Na próbáljuk meg ezt a topikot BUXnak és határidejének. Eros 12-13topikja teljesen kihalt, elavult, Eros befejezte a tradet. Sokan nem is tudják mi az.
Hazai papírok pár napja kezdenek beindulni, az elvárások is megvannak velük kapcsolatban külön-külön. Kecsegtető a TA is. De így az összképben már nem az. De ha egy nagyobb befektető ránéz a BUX indexre, szerintem ha nem kezdő tőzsdéző háziasszony elgondolkodik. - vajon egy furcsa megítélésű ország tőzsdéjén még mekkora növekedési potenciál lehet ezek után? Azt gondolom valahogy hűteni kellene az indexünket, mert ez már elriasztja a befektetőket. Így egymásra van utalva a BUX-ban lévő összes társaság. Nem tudom hogyan fogják ezt megoldani?! De közös érdek, hogy ne mutassanak ennyire torz képet a külvilág, és vagy hazai befektetők felé.
Dax és S&P500 indexekkel most hasonlítom össze. Valami teljesen elképesztő a kép! Ilyen hosszú korrekció nélküli szakaszok nincsennek, mint nálunk. Gyakorlatilag ami korrekció volt a BUX indexben az is csak inkább oldalazás. 1 év alatt +43% a BUX (S&P +28%, DAX +13%) Vicc, hogy a DAX és S&P - nél is már remegnek a kezek a további növekedés miatt. Nem is értik mi hajtotta azokat így fel. Németország recesszióban , USA csak a tech szektor a húzó. Nálunk mi? Mi lesz ha beindul az OTP , Richter, MOL ? Mert ezt várja mindenki. Valahol jogosan, de ha az összképet nézem és nem csak egy társaság részvényeit akkor itt nem lufi van hanem Zeppelin léghajó! Benne voltam, vagyok bluechipekben vártam az ATH értékeket nem jött. De elfelejtettem ránézni a teljes összképre és így már másként fest a kép.
Bizony érdekes a BUX ennyi zöld gyertyát egymás után ritkán lehet látni. Naposon ha jól számolom 6 , hónaposon meg egészen meglepő a kép. Szinte csak emelkedni tud. 2023.01. - től gyakorlatilag semmi komolyabb korrekció! Hihetetlen! Tény feltűnt amikor se az OTP se a Richter nem ment jól akkor is zöld napokat zárt az index. Mi hajtja még? Ne felejtsük el a felsorolásodból, hogy a magyarok meg már nem is fogyasztanak. - Igaz OTP, Richter esetében már nem a belső fogyasztás hajtja a verklit.
-Erste:-A múlt heti megugrást korrekció követheti a BUX indexnél a történelmi csúcsról. 70.000 és 70.200 pont között egy erős támaszzóna található, így ennek a sávnak az elesése nem tűnik valószínűnek a korrekció során sem. Az indextagok egyéni szintjén is korrekció, oldalazás várható, ami értelemszerűen a BUX-ra is hatással lesz.Támasz és ellenállás szintek
de mire is , eu legnagyobb inflációja/ugye ksh/, nem érkező eu pénzek, brutális áll. házt. hiány 4 negyedév gdp rec., ja minda négy blueban megy az srv
Jól szerepel az OTP. Mindezt annak ellenére, hogy a hét elején még egy kissé szkeptikusak voltunk a heti teljesítménnyel kapcsolatban, a korábbi lefordulások miatt, s ez most is benne volt a napon belüli MACD alapján. Viszont most megint megjött egy kitörés, hasonló, mint amit áprilisban láthattunk. Akkor a 18.600 forintos szintről fordult le az árfolyam. Nagyjából 1.000 forinttal a történelmi csúcs alatt (19.590 forint). Pedig az, ha P/E alapon vizsgáljuk az OTP-t, a Raiffeisen után a második legalacsonyabb értékkel rendelkezik a versenytársak közül. Az idei eredménnyel 4,9-es PE rátán forog, míg az átlag, 7,5. Az OTP 1-es P/BVPS értékeltségen forog, miközben a szektor inkább 1,4-esen. Ugyanakkor a piac becslése szerint az OTP idénre várható tőkemegtérülése 18 százalék lehet (ez szerintünk nagyon alacsony), miközben a versenytársak átlaga 17,5 körül van. Vagyis mindez azt sugallja, hogy az OTP olcsó a régiós bankrészvényekhez képest.
S akkor máris egy másik témánál vagyunk. Új és újabb csúcsokat dönt a BUX. Mindezt úgy, hogy a vezető részvények közül egyik sincs új csúcson. Hogy lehet ez? Egyrészt ne feledjük, hogy míg a részvények árfolyama olyan árindexnek tekinthető, ami egyszereplős, vagy más néven az osztalék hatással van az árfolyamra (lecsökkenti), addig a BUX teljes megtérülésű index, amit a részvényekre kifizetett osztalék nem húz vissza. Másrészt a vezető részvények, amelyek az indexsúly több mint 90 százalékát adják, lokális vagy éppen történelmi csúcs közelében vannak.
S akkor adja magát a kérdés, hogy meddig mehet a BUX? Akár 100.000 pontig is emelkedhet belátható időn belül, ha az értékeltség (PE) visszatér a korábbi szintre, a történelmi átlag környékére. Ez pedig valamivel 10 fölötti értéket jelent a mostani 6 körüli PE értékeltséggel szemben. Ha az Erste részvénycélárfolyamait veszem alapul, akkor a 81.000 pont benne van idén a pakliban. Ha pedig a piaci célárfolyam várakozásokkal kalkulálunk, akkor a 85.000 pont környéke jön ki. Még valami. Ebben a képletben fontos tényező az OTP szereplése, hiszen az index értékének 40 százalékáért felelős!
Mindenesetre a mai fél éves zárás alkalmából elmondhatjuk, ez se a megmondó,, majd én megmutatom ennek a nyamvadt piacnak mi lesz , shortosok ideje volt. Kemény tanulás! Azért az a +20% verte a PMÁPot. megint
BUX index, BUX határidő, BÉT!
Ha valakit érdekel BUX Hajrá!