Topiknyitó: Törölt felhasználó 2012. 04. 23. 15:49

Arany-Ezüst  

Ki mire tippel? Meddig eshet az ezüst/arany árfolyama mostanában?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2014. 09. 05. 21:29
Előzmény: #2657  krida
#2660
Szia,

Nem ismerem a mo-i felteteleket....
Nyilvan ha uzletszeruen szeretned vegezni, akkor nem art 1 ceget csinalni...
persze olyan aprosagokrol ne is beszeljunk, hogy nem artana ha nem demo-n csinalnad a dolgokat, az a legtobb kereskedonek csak mosolyt csal az arcara...
Szerintem ami szamodra elerheto, az az hogy csinalsz 1 szamlat, regisztralsz, ha jol emlekszem az fx book vagy my fx book nem emlekszem mert en ezzekkel nem foglalkozok, de ismerek emberkeket akik igen, es ott ugye masok lathatjak az eredmenyeid, altalaba meg szoktak keresni az emberkeket akik rovidebb idon belul megtudjak 5szorozni a tokejuket....
bar ez a resze a penzugyi vilagnak eleg doji mint a gyertya...
;)
de ismerek 1 szoftver mernokot ausztriabol aki 5000-15000$ keresett mar nem emlekszem 6-7 honapig mert eladtak a kereskedeseit (fx expert advisor) kulonbozo brokercegek ugyfeleinek, persze jott egy 70-80% DD es veget ert a tortenet....
McDee 2014. 09. 05. 21:25
Előzmény: #2658  Törölt felhasználó
#2659
Talán rosszul értelmezem, de én meg úgy gondolom, hogy bányászok a forward kontraktusok eladói oldalán vannak. Ha pozíció zárására kényszerülnek, akkor praktikusan visszavásárolják (most haszonnal) a korábban drágábban eladott kontraktusokat.
Törölt felhasználó 2014. 09. 05. 20:43
Előzmény: #2655  pomperj
#2658
"Az arany- banyaszok meg rakenyszerulnek forward eladasokra, nyomjak oket is az adossagaik, es tudjak is hogy maguk alatt vagjak ezzel az faagat...megsem tehetnek mast...egy ideig."

Ez igy van tobbnek is van ilyen szerzodese...
es ismerjuk az arakat....
Ha az ar nem valtozna peldaul (1320) akkor az NCM 8,6 ev alatt akar breakeven-be lenne......
ha az ar alacsonyabb akkor meg tobb ill. hosszabb ido kell....
tehat folyamatosan fogjak vissza a termelest, bocsatjak el a dolgozokat, stb...
ugye ezt nem lehet orokke csinalni.....
elobb utobb pedig fel fog borulni a kereslet kinalat oldala, most olyanokrol hogy short squeze vagy hogy nehany ETF bedol mert nem rendelkeznek a fizikai megfelelelojevel mint amit papiron eladtak a befektetoknek azt hagyjuk....
nekem az aranybanyasz portfoliom nem kenyere kell,jo lesz az 1,2,3 esetleg 5 ev mulva is,de itt latom a legjobb hozam kockazat aranyt.....
van mas portfoliom is hosszabb es rovidebb idore is.....
es ha a project amin dolgozok bevaltja a hozza fuzott remenyeket, jovore akar indithatok egy ultrashort term swingtrading alapot.....
krida
krida 2014. 09. 05. 16:28
Előzmény: #2652  Törölt felhasználó
#2657
Kedves kisvuk! Látom szíveden viseled sorsomat, és ez jól esik :)Miután itt a fórumon közzétettem eredményeimet, melyet némelyek nagyon hitetlenkedve fogadtak (azt hittem ilyen fórumokon sok hozzám hasonló eredménnyel bíró ember van), találkoztam olyan hozzászólásokkal (pl a tiéddel) melyek elgondolkodtattak azon, nem lenne-e jó mégis üzletileg gondolkodni efelől. Eddig ugyanis kizárólag a magam szórakoztatására csináltam, eszem ágában sem volt másokkal foglalkozni ezen a területen. Most azonban megszületett bennem mégis a lehetősége annak, hogy érdemes lenne belevágni. Javasolsz-e valamit, hogy hogyan fogjon bele ilyesmibe az ember? Üdv, krida
Törölt felhasználó 2014. 09. 05. 09:53
Előzmény: #2654  pomperj
#2656
feltettem oket a figyelesi listamra.

Koszonom
pomperj
pomperj 2014. 09. 05. 06:30
Előzmény: #2652  Törölt felhasználó
#2655
Tudod, normalis vilagban nagyon egyetertek veled GLD temaban. Minden erved megall, jozan es kelloen ovatos is.

Kiveve a deflacios vilagot, ami eppen most van.
Kondratyev ciklusaban a legabszurdabb idoszak a deflacio, errol sokat ir, es mas korszakokban nehez is elkepzelni, ami most tortenik.

De, amikor ECB mar 0.1% kamatert kinal hitelt, es -0.2% a betet megorzesenek a dija, az mar nagyon is az, maga a deflacios abszurditas. Ezt megiscsak latva, el kell hinned, hogy van ilyen.

Az ECB megmenteni akarja az Eurot, es kozben a deflacios GDP kollapszus megallitasa erdekeben arra kenyszerul, hogy megsemmisitse az Eurot. Kinek kell olyan penz, ami ha eppen van, azert jol megbuntetnek?!

Szoval, zuhan az ara mindennek, mert a megelozo 30 evben annyi hitel ment ki, ami a vilag GDP-jenek 400%-a,
es mostmar senki sem kepes sem torleszteni kamatot, sem visszafizetni, ha nem NULLA a kamat. Es most meg ott tartanak, hogy MEG AKARJAK AKADALYOZNI, hogy osszeomoljanak a arak.

Igen, lesz hyperinflacio a vilagban (talan 5 ev mulva?) nemsokara, de elobb meg kell tortenjen a deflacios kollapszus. Most meg "rend" van, meg probalkoznak fizetni az adosok, es ezert rakenyszerulnek mindent eladni, hogy legyen keszpenzuk a torlesztesre.

Megerkezik majd az a pillanat is, amikor majd feladjak, akarcsak a magyar devizahitelesek. Bizonyos ertelemben a magyarok talan 1-2 evvel elobbre jarnak a deflacioban, mert megreszegulve az olcso kamattol, Jarai idejen annyi devizahitelt vettek fel teljesen hitelkeptelen emberek es cegek, hogy azt keptelenek valaha is megadni. Az allam meg a bankokat kenyszeriti tartalekaik teljes felelesere, hogy kimasszon a "szeleskoru nemfizetes" csapdajabol.
Ez jo modell a vilag tobbi reszenek varhato viselkedesere is, a kovetkezo evekre.

Nincs mar messze, hogy az emberek rajonnek, hogy mekkora marhasagot csinalnak most azzal, hogy tonkreteszik a bankjaikat...
aztan meg nem talalnak egyetlen BIZTOS bankot se, ahova betehetik a penzuket. Dehat, amikor majd vadul rohangalnak hangya modra, hogy "hol egy biztonsagos bank, ahova elhelyezhetem a penzem maradekat?",
nos, akkor is majd masokat hibaztatnak, nem sajat multbeli es mai kapzsisagukat.

Szoval, eladjak az aranyat is, meg az osszes reszvenyt is, a deflacio vegen, csakhogy keszpenzhez jussanak. Mert enni minden nap kell, ahhoz meg cash kell.

Az arany- banyaszok meg rakenyszerulnek forward eladasokra, nyomjak oket is az adossagaik, es tudjak is hogy maguk alatt vagjak ezzel az faagat...megsem tehetnek mast...egy ideig.

Aztan majd jon a mai vilag forditottja is. Es neked lesz igazad, vegso fokon, evek mulva. De most meg nem tartunk ott...szoval, szerintem tul jozan vagy a mai vilaghelyzethez kepest.
pomperj
pomperj 2014. 09. 05. 05:25
Előzmény: #2653  Törölt felhasználó
#2654
Arra igazan buszke lehetek, ha hasonlo a velemenyem, mint Marc-e. En neha olvasom a lapjat, de mostanaban eppen regen nem. Az eves kitekinteset mindig elolvasom.
Azt erdemes tudni a hogy Barrons Roundtable 10 top befektetojebol, a 10 eves atlag hozamban, Marc messze vezet mindenki elott.

Kinaba legkonnyebb FXI-i keresztul befekteteni, azt mindenkinek mernem ajanlani, hogy nezze meg. Am, a kinaiak imadjak a high-tech cegeket, es kis batorsaggal azokat erdemes nezni, a blogban JRJC es MY-t gyakran felteszem.

Az nem ellentmondas, hogy SPY-ban kimondottan bear vagyok, mig Azsiaban, foleg Kina es India vonatkozasaban, erosen bull.
Az USA piaca mestersegesen felpumpalt. Hihetetlenul instabilnak latszik nekem, mar jo egy eve kerulom, es SPY 2000-rol van egy hosszutavu shortom, igaz, meg kicsi osszeggel.
Es igen, meg mindig tartja magat es nem zuhant ossze: csak eppen barmelyik nap megteheti, hogy akkorat esik, mint az egesz idei emelkedes.

Az most meg kulon kinos, hogy Apple nagy pofont kapott Samsungtol, es tegnap nagyot esett....ez se tesz jot a kilatasoknak, ha a vezeto high-tech ceguket csuful megalazzak.

Törölt felhasználó 2014. 09. 05. 04:23
Előzmény: #2636  pomperj
#2653
Szia,

bar nagyon bearish vagy az amerikai tozsdekkel kapcsolatban. A blogodban kifejezetten bull parti vagy a kinai tozsdevel kapcsolatban.

Vannak mas befektetok, mint peldaul Marc Faber, aki hasonlo velemenyen van Veled.

A napokban megjelent egy cikk arrol, hogy a kinai allami media reszveny vasarlasra biztatja az eddig tartosan reszvenybe nem jellemzoen befekteto kinaiakat. Ez oriasi keresletet jelenthet.

Irnal a blogodban arrol, hogy milyen szektorokba es milyen eszkozokon keresztul fektetnel kinai reszvenyekbe.

Irasaid eddig is hasznosoknak bizonyultak -es az a franya "jenki penny stock' is eleg jol teljesit-.

Koszonom.

Udv
Törölt felhasználó 2014. 09. 04. 23:55
Előzmény: #2651  pomperj
#2652
Azsiaban nem adjak az aranyat, hanem hordjak...
;)
2621-es hozzaszolasban emlitettem kisebb cegeket akik vasarolgatnak a banyaszaimbol....
valoszinuleg mert, 600-800$-os arany arat varnak, az optimistabbak meg 1000-et....

Kozbe kijelenthetjuk, hogy a vilag legjelentosebb jegybankjai alig birjak a penznyomtatast...
milyen jo hogy egyre tobb trillion letezik virtualisan....
en nem vasarlok ETF-eket es elektronikus aranyat, csak hard asset, es meg biztositast se kell kotni ra mert elobb ki kene banyaszni....
;)
pomperj
pomperj 2014. 09. 04. 21:42
Előzmény: #2636  pomperj
#2651
A GDX mar a juniusi arszint ala esett, es nyilvanvaloan (iii) hullamban van, egy eros trendben lefele. A 6.18-i gap-et meg nem zarta, de nem ketseges hogy megteszi. Innen meg 4-5%, mire az elso supporting leerhet, 23.4 korulre.

Ennel fontosabb: nem lennek meglepve, ha 1-2 napon belul SP500 is kovetne. Valamiert ujabban GDX az SPY elott jar par nappal. Azsia mintha eladna aranyat, es helyette a kinaiak reszvenyekbe mennenek at.
Törölt felhasználó 2014. 09. 04. 21:35
Előzmény: #2649  Törölt felhasználó
#2650
Szia Gtrader,

Hogy oszinte legyek nem tudom,de az 1,20-as EUR/CHF veszelyben van.....
SNB-nek valami ulyat kell kitalalni....
kozben az ingatlan piacon elszabadultak svajcban is az indulatok....(ez pedig akar komoly gondot is okozhat)
mindenesetre erdekes lesz...
lassan mar mindenki penzt (kreal szinte megallas nelkul)nyomtat ki ezert ki azert...
;)
hogy mit fogunk kezdeni ezzel a rengeteg levegobol krealt currencyvel, na az erdekes lesz....
mert egyelore nincs nagy forgasi sebbesege a gazdasagban,de elobb utobb atszivarog oda is...
na es akkor elofordulhat olyan szitu mint Nemetorszagban amikor ha bementel az etteremben, elobb kellett fizetni mielott megkaptad volna az etelt, mert az inflacio kozben megdragitotta az arat...

EUR ha igy halad jovo ev vegere megnezegetheti a paritast az USD-al....
Törölt felhasználó 2014. 09. 04. 20:52
Előzmény: #2646  Törölt felhasználó
#2649
EUR/CHF tekintetében mire számítasz?
Köszönöm válaszod előre is
Törölt felhasználó 2014. 09. 04. 20:26
Előzmény: #2647  offshort
#2648
Lehet hogy ma nap vegen az utolso percekbe beleadnak megint a nagyfiuk.....

Egyebkent nem tudom jol emlekszem, de 543 korul szolt a shortod, szoval az kb.77-78$ lenne most...
persze azota rengeteg viz lefolyt a dunan...

Legyen szep heted!
offshort
offshort 2014. 09. 04. 18:00
Előzmény: #2637  Törölt felhasználó
#2647
Kössz majd nézegetem ,
mondtam a nyár elején hogy 600 alatt lesz ! )))

(csak viccolodás volt)

qstor szerint : "4,2%-ot zuhant az Apple (eQTRADER: AAPL:xnas) részvényárfolyama a Samsung új eszközének bemutatására, a dél-koreaiak Gear VR szemüvege ugyanis újabb mérföldkő lehet a mobileszközök piacán, az eszköz a Galaxy Note 4 kiegészítője, mely átváltoztatja a phablet kijelzőjét egyfajta 3D-s virtuális valósággá."
Törölt felhasználó 2014. 09. 04. 17:40
#2646
Kivancsi lennek mi zajlik most az SNB-ben....
illetve mi lesz a EUR/CHF arfolyama jovore...
mert ha ez nem haboru akkor mi.....
;)
Törölt felhasználó 2014. 09. 04. 14:15
Előzmény: #2643  sellMcsitri
#2645
koszi

de azert eletveszelyesnek tunik a rendszer, mert en nem szeretek stop nelkul kereskedni!!!!
a masik problemam, hogy nem szeretek tobbet kockaztatni, mint amennyit nyerhetek (rosszul hangzik),
de ell kell ismerni a rendszer 60%-os talalati arannyal illetve picivel folotte mukodik, egyelore igy latszik....
ja es kisebb szamlan sajnos nem mukodo kepes min. 30000-40000$
ja es diszkont broker dijakkal (0,08%-os jutalekkal)......

Szoval valoszinuleg Lulo sem fogja megprobalni, en nem sok olyan kereskedot ismerek aki foldobna probara 40k egy ilyen rendszerre,de ugy nez ki letezik.....

Tenyleg ne bantsatok mar Kridat, hadd erezze jol magat, es mivel a kockazatkezeles ugy se a fo szempont a forumon...
legalabbis nekem ugy tunik, igy neki is van helye....
;)

Bocs de most mennem kell, gondolom megerted!
Törölt felhasználó 2014. 09. 04. 13:55
Előzmény: #2643  sellMcsitri
#2644
:)))
sellMcsitri 2014. 09. 04. 13:54
Előzmény: #2642  Törölt felhasználó
#2643
ne aggódj lulo miatt, tőlem nem tud meg semmit :)
Törölt felhasználó 2014. 09. 04. 13:17
Előzmény: #2633  sellMcsitri
#2642
Szia sellMcsitri,

Tudod ha valakinek valamiben nagyobb tapasztala van, tobb tudasa, tobb kereskedese, es jelentosebb szamlai es veszi a faradsagot, hogy esetleg megdobjon 1 emaillel, esetleg havonta, hetente amibol elobb utobb tanulok valamit az " en kis tompa agyammal..."
akkor szivesen dolgozok akar ingyen is...
(raadasul nem a banyaban kell megszakadni, hanem a bullentyuzetet kell kicsit pufolni, tudod nem nehez csak a megfelelo sorrendbe kell megnyomni a billentyuzetet, kicsit hasonlithatnank a zongorazashoz....)

Tudod sellMcsitri en regebbi motorosnak szamitok, meg a korom ellenere is....
es ha valaki segiteni probal akkor en nem kritizalni szoktam, hanem figyelmessen hallgatni es ha nem ertek valamit, akkor megprobalom a legnagyobb tiszteletet megadva megkerdezni a mentoromat, hogy hol is kovetem el a hibat ill. mit csinalok rosszul, ha nem azokat az eredmenyeket erem el amiket kellene....
es nem probalom, minden alkalommal kerdore vonni az o tudasat...
Szerintem 1 jo mentornak nem az a dolga, hogy azt mondja amit hallani szeretnel, hanem, hogy felhivja azokra a hianyosagokra a figyelmemet, megmutassa a hataraimat, ahol fejlodnom kell, hogy jobb kereskedove valjak...

es mivel rajottem, hogy nem hiszem amit latok az "en vaksi szememmel, vagy hallok a suket fulemmel", igy nagyon szivesen dolgozok akar ingyen is....
;)

Valaszthatnam a kritizalast, gunyolodast a mentorommal szemben,de valoszinuleg akkor mentor nelkul maradnek gyorsan....
(esetleg hasonlo valaszt kaphatnek mint a Tanu cimu filmben,de errefele erre nem vesztegetik az idot):

"Maguk nem erdemelnek meg bennunket, szivtelen cs#rhe..."

Kerlek ne aruld el Lulo-nak, hogy ugy nez ki, megis csak lehet az emelkedesben levo eseseket, korrekciokat megvenni.....
-viszont a problema, amire mar honapokkal ezelott felhivtam a forum olvasok figyelmet...:

a rossz hir viszont az, hogy az atlagos nyereseg kisebb mint az atlagos veszteseg.....
Stop hasznalata szinte lehetetlenne teszi a rendszert....

jo hir:
- talalati arany (mert tudom ez az amator kereskedok legfontosabb szempontja) 60% folott van picivel....
-es tobb mint 10000 kereskedest lehetet tesztelni kulonbozo nagyobb indexeken, akar 20-28 evre visszamenoleg....

Szoval elkezdtem a "rendszer" kvantitiv analizist a nagyobb indexekre....
El fog tartani 1 darabig mivel nagyon sok kereskedest tesz lehetove a rendszer...
100 portfolio elemzese 1 indexen kb. 12-66perc kozott van, a beallitasoktol fuggoen...

Tehat statisztikailag 1 szamomra elfogadhato rendszernek mukodnie kell 100000 portfolion 1 indexen
(ez kb. igenybe fog venni 2-12 hetet a szamitogepnek, mert nem tudok sajnos mindig inditani 1 ujabb analizist amikor az egyik veget er)
-es nyilvan tobb indexen fogom tesztelni:
nasdaq100,S&P500,Russell1000, Russell2000, Russell3000, ASX All Ord, ASX300, ASX300.....
-nyilvan megprobalom majd europai indexken is de meg nem talaltam erre megfelelo adat szolgaltatot......

Ha az eredmenyek megfeleloek lesznek radobok 1 kisebb szamlat 40-50k.....

Szoval nalam ez az uzleti ev errol szol...
;)

Addig is kenytelen vagyok a regebbi stratikkal kereskedni, meg akkor is ha volt olyan strategiak kozul ami tavaly nem csinalt profitot....
(de ez sajnos benne van a pakliban)

Legyen szep hetveged!
Törölt felhasználó 2014. 09. 04. 09:09
Előzmény: #2640  krida
#2641
senki nem kért ilyet,csak hogy írd be a nyitást,zárást,hogy némi hitelt adj a hsz-eidnek. az se baj,ha demón teszed,legalább nagyot nősz vuk szemében :)

Topik gazda

giuseppe007
4 3 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek