Topiknyitó: Törölt felhasználó 2019. 07. 15. 13:51

Bitcoin, blockchain trollok nélkül  

Kedves Fórumtársak!
Mivel annyira elszaporodott az eredeti Bitcoin topicban a trollok száma, hogy a hozzászólások 90%-a már csak abból áll, így úgy gondoltam ideje létrehozni egy trollmentes övezetet, ahonnan garantáltan kigyepálom azokat az embereket, akik félrebeszélnek, aljas szándékkal ferdítenek, személyeskednek, tudatlanságuk teljes tudatának birtokában hamis tényeket terjesztenek. A témában még nem járatosoknak ajánlom, hogy olvassák el az eredeti topikot az elejétől fogva, ahol még normális információmegosztás folyt, sokat lehet belőle tanulni. Aztán várunk itt szívesen ha kérdés merülne fel! Természetesen ellenvéleményeknek helye továbbra is van sőt nagyon örülünk neki, de az ne alapuljon konteókon, fikciókon mert ki leszel tiltva. Kiderül idővel lesz-e erre így igény, nem vagyok a cencúra híve, de trollok ellen máshogy harcolni nem lehet itt, úgy látszik.
Az eredeti topik melynek elejéből sokat tanulhatsz:
https://forum.portfolio.hu/topics/csak-ido-kerdese-hogy-a-bitcoin-elsopri-a-penzugyi-rendszert/19526
Zotyótol elnézést kérek, de szerintem meg kellett ezt húzni, mert mindenről szólt már a téma csak a btcről nem, nagy köszi a bedobott tudásanyagokért, remélem ide is írsz majd.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Bodegue 2023. 12. 20. 21:27
Előzmény: #274  pomperj
#276
Nagyon köszönjük Pompi Úr! 
pomperj
pomperj 2023. 12. 20. 20:14
#275
SPY daytrade
Ha a mai alj 4756 letorik, akkor megnyilik az ut egy melyebb korrekciohoz,
de tovabbra sem tudom, hogy milyen fokozatban van. Megeshet, hogy meg 1 vagy 2 (iv-v) hullampar
 van hatra. Es lehet hogy most mar az utolso (iv) alakul eppen,  a vegso (v)  csucs elott.
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20231220v00yccm4b.jpeg
pomperj
pomperj 2023. 12. 20. 18:11
Előzmény: #270  Tazsomaru
#274
Jogos a Log skalas chart alkalmazasa,
ahol a 3 nyilnal  1, 3,  (iii of 5)  szamozas szobajohet. 
A linearis skala eseten a BTC es ETH szamozas talan ilyen lehet:
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20231220v00y944h5.jpeg
szieszta 2023. 12. 20. 07:00
#273

Az is már csak mese, hogy a bitcoin blokkláncon olcsón és gyorsan lehet utalgatni. A tranzakciós díj jócskán megemelkedett, az utalások lelassultak. Megint előjön majd, hogy a kávéért az LN-en keresztül éri meg csak fizetni. Ez meg ugyan olyan, mint mikor a visa megelőlegezi az utalást.
Egyenlőre  a csoda elmaradt. A bitcoin nem fogja megdönteni a pénzügyi rendszert.
Marad a reklám szlogen....ezzel meggazdagodsz! :-) - mint az összes piramisjátéknál.
szieszta 2023. 12. 20. 06:25
#272

Meglepődtem, hogy Goldi. töröltette magát.
Az igaz, hogy nagyon sok címen meg se mozdul a bitcoin, csak nagyon kis mennyiségével kereskednek. De akkor hogyan lesz belőle fizetőeszköz? Mert ugye a pénznek forognia kell.
Ja most már értékmegőrző, műtárgy lett. Ahhoz meg még a felezés után is sok varázsolódik elő belőle.
Szerintem a bányászok mostani száguldása a felezés miatt van, de játszunk el a gondolattal, hogy mégsem fog a bitcoin ára duplázódni. Akkor a bányászok teljesítménye lefeleződik és újra csak mély veszteséggel fognak működni, ahogy eddig is tették. Mondjuk a MARA spájzolja  a kibányászott bitcoinok egy részét, ezért az száguld leginkább. Persze a nyakán meg van óriási hitel.
Törölt felhasználó 2022. 11. 27. 02:21
Előzmény: #267  Karvalytokes
#271
Vagy csak más időzónában van és ráadásul sok a teendője is.
Tazsomaru
Tazsomaru 2022. 11. 26. 11:28
#270
https://www.screencast.com/t/ohha9XzG8
Ebből a varázsgömbből valóban kiolvasható a 100K feletti árfolyam, de szerintem nem számol a sok derivatívával, ami a termékre épül. Így már nem sok jelentősége van, hogy le van szabályozva 21 millióra. Ami fura az egészben, hogy a derívatívák biztonságosabbak, mint az alaptermékek.
Törölt felhasználó 2022. 11. 26. 10:13
Előzmény: #268  Tazsomaru
#269
Igen, egyetértek. :)
És hol van még a vérfolyás? MAjd ha a BTC bekukkant 1000 alá, akkor ugyebár beszélhetünk vérfolyásról.
Tazsomaru
Tazsomaru 2022. 11. 26. 10:08
Előzmény: #266  easyrider
#268
Vásároljunk patkánymérget, ha vér folyik az utcákon? :D Ő nem mondott ilyet. Nathan Rotschild mondott hasonlót. Ne keverjük a szezont a fa zommal, mert ha korpa közé keveredünk, megesznek a disznók. :)
Karvalytokes
Karvalytokes 2022. 11. 26. 10:06
Előzmény: #265  kardos74
#267
Na ,ja Goldi is eltünt már a fórumról a tetherjeivel együtt.Bár nem meglepő, a megnyilvánulásai alapján szerény szellemi képességekkel rendelkezett.
easyrider 2022. 11. 26. 09:57
Előzmény: #264  Tazsomaru
#266
Valami olyat is mondott, hogy "Akkor kell vásárolni, amikor vér folyik az utcákon, még ha a te véred is"
kardos74
kardos74 2022. 11. 26. 09:45
Előzmény: #255  szieszta
#265
Aki ezt nem látta az elején és nagy pénzeket tolt ebbe hülyeségbe az meg is érdemli. Mert buta is volt és kapzsi egyszerre. 
Tazsomaru
Tazsomaru 2022. 11. 26. 09:22
Előzmény: #255  szieszta
#264
Elkezdett szétesni a piramis? Mit is mondott WB?
#158: "A bitcoin gyaníthatóan felfokozott patkányméreg."
;)
AlonsoRenault 2022. 11. 25. 20:05
Előzmény: #261  szieszta
#263
Bocs ha meglepetést okozok de nem vagy anonim, simán beazonosítható az ip címed, az is melyik gépről írkálsz. Talán nem a bitcoinnál kéne kezdeni az informatikát. 😆
szieszta 2022. 11. 21. 19:36
Előzmény: #260  AlonsoRenault
#262
szieszta 2022. 11. 21. 19:31
Előzmény: #260  AlonsoRenault
#261

