Topiknyitó: harlem 2020. 01. 25. 23:26

CoronaVirus  

Az alábbi linken olvasható bejegyzések alapján komoly egészségügyi problémával néz szembe a Világ, ami rövidesen jelentős hatással lehet a világgazdaságra is
https://mobile.twitter.com/hashtag/Wuhan?f=live
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
pitcairn2 2020. 05. 11. 18:02
Előzmény: #17578  Phylaxa
#17580
pl. immunrendszerről, immunerősítésről, egészséges életmódról, testmozgásról még nem hallottál?
pitcairn2 2020. 05. 11. 18:00
Előzmény: #17577  Törölt felhasználó
#17579
az úgy megvan, hogy a spanyolnáthából is a termelési rendszerek összeomlása csinált kolosszális tragédiát?
éhezés, fűtőanyaghiány + katasztrofális higiénés viszonyok = "melegágy" bármilyen fertőző betegség számára
Phylaxa 2020. 05. 11. 18:00
Előzmény: #17575  pitcairn2
#17578
Egészen pontosan mit, ha senki sem csinál semmit, hanem várja, hogy 30 év alatt átfertőződjön mindenki, közben elhullik egy jó része előbb vagy utóbb és akkor nem vettük figyelembe a mutáció lehetőségét? Nem lesz vele kisebb a gazdasági válság, ha ebben reménykedsz! Káosz lenne.
Törölt felhasználó 2020. 05. 11. 17:57
Előzmény: #17534  gombócból_is_sok
#17577
az emberélet az első LEHETŐSÉG szerint. istvan is jól mondta,h az élet nem visszahozható az életszínvonal igen .a járványt és a hatásait sztem CSAK utólag tudjuk megítélni, h mit rontottunk el, de sztem ez olyan szakmai - orvosi, gazdaságtani,szocális stb - kérdés, amit a laikus, mint te, vagy én NEM TUDUNK megítélni . Ez a nagy kép.
Szerintem,amiről te beszélsz az ennek a képnek a részletei, amiket be kéne illeszteni a nagy összefüggésbe. 
Olyan vírus ez, ami különbözik némileg az eddigiektől és a hatásait nem lehetett előre látni. Pld az idősotthonokban, vagy ott, ahol huzamosabb ideig zárt térben sokan tartózkodnak pld pont a kórházak jelentősebb károkat okozott, míg más körülmények közt jóval kisebbet és úgy néz ki az óvintézkedések - maszk, kézmosás, fertőtlenítés , távolság - elég jól meg is védte a lakosságot.
Az én szemszögemből elég sok olyan cikket olvastam,ahol nemcsak a veszélyeztetett korosztályokból haltak meg, hanem pld orvosok, nővérek, akik ki voltak téve az intenzív fertőzésnek. a statban valószínűleg elhanyagolható lesz az ő halálozási arányuk,de ezt sem lehetett biztosra venni. 
Ehhez képest szerinted hány ember élete ment tönkre, vagy halt meg plusz, ami az intézkedéseknek köszönhető? Olyanokat sorolj, ami valóban kivédhetetlen és nagymértékű hátránnyal járt a védekezés miatt.
A gazdaság ki fogja heverni a válságot,akik elvesztették a munkahelyüket találni fognak újat. Pár hónap bezártságnak nem szabadna pszichésen senkit tönkretennie.  Ha ennek ellenére mégis valaki nem tudja kezelni ezeket, akkor annak nem a vírus az elsődleges oka,hanem a világ rossz műkődésében rejlik pld a vagyonok egyenlőtlen elosztásában, vagy a szociális háló elégtelenségében, vagy az egészségügy elhanyagolt állapotaival.
Igazságosabb világot szeretnék személy szerint, de ehhez az kell,hogy azon is dolgozzanak a vezetők, a tudósok és az emberek is úgy viselkedjenek. Akarjanak jobb világot. A világ igazságtalan,de ha ezt így elfogadjuk, és nem azon dolgozunk,h legalább kompenzáljuk az emberi gyarlóságot, akkor még rosszabb lesz egy ördögi spirálban.
A példáid olyanok, amiket ismerünk és egyéni szinten tudjuk kezelni,ismerjük a kockázatokat és el tudjuk dönteni,hogy mennyiben vállaljuk őket.
Ezek szerint, akkor szted az olasz, a spanyol, a brit, az amerikai, a francia és ahol magasabb az áldozatok száma elfogadható lett volna az is, ha nem zárják le a mozgást, hagyni a vírust kitombolni? mit tettél volna?
pitcairn2 2020. 05. 11. 17:56
Előzmény: #17573  Phylaxa
#17576
ez nem kérdés volt hanem adat
pitcairn2 2020. 05. 11. 17:55
Előzmény: #17570  Phylaxa
#17575
attól hogy te nem csinálsz semmit más még rengeteg dolgot tehet magáért...
Istvan78 2020. 05. 11. 17:53
Előzmény: #17564  badsector1
#17574
Nem lesz 3000 áldozat nálunk. A húzd meg-ereszd meg játékban esetleg felmegy még pár százat.
Phylaxa 2020. 05. 11. 17:53
Előzmény: #17571  pitcairn2
#17573
Most ehhez jön még a vírus által eltávozottak száma. Mi a kérdés? :)
pitcairn2 2020. 05. 11. 17:51
Előzmény: #17555  Csatar
#17572
ha ez igaz akkor az otthonlét még a közúti közlekedésnél is veszélyesebb...
pitcairn2 2020. 05. 11. 17:49
Előzmény: #17555  Csatar
#17571
2017-ben 125300 ember halt meg háztartási balesetben az USÁ-ban...
https://injuryfacts.nsc.org/home-and-community/home-and-community-overview/introduction/
Phylaxa 2020. 05. 11. 17:48
Előzmény: #17557  pitcairn2
#17570
Próbáljuk meg egyszerű logikával nézni az egészet! Tehát két a két út: 
1. Nem csinálunk semmit. Következmény: minden baleset folytatódik, a halálok legtöbbje szintén megmarad és hozzájön egy hatalmas új halál, az EÜ rendszer hamar feladja és az emberek elkezdenek zajongani, hogy valami tuti zajlik, mert leáll minden. A halál, az élve maradt, de sérült szervezetek, a káosz, a gazdasági válság hatalmas és kiesik egy  rakat vásárló a jövőre nézve. A jövő pedig az átfertőződéstől függ, ami feltételezi, hogy a vírus nem mutálódik úgy, hogy legközelebb azt is elviszi, akinek az elsőhöz már antitestjei vannak.
2. Zárunk és figyeljük egymást, tárgyalunk és hamarabb, lehet, hogy kis időre, de nyitunk bizonyos dolgokban. Kevesebb kieső vásárló a jövőre nézve, kevesebb károsult, gazdasági válság valóban van, de tudjuk szabályozni és tervezni. Nem beszélve az Eü-ről, mely ha nehezen is, de átvészelheti.
    
A második verzióra szavazok és hozzáteszem, hogy bármennyire is fejlettebbek vagyunk, mint pár száz éve, vannak ismeretlen dolgok, amik megismeréséhez, a korrekt reagáláshoz idő kell. IDŐ!
pitcairn2 2020. 05. 11. 17:44
Előzmény: #17568  Peterbond
#17569
akkor csak nem értetted meg az adatok jelentését...
Peterbond 2020. 05. 11. 17:28
Előzmény: #17544  pitcairn2
#17568
Elbeszélünk egymás mellett. Sehol se vitattam a hivatalos adatok szerinti halottak átlag életkorát. Te amúgy erősen kerülöd azokat az adatokat amikor kimutatnak  hivatalos covid halottak feletti halálozást, ellenben olyasmikben akarsz cáfolni amiket meg se kérdőjeleztem. Amikor európai számokkal jöttem ott is látható hogy 65 év alatt heti 2000 extra halottról írtam míg 65 felett 30.000-ről. sehol se mondtam hogy ez nem az idősebbekre lenne veszélyesebb.
badsector1
badsector1 2020. 05. 11. 17:27
#17567
"Kovács Zoltán szerint ez a budapesti élet újraindításának feltétele
»Sajnos a járvány leginkább a fővárosi idősotthonokban terjed és ennek az az oka, hogy a főpolgármester későn intézkedett, nem készítette fel a fővárosi idősotthonokat a járványra – írta Kovács Zoltán nemzetközi kommunikációért és kapcsolatokért felelős államtitkár hétfőn Facebook-oldalán.
Ezért Karácsony Gergely főpolgármesternek azt javasolta, hogy „koncentrálja minden energiáját a főváros fenntartásában lévő idősotthonokra”, mivel Kovács Zoltán szerintaz ottani halálesetek számának csökkenése a budapesti élet újraindításának feltétele."
  
A trollkormányzás mintapéldája.
Peterbond 2020. 05. 11. 17:25
Előzmény: #17542  gombócból_is_sok
#17566
"Sőt, Péter már azt is megmondta, hogy ha Ázsiában nem fogták volna meg olyan jól a vírust, akkor már mind meghaltunk volna. A félelemre mindig van elegendő indok. Az élet egy ijesztő dolog."
.
Nem tudom melyik Péter mondta ezt mert  EZ a Péter biztos nem és még csak sugallni sem sugallt rá.
badsector1
badsector1 2020. 05. 11. 17:24
#17565
"A szemétkukában, hideg vízben volt kénytelen fürdeni egy koronagyanús beteg a Korányiban, ahol mocskos, wc és fürdő nélküli szobába zárták napokra"
"Tilos kijönniük, de a szobákban csak hidegvizes mosdó és bűzlő mobil wc van. Bónusz: egész hétvégén nem vitték ki a szemetet és nem volt takarítás."  Ez történik a magyar egészségügyben, ha stadionalapú a kormányzás.
badsector1
badsector1 2020. 05. 11. 17:17
Előzmény: #17540  Istvan78
#17564
Korlátozások arra jók, hogy lassabban legyen meg a párezer áldozat, mint a svédeknél.
Amint lazítanak a korlátozáson, máris jönnek a hírek a növekvő koronás fertőzésekről.
Istvan78 2020. 05. 11. 17:08
Előzmény: #17562  gombócból_is_sok
#17563
Gondolkozz rajta még kicsit, nem akarom ezt az egyszerű dolgot magyarázni.
gombócból_is_sok
gombócból_is_sok 2020. 05. 11. 16:52
Előzmény: #17551  Istvan78
#17562
De kurvaszigorú valaki. Most aztán fel lettem szólítva rendesen. Hol látsz terelést? Mi hibás logikailag?
Törölt felhasználó 2020. 05. 11. 16:31
Előzmény: #17560  kukker
#17561
Ebben nem látom, hogy kötelező lenne a négy fal között élés ("a közszállítási járműveken, munkahelyen és minden zárt térben kötelező lesz a védőmaszk viselése"), ergo ki lehet mozdulni, az eddigi rendkívüli állapot helyett veszélyhelyzet lesz.

Topik gazda

harlem
harlem
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek