Összevetettem egy kicsit az UL- biztosítások díjmutatóit a mabisz honlapján. A 10 éves futamidejű cig-es biztosítási termékek TKM-je rendre 6-9, 7-12(!)%, míg pl. az én 10 éves ING UL-emé "mindössze" 2,8-3,9%, de az átlag is kb. ~ 3-6% között szóródik.
igen, 8,5%, de nem csak ezt vonják, ha ennyire a szeren vagy akkor te is tudod hogy vannak egyéb költségek amik legalább 10/-ot tesznek ki összesen
ugye azzal is tisztában vagy, hogy a kezdeti egységekbe tolják be az ügyfelek a nagyobb pénzt, ez a 3 év alatt nem módosítható, szóval ha az elején beléptél egy összeggel azt fizetni kell, ezt 10 évig csökkentik évi 10%-al, ha most nagyon belemegyünk a matekba lehet hogy kihozod a végére, hogy marad valamennyi, mondjuk pont semmi, de ha a belépéskor ezt elmondja az ügynök akkor nyilván nem lépek be, sőt voltam egy 2,5 órás előadáson is, érdekes ott sem merült fel
igen palimadár vagyok, remélem erre most kirántottad, de a szerződés, szerződési feltételeinek a különtételek részének az akármilyen pont / aa alszámú részében van ez szépen eldugva, ember nem találja meg és érti meg még sokadszorra sem
az igazság az hogy csúnyán benéztem, ne bízzatok senkiben
A 10% onnan jött, hogy a UL termékek teljes költségmutatója jellemzően 5-10% közötti, amely ténylegesen azt mutatja meg, hogy milyen hozam mellett leszel nominálisan nullán.
Lásd pszáf és a mabisz ide vonatkozó infoit, de inkább be is linkelem:
"Egységes egyszerű mutató, egy szám, ami azt mutatja meg, hogy az ügyfél (szerződő/biztosított/kedvezményezett), az adott biztosítási termék költsége és a választott kockázatok viselésének ellenértékének utólagos, unitokból történő, szerződésben meghatározott gyakoriságú levonása miatt a biztosítási időszak alatt mekkora hozamveszteség realizálására számíthat."
Ügyfél legyen ám a talpán, aki ezt első olvasatra megérti...
De a mabisz tájékoztatója már világosabban fogalmaz:
"10%-ot levonnak 10 évig"
figy, ezt az ajánlatban láttad? elolvastad? neem?? palimadaar...
az a bizonyos 10%, ami egyébként 8,5%, az első három év befizetéseit (a kezdeti egységeket) érinti, a negyedik-ötödik, hatodik, stb évek befizetéseit - nem. ráadásul egy várhatóan csökkenő értékből vonják el azt a "10%-ot" :))
A CIG egy érdekes képződmény. Engem csak az zavar, hogy a Demján miért lát fantáziát ebben a dologban, ha mindenki szapulja?
Az UL-hez: az új CIG-es történet (a Brokernetnél NOVA, a CIG-nél meg Mentor ha jól tévedek), érdekes:
Évi 10% bónusz, de ezt csak a 10. év végén fizetik ki. A költségek (allokációs, adminisztrációs, egyéb)+infla gyakorlatilag elvitték a gari hozamot. Amiért mégis érdekes lehet, az a bónusz díjakra ígért 20% jóváírás.
Mondjuk ha nagyon konzervatív alapba rakja be valaki, egy 5-7%-ot biztos hoz neki, hosszú távon egy jól diverzifikált távol-keleti vagy fejlődő piaci alap, szerintem egész szép kis hozamot tud csinálni.
De lehet, hogy nincs igazam.
A többi biztosító UL-jei is nagyjából így működnek, a kis befektető nem nagyon tud dönteni, hogyha hosszú távon gondolkodik, akkor mit is csináljon.
Ráadásul ugye sok embernek előszereteti érték az, hogy ez mégis csak egy magyar biztosító.
új vagyok itt és nem értek a tőzsdéhez, de az ilyen kijelentéseket mire alapozod? ott ül valaki mondjuk 200 millával és azt mondja, na most istenesen bevásárolok ebből a remek részvényből? miért? brutál minuszosak, az egész cég átba.on alapszik, ki venne ebből? látod a tulajok se tesznek bele egy fillért sem, nem védik az árfolyamot, pedig ez halál ciki ahhoz képest amit ígértek a saját dolgozóiknak is stb
Naja.. ha saját vagyon lenne.. de ez a beültetett kisbüfiké. Az egész más ügy. Ha marad a tendencia, akkor kinéz még a nullával való szorzás is, nem csak a harmadolás.
CIG Pannónia