Topiknyitó: _pampa_ 2015. 08. 19. 08:43

Bevándorlás társadalmi és gazdasági hatása.  

Valószínűleg a közeljövő egy fontos kérdése lesz ez Magyarország és Európa számára.



Rengeteg bevándorló érte már el Európát és túlnyomó többségük háború sújtotta övezetből,országokból érkezett így kitoloncolásuk nem megoldható.



Európának közösen megoldást kell találnia a helyzetük rendezésére ahogyan arra is, hogyan "védjék" meg a 3 leginkább kitett schengeni határral rendelkező országot.



Rengeteg megoldásra váró feladat halmozódott fel az EU döntéshozóinak az asztalán.



ui: trollok, kötekedők,akadékoskodók,off-olók kíméljék meg azt a felületet!



Azokat várom a beszélgetésre akiket érdekel,és fontosnak tartják, hogy mielőbb megoldás szülessen a modern kori népvándorlás következményére.



Köszönöm!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2015. 08. 21. 23:22
Előzmény: #579  mondeos
#580
értem

mondjuk az előző linken ez nem volt olvasható

ez vajon általában jellemző a bevándorlókra, vagy netán ilyet elkövetnek őslakos olaszok és más nációk is?
mondeos 2015. 08. 21. 23:18
Előzmény: #578  Bekre_Pal
#579
mondjuk, hogy egy BEVÁNDORLÓ a gyanúsított (nem menekült)

link
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2015. 08. 21. 23:15
Előzmény: #577  mondeos
#578
kérdés volt, de nem válaszolsz

van köze a hírnek a menekültekhez vagy nincs?
mondeos 2015. 08. 21. 23:12
Előzmény: #576  Bekre_Pal
#577
Ennyi a reakciód? Akkor semmi köze semmihez.
Á la terelés.
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2015. 08. 21. 23:11
Előzmény: #575  mondeos
#576
ennek mi köze a témához?
mondeos 2015. 08. 21. 23:07
Előzmény: #574  Bekre_Pal
#575
ha már ilyen vidáman fogod fel, jönnek is:

link
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2015. 08. 21. 22:59
Előzmény: #573  McLain
#574
igen

mondjuk sejteni lehet a korábbi váratlan helyzetek kezelésének tapasztalataiból

én pl. mindig jobban hagyom, hogy rám támaszkodjanak mint ahogy engedni remélem, hiába szájkaratézok hogy engem nem fognak kihasználni, az én hátamon fát vágni stb., a végén csak megtörténik. de nem azért mert nem merek szólni, hanem mert egyszerűen ott és akkor már nem tudok nem segíteni. úgyhogy sejtem, hogy én lennék az az ember, akinek ha lenne 50 menekült a kertjében, akkor azt mondaná, hogy ááábazmeg, nem hiszem el, picsába, na gyertek beljebb, ez is csak velem történhet meg.
McLain 2015. 08. 21. 22:53
Előzmény: #571  Bekre_Pal
#573
igen, hasonlóak az alapvetéseink, ez már tegnap is kiderült.

és ez meg a legjobb mondásod: "aztán ha helyzet van meglepi magát, hol jó, hol rossz értelemben"

én úgy szoktam mondani, hogy "hiába mondja bárki, hogy ebben vagy abban a szituációban így vagy cselekednék. ha ott van a szituációban, tök nem úgy tesz, mint ahogy előre megmondta"
McLain 2015. 08. 21. 22:50
Előzmény: #570  McLain
#572
és asszem nyugodtan jelentkezhetnének munkára a menekültek.
valaki emlegette a kukorica betakarítását.meg lehet csinálni kézzel.és máris fáradtabbak lennének egy-egy zendüléshez.
és a célországban is előbb-utóbb dolgozniuk kell.ha nem akarnak, annak nem lesz jó vége.
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2015. 08. 21. 22:49
Előzmény: #570  McLain
#571
akkor azért nem nagyon tér el a gondolkodásunk

lehet, hégy élesben egyformán működnénk, csak másképp gondolkodunk róla

az ember szeret magával kapcsolatban ezt-azt gondolni, aztán ha helyzet van meglepi magát, hol jó, hol rossz értelemben
McLain 2015. 08. 21. 22:46
Előzmény: #566  Bekre_Pal
#570
itt:
fenyegeti a létemet,a családom fennmaradását?fenyegeti a kultúrámat,civilizációmat?

és tudd:minden nap adakozom 1 (azaz egy) darab közlekedési lámpánál és hálát adok azért, hogy segíthettem. És furdal a lelkiismeret, hogy a következőnél, meg az azután következőnél már nem teszem.Mert ha megtenném, akkor nekem nem maradna kajára és akkor másnap már nem tudok adni annál az egy lámpánál sem.
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2015. 08. 21. 22:34
Előzmény: #567  Phylaxa
#569
az a baj, hogy nekem azt is tanították, hogy az elesetteket nem hagyjuk az út szélén
pitcairn2 2015. 08. 21. 22:16
Előzmény: #565  McLain
#568
itt inkább arról van szó, hogy mindenki az EU-integráció elmélyítéséért sikoltozik...

nagyon szépen alakul az új világrend:)
Phylaxa 2015. 08. 21. 22:13
Előzmény: #566  Bekre_Pal
#567
Én úgy nőttem fel, hogy mindennek van határa és azt vettem észre, hogy azok járnak pórul, akik nem erre nem figyelnek.
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2015. 08. 21. 22:09
Előzmény: #565  McLain
#566
pont a mérték a problémám

hol kell meghúzni az emberségesség határát? van olyan?
McLain 2015. 08. 21. 22:00
Előzmény: #431  Bekre_Pal
#565
ez teljesen igaz.

csakhogy mindig a mérték a kérdés.

gondolj vissza a kertedbe tévedő 40-50 kedves aranyos menekültre.

azt gondolom, hogy ha már az én létemet fenyegeti a segítségnyújtás,akkor az életösztön erősebb lesz.

és, ha már mari néni csirkefarhát vacsorájánál tartunk: lehet, neki kellene finomabb kaját adnunk, mégiscsak itt élte velünk az életét és valószínűleg ezért az országért dolgozott.

summa summárum: néhány menekült/bevándorló nem baj és segítendő is.de itt százezres/milliós tömegekről van már szó.
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2015. 08. 21. 20:46
Előzmény: #563  trochosa
#564
azért bátorkodtam azt gondolni, mert ezzel kapcsolatban jegyezted meg hogy már a fórumozás se a régi. ez számomra azt a gondolatot sugallta, hogy ez neked sarkalatos minőségi benchmark. de akkor félő, hogy nem voltam elég körültekintő
trochosa 2015. 08. 21. 20:39
Előzmény: #562  Bekre_Pal
#563
Még hogy ne lett volna alkalom? Igenis volt száz is, csak ellustultak a fórumozók. Gombok nyomogatásával fikáznak, ahelyett, hogy megerőltetnék magukat, és lecsapnának :)
Tévedés, hogy ehhez tanultnak kell lenni.

Tényleg úgy értelmezhető a beírásom, hogy ezt tartom a fórumozás lényegének?
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2015. 08. 21. 20:22
Előzmény: #558  trochosa
#562
megdolgoztattál, de azt hiszem, értem

arra gondolsz, amikor az általában nemzeti nyomorú írástudatlan fórumozók analfabéta szövegeit cincálják a tanultabb olvtársak, és azzal fölényeskednek, ami bár jogos, de túl könnyű és ezért nem elegáns zsákmány, hiszen a vakot se gáncsoljuk el, az analfabéta olvtársat se savazzuk.

nos ilyenre szerintem az elmúlt órákban nem volt alkalom, hiszen itt mindenki jó szinten művelte a nyelvet. ha lett volna itt analfabéta, már biztos megkapta volna. úgyhogy ne lankadj, reménykedj, lesz még rá alkalom, hogy ilyesmit láss, ha neked ez adja a fórumozás lényegét. nem fogsz csalódni.
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2015. 08. 21. 20:18
Előzmény: törölt hozzászólás
#561
ez nem volt szép miután ilyen jól elviccelődtünk

Topik gazda

_pampa_
3 4 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek