véleményük. Akinek más, az másnap nem kap ebédet. Vagy valami...

Nem valószínű, hogy én bármikor is agitáltam volna egy olyan folyamat mellett (vagy ellen), amit nemcsak a piac, de politikai alkuk is befolyásolnak. "

Te édes apám füle töve te színfolyékonyan hazudsz.
Olyan szinten, hogy elképesztő ahhoz képest, hogy 3 éve megállás nélkül nyomod a vakert.

No persze 2 dolog van itt.

1, a kutya sem tudja mit nézzen, mert volt már eddig 2 év alatt 4 nickneved
2. az újak lusták visszaolvasni

Így aztán jól elhazudozol itt.

Hagyj békén édes öregem,.Te még bértopikolónak is gyenge vagy. Etesd az újakat itt.

Minden arabot legéppisztolyoznál...meg hasonló szabadelvű kiáltásaid soha senki le nem mossa rólad.
Oda a becsületed mózeske. Végleg.

Jut eszembe kérj bocsánatot Morvai Krisztinától.
Törölt felhasználó 2009. 09. 14. 19:58
Előzmény: #55  Törölt felhasználó
#58
Más.

"Azért valljuk be,,,ha ez működik kispapír topikokban / lásd nemrégi kárpót topikos hsz-ed/ ( a befolyásolás), akkor a politikai topikokban nem működik?"

Bár alapban pénznyelőnek szántad, közvetve mindig érintett vagyok a "liberós bértopicolók" kitétel okán.

1. Az ezen topicokban feltűnő - legtöbbször új nicknév alatt irogató régi "gárdisták" - már eleve meggyőzhetetlenek, az ő meggyőzésükre energiát fordítani pocséklás az idővel.
2. A jelen fórum - ahogy pénznyelő is írta - alig jut el olyan széles olvasótáborhoz, hogy ezen eszközként eredményesen alkalmazható lenne.
3. Olyan széles társadalmi támogatottsággal rendelkező párt, mint a jelenlegi jobboldal vezető ereje, még nem volt soha. Félteni őket a "bértopicolóktól", mint az esetleges új "5. hadoszloptól" csak olyan emberben merülhet fel, aki az egész életét összeesküvés-elméletek szövésével tölti. (Lásd még: matgab címszó alatt).
Törölt felhasználó 2009. 09. 14. 19:45
Előzmény: #46  Törölt felhasználó
#57
"...a masszív liberós bértopikoló gárda (pénznyelő , a most nem tudom épp milyen néven írogató konki-mózes-liberális, de még általam objektívebbnek tartott tényezők is), olyan erős agitációba kezdtek , hogy benzinár csökkenés jön, ami elsöpört minden józan érvet. AKi nem látja, hogy csökkenés jön , az hülye. Kb ennyi volt a tömör véleményük. Vagy ennyi se (konki indoklás nélkül is lehülyéz bárkit)."

Elképesztő ez a faszi. Asszony meg gyerekek szerintem naponta ki vannak otthon oktatva, mi is legyen a véleményük. Akinek más, az másnap nem kap ebédet. Vagy valami...

Indok nélkül nem hülyézek. De te már önmagad paródiája leszel lassan.

Nem valószínű, hogy én bármikor is agitáltam volna egy olyan folyamat mellett (vagy ellen), amit nemcsak a piac, de politikai alkuk is befolyásolnak.

Bármelyik energiahordozó árát is nézem, az azok befolyásolása érdekében ringbe szálló gazdasági érdekek olyan hatalmasak, amelyeket egy "ideiglenes kormány" képtelen kezelni. Tény és való, egyelőre úgy tűnik, hogy sem a gáz árában nem várható valóban számottevő csökkenés, sem pedig az elektromos áram díja nem csökken, sőt ez utóbbi még emelkedik is a korábbi nyilatkozatok ellenére. Bár szerintem e körben a média a legnagyobb felelős, hiszen az olajár zuhanása idején már töredék-energiaárakat vizionáltak őszre. Ehhez képest...

Miért nem? Magyarázat van bőven. KAT meg más egyéb, amit a halandó valóban felfogni képtelen.
Semmi más, mint az energialobbi ereje. Attól függ az energiahordozók ára. Ezt is tudomásul lehet venni. Meg világpiac, meg EUR/HUF. Nem vagyunk energiából önellátó nemzet. Ami pedig nem fog változni. Ez van.
Törölt felhasználó 2009. 09. 14. 08:55
Előzmény: #55  Törölt felhasználó
#56
Rossz az érvelésed. Kispapír topicban ezért működik, mert van Magyarországon mondjuk néhány ezer speki, ezek jó része minimum olvassa az egyik legnagyobb releváns lapot, azaz a PF-et, egy ultralikvid papírnál elég néhány order, hogy komolyabb árelmozdulás legyen, ami nyilván újabbakat generálhat. Ezért működik.

És pont ezért nem is működne a politikában, mert a 8 millió választásra jogosult közül mennyit is ér el a PF fórumain keresztül?
Törölt felhasználó 2009. 09. 13. 20:09
Előzmény: #54  Törölt felhasználó
#55
Azért valljuk be,,,ha ez működik kispapír topikokban / lásd nemrégi kárpót topikos hsz-ed/ ( a befolyásolás), akkor a politikai topikokban nem működik?

No ....ugyi...
Törölt felhasználó 2009. 09. 13. 20:00
Előzmény: #53  Törölt felhasználó
#54
Igen, tudom. Szánalmas.

Nem , nem csak a gázról volt szó. És nem is lehet, mert ez egy dolog. Az energiahordozókért mennyit fizetünk összesen. Ez egy dolog, nem több. Ugyanaz.

Egyre többet. Sokkal többet. Miközben akkor a kormány szokásosan rózsaszínűeket nyilatkozott, erre néhányan itt felvetették, nem valószínű ez, és akkor erre lett az a sok sok hsz, ami az összes standard skálán zongorázott, a hülyétől az összeesküvés elmélet mániáson át a fityisz bértopikolokig mindent írt azokra, akik nem hitték el ezeket a jövendöléseket.

Csak mert nem logikus. Azért nem hitték el. Mert egy tőkés társaság nem azért működik, hogy veszítsen, Hanem , hogy minél többet keressen.

Rajtunk.

Jó, tehát te nem voltál köztük. Rendben. Ismét tévedtem. De ha most azzal jössz, keressem ki a hsz-t és linkeljem be, akkor nem fogom. Egyszer megtettem, vagy egy órán át bogarásztam mire megtaláltam egy hasonló ilyet, nem olvastad el, és azóta is azt állítod, nem találtam bizonyítékot.

Akkor meg minek. Rendben, te nem nyilvánítottál véleményt tehát a kormány mellett, a szkeptikusokkal szemben akkor. Oké.
Törölt felhasználó 2009. 09. 13. 19:43
Előzmény: #46  Törölt felhasználó
#53
DLPH, a gázról volt akkor szó, csak mondom, ami egyébként éppen csökken. Én egészen biztosan nem írtam soha semmit áramár ügyében. Tehát konkrétan hazug és tényszerűen rossz, amit írsz. A bértopicolós vádadra meg nem írok semmit, az önmagában szánalmas.
Phylaxa 2009. 09. 13. 18:53
Előzmény: #50  Törölt felhasználó
#52
A megoldás az , hogy mindenki magának termeli az áramot és melegvizet. Mivel ennek az ára zéró lenne, ezért fix adót tudnának csak kivetni. De kivetnék az biztos, különben összedőlne a kártyaváruk. Pedig ez lesz. Előbb vagy utóbb, de a természet kínálta lehetőségeket fogjuk igénybevenni. A mesterségesre ugyanis már nem fogja futni. A kapzsiság veszít, a természet győz. Ahogy az lenni szokott hosszú távon.
Törölt felhasználó 2009. 09. 13. 18:45
Előzmény: #50  Törölt felhasználó
#51
ahogy mondod
Törölt felhasználó 2009. 09. 13. 18:33
Előzmény: #49  Törölt felhasználó
#50
...na igen, ebben is van valami...a kurva devizapárok alakulására való hivatkozások...na az is egy kikezdhetetlen kifogás egy átlag ember számára...így nem marad más neki, mint a csendben beletörődés és a magasabb összeg kicsengetése szó nélkül,mert azt mondták az okos, tanult emberek, a vezetőink, hogy az miatt van a drágulás...
..és a világ szép lassan egyre több embernek egyre drágább..
Törölt felhasználó 2009. 09. 13. 18:21
Előzmény: #48  Törölt felhasználó
#49
Aha. Infláció....tehát pénzromlás. Egy egység pénz elértéktelenedése. De melyiké? Forint? Amikor erős volt, akkor olcsóbb volt minden?

230 eur hufnál röhögtünk folyamatosan és nem győztük számolni a sok zsetont ugye?

A legjobb játék a valutaárfolyam változásokkal való szórakozás.Ellenünk persze. Sok formája létezik. Ezek majd mindet ismerik.
Törölt felhasználó 2009. 09. 13. 18:14
#48
...nincs ebben semmi döbbenetes...minden bajnak forrása a cocializmusban keresendő...mert elhitették velünk,hogy a dolgok folyása állandó és változatlan...
...holott a kapitalizmus már kifejlesztette a legnagyobb vívmányát az "inflációt"...ami a zsivány kereskedőknél zsigerből hozza a dolgokért elkérhető összegek pofátlan, egyre magasabb összegeket...erre való hivatkozás a világ legkikezdhetetlenebb állítása...
Törölt felhasználó 2009. 09. 13. 18:05
Előzmény: #46  Törölt felhasználó
#47
a gázszámlánál nem tudja vki , hogy mit jelent az importfelár címzetü számlatétel?
kb a számla 15%-a.
legjobb tudomásom szerint az import olcsóbb, mint a hazai. akkor hogy is van ez?
Törölt felhasználó 2009. 09. 13. 17:59
#46
..még mindig a bértopikolóknál vagyok leragadva. Megmondom miért. Mert válasz nélkül marad, ügyesen ellavírozva mindig a kérdés.

Emlékszem a nagy olajár csökkenés után a masszív liberós bértopikoló gárda (pénznyelő , a most nem tudom épp milyen néven írogató konki-mózes-liberális, de még általam objektívebbnek tartott tényezők is), olyan erős agitációba kezdtek , hogy benzinár csökkenés jön, ami elsöpört minden józan érvet. AKi nem látja, hogy csökkenés jön , az hülye. Kb ennyi volt a tömör véleményük. Vagy ennyi se (konki indoklás nélkül is lehülyéz bárkit)

Olajár, gázár, elektromos áram ár, usd/huf ezek összefüggnek. Recesszió van egy éve masszívan már, voltak az áruk a béka segge alatt is, most kissé feljebb kerültek, igaz az eur usd meg 1.4 körül. De összességében olcsóbb lett a világpiaci ár minden energiahordozóra vonatkozóan.

Ehhez képest a jelenlegi villanyszámlám DUPLÁJA !!!!! a 2 évvel ezelőttinek. Gyakorlatilag folyamatosan megy fel (ne essünk tévedésbe, nem fogyasztok többet és általányt fizetek, ). Hol az Áfa, hol ez, hol itt egy kis 3 % hol ott egy kis 5 % és így tovább, és ez emelkedik 2 éve masszívan, már a duplája a 2 évvel ezelőttinek.

Nem csak az enyém, mindenkié. Aki nem fogyaszt kevesebbet, mára duplázódott. Ha többet fogyaszt, nyilván még többet fizet mint a kétszeres.

Birkaország.
Törölt felhasználó 2009. 09. 12. 05:57
#45
A KÁT átvétele estében az államnak is vannak olyan erőművei ( MAVIR leányok ) amelyek érintettek a KÁT-hoz kapcsolódó támogatásban. Ez központi - több milliárdos - bevételeket jelent. A pártok finanszírozásának jórésze ebből származik.
Törölt felhasználó 2009. 09. 12. 01:33
#44
Az áram a KÁT miatt drágul...mondják az áramszolgáltatók.
A KÁT körét a távfűtő művek miatt bővült (bővül) fel, akik gázzal fűtenek.
A távhősök csökkentik is bőszen a hődíjat, mondván, olcsóbb a gáz, és ezt odaadják a fogyasztóknak...na de akkor az átadott áram ára miért nem csökken tisztelt MEH, törvényhozók???
Kb. azért, mert most a távhőt használókat kell megnyerni a választásokhoz. Ezért lesz 5% az Ő áfájuk az egyébként is 20%-kal olcsóbb hődíjra (nálunk ennyivel, de a fővárosban is 2 számjegyűt ígért a Távhő).
Az egyedi gázfűtésesek szemét meg majd kiszúrják épp, hogy 10% árcsökkenéssel, miközben tavaly augusztushoz képest feleződött az olajár, mondjuk a Ft gyengébb, de nem 40%-kal. Az E-On-nak való tartozás meg politikai alku, vagy annyi, vagy sem és sosem tudjuk meg, ha kifutott. (Emelni meg nagyon gyorsan fogják, már pedzegetik is, alig várták, hogy egy kicsit emelkedjen már az olaj ára.)
Majd befizeti a pluszt valahova, de nem a fogyasztóknak, ahogy az áram túlszámlázást is szétosztották másoknak.
A távfűtés mellett keletkező áram miatt meg mindenki többet fizet, azok is, akiknek semmi kapcsulatuk a távhővel. Nagyon össze van itt minden szándékosan kutyulva. :((

Szerintem, ha a távhő áfáját ennyire lecsökkentik, nyugodtan függhet a távhő a gáz árától, és az ott keletkezett áram ára meg legyen max. világpiacival számolva, ne zöldáramként (elvégre a távfűtés a fő tevékenység, az áram pluszként van).
Törölt felhasználó 2009. 09. 11. 20:23
Előzmény: #38  Törölt felhasználó
#43
Kormányzati duma kisnyugdíjasoknak.Hátha -nátha belelkesülnek.
Törölt felhasználó 2009. 09. 11. 20:13
Előzmény: #1  Portfolio
#42
MAFFIA
köszönjük is folamatosan H Gyulabá
tokos. 2009. 09. 11. 20:10
Előzmény: #34  Törölt felhasználó
#41
Ember, te szelektíven hallasz!

Tegyél már be egy klinket, ahol azt írják, hogy "JELENTŐS" gázárcsökkenés várható!

Egyszámjegyűről volt szó százalékban, mikor az olaj ára megharmadolódott. Te itt élsz, vagy külföldről osztod az észt???

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek