2010. július 02. | 16:46

APPENINN  

Na most már ennek is van topikja. :)

A mai nappal bemutatkozott. Nyitó-záró: 250 Ft

Kívánjunk neki szép és hosszúéletű, sikerekben gazdag tőzsdei jelenlétet a B szektorban. :)
Rendezés
Hozzászólások oldalanként
Lie Lie
szeptember 13. | 21:15
előzmény: #6415  almafa111
Almafa igazán nincs mit !
szeptember 13. | 21:13
előzmény: #6413  Lie
Lie, Macey köszi az infókat! :)
szeptember 13. | 21:05
előzmény: #6410  macey
Szia macey! mindjárt válaszolok kérdésedre, de a WF értékeket szeptember 8.-án a BÉT már közzétette, ezt tévesen írtam. A többi teljesen rendben van. A korrekciós faktorokat, AFi értékeket szeptember 15.-én számítják ki és teszik közzé és az új kosár szeptmber 18.-tól él.Most válaszolok: nőni fog az APPENINN, az OPUS súlya és bekerül a KONZUM is. A hazai részvényalapoknak nem kötelező ugyanolyan súllyal bírni, mint a referencia érték, attól eltérhetnek. Az alapkezelők ezt túlsúlyozásnak vagy alulsúlyozásnak nevezik. E helyzetben én nem térnék el az index súlytól, tehát már előbb annyit vennék, amivel a várható súlyt elérem. Ez az egyik oka az elmúlt két nap vételeinek, sok más mellett. A mai appeninn záróár miatt annak AF értéke növekedni fog, ezért a súlya a kosárban is növekedni fog. A legutóbbi súly szeptember 1.-i és akkor 0,25% volt a súlya a BUX kosárban. Röviden: vételt generál az app., opus, konzum részvények esetén az új indexkosár.
Lie Lie
szeptember 13. | 20:56
előzmény: #6411  almafa111
Almafa ! Sok a kérdés és a kédőjel az biztos ! Nem lehet és ne is keress párhuzamot a konzum - opi story és appi story esetében ! Nem mindig ismétlődik meg a történelem ! Sokan appinál is azt írták , hogy akkor az árfolyam itt is opi esete lesz .....úgy legyen ! De azt ne felejtsük el , hogy appi - opus esetében más-más cégekről beszélünk ( profil , profit , cégérték , jövő , lehetőségek , story indulásakor a rv. ára , közkéz nagysága ....és még sok-sok dolog ).Én appinak szép jövőt látok ezt ma meg is írtam " appinak jót tesz a konzi , konzinak meg appi "!
szeptember 13. | 20:45
előzmény: #6411  almafa111
Benne lehet ebben is. Ugyanakkor azt is nézni kell, hogy mekkora a közkéz. A Konzi kapitalizációja 70 millárd körül van ilyen árfolyam mellett. Az Appi kb 16 milliárd most. Egyébként bármi lehet, nyilván mindenki spekulál, ahogyan Te is. Én azt javaslom, hogy lődd be az eladásodat arra az árra, amire folyamatosan gondolsz és higgy magadban. Meg abban is, hogy bull market lesz még egy kicsi ideig, túl hosszúra nem fogadnék rá, elég sok a globális kockázat. De ez lehet, hogy csak az én paranoiám.:)
szeptember 13. | 20:38
előzmény: #6407  Lie
Lie, teljesen igazad van, de jelen helyzetben elég nehéz belőni egy eladási ár elképzelést. Nyilván Neked már megy, mert van rutinod, de én csak abból tudok kiindulni, amit Opiban és Konziban láttam. Amikro beírtam, hogy szerintem benne lehet, hogy négyszerez, ezzel nem telhetetlen akartam lenni. Ha csak háromszoroz az is nagyon jó. :) A dupla is. De ha Opi és Konzi akkorát ment, akkor ebben a papírban miért nincs ez benne? Én ezt a részét nem értem.
szeptember 13. | 20:36
előzmény: #6409  gyuripapa
És mire számítassz ennek fényében Gyuripapa?
szeptember 13. | 20:34
előzmény: #6404  macey
Tisztelettel emlékeztetem a közösséget a BÉT vezérigazgatójának szeptember 8.-án kelt 340/2017 sz. határozatára, melyben tudatta, hogy szeptember 15.-én (e hét pénteken) teszik közzé az új WF (súlyfaktor), AF (korrekciós faktor) értékeket és index súlyokat. Ugyancsak sok változás lesz, az elmúlt időszak nagy elmozdulásai miatt.
szeptember 13. | 20:25
előzmény: #6407  Lie
Abszolút egyetértek. ;)
Lie Lie
szeptember 13. | 20:24
legyen egy vételi és egy eladási ár elképzelés ! Ha ez teljesült akkor már sikeresek vagyunk ! Ne legyünk mohók és tahók és akkor nagy gond nem lehet ! Soha ne bánkodjuk azon , hogy lejebb is tudtam volna venni és többért is el tudtam volna adni ! A piac váratlanul , barátságos tud lenni de hirtelen a rossz arcát is meg tudja mutatni ! SZÉP NAPJA VOLT MA APPI-nak !
szeptember 13. | 20:22
előzmény: #6405  almafa111
Pár év alatt megtanulsz szkeptikusnak lenni:)) Ja nem holnapra adom be, dehogy, hosszabb időtávra szoktam dolgozni és hullámokat sem lovaglok sűrűn, mert az esetek 75%-ban rosszul jöttem ki belőle.
szeptember 13. | 20:17
Mármint holnapra adsz be, vagy úgy egyébként? :) Kicsit jól érzem, hogy szkeptikusak vagytok azt illetően, hogy holnap is rallyzik egy ilyet?
szeptember 13. | 20:13
előzmény: #6401  almafa111
Ez így logikus is lenne, de ahogy Lie barátunk mondta, a piac hektikus és kiszámíthatatlan. Én azt gondolom most is, hogy igen, szép volt a mai nap; de "si vis pacem para bellum" alapon árgus szemekkel figyelek és beadok egy eladási megbízást egy általam vízionált árfolyamra, amit a fejemben összeraktam. Aztán elhúzok nyaralani a pcsba.:))
szeptember 13. | 20:13
előzmény: #6402  almafa111
Vagy a jövő hét?
szeptember 13. | 20:10
előzmény: #6400  Lie
Lie, és milyen lesz a holnapi nap? :)
szeptember 13. | 20:09
előzmény: #6398  macey
A Konzumnál és az Opinál amikor az ajánlattételi időszak volt, akkor volt ilyen rally, mint most itt? Lehet rosszul gondolom, de ha az Opi kb. négyszereződött, a Konzum meg nagyon sokszorozódott, akkor itt is legalább egy négyszerezést el kellene érni. Mert, itt azért funda is van. Lehet szépíteni, de az Opinál és Konzinál csak ML neve volt a húzóerő. Mi a véleményetek?
Lie Lie
szeptember 13. | 20:08
előzmény: #6398  macey
Maceyke amit ígértem Neked az be fogom tartani :)) De....ne legyünk mohók ! Amit ma appi mutatott az szép volt !Ennyi ! Tudod a piac kiszámíthatatlan és hektikus tud lenni ! Egyelőre annyi , hogy szép volt a mai nap !
szeptember 13. | 20:06
előzmény: #6394  Lie
Lie, ne tedd ezt velünk! Megosztod az elképzelésed? Szerintem sokunknak segítenél ezzel. :)
szeptember 13. | 20:02
előzmény: #6386  Lie
Lie, remélem hamarosan tescos pezsgővel lesz összelocsolva a fél Balatonpart:)
Lie Lie
szeptember 13. | 20:01
előzmény: #6396  nanus
Szervusz , Isten hozott ! Super vagy a konzival ! THX a gratuládhoz ! :)))

Topik gazda

aktív fórumozók

friss hírek

AZ OLDAL TETEJÉRE