Egy anonim fórumon?
Gondolom a modinál már jelentettél. k.....s     :-)
Csak azt másoltam be, amit az oldalukon megtaláltam.
Véleményem meg had mondhassam el.
AlonsoRenault 2022. 11. 21. 18:14
Előzmény: #255  szieszta
#260
Szerintem pedig próbálj meg ne valótlanságokat állítani, mert véletlenül fel leszel te is jelentve jó hír megsértése miatt. Volt már rá példa, okkal..A mondandód egyik fele igaz, a többit meg hozzá költötted. Óvatosan!
szieszta 2022. 11. 21. 17:43
#259

Már más is kering a facen:
Sziasztok. Az ftx botrányról fogtok ti beszélni, mert igenis sok köze van a háborúhoz! Több mint egy hete várom, hogy a fősodratu otthon is foglalkozzon a témával,de mintha mi sem történt volna. Sok sikert kívánok a továbbiakban is!
Kifejtenéd mi az ftx botrány?
Az egyik legnagyobb kriptotőzsde volt, amely nemrég csődbe ment, alapjaiban rengetve meg a kriptopénzbe vetett bizalmat. Keress rá az "ftx csőd" kifejezésre.
Ennél bonyolultabb kicsit. Állítólag azon keresztül csorgott vissza a pénz az amerikai kormánynak, amit Ukrajnába küldtek. De Isten őrizz, hogy bármit is állítsak a youtub felületén. A fox newsról meg különböző befektetői körök podcastjaiból gyűjtögetem az infókat.
szieszta 2022. 11. 21. 17:31
#258

https://www.bitcoinbazis.hu/aggaszto-reszletek-derultek-ki-a-crypto-com-tartalekairol/
"Az adatszolgáltató figyelmeztetett, hogy a Crypto.com eszközeinek 40%-a alacsony likviditású, hozzátéve: “Ha a Crypto.com-on van pénzeszköze, kérjük, figyeljen azok biztonságára. Rengeteg $SHIB és $CRO tokent tartanak”. Emellett az elemző cég egy hamis eszközátutalásról is beszámolt, mielőtt a kriptotőzsde kiadta volna a tartalékok bizonylatát. Kiderült, hogy a Crypto.com összesen 210 millió USDT-t vont ki a Binance-ről és 50 millió USDC-t a Circle-ről a tartalékok bejelentése előtt. Különös időzítés, nemde?"
https://coinmarketcap.com/currencies/cronos/
szieszta 2022. 11. 21. 17:15
Előzmény: #255  szieszta
#257

Igaz, nézegették a tether kft könyvelését is, de akkor a kupi volt, hogy inkább feladták. A tulajok meg nem azt mondták, hogy rendbe teszik, hanem elköltöztették a székhelyüket.
A neves könyvvizsgáló cégeknél meg volt az  a pénz, hogy mindent rendben találjanak.
Ez nagyon hasonló, mint 2008 előtt volt. A legnagyobb hitelminősítő cégek már nem tudták mennyi A-t és +-t osszanak ki olyan cégeknek, amelyek egy hónap múlva összeroskadtak.
szieszta 2022. 11. 21. 17:10
#256

Csak meg kell nézni a coinos cégeket. 
Coinbase EPS  -5,45
Mara                  -2,42
Riot                    -2,9
Mstr                  -116
GBTC                 ?            
Csupa veszteség, szépen összeomlik a piramis.
A legszebb az lesz, hogy akik kirabolták a kisbefektetőket, élik majd a világukat, óriási vagyont összecsipegetve tőlük, gyakorlatilag legálisan.
szieszta 2022. 11. 21. 17:01
#255

Remélem az FTX kapcsán belekukkantanak a többi garázstőzsde könyvelésébe.
A tether kft már 4 milliárd tethert tüntetett el, gondolom mentik ki  a vagyont.
Elég nevetséges, hogy a csoda fizetőeszközök árát robotok állítják be egy egy szabályozatlan maszektőzsde segítségével.
A magyar coinzacinak, az Inlock kft nek 7 millió dollár vagyona ragadt be az FTX nél, szerintem örökre. Hiába csinálták őszintén, ha gazemberekre bízták a pénzüket.
Egyenlőre felfüggesztették  a működésük nagy részét.
Gaguse
Gaguse 2022. 10. 27. 14:14
Előzmény: #253  szieszta
#254
nemsokára eldől merre az arra, sok shortost kiráztak most a 3 nap alatt :D
szieszta 2022. 10. 27. 14:11
#253

Egyértelműen párhuzamot lehet vonni a tethet mennyisége és a bitcoin árfolyama között.
https://coinmarketcap.com/currencies/tether/
A tether grafikonjánál a market cap-ra kell kattintani és máris látni, mennyit varázsoltak elő.
https://coinmarketcap.com/currencies/bitcoin/
Amikor piacra dobnak egy két 10 illettve száz milliót a tetherből, nem sokkal később már indul is a BTC emelkedése.
szieszta 2022. 06. 07. 08:37
#252
Végre!!!! , valamire jó a bitcoin is.
Állítólag a maffia ezt használta és így sikerült megtalálni a  tagjait.
https://www.portfolio.hu/gazdasag/20220607/az-olasz-maffia-ausztraliaba-exportalta-a-penzmoso-tevekenyseget-549079
Itt már csak az a kérdés, ezek után ki fogja használni, ha  a legnagyobb felhasználó  csoport átnyergel valami másra.
Commodore64
Commodore64 2022. 05. 26. 19:40
#251
Szisztok, a LUNAról tudtok valamit? Volt belőle pár ezer dbom. Most mi lesz veld? 
AlonsoRenault 2022. 05. 03. 12:04
Előzmény: #249  szieszta
#250
Fú de érdekes, ja nem. Kérlek minden nap írd be ide ezeket a számokat legyél igazi troll. Tudni akarjuk napi szinten többször is az lenne az igazi. Jól esik látni mennyi energiát ölsz abba hogy jelentéktelen infókat közölj. Vicces hogy azt hiszed idegesít így dolgozol is érte, ez éltet. Ne kelljen infiohiányban szenvednünk írd csak minden nap. Igazából napi 3* lenne jó hogy biztosan lássák a fórumtársak is kivel állnak szemben  😀. Szerintem egy igazi géniuisszal. 🤣
szieszta 2022. 05. 02. 16:31
#249

Nagyon érdekes, hogy a tetherből már elővarázsoltak 85,7 milliárdot, de csak 83,1 van forgalomban. A többivel mi lehet? a fiók mélyén rejtegethetik? Amióta nem naponta dobnak 4-5 száz milliót a piacra, a coinpiac is csak pihenget. Nincs mivel pumpálni a coinbáróknak az árat.
Circulating Supply    83.15B USDT
Total Supply              85,713,951,816
MakraiZoli 2022. 01. 23. 17:42
Törölt hozzászólás
#248
AlonsoRenault 2021. 12. 20. 16:51
Előzmény: #245  kardos74
#247
:) :) :) Zoomolj ki az elmúlt 5 évre! :) 
dugynok
dugynok 2021. 12. 20. 16:45
Előzmény: #245  kardos74
#246
Tavasszal is esett. Akkor azt mondtàk, hogy félévkor jàr le sok lekötött btc opciós szerződés. Az magàval vitte az altokat. Utàna 1-2 héttel megindult vissza. Szerintem most is ilyesmi van a hàttérbe. Januàr végétől szàmìtok növekedésre, addig trade van és buy the dip :) 
kardos74
kardos74 2021. 12. 20. 16:32
Előzmény: #244  Törölt felhasználó
#245
Egy ideje csak esnek ezek a csodacoinok. Mi lehet az oka? Pedig olyan jó dolog a blockchain...
Törölt felhasználó 2021. 12. 16. 20:30
Előzmény: #243  szieszta
#244
szieszta 2021. 12. 06. 14:53
Előzmény: #239  AlonsoRenault
#243
Az őszinteségről ne beszéljünk, mikor esküdöztél mindenre, hogy nem te vagy indi, :-)
szieszta 2021. 12. 06. 14:51
Előzmény: #240  Törölt felhasználó
#242

Nagyon igazad van! Ezek a fórumtársak nem nézik el, ha más  a véleményed, pedig az egészséges vita előre visz. A személyeskedésről nem is beszélve.
Törölt felhasználó 2021. 12. 06. 14:41
Előzmény: #238  AlonsoRenault
#241
Igen ebben nagy igazság avn,de amire érdemes reagálni arra reagálok. Egy ideig :) 
Törölt felhasználó 2021. 12. 06. 14:37
Előzmény: #236  mereszZenesz
#240
Köszönöm a támogatást.:) így talán magam számára is még jobban össze tudom foglalni ezt, mikor erről gondolkozom.
Amit megtanultam,hogy semmi sem biztos és minenkinek a saját döntéséért kell felelni. Ez nincs másképp a bitcoinnal sem. Itt is lehetnek előre nem látható események és mindneképp érdemes róla beszélgetni.
Egy vita jó esetben nem egymás minden áron meggyőzéséről szól, de hát emberek vagyunk és sokszor belefutunk ebbe, és van, amikor nehezebben ismerjük el,hogy mégis a másiknak is van igazsága.
AlonsoRenault 2021. 12. 06. 13:44
Előzmény: #238  AlonsoRenault
#239
A vicces az hogy legalább lemarad a hozamokról is, bár kétlem hogy ne vett volna bele mint ahogy mondja. De az őszinteség nem jellemző rá.
AlonsoRenault 2021. 12. 06. 13:42
Előzmény: #235  Törölt felhasználó
#238
Vigyázat! Jó hosszan elmondtad neki amit amúgy már én és mások anno neki 10* hosszabban elmondtak. Soha nem fogod tudni meggyőzni semmiről. Már a nullába tartott szerinte 18 ban az árfolyam ott károgott az alteregoival együtt álneveken. Valamilyen belső hang miatt tagad és tagad és küzd a valóság ellen, igen rosszindulattal vezérelt sajnos, többekbe belerúgott a nyugdíjas mindenben jártas emberünk. Nézd meg a bitcoinos topik előzményeit. Ezt a topikot miatta és az alteregói miatt hoztam létre, de azt a nevem már töröltem. Sajnos így törölni nem tudom, én kérek elnézést. De nem is érdemes foglalkozni vele egy energiazabáló rosszindulatú ember.
szieszta 2021. 12. 05. 17:36
Előzmény: #235  Törölt felhasználó
#237

Nincs benne 900 milliárd, mivel a nagyja akkor keletkezett, mikor még fillérekért volt. Azóta a 90%-a csak pihen, csak a 10%-kal játszadoznak, forgatják.
Ha van egy zsák búzád és egy szemet eltudsz adni belőle arany áron, az még nem azt jelenti, hogy van egy zsák aranyad.
Ha jól tudom, még a bányászok sem adják el, mint régebben a költségeik kifizetése miatt, hiszen számtalan kriptozaci jött létre. Így csak zálogba helyezik és inkább megfizetik a kamatokat. Ezzel is hiányt okozva. De mi lenne, ha  a válságban nagyon kellene a pénz. Sokkal gyorsabban pénzzé lehetne ezeket tenni, mint például az ingatlant. Így ehhez nyúlnak majd először.
mereszZenesz 2021. 12. 05. 15:24
Előzmény: #235  Törölt felhasználó
#236
Csak pazarlod rá a drága időd. Hidd el, tapasztalatból beszélek.
Törölt felhasználó 2021. 12. 05. 13:38
Előzmény: #231  szieszta
#235
igazad van. a technológia elterjedtsége korai fázisban van és még sok problémát kell megoldani, viszont ez gyorsan fejlődik.
a tulajdonosi kör koncentrálódása is igaz és érdekes hogy nekik mik lesznek a terveik ezzel a nagy mennyiséggel.
 a nagy mennyiség mozdulatlan tőke szűkősséget idézhet elő, ha nem csökkentik, így árfolyamfelhajtó hatása lesz, viszont az intézményi befektetők és egyéb potenciális belépők számára ez visszatartó erő lehet. meglátjuk.
Én azért azt gondolom,hogy növekedni fog a felhasználók száma ennek ellenére is és nem láttuk a buborékot.
az arany market capjének már kevesebb, mint 10%-a. 900 milliárd $ nem egy nagy pénz ma már a piacon  ami benne van.
Törölt felhasználó 2021. 12. 05. 13:04
Előzmény: #229  szieszta
#234
hasonlítsd az aranyhoz. több funkciója van.  ipari fém, ékszer, értékörző a végessége miatt. hány nem lehet moindai,hogy semmire sem jó, ha ilyen sok tulajdonsága van. de abbn igazad van,hogy az arany is 7szer többet ér, mint ha csak ipari fémként néznénk.
Törölt felhasználó 2021. 12. 05. 12:59
Előzmény: #226  kardos74
#233
"Töménytelen mennyiségű ilyen-olyan coin keletkezik, amelyek jobbak mint pl. a bitcoin. Ezek is 50000 usd-t érnek majd? "
ha tőszdézel nyílván ismered a market cap fogalmát. tehát az ár és a mennyiség szorzata.  közel 19 millió bitcoin van és 21 millió lesz a max.   más coinok esetében is így kell számolni.  de minden coin egy külön céget jelent. nem lehet őket egymáshoz hasonlítani. és nem is mozognak együtt. csak anynira, amennyire mondjuk a rtőzsdei cégek.
azt a kriptót tudják ellopni, amit nem körültekintően tárolnak. ez valós probléma és ezt meg kell tanulni kezelni. ebben igazad van. ez idővel kialakul.
ha egy tőzsde bezár és leépnek a pénzzel akkor az elveszett. ezért nem szabad tőzsdén tárolni a kriptót, csak addig, ameddig váltasz.vannak megbízható tőzsdék coinbase, kraken, bitstamp, binance . ezeken nagyobb biztosnágban vagy.  de alap,hogy nálad legyen a coin.   a hardveres pénztárcát tartják a legjobbnak. pld ledger típusok. ez olyan, mint egy pendrive ,  amik csak addig csatlakoznak netre ameddig lebonyolítod a váltást.a bitcoinnak van egy számlaszáma . és van egy 24 szavas "jelszava".   e kettő birtokában bármikor vissza tudod állítanai a pénzed. ha tőzsdén van a btc, akkor nem nálad van. feltörhetik a rendszert.
Szóval a jelszó és a tárolás egy fontos probléma, ami sztem stratégiát kíván. Pld több címre elosztani a pénzt,ha túl nagy összegről van szó.
Környezetbarátság. Kétféle módon tartanak fenn kriptókat az ismeretim szerint. a "proof of work ", amit a bitcoin használ nagyteljesítmányű számítógépekkel dolgozza fel a blokklánc egészét, folyamatosan újra és újra. ezzel ellenőzi,hogy valóban nincs megváltoztatva és az új utalásokat is érvényesíti, amiket hozzáad a lánchoz.
Ez valóban országnyi energia, viszont ennek kb fele megújúló energia és ez növekedni fog állítólag 70-80%ra. vulkáni, geotermikus, víz stb. 
és van a proof of stake ami környezetbarát, mert a bányászok pénzt kötnek le, nem számítógépes kapacitást hazsnálnak.
erről egy cikk összefoglaló. ezt még én se értem teljesen. ezek bonyolult dolgok, amikhez elég nagy tudás kell, ezért nem könnyű megérteni egy átlagembernek mélységében, csak a felszínt. 
Mi is az a Proof of Stake és a Proof of Work? | Cryptofalka
szieszta 2021. 12. 05. 12:26
Előzmény: #230  Törölt felhasználó
#232
A bitcoin blokkláncnak nincs egyetlen tulaja, de a bitcoinok nagy része egy kis csoport kezében összpontosul.
szieszta 2021. 12. 05. 12:25
Előzmény: #230  Törölt felhasználó
#231
A blokkláncon futó szerződéseknek nem a blokklánc adja az értékét, hanem amit  a szerződés tartalmaz. Olyan applikáció, ami mindenre kiterjed. Ha az ingatlanpiacot át akarnák vinni a blokkláncra, az egy óriási munka lenne. Főleg a nem rendezett tulajdonviszonyok miatt, meg az öröklődés miatt, de a mostani törvényekre is rá kellene illeszteni, meg a nemzetközire is. Ha ezt valaki megcsinálja, az előtt le a kalappal.
Törölt felhasználó 2021. 12. 05. 12:05
Előzmény: #226  kardos74
#230
a bitcoint teljesen külön kell kezelni a többi kriptótól, vagyis teljesen értelemtlen együtt kezelni az egész kriptopiacot. ez olyan, mintha az összes tőzsdei cégről akarnék állítást tenni, ami helytelen.
azért, mert a bitcoin volt az első, amelyik megvalósította ezt a technológiát. az összes többi csak másolja és persze fejleszti . vannak ugyan sok tekintetben jobbak, mint a bitcoin, de van amiben soha nem lesznek jobbak.
ilyen az,hogy a bitcoin az egyetlen olyan kriptó, aminek nincs tulaja, vagy egy jól behatárolható tuladonosi köre. a rendszer 100%ban önműködő, kivéve azt amikor a fejlesztők széles köre valamiben meg nem egyeznek.
itt szoktak vitatkozni,hogy mégis koncentrálódik ez a kör,de erre semmi bizonyított tény nem létezik. hellyel közzel a nagyobb fiat pénzek stabilak. de pld az értéktelenedésük folyamatos, míg a BTCnek gyakorlatilag nincs, ezért alkalmas értékörzésre hosszabb távon és nincs szükség semmilyen banki tárolásra , közvetítésre. Magadnál tartod mégis inflációvédő. Nyílván az árfolyammozgás nagy, ahogy pld a nyersanyagok, így pld az arany esetében is ugyanígy. tehát a digitális arany jelző abszolút helytálló. véges és a piac bizalma tartja fenn.
Azt tudtad,hogy az arany és az ezüst ára sokáig ugynannyi volt a múltban? Most ez 7szeres az arany javára.
Az arany csak azért ér 7szer többet, mint az ezüst,mert az emberek bíznak benne. Semmi más. Nyersanyagként annyi lenne, mint az ezüst.
A bitcoin fundamentuma tehát az a programozottság ,ami lehetővé tette, hogy kizárólag a piac határozza meg az értékét, akik hazsnálják és ne legen benne emberi kéz, cak amennyi valóban szükséges és ahhoz is akkora mértékű megegyezés kell,hogy kizárt a csalás. mivel programozható ellentétben a fiat valutákkal ezért hsználható más célokra is. szerződések kötése, automatikus adás-vétel felek közt stb ebben mondjuk az ethereum jobb és a jövőben el fognak terjedni a blokkláncalapú automatizálható műkődésű software-ek. pld lakás vétel esetében ki lehet hagyni az ügyvédet,ha jól tudom és általában a blokklánc egyik algoritmus tulajdonsága,hogy közvetítő fél nélkül tud két piaci szereplő közt kapcsolatot teremteni. léteznek már blokklánc alapú töszdék, ahol a bróker hagyható ki. minden feltétel benn tárolódik magában a kriptópénzben és aktiválódik,ha teljesülnek a feltételek.
 
 
szieszta 2021. 12. 05. 12:02
Előzmény: #228  Törölt felhasználó
#229

Hát több funciója van, akkor az olyan, mint a négyévszakos gumi. Semmire sem jó. A pénz fő feladata, hogy forogjon. Költsék. Az értéktárolót meg tartogassák. Ez a kettő rögtön üti egymást. Persze úgy a jó, hogy mindent meg lehessen magyarázni. Ez is egy kicsit, lehessen tartogatni, meg az is egy kicsit, lehessen fizetni is vele.
Bármivel is reklámozzák, semmit nem old meg. Egy pici csoport birtokolja a nagy részét, így az is csak beetetés, hogy a szabadságot és az egyenlőséget hozza el.
Törölt felhasználó 2021. 12. 05. 11:35
Előzmény: #227  szieszta
#228
még relatíve kevés a szereplő a piacán és úgy, ahogy részvények esetében, vagy a kisebb fiat valuták esetében is könnyebben lehet mozgatni. pár év múlva kell visszatérni erre a kérdésre, amikor a használatának elterjedtsége jelentősen megnő. szóval ez nyitott kérdés és a volatilitás egy valós "probléma" de hozzá kell tenni,hogy ez nem kizárólag pénz. az az egyik funkciója, tehát abban is igazad van,hogy kizárólag erre nem lehet még hazsnálni biztonsággal. nem váltja le a dollárt, eurót. más előnyei vannak.
szieszta 2021. 12. 05. 11:09
Előzmény: #225  Törölt felhasználó
#227

Csak egy kérdés! Ez a csoda miért ért még 1 héttel ezelőtt 20%-kal többet? Netán jött valami fejlesztés, vagy?  A fenéket! A coinbárók manipulálják a piacot, amivel mind a shortosokat, mind a longosokat megszivatták, a közelmúltban már többször is.
Ilyen ez a piac. Egy kis csoport meg tud szivatni egy egész nyájat.
kardos74
kardos74 2021. 12. 05. 11:00
Előzmény: #225  Törölt felhasználó
#226
Töménytelen mennyiségű ilyen-olyan coin keletkezik, amelyek jobbak mint pl. a bitcoin. Ezek is 50000 usd-t érnek majd? Elég vicces még belegondolni is. Ha ezek olyan biztonságos dolgok, akkor az ellopott kriptókat  hogyan lehet eladni mégis? A bezárt kriptotőzsdéken forgott pénzek hová lettek? Ha ez annyira nagyszerű dolog, akkor nem lehetne környezetbarátabb? Mekkora energiaigénye lesz ennek baromságnak 10 év múlva, amikor 1000x ennyi féle kripto lesz?  Ne csak azokat a híreket hidd el amelyik tetszik neked. Persze, sokan nyomják, hogy ez milyen fasza dolog, mert érdekük fűződik hozzá. 
Törölt felhasználó 2021. 12. 05. 10:44
Előzmény: #224  kardos74
#225
lássuk az érveid, mert eddig ilyen nem volt.
kardos74
kardos74 2021. 12. 05. 10:39
Előzmény: #223  Törölt felhasználó
#224
Elhiszed, hogy értem miről van szó? Csak szerintem ennyit nem ér mint amennyire jelenleg árazza a piac. Kezdjek el én is a te értelmi képességeiddel foglalkozni?
Törölt felhasználó 2021. 12. 05. 10:23
Előzmény: #222  kardos74
#223
amit nem akarsz megérteni azt nem is fogod megérteni. amit elsőre nem értesz az lehet azért van, mert nem értetted meg az összefüggéseket és nem azért, mert birtokában vagy a mindenttudásnak és nem találtál értelmet benne, miközben 100 milliók hazsnálják , tudósok, kutatók, programozók, közgazdászok stb széles rétegei támogatják a megjelenése óta.
kardos74
kardos74 2021. 12. 05. 10:04
Előzmény: #220  AlonsoRenault
#222
Amúgy meg tényleg forradalmi. Forradalmi lehúzás! Zseni volt aki kitalálta ezt el kell ismerni. 
kardos74
kardos74 2021. 12. 05. 09:58
Előzmény: #220  AlonsoRenault
#221
Ha te érted is milyen jó dolog ez, azért minden vagyonodat ne ebbe tedd! Csak egy jó tanács...
AlonsoRenault 2021. 12. 05. 08:33
Előzmény: #219  kardos74
#220
Ok, értjük hogy nem érted mit tud, mire jó és miben forradalmi. Majd egyszer ráguglizol.
kardos74
kardos74 2021. 12. 05. 08:01
Előzmény: #217  AlonsoRenault
#219
Igen, gerjeszti magát a folyamat. De nem lehet összehasonlítani mondjuk a nyersanyagokkal, mert ott van mögötte valami. Olaj, ezüst, stb. Itt meg csak bitek és a nagy duma :))) 
AlonsoRenault 2021. 12. 04. 23:33
Előzmény: #214  mereszZenesz
#218
Ahogy ismerem most majd gyakrabban szórakoztat titeket, én nem hiszem hogy rákapcsolódok, kicsit összerántja az öreg a gyomromat.
AlonsoRenault 2021. 12. 04. 23:32
Előzmény: #212  kardos74
#217
 Több mint 10 év hurráhangulat. 😂😂😂 
AlonsoRenault 2021. 12. 04. 23:29
Előzmény: #211  szieszta
#216
Hol voltál az elmúlt másfél évben, tudod amikor tolt egy tízszerezést, amit végigmoziztál, vártunk pedig nagyon, nem jöttél tudjuk miért.. Ja igen te már ezer óta nézed, az még viccesebb. 😂 Komolyan ilyen az óvodában van amit előadsz. Másfél évig várja hogy végre beessen, csak hogy megmondhassa a frankót, nem tudom miért jó lejáratni magad de én élvezem. Folytasd kérlek, végre valaki aki ért a szakmához és naphosszat elemzi a blokkláncot! Ja, nem ide!
szieszta 2021. 12. 04. 22:01
Előzmény: #212  kardos74
#215

Tavaly novemberben a microstrategy indított egy óriási reklámkampányt, ahol saylor azt mondta, egy két hónapon belül a legnagyobb cégek ebbe fektetik majd a vagyonuk jelentős részét. Persze a mágus musk-ot nem volt nehéz meggyőzni, de a többi inkább a cégük fejlesztésébe ölte a felesleges pénzt.
Ez viszont arra elég volt, hogy óriási hírverést csináljanak és felbeszéljék az árfolyamot.
A kripto világ a reklámról szól, meg az árfolyam menedzselésről.
A világtörténelem legnagyobb lufija, amit a FED pénzgyára fújt ekkorára. Amint lassul a pénznyomtatás, szépen el kezd közeledni egymáshoz az ár és az érték.
mereszZenesz 2021. 12. 04. 12:14
Előzmény: #211  szieszta
#214
előkerült a crypto szakértőnk  :D
Előzmény: #210  AlonsoRenault
#213
kardos74
kardos74 2021. 12. 04. 10:00
Előzmény: #211  szieszta
#212
Ezeket a vackokat csak a hurrá hangulat tartja életben jelenleg. Persze, attól még lehet pénzt keresni velük. Amikor majd kezd lecsengeni, na akkor fognak sokan sírni.
szieszta 2021. 12. 04. 08:49
#211

A tether nyomda nélkül, nem nagyon tudják feltornászni az árat. Erre meg jön a másik nyomda, a FED lassítása.
Így lesz a kriptókból a legjobb menekülőeszköz. Menekülnek belőle, mert ezt csakis a pumpa tartja életben. Ha leáll, elég gyorsan leereszt.
AlonsoRenault 2021. 04. 30. 20:32
Előzmény: #209  szieszta
#210
Szevasz, fáradsz már? Kicsit gyakrabban akarnánk olvasni a kényszeres beírásokat a tetherről! :) Hol érdekel engem hogy nem hiszel nekem? :) Jó volt játszani veled, bár kicsit furdal a lelkiism, mert láthatóan sajnos a kényszeres dolgokat már nem növöd ki a nyugdíjas éveidben és kicsit aggódom az egészséged miatt.
Nevesincs cégről ennyit:
Az USDT coinok mögöttes értékét vizsgáló jelentést a Moore Global független elemző csoport készítette, ami az egyik legnagyobb, több mint 100 éves múltra visszatekintő könyvelő hálózat. A vizsgálat tegnap közzétett eredményei szerint a Tether kincstára február végén 35.2 milliárd dollár értékű letéttel rendelkezett, ami csaknem 100 millióval haladta meg az akkor forgalomban lévő USDT mennyiséget. 
Forrás:
https://kriptoakademia.com/2021/03/31/meglehet-a-fedezet-a-tether-altal-kibocsatott-stabil-coinokra
Sajnos megint sikerült jókorát hazudnod, láthatja az egész portfolio a forrás alapján.. Vajon miért nem írsz már a bitcoin fórumba? Ciki lenne ilyen árfolyamnál a nullát ér nullához tart szólamaid? Pedig 2 évig nyomtad. aláztad a népeket aki kiállt a btc mellett, nem kíméltél se embert se Istent. Akkor most nem illene jelen lenned eme vészterhes időkben is? Pedig jókat nevetnénk rajta. Persze ma is jót nevettem ahogy megláttam, hogy írtál nekem és bököm a csőröd, nincs ennél jobb érzés e fórumon. Legyél férfi írj a bitcoin topikba is, tudod aki este este legény nappal is legyen az! :)
szieszta 2021. 04. 06. 14:16
#209

A tether kft. a FED-et megszégyenítő sebességgel varázsolja elő a coinjait.
Már majdnem 43 milliárdnál járnak, de van egy jó hír. Állítólag van mögöttük fedezet, egy könyvvizsgáló szerint. Igaz, egy nevenincs-ről van szó, biztosan sokat fizetnek a vizsgálódásért. :-)
Közben kiderült, hogy alonsorenault  az valóságban indi, bevallotta, annak ellenére, hogy régebben még keményen esküdözött, hogy semmi közük egymáshoz.
"Az én voltam hazug fórumtárs és nem kitiltottak hanem töröltem magam. Minden téren csúsztatnod kell? Bár ez ugye nem csúsztatás hanem hazugság."
Így lehet hinni neki!
pFModi-1fsz-bsszakrvaanyjat2 2021. 01. 29. 05:26
Törölt hozzászólás
#208
JohnRambo
JohnRambo 2021. 01. 14. 08:39
#207
Nekem egy kis szemmel alig látható Ethereumom van. Ahogy nézem az 1100 dollárt kellene tartósabban elhagyni. Bár a kriptóknál olyan hullámok vannak, hogy tőzsdés szemmel tengeribeteg leszek sokszor. :)
https://invst.ly/tgh8c
balees 2021. 01. 04. 13:16
Előzmény: #200  Twentyprice.
#205
mennyi BTC-t vettél? mi volt akkor az árfolyam amikor vetted? A coinbase-ben hagytad a BTC-t?
AlonsoRenault 2021. 01. 01. 15:28
#204
Ekozben 29700 Usd az ára. Az árfolyam a legjobb trollok hitelességét is lemossa a pályáról. Vissza is vonulnak mind szépen lassan. A bikapiac nem nekik kedvez..Na de jon még bikára maci! Egy év pihi a troll uraknak..
szieszta 2020. 12. 28. 09:03
Előzmény: #201  szieszta
#203
  • Circulating Supply20 820 866 934 USDT
  • Total Supply21 283 323 926 USDT
pFmodi-1fsz-bsszakrvaanyjat1 2020. 12. 27. 04:57
Törölt hozzászólás
#202
szieszta 2020. 12. 18. 11:29
Előzmény: #199  szieszta
#201
https://coinmarketcap.com/currencies/tether/
  • Circulating Supply20 038 839 262 USDT
  • Total Supply20 533 323 926 USDT
Twentyprice. 2020. 12. 01. 10:28
#200
Sziasztok,
Én a tipikus iskolapéldája vagyok azoknak, akik rosszkor szállnak be egy befektetésbe. 
Én 100 ezer forint értékben vettem eurót és abból BTC-t amikor a csúcson volt (egyik haverommal), akkor még volt is "kis" nyereségünk, de aztán összeomlott az árfolyam. Most mikor újra csúcson van közel sem annyi a BTC-m mint az utóbbi árfolyamcsúcsnál volt. Ennek mi lehet az oka? Én CoinBase-en csináltam a befektetésem és 19 május-június után hozzá sem nyúltam. 
A belépéskor 300 euróm volt, az felment 394-re aztán az összeomláskor 40-50-re, most pedig 104,58. Bocsánat, ha valami evidenset kérdezek, de ennek csak szerintem kellett volna visszamennie a közel 400 eurós szintre? 
Köszönöm a válaszotokat. 
szieszta 2020. 11. 30. 07:20
Előzmény: #198  szieszta
#199
Ilyen kevés? 18 millió? Ebből még baj lesz!
  • Circulating Supply19 127 387 105 USDT
  • Total Supply19 433 536 999 USDT
szieszta 2020. 11. 29. 07:54
Előzmény: #197  szieszta
#198
Vasárnap sem pihennek, meg kell fogni a coinpiac esését. Igaz mára csak 71 millió +. Vasárnap, mikor más pihen, itt megy az árfolyamok karbantatrtása, hogy hétfőre szebb világra ébredhessenek az intézményi befektetők.
  • Circulating Supply19 109 887 105 USDT
  • Total Supply19 433 536 999 USDT
szieszta 2020. 11. 28. 10:04
Előzmény: #196  szieszta
#197
Hétvégére ismét kellett új adag, 80 millió.
  • Circulating Supply19 038 287 105 USDT
  • Total Supply19 433 536 999 USDT
szieszta 2020. 11. 26. 07:01
#196
Huha! Tegnap elfelejtettek elővarázsolni tethert és már be is szakadt az ára. Ezért gyorsan észbe kaptak. A mostani termés 303.171.925. Ezt aztán nem aprózták el. Ennyit akkor szoktak piacra dobni, mikor hetente egyszer vagy havonta egyszer tették ezt. Most meg szinte naponta szórnak a piacra 100 milliós  mennyiséget. Tegnap előtt 200 millió, aztán 0, most meg 300 millió. Ez ám a pénzgyár, nem a FED!
  • Circulating Supply18 957 655 237 USDT
  • Total Supply19 433 536 999 USDT
fxboy
fxboy 2020. 11. 26. 06:42
#195
Sziasztok!
 Ismeri, vagy használja itt valaki a Brave böngésző "Crypto Wallets"-ét ? 
 
szieszta 2020. 11. 24. 07:10
Előzmény: #193  szieszta
#194
Most szerintem a ripple-t nyomják a tetherrel, a bitcoint pihentetik. Tegnap csak 30 millió plusz, ma már 205 millió. Hókusz-pókusz.
  • Circulating Supply18 654 483 312 USDT
  • Total Supply19 233 536 999 USDT
szieszta 2020. 11. 23. 14:33
Előzmény: #189  szieszta
#193
Ma csak +30 millió?????  Mi ez a nagy szerénység??
  • Circulating Supply18 499 393 301 USDT
  • Total Supply19 033 536 999 USDT
lngnl 2020. 11. 23. 09:12
Előzmény: #191  AlonsoRenault
#192
A vicc az hogyha ezt az energiat tradelesre forditana akkor lehet penzt is keresne. Ha meg ennyira biztos abban hogy a BTC egy scam akkor regen shortolnia kene...
AlonsoRenault 2020. 11. 22. 11:12
Előzmény: #189  szieszta
#191
Ezekre a halucinációkra bizonyítékod is van vagy csak úgy beböfögöd és mások szájába adod, hogy ki mit, miért csinál? Gyanítom az utóbbi. Attól hogy tényként állítasz be dolgokat attól azok nem lesznek tények. Hány éve kell hogy átmenjen ez az üzenet? 2 éve nem sikerül megérteni, pedig sokan írtuk már neked. Ennyi erővel írd le kérlek, hogy gazdag vagyok és az leszek. Megköszönném. :)
AlonsoRenault 2020. 11. 22. 11:09
#190
Srácok van még a portfolion olyan ember aki magába beszélget? Nem-e kellene aggódnunk a jelenség miatt?
szieszta 2020. 11. 22. 10:52
Előzmény: #188  szieszta
#189
Nagyon kell mindenkinek a tether. Az összmennyiség 19 milliárd fölé emelkedett. Száguld is a coinpiac, már a csapból is a bitcoin  folyik. Hasonlóan mint 2017-ben. Jóslatok meg arról szólnak, ki tud nagyobb árfolyamot bekiabálni.
Nagyon egyszerű a képlet, a jósok bevásároltak a coinokból és most nagyon sok, semmit nem érő dollárt akarnak keresni, ezért hirdetik a csodát. Minél többen elhiszik, annál magasabbra tudják felpumpálni az árat, persze nagy segítség a wash trading, ami ugye a szabályozatlan piacon  természetes része a spekulációnak.
Csak csendben jegyzem meg, a ripple is rakétázik, ami nem decentralizált, egy cég birtokolja a jogokat bármire.
  • Circulating Supply18 469 593 301 USDT
  • Total Supply19 033 536 999 USDT
szieszta 2020. 11. 21. 07:45
Előzmény: #187  szieszta
#188
Itt a hétvége, nagyon meg kell nyomni, mert már egyre többen rettegnek egy nagyobb korrekciótól. Nem is hagyják a véletlenre, gyorsan piacra dobtak egy csomó tethert.Most kereken 189 milliót dobtak rá. Meg kellene dönteni a régi csúcsot, ehhez minden esély meg van. Hétvégén többször rallyzott 5-10%-ot is, ilyenkor a bálnák könnyebben lubickolnak. Már járt 18.964 dollárnál. Ázsia nagyon tolja.
  • Circulating Supply18 375 493 301 USDT
  • Total Supply18 783 536 999 USDT
szieszta 2020. 11. 20. 06:26
Előzmény: #186  szieszta
#187
A múlt héten annyi tethert elővarázsoltak, hogy most egy kicsit vissza kellett fogniuk magukat. Nem is robbant a coinoiac. Persze mindig kell egy kis pihenő, erőt kell gyűjteni, mert különben nem lesz hihető a történet. Most is csak 72 milliót dobtak piacra, ez csak az ár karbantartására elég. Ha hinni lehet a https://coinmarketcap.com/ ; nak, akkor viszont a 24 órás forgalom elég magas, pörögnek a robotok, tolva a cégen belüli kereskedést. Gondolom megint hétvégére összpontosítanak.
  • Circulating Supply18 186 493 301 USDT
  • Total Supply18 463 536 999 USDT
szieszta 2020. 11. 19. 07:07
Előzmény: #185  szieszta
#186
Ma csak 96 millió.
  • Circulating Supply18 114 993 301 USDT
  • Total Supply18 463 536 999 USDT
szieszta 2020. 11. 18. 06:27
Előzmény: #184  szieszta
#185
Plusz 69 millió.
  • Circulating Supply18 018 593 900 USDT
  • Total Supply18 463 536 999 USDT
szieszta 2020. 11. 17. 08:35
Előzmény: #183  szieszta
#184

Már kezdtem azt hinni, hogy a hétfői nagy pumpálás megment tether nélkül. Az tény, hogy vasárnap és hétfőn nem szaporodott, de ma gyorsan dobtak hozzá, hiszen elég sokat költöttek a coinpiac feltornázására.
Újra 100 millió feletti összeget varázsoltak elő.
  • Circulating Supply17 949 442 302 USDT
  • Total Supply18 463 536 999 USDT
szieszta 2020. 11. 14. 07:05
Előzmény: #181  szieszta
#183
Szép! Ma is 100 millió fölött, pontosabban 136.044.955  csorgott a piacra a tetherből. Ebből aztán lehet pumpálni.
  • Circulating Supply17 833 043 701 USDT
  • Total Supply18 313 536 999 USDT
Tazsomaru
Tazsomaru 2020. 11. 13. 08:23
Előzmény: #181  szieszta
#182
Valaki biztos tudja és jókat kuncog magában. :)
szieszta 2020. 11. 13. 06:25
Előzmény: #175  szieszta
#181
Ujjabb 145 millió a piacon. Szerintem most rekordot fognak dönteni. Valaki tudja, hogy ebből mennyi mögött van fedezet?
  • Circulating Supply17 696 998 746 USDT
  • Total Supply18 118 404 168 USDT

Topik gazda

Indi86
3 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek