Topiknyitó: Törölt felhasználó 2011. 01. 01. 14:43

Bookline 2011  

Boldog új évet minden book tulajnak.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
zsaver 2014. 01. 21. 16:34
Előzmény: #2119  DoktorMinorkaVidor
#2120
A shoplinenek is jól mehet.
Én éppen rászántam magam, hogy veszek egy új lezer nyomtatót, mert a mostanit nem szereti a W8 progi. Már majdnem megrendeltem az egyik cégnél, mikor a keresüben kiderült, hogy a shoplineben a legolcsóbb. Megrendeltem ill. csak előrendelni lehetett a shoplineben,- majd 2-3 nap, ha beérkezik az árú akkor értesítenek, és akkor rendelhetem meg.
A régi törzsvásárlői pontjaim elvesztek, mert már több mint 1 éve nem rendeltem tőlük. Az új törzsvásárlói kártya nemigen tetszik,- ha jól értem az FHB-nél kell a kártyaigényléssel egyidejűleg számlát nyitni.
Nektek van törzsvásárlói kártyátok?

DoktorMinorkaVidor 2014. 01. 21. 00:32
Előzmény: #2118  akibaci
#2119
Jól megy a webboltoknak
link

shoplineról nem írnak, de ha ezeknek a cégeknek jól megy, akkor nekik is :)
akibaci 2014. 01. 20. 11:20
Előzmény: #2117  akibaci
#2118
650 forinton 5.050,- DB eladó, valakinek nem tetszik az új igazgatóság.
Lefelé meg üres a könyv, lehet hogy lesz borítás.
akibaci 2014. 01. 17. 21:36
Előzmény: #2116  akibaci
#2117
Béten a közgyűlési előterjesztések:
Spéder az igazgatóság elnöke, Lantos a felügyelőbizottságé. Starcz sehol, lehet hogy marad vezérigazgató, de az igazgatóságba nem kerül be, vagy esetleg új vezér lesz.
Ahhoz képest, hogy a Libri és az SQ a nagyobb hal, a Shopline/CEMP a kisebb, mégis mintha az utóbbi erős emberei lennének többségben.
akibaci 2014. 01. 13. 17:57
Előzmény: #2115  akibaci
#2116
10 darabos piaci áras eladás nap végén, 580 as záróár. Gratulálok...
akibaci 2014. 01. 08. 21:55
Előzmény: #2114  zsaver
#2115
Szerintem még zárolni sem kell a papírokat és igazolást sem kell vinni, ha jól nézem. A részvénykönyv nevesítve van, kgy előtt 2 nappal esedékes állapotot listázzák, ha ha igazolod magad és van papírod február 5-én (t+3 szerint, tehát legalább 3 nappal előtte vetted), akkor szavazhatsz is.
zsaver 2014. 01. 08. 21:50
Előzmény: #2113  Törölt felhasználó
#2114
Te egy részvényese vagy a cégnek, jogod van ott lenni, - ha szavazni szeretnél, akkor letétbe kell helyezni a részvényedet,- de ha nem szeretnél szavazni, csak ott lenni, mint vendég ahhoz is jogod van,- ha el szeretnél menni, akkor el kell menni!
Én nem megyek, mert számomra unalmas lenne,- és nekem az is jó, ha majd a netről elolvasom a kgy. határozatot.
Törölt felhasználó 2014. 01. 08. 20:52
Előzmény: #2112  akibaci
#2113
Felmerült bennem, hogy elmegyek, van néhány javaslatom a cégnek, amit odaadnék írásban nekik, de nem akarom, hogy hülyének nézzenek, hogy odaállítok. Azokat e-mailben is elküldtem már, de soha nem válaszoltak. Gyertek el ti is, hogy ne nézzenek hülyének, ha odaállítok egyedül!
akibaci 2014. 01. 08. 17:57
Előzmény: #2111  Törölt felhasználó
#2112
Értelme szerintem nincs, mármint befolyásolni nem lehet azt, amit a nagyok akarnak. Esetleg érdekes lehet végignézni egyszer egy ilyet, bár az is lehet , h 10 perc alatt lezavarják.
Törölt felhasználó 2014. 01. 08. 13:44
#2111
Sziasztok!

Lesz közgyűlés link

február hetedikén. Szerintetek van értelme elmenni?
DoktorMinorkaVidor 2014. 01. 03. 11:05
Előzmény: #2109  zsaver
#2110
Önkéntes korlátozások
2014. január 2.

„Kötelezettségvállalás mellett” engedélyezte decemberben a Gazdasági Versenyhivatal (GVH) a Libri–Shopline-fúziót. A Shopline-webáruház Nyrt.-ben legalább 67,7 százalékos részesedést szerezhet a Balogh Ákos nevéhez köthető SQ-Invest Kft., amely eddig a Libri Kft. fő tulajdonosa volt. A Spéder Zoltán által fémjelzett Közép-európai Kiadó és Média Zrt. tulajdonrésze 92,8-ról 25,1 százalékra csökken. A kiskereskedő, de kiadókat is birtokló Libri Kft. ugyanakkor a Shopline-webáruház kizárólagos tulajdonába kerül. Ezzel az nyrt a legnagyobb hazai könyvkereskedővé lép elő, megelőzve az Alexandrát és a Líra-csoportot.

Szerényebben fogalmaz Starcz Ákos, a Shopline, a Bookline és a Libri márkákat egyesítő cég vezérigazgatója: szerinte most érték el az Alexandra nagyságrendjét. Meg is lepődött a GVH közleményén, mely szerint a hazai könyvpiac beszerzési és kiskereskedelmi ágazataiban egyharmados részesedésük van. A teljes hazai forgalom (a tankönyveket leszámítva) a könyvpiaci egyesülés honlapja szerint 2012-ben 42 milliárd forint volt, az egyesülő cégek könyves árbevétele 10 milliárd. A beszerzéseket a Shopline-hoz tartozó cégek 2014-től együtt intézik. Bár a GVH nem zárta ki a fúzió káros hatását a versenyre, elégségesnek ítélte azt a vállalást, hogy 2014-ben egyáltalán nem, azután pedig „a piaci átlagot meg nem haladóan emelik a kiadói árrést”. Egyúttal vállalták, hogy a Shopline és a Libri online kiskereskedelmi értékesítéseinél a velük közvetlen kapcsolatban álló kiadóknak 2014–2016 között az árrés egy százalékát visszatérítik.

Hármas befutó
2014. január 2.

A Shopline és a Libri fúziója alaposan átszabja az elektronikus könyvek magyarországi kínálatát.


Jelentősen túlbecsülik a statisztikák az e-könyvek forgalmát. A Magyar Könyvkiadók és Könyvterjesztők Egyesülésének honlapja szerint 535 millió forintért keltek el a nem papíralapú digitális könyvek 2012-ben, az eKönyv Magyarország Kft. ügyvezetője, Csordás Attila azonban úgy véli, ebből az e-könyv-piac abban az évben mindössze 20 milliós lehetett. Ezt saját forgalmuk és a piaci információik alapján kalkulálja; az eKönyv árbevétele abban az évben kevesebb volt hatmillió forintnál. Jelenleg ötezer cím érhető el a magyar piacon – mármint a kalóztartalmakon kívül. Utóbbi „üzletág” méretére jellemző, hogy negyvenezer címhez is hozzá lehet így jutni. Összehasonlításképpen: a nyomtatott könyvek piacán 12 ezer cím jelenik meg évente.

Az eKönyv a Shopline és a Libri mostani fúziójával különleges helyzetbe kerül: az ágazat legnagyobb cégei közül három is érdekelt benne. A céget fele-fele részben a Shopline és a Líra Könyv birtokolta, ehhez jön most a Libri, így a fúzió után az ő termékei is nagyobb arányban jelenhetnek meg a kínálatában (lásd Önkéntes korlátozások című írásunkat). Friss szereplő az e-könyv-bizniszben az Alexandra digitális ága, a 96 millió forintos támogatásból kifejlesztett lexa.hu. Honlapján karácsony előtt 46 e-könyv volt elérhető, viszont több mint százezer papírkönyvet is kínál. Rajtuk kívül a Kossuth Könyvkiadó multimediaplaza.com-ja, a négy kiadó összefogásával alakult dibook.hu, valamint a magát kiadófüggetlen piactérnek tekintő ipubs.hu a honi piac fontos szereplői. Az e-olvasók most kezdenek igazán elterjedni, de nő a tableteken olvasók száma is – véli az eKönyv társalapítója, Weiler Péter. Az eKönyv a Magyar Telekommal is együttműködik a hu.txtr.com internetes oldalon.

A technológiai váltást is fontosnak tartja Csordás: 2012-ben sikerült másolásvédelmi megoldásaikat komfortosabbá és olcsóbbá tenniük. Korábban az e-könyveket bonyolult, nehézkes regisztrációval lehetett csak letölteni, most jobban megbíznak a vevőkben, és az utólagos ellenőrzésre helyezik a hangsúlyt. A bevétel növeléséhez hozzájárul, hogy platformfüggetlenné váltak, e-könyveik az Amazon.com Kindle olvasójától kezdve okostelefonokon, asztali számítógépeken, tableteken át a piacon elterjedt más, univerzális e-olvasókig szinte minden eszközön elérhetőek. (A piacon általában két formátumban teszik olvashatóvá az e-könyveket: az Amazon „mobi” megoldásával, illetve az Európában elterjedt „ePub”-ban.)

Más utat jár az Alexandra, a lexa.hu portált mobileszközökre kifejlesztett alkalmazások egészítik ki. Ezek ingyen letölthetők, decemberben windowsos pc-n, androidos telefonon és táblagépen, iPaden is elérhetők voltak, a következő lépés az iPhone-ok és a Windows 8 meghódítása. A lexa.hu-nak egyébként saját formátuma van.

Megcélozták a magyar piacot az amerikai multik, a Google, az Amazon, az Apple is. Az Apple Store-ban magyar könyvek is találhatók, részben az eKönyv révén. Az Amazon 2013 szeptemberében Magyarországon is toborzott munkatársakat, de a hírek szerint inkább közép-európai elosztóközpontjába, Szlovákiába keresett embereket. Egyelőre azért nem jelent komoly konkurenciát a magyar e-könyv-piacon, mert rendszere nem tud magyar ékezetes betűket kezelni. A Google Play és az iBooks, vagyis az Apple formátuma ugyanakkor iPadeken, tableteken is olvasható, így a világcégek közvetve már Magyarországon is jelen vannak. A külföldi platformokon elérhető magyar nyelvű digitáliskönyv-forgalom azonban nem számottevő.

Az e-olvasók többféle technológiai megoldást alkalmaznak. Az e-ink, vagyis a digitális papír kíméli a szemet, modernebb verzióit háttérvilágítás teszi komfortosabbá. Önálló kategória az Amazon Kindle-je, és terjednek a Koobe e-olvasók is. Egy ukrán cég a Pocketbookkal, egy magasabb kategóriájú e-ink-technológiával állt elő, ezzel a Sony komoly riválisa lehet. Mindeközben olcsóbb termékek is akadnak. Az Alexandra egyedi stratégiát követ: „folyamatban van egy saját, olcsó e-ink-eszköz forgalmazásának a bevezetése”, amire speciális olvasószoftvert fejlesztett, s reméli, hogy a vevők az ő e-olvasójukat akár a meglévő mellé is megveszik. A Magyar Telekom pedig nemcsak az e-könyv-áruházát működteti a német Txtr-rel, hanem annak Beagle olvasóját is kínálja.

Jó olvasót körülbelül harmincezer forinttól lehet vásárolni, vagyis a digitális olvasás ma még nem olcsó mulatság – bár sokan azt hiszik, hogy a nyomdaköltség megspórolásával sokat lehet nyerni. Csakhogy az e-könyveknél a szerzői jogdíj magasabb (nem 7-8, hanem 20 százalék körüli), és a közvetítő kereskedők is többet kérnek a szokásosnál. Ezzel együtt az e-bookon általában kevesebb hasznuk van a kiadóknak, mint a nyomdai termékeken. Az Egyesült Államokban és Németországban már érdemes nagy tételben, olcsón kínálni az e-könyveket, de a kis magyar piacon csak alacsony példányszámok érhetők el. Az viszont javítja az e-könyv-olvasót vásárlók befektetését, hogy a Magyar Elektronikus Könyvtárból 12 ezer, már jogdíj nélküli cím ingyen tölthető le.

A hazai e-könyv-piac bővülését a magyar és az uniós áfaszabályozás is hátráltatja. Az amerikai forgalmazók kevesebb adót fizetnek hazájukban, illetve luxemburgi leányvállalataik után, mint európai riválisaik. Az EU ugyanis az e-könyv-kiadást szolgáltatásnak tekinti, ami után a normál áfakulccsal kell adózni. Bár a kérdés vizsgálatára felállítottak egy testületet, az Európai Bizottság már kötelezettségszegési eljárást indított Franciaország és Luxemburg ellen, ahol az e-könyv áfája 3 százalék. A magyar e-kiadók értékesítését 27 százalékos áfa terheli, miközben a papírkönyvek a kedvezményes, ötszázalékos kulcs alá esnek.
zsaver 2014. 01. 02. 14:57
Előzmény: #2108  Boavista
#2109
Várható volt, hogy majd egy vezetőség lesz, és nem kettő.
Boavista 2014. 01. 02. 14:28
Előzmény: #2107  zsaver
#2108
Ők azért dolgoznak a háttérben..

ww.napi.hu/tozsdek-piacok/lemondott_a_shopline_igazgatosaga_es_felugyelobizottsaga.572992.html
zsaver 2014. 01. 01. 14:29
Előzmény: #2106  Törölt felhasználó
#2107
BUÉK Mindemnkinek!
Neked meg külön gratula, hogy látod, hogy hová kell tenni, hogy első legyél a sorban. Nekem decemberben talán háromszor sikerült olyankor rákattintani a könyvre, amikor láttam is valamit.

Törölt felhasználó 2014. 01. 01. 10:59
Előzmény: #2105  akibaci
#2106
No ennek örömére be is teszem eladásra 2014 re , hogy én legyek az első a sorban!
A cégnek már csak gondoskodni kéne aról , hogy
legyen vevő ezen a szinten!
Egyenlőre a honfoglalás is messze van , szent Istvánt már mondani se merem!:)
A lényeg , hogy időszámításunk elé már ne térjünk vissza:)
akibaci 2013. 12. 30. 17:39
Előzmény: #2104  Törölt felhasználó
#2105
Fura ez, a nagyratörő tervek ellenére semmi emelkedés, pár átkötésen kívül nincs érdemi forgalom.
Lassan új fórumot is kellene nyitni, talán a libri-shopline lesz a hivatalos név, 2014 meg lehetne az 1 éves célár. :)
Törölt felhasználó 2013. 12. 30. 08:49
#2104
Off:
Pár hete fizettem elő a Netflixre vpn szerver segítségével. Isteni! Nagyon ajánlom mindenkinek! Van angol felirat a videókon.
ON:
Szerintem ez a magyar Netflix ötlet is működhet, de évek kérdése.
Ezt is lehet majd kérdezgetni a felkészületlen riportereknek az Amazon témája mellett.
Jó befeketés lesz ez, de türelemjáték. Mikortól egyesül a két cég a tőzsdén, elsejétől?
akibaci 2013. 12. 29. 23:03
Előzmény: #2102  zsaver
#2103
Ez már volt?

link

Vannak benne érdekes dolgok, hazai Netflix a port.hu oldalra építve, érdekes, de nem rossz irány.
zsaver 2013. 12. 23. 18:25
#2102
Majd 2014-ben az rv-inket is eladjuk jóárasitva.
DoktorMinorkaVidor 2013. 12. 19. 16:20
Előzmény: #2100  vakablak
#2101
egy gombnyomás és triplázhat, csak szándék kérdése!
"(#216127) Re: Varangyos kozákok péklapáttal
Értékelés: 0
előzmény (#216123: Hegyesi2) | válasz erre | Ma, 16:12
Felhívtam a bétet, késségesen segítettek, azt mondták, hogy a prémium és standard kategóriában a nyitó és a záró szakaszban sem lehet bevinni +-15 és +-20%-nál nagyobb ajánlatot! Na majd mindjárt kiderül a záró szakaszban. Mert Maci meg nem ezt írta, ami miatt az egészet nem értem akkor hogy akkor hogy működik.
A T kategóriás papírok viszont tényleg no limit! Akármennyit mozoghatnak egy nap.
Ferenc86"

Topik gazda

runner01
3 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek