Na próbáljuk meg ezt a topikot BUXnak és határidejének. Eros 12-13topikja teljesen kihalt, elavult, Eros befejezte a tradet. Sokan nem is tudják mi az.
Dax átvitte a 200napost fel.
Ma EKB Draghi prof. ügyködik. Reméljük nem jelent be valami élénkítést még,mert akkor tovább repül a piac.
Már csak 187kontim van, ha valakit még érdekel majd
Van 200konti longom, majd ha valakinek kell.
Mindig rendesen felajánlom.
Eddig senki nem élt vele, pedig mindig újabb csúcsra megyünk fel..
Nekem mindegy
Nem normális, aki nem vesz magyar részvényt
Nagy Viktor2016. július 20. 15:10
nyomtatás
Hosszú évekig gyakorlatilag halott volt a magyar tőzsde, tavaly és idén viszont a befektetők kedvence. Sok érvet lehetne felsorakoztatni az árfolyamok emelkedése mögé, az egyik legfontosabb azonban az, hogy nagyon kevés olyan piac van a világon, ahol a vállalati profitok nagyot emelkedhetnek idén és a következő években, a magyar viszont ilyen.
Menetel a magyar tőzsde
Hosszú évek stagnálása után tavaly nagy éve volt a magyar tőzsdének, közel 44 százalékot emelkedett a BUX index, és a lendület idén is kitart, már 13 százalékkal került feljebb a magyar tőzsde.
Nem normális, aki nem vesz magyar részvényt
Ezzel az emelkedéssel majdnem Európa-bajnok a magyar piac, miközben a befektetők által leginkább figyelt nyugat-európai részvényindexek, a német DAX vagy a francia CAC mínuszos.
Nem normális, aki nem vesz magyar részvényt
Azt, hogy mennyire ellenálló a magyar tőzsde, jól mutatják az elmúlt hetek árfolyammozgásai, miközben a brit népszavazást követően a nyugat-európai (német, francia, brit) és az európai perifériához sorolható (portugál, olasz, spanyol, ír) tőzsdék nagyot estek, a magyar részvények kifejezetten jól tartották magukat, a BUX már magasabban áll, mint a június 23-i szavazás előtt, az előbb említett tőzsdék pedig még bőven víz alatt vannak.
Nem normális, aki nem vesz magyar részvényt
De mi hajtja?
Arról már többször írtunk (legutóbb például itt), hogy miért ilyen erős a magyar tőzsde (relatíve gyenge érintettség a globális nagy félelmekkel (Brexit, menekültválság, kínai lassulás stb.) kapcsolatban, a lengyel vállalatok szívatása miatt a korábban a lengyel piacon befektetők a magyar piac felé fordultak stb.), az egyik legfontosabb aspektus azonban az, hogy
a magyar vállalatoknál még van profitnövekedés.
Az alábbi ábra jól mutatja, hogy mit találhat izgalmasnak a magyar tőzsdén egy a piacot távolról figyelő külföldi befektető: miközben globálisan idén nem lesz vállalati profitbővülés, Európában pedig csökkenhet a vállalatok adózott eredménye, a lengyel és a cseh vállalatoknál pedig nagyobb visszaesés látszik, addig az MSCI Hungary országindex vállalatinál (OTP, Richter, Mol) összességében a profit megugrásával számolnak az elemzők.
Nem normális, aki nem vesz magyar részvényt
(Disclaimer: az ábrán az MSCI indexekhez tartozó vállalatok profitváltozása látható, mégpedig az egyszeri tételektől tisztított profitszámokkal kalkulálva. Azért használtuk ezeket az indexeket, hogy könnyebben összehasonlíthassuk a magyar vállalatok várható profitváltozását a globális, a fejlődő és az európai vállalatok várható profitváltozásaival.)
És mi a sztori?
A magyar cégek közül az OTP és a Mol profitja ugorhat nagyot idén, miközben a Richternél az adózott eredmény mérsékelt esésére számítanak az elemzők.
OTP
Az OTP-nél idén a korábbiaknál alacsonyabb lehet a céltartalékolás, ráadásul hosszú idő után egy olyan év jöhet, ahol nem kell nagyobb, negatív egyszeri tétellel számolni, sőt, a bankadó idén tovább csökken, így a legfrissebb várakozások alapján a profit idén és a következő években nagyot emelkedhet.
Nem normális, aki nem vesz magyar részvényt
Mol
A Mol egy részvényre jutó eredménye a várakozások szerint jelentősen emelkedik 2016-ban, amit elsősorban az magyarázhat, hogy az eredményt idén várhatóan nem terhelik jelentősebb leírások, ezeket tavaly végrehajtották (a Mol közép-hosszabb távú olajár előrejelzése az egyik legkonzervatívabb a szektorban), ráadásul az év eddig eltelt időszaka alapján úgy tűnik, hogy az olajár is az év elején látottnál jóval magasabban stabilizálódhat, ez pedig pozitívan hat a vállalat profitjára.
Nem normális, aki nem vesz magyar részvényt
Richter
Idén a profit magas bázisból mérsékelten csökkenhet a gyógyszergyártónál, a romlást a működési költségek várható emelkedése okozhatja, az év második felében a klinikai vizsgálati költségek emelkedhetnek (több vizsgálat tavaly nem indult el), ezek egy része a Cariprazine indikációs kiterjesztéséhez kapcsolódik.
Nem normális, aki nem vesz magyar részvényt
BUX index, BUX határidő, BÉT!
Ha valakit érdekel BUX Hajrá!