Topiknyitó: Törölt felhasználó 2019. 07. 15. 13:51

Bitcoin, blockchain trollok nélkül  

Kedves Fórumtársak!
Mivel annyira elszaporodott az eredeti Bitcoin topicban a trollok száma, hogy a hozzászólások 90%-a már csak abból áll, így úgy gondoltam ideje létrehozni egy trollmentes övezetet, ahonnan garantáltan kigyepálom azokat az embereket, akik félrebeszélnek, aljas szándékkal ferdítenek, személyeskednek, tudatlanságuk teljes tudatának birtokában hamis tényeket terjesztenek. A témában még nem járatosoknak ajánlom, hogy olvassák el az eredeti topikot az elejétől fogva, ahol még normális információmegosztás folyt, sokat lehet belőle tanulni. Aztán várunk itt szívesen ha kérdés merülne fel! Természetesen ellenvéleményeknek helye továbbra is van sőt nagyon örülünk neki, de az ne alapuljon konteókon, fikciókon mert ki leszel tiltva. Kiderül idővel lesz-e erre így igény, nem vagyok a cencúra híve, de trollok ellen máshogy harcolni nem lehet itt, úgy látszik.
Az eredeti topik melynek elejéből sokat tanulhatsz:
https://forum.portfolio.hu/topics/csak-ido-kerdese-hogy-a-bitcoin-elsopri-a-penzugyi-rendszert/19526
Zotyótol elnézést kérek, de szerintem meg kellett ezt húzni, mert mindenről szólt már a téma csak a btcről nem, nagy köszi a bedobott tudásanyagokért, remélem ide is írsz majd.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2019. 08. 12. 11:11
Előzmény: törölt hozzászólás
#80
Nem veszel észre egy parabolát a grafikonon? Ráadásul amit látsz azok sokszor kötelegelt egyenlegek tranzakciói már..Szerinted pedig az lenne a normális ha napi 100 milliós tranzakciószámmal nyitott volna a dolog, nyilván így csinálta ezt a mai bankrendszer is. Ja, nem. Tudod van a dolgoknak egy fejlődési íve, amit nyílván te is tudsz, csak hát ugye akkor be kéne ismerned, hogy nincs igazad.
Törölt felhasználó 2019. 08. 12. 10:59
Törölt hozzászólás
#79
Törölt felhasználó 2019. 08. 12. 10:10
Előzmény: #76  kukker
#78
Hát érdekes én nem találkozok olyannal, hogy vedd ezt meg mert lemaradsz, nem tudom te milyen oldalakat olvasgatsz. Mi a realitás szerinted? Miből gondolod azt hogy a digitális értéktárolásban nincs óriási jövő amikor az egész világgazdaság már ezen zajlik? Érdekelne, hogy mitől gondolod úgy, hogy jobb az inflálódó akár dollár értéktárolásra, utalásra a horribilis nemzetközi költségek. Miért jobb? 10 év trendje azt mutatja, hogy a btcre egyre nagyobb az igény. Nem volt 3 egymás utáni olyan év, hogy kevesebbet ért volna. Nem zavar, hogy a tények ellened szólnak? Komolyan várnám a normális nem trollkodó véleményed. Mert ez így üres lózung, de gondolom neked aztán lehet magyarázni. :)
Törölt felhasználó 2019. 08. 12. 10:05
Előzmény: #73  mereszZenesz
#77
Igazából nehéz látni az ő szemükkel, hogy miről beszélnek. Nehéz nem azt képzelni, hogy csak trollkodnak. Egyik se támaszt tényekkel alá semmit csak bemond, ez a nagy diskurzus..Ha ellentétes véleményeiket igazolni is tudnák még meg is köszönnénk nekik.
kukker 2019. 08. 12. 10:03
Előzmény: #74  Törölt felhasználó
#76

A trend az, hogy a hype szöveg ezerszer nagyobb, mint a realitás.
A probléma ez, de neked aztán lehet magyarázni.
Törölt felhasználó 2019. 08. 12. 10:03
Előzmény: törölt hozzászólás
#75
Az arra vonatkozott aki hodlizik. Ha költeni akarod, akkor egy keveset tartasz a mobilodon aztán lecsippantod a qr kódot, ilyen rettentően komplikált, pont ahogy írod. :) Nem tudom, honnan veszed, hogy az adaptáció stagnál? Alá is tudod támasztani valami forrással vagy csak álmodtad? Egyébként ahogy már írtam is, az áremelkedés ebben a kezdeti időszakban nem éppen költésre ösztönöz. Na de van ez így, gondolom pogácsát se aranyért veszel a sarki abcben.
Törölt felhasználó 2019. 08. 12. 09:58
Előzmény: törölt hozzászólás
#74
A trendet azért látod ugye?
mereszZenesz 2019. 08. 07. 11:44
Előzmény: törölt hozzászólás
#73
Az én szvsz a Bitcoin már rég kinőtte , hogy "csak egy internetes fizetési ezköz" legyen... Páran fennakadnak ezen... MIért ?
A facebook se anno a világ legnagyobb hirdetési felületének indult...
Törölt felhasználó 2019. 08. 07. 10:17
Törölt hozzászólás
#72
Törölt felhasználó 2019. 08. 07. 09:43
Törölt hozzászólás
#71
Törölt felhasználó 2019. 08. 07. 08:34
Előzmény: #68  Törölt felhasználó
#70
Elbúcsúztunk örökre a pumpás gyerektől
.. Ne keressétek, már máshol pumpálja a szennyet. 😂
Törölt felhasználó 2019. 08. 07. 07:25
Törölt hozzászólás
#69
Törölt felhasználó 2019. 08. 05. 12:02
Előzmény: törölt hozzászólás
#68
Törölt felhasználó 2019. 08. 05. 11:57
Előzmény: törölt hozzászólás
#67
Attól, hogy felfelé megy az árfolyamuk a profitjuk nem biztos. A hatékony bányásznak szinte mindegy az árfolyam sőt, egy medve piacon csak ő tud megmaradni, így inkább az alacsony btc árban érdekelt, mivel kevesebb lesz a konkurenciája így több btc-t tud kibányászni.
Törölt felhasználó 2019. 08. 05. 11:54
Előzmény: törölt hozzászólás
#66
A címedet és a hozzá való privát kulcsodat offline érdemes létrehozni, így nem igazán értem miről beszélsz?
Törölt felhasználó 2019. 08. 05. 11:53
Előzmény: #61  Törölt felhasználó
#65
203 769 bitcoin-tranzakciót elemzett egy MIT-kutatókból álló csapat 6 milliárd dollár értékben és megállapították, hogy a tranzakciók alig 2%-a kapcsolódik illegális ügyletekhez - írja a Coindesk
Az MIT-s csapat az IBM Watson nevű mesterséges intelligenciájával bonyolította le az elemzést, a kutatás célja igaziból az volt, hogy megállapítsák, hogy az AI tudja-e segíteni a pénzmosási törvények betartatását.
Míg a tranzakciók 2%-a kapcsolódott explicit illegális tevékenységhez, 21% esetén állapított meg az AI törvényességet, míg 71% esetén nem lehetett egyértelműen megállapítani sem jogszerűséget, sem jogsértést.
A kutatási eredmények egyébként nagyjából összhangban vannak a korábbi tanulmányokkal: a Chainalysis idén végzett kutatásából az derül ki, hogy a bitcoin-tranzakciók kevesebb mint 1%-a volt illegális tevékenységhez köthető.
Törölt felhasználó 2019. 07. 20. 07:24
Törölt hozzászólás
#64
Törölt felhasználó 2019. 07. 20. 07:12
Törölt hozzászólás
#63
Törölt felhasználó 2019. 07. 20. 07:03
Törölt hozzászólás
#62
Törölt felhasználó 2019. 07. 19. 23:29
Előzmény: törölt hozzászólás
#61
Szted ezek olyan kulcsok mint a btcnél? Még egy ilyen direkt ferdítés aztán te se írsz ide többet ahogy a haverod. 😂 Aki lehet te vagy. Na de nem sokáig ha te is itt hazudozol.

Topik gazda

Indi86
3 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek