2010. július 02. | 16:46

APPENINN  

Na most már ennek is van topikja. :)

A mai nappal bemutatkozott. Nyitó-záró: 250 Ft

Kívánjunk neki szép és hosszúéletű, sikerekben gazdag tőzsdei jelenlétet a B szektorban. :)
Rendezés
Hozzászólások oldalanként
Lie Lie
szerda, 21:14
előzmény: #7091  Lie
Thanks Macey & daniel21 ! My comment : in my humble opinion ! :))
szerda, 21:05
Thumbs up Lie mester:)!
szerda, 21:04
nagyon jó írás,tetszik nagyon.
Lie Lie
szerda, 20:54
Szia Macey & Almafa ! Nos most tudtam beleolvasni a fórumba a helyzet a következő ! A fák nem nőnek az égig ! Ez egy biztos és tényszerű kijelentés , mondás, megállapítás ! De...... appi még csemete ! A speka tőke nagyrésze már kiszórta 400 fölött ( 430 - 470 ) . Akik megvették tőlük azok a további emelkedést várják erről , ezekről a szintekről és sok-sok papír vettek . Mivel senki sem szeret veszíteni , így ők feljebbi szinteken akarnak majd eladni.Ha esés is lenne akkor az a gyenge , remegő kezekből való kitépést jelenti . Erősnek kell lenni ilyenkor és a "pánik" alatt nem kell egyből a törölközőt bedobni (persze ez csak az én 21 éves tőzsdei tapasztalatom ). Opusnál v. opimusnál is ment a lelki terror . Macey jól írtad , legyen egy elképzelés és azt kell követni, amikor teljesül sell gomb megnyomása ! Appi még nem egy beérett dolog , de be fog érni , lehet hogy több idő kell hozzá , mint konzihoz , vagy opihoz de nem évtizedek . Én 5 évig ültem anno MOL-ban , úgy hogy 3800-4000 Ft között mozgott .5 év után eladtam , rá pár hétre meg már 7000.-Ft volt .....na tessék , nem ettem ám a kefét . Tessék türelmesnek lenni és be fog érni a dolog és a fák is szépen fognak cseperedni . Tisztelet , méltóság , türelem , alázat kell a tőzsdéhez és akkor nagy gond nem lehet !
szerda, 20:12
előzmény: #7089  almafa111
Szia Almafánk! Hogy gyorsan válaszoljak is, számtalanszor átéltem, cefet sz@r érzés. Kötélidegek kellenek hozzá, az biztos; illetve valahogy meg kell tanulni kezelni ezt pszichikailag. Ez még közel sem azt jelenti, hogy nem leszel frusztrált és ideges, de a célnak kell lebegnie a szemeid előtt. A fórumtársak véleménye mind szubjektív. A mi véleményünk pro és kontra lehet jó és rossz is, de mindenekelőtt az is csak egy vélemény és nem tény; de mindenképp ad egy pluszt a kereskedéshez és a legfontosabb számomra, hogy tudunk tanulni egymástól! A TA sajnos szerintem nem működik igazán, mint egzakt előrejelzés; persze tud intő jeleket adni, én is használok bizonyos mutatókat; de pl itt nem. Mert egy évvel ezelőtt, ha valaki készít egy chartot a Konzumról vagy az Opusról, hogy gyerekek, ez robbani fog... Mindenki hülyének nézte volna és persze semmi nem is indokolta volna az okfejtését. Mégis igaza lenne. Biztos van, aki megkövez érte; de két dolgot tudunk: a fák nem nőnek az égig és örökké nem eshet. Ezért a technikai elemzés minden esetben beigazolódik. No, ennyit az én véleményemről:)) A másik pedig az, hogy - eltekintve egy-két helyzettől (pl egy váratlan óriás rallytól) -, de ha kitűztél egy belátható célt, akkor dobni kell. A sz@rozás a tett halála, rá kell nyomni a sell gombra, vagy beadni a megbízást jóelőre.
szerda, 19:58
előzmény: #7077  macey
Udv Macey! Teljesen igazad van, hogy az ember csak magara es a megerzeseire hallgasson. Sokszor tok nehez, hogy olvasod a forumot, nehanyan csinalnak elemzest, de Te megis ugy erzed eladnal. Az elemzes, vagy a forumtarsak mast mondanak. Ott egy kicsit meginogsz... Parszor mar rajottem, hogy nagyon jo a forum, de le kell gyozni masok velemenyet es a sajat megerzesben szabad bizni. :) Persze az is tevedhet. :) Ezt most altalanossagban ertem. A masik amit kezdokent benyaltam, hogy tenyleg ki kell talalni egy nyereseget es ott kilepni. Amig ez nem volt, ugy leontottek Appban talan 6 hete, amikor delelott pluszban volt, majd zuhe. En meg orultem a virtualis nyeromnek. Elmentem mosdoba, mire visszaertem latom, hogy zuhe. Olyan rosszul esett. De gondolom ezeket Ti is ateltetek mar.
szerda, 17:07
Záró: 441
szerda, 17:02
előzmény: #7085  Zsil
OK :)
szerda, 16:58
Vételt nyomni!
szerda, 16:31
Fudge, az én válaszom alapjába véve nem neked, hanem signal2-nek szólt.
szerda, 16:21
előzmény: #7083  Zsil
Én egy szóval nem írtam, hogy nem látok benne fantáziát, csak az alacsony forgalomra vonatkozólag tettem fel egy kérdést... én is úgy gondolom, hogy nagy emelkedés várható, eszem ágában sincs short pozíciót felvenni :)
szerda, 16:15
Egy részvényt több szempontból lehet értékelni, egyetértek macey-al,egy 25Ft névértékű konzum részvény kinek ér meg majdnem 2500Ft-ot, a névérték százsorosát,az összes paramétere egy nagy 0-a jelenleg.A piac van, hogy egy részvényt a fundamentumok és a különböző mérőszámok alapján áraz be,de a legtöbb esetben, inkább a jövőt a lehetőséget, a potenciált árazza be.A kérdés, hogy ki milyen szempontból nézi a dolgokat.Ha mindig a könyv szerinti értéket árazná a piac, akkor pontosan tudnánk, hogy melyik részvénynek mennyi az ára,de ez tudjuk, hogy nem így működik, ráadásul folyamatosan változik minden akár egy céggel kapcsolatban, akár a gazdasági, politikai helyzettel kapcsolatban stb. A lényeg az, hogy senki sem tudja, mi lesz holnap, ezért szerintem a legfontosabb, hogy meglássuk egy papirbaa fantáziát. Én az APP.-ba látok fantáziát, látok benne egy jó jövőkepét, ha más nem látja, azt is eltudom fogadni.Ahogy elnézem az APP árát, a 440-es szint még tartja.Nálam ezen a szinten van egy Fibo szint a Bollinger szalag viszont egyre szűkebb, valószínűsíthető, hamarosan jön egy nagyobb elmozdulás.
szerda, 15:46
előzmény: #7081  fudge
Értettem is.
szerda, 15:42
előzmény: #7080  macey
Szerintem ő a kevesebbet a forgalomra értette, nem az árra...
szerda, 15:41
előzmény: #7079  signal2
Srácok, vegyetek fel short poziciót; ha ez a véleményetek. Ha meg nem vagytok érdekeltek benne, akkor felesleges koptatni az ujjaitokat a lebeszéléssel; ez csak egyfajta önigazolás számotokra. Meg tudom keresni az augusztusi "mindenkit kitömtek" - "egyértelmű az irány: dél" stb hozzászólásokat. Azóta 150 ponttal feljebb vagyunk. Elég sz@r a találati arány.
szerda, 15:30
előzmény: #7078  fudge
Még ez is többszöröse a korábbi évek átlagának, illetve arányosan több, mint a blue-kban.
Véleményem szerint tovább fog még csökkenni.
szerda, 15:24
A mai forgalom a béka segge alatt van. 1 hete ilyenkor 1milliárd felett volt. Konzumnál is volt ilyen időszak az elején?
szerda, 14:44
előzmény: #7071  almafa111
Szia Almafánk! Ma kissé inaktív vagyok, úszok a teendőkben.. Ne hallgass senkire; csak a saját logikádra. Az eddig is jól műkökdött. A próféták és a "250" Ft ér embereket felejtsd el, mert csak kételkedni fogsz magadban. Minden annyit ér, amennyiért el lehet adni. Ha minden eszközértéken mozogna, akkor a konzum 50 Ft lenne, az Opi meg 10... Bár náluk még egy gyj-t sem láttunk; szóval az az igazi speka.
szerda, 12:40
előzmény: #7071  almafa111
jaj ne csinàld màr minden nap nem mehet fel a fàk sem nőnek az ègig
szerda, 12:35
6 hete 210-ről indult, ma 440en van, azért ez elég szép, benne van még egy szép emelkedés lehetősége.Vevő kell és meg is lesz ez az emelkedés, 1 hete 480-as csúcson volt 3 millió db-os forgalommal, amint visszajönnek venni még hasonló darabszámban, irány felfelé ;-)
Lie Lie
szerda, 12:20
ez a játék még nincs lejátszva ! A lényeg , majd még most fog jönni !
szerda, 12:04
előzmény: #7069  almafa111
szerintem ez a vonat már elment, nem lesz olyan mint konzum, vagy opus, mellesleg már a felmenet megvolt 330-ról 460-ig és úgy néz ki, hogy nem megy tovább, ehhez sokkal nagyobb story kellene én 330-tól 400-ig vettem belőle a felét eladtam a többit tartom végül is osztalék papír is,de ennyi.
szerda, 11:39
Már megint itt vannak a forintos kö.....k.Ez nem tőzsde ez egy nagy pöcegdör.A 444-el együtt!!!
szerda, 11:15
előzmény: #7070  signal2
Hát, ha az Opus és Konzum megy vissza, akkor páran fogni fogják a fejüket. :( Konzum topicban elég nagy az optimizmus. Előző héten chart alapján valami bögre füle felfelé mutatott és nagy kitörést jósoltak. Ahhoz képest semmi... Nyilván azt szeretném, hogy mindenki keressen sok pénzt, tehát nem a Konzum ellen vagyok.
szerda, 11:04
előzmény: #7069  almafa111
Kiegyenlítődhet úgy is, hogy Konzum és Opus megy vissza.
De egyébként meg Appeninn gazdálkodásában nincs találgatni való. Bekerült a Konzum érdekkörbe, de a cég működésében nem történt semmi változás. A jövőt illetően pedig volt egy Jászai interjú, ahol elhintette, hogy az ingatlanok tőkeemeléssel kerülnek bele a Konzum csoport többi tagjától. Valószínűleg fair értéken, mert egyébként vagy a Konzumnak vagy az Appeninnek lenne hátrányos. Ez innentől a Konzum - Appeninn viszonylatban valóban egy zéró összegű játszma az ingatlanok pakolgatását tekintve. Onnantól kezdve pedig, hogy az új ingatlanok tőkeemeléssel valós értéken kerülnek bele, nem sok plusz értéket képvisel a jelenlegi részvény-tulajdonosoknak. Gyakorlatilag az várható, hogy szépen hozni fogja az elvárható éves hozamot, és azt osztalékként ki is fogja fizetni. A Telekomon láthatod, hogy egy valódi osztalékfizetőnél mekkora a volatilitás. Alacsony.
szerda, 10:58
Szép napot Pajtások! :) Nem elégedetlen vagyok, csak számomra érthetetlen, hogy egyesek miért 1-2 évet írnak, mire az APP elérheti az 1 ezer forintos árat? Ha az Opust és a Konzumot nézem ott elég volt pár hónap. Ha ide fundát is tesznek, akkor miért kellene 2 év? Persze lehet valamit én látok rosszul vagy valamit nem vettem figyelembe. :) Lie, Miki, Macey hogy vagytok? :)
szerda, 09:02
előzmény: #7067  Miki71
Már megint a libsik!:))
szerda, 09:01
Kapaszkodjatok, 444 a nyitó :)
szerda, 08:30
előzmény: #7065  signal2
Értsd úgy, hogy alul van spekulálva..
szerda, 07:59
előzmény: #7064  Zsil
"valószínűsíthető, hogy előbb-utóbb tőkét kell hogy emeljenek az APP-ban"

Jászai Gellért konkrétan nyilatkozta, hogy adósságot nem szeretnének növelni, és finoman jelezte, hogy tőkeemelés lesz.

A jelenlegi árszinten inkább felülárazott, mivel ha nagyon jól sikerül, akkor tud évi 2,5m EUR eredményt elérni, és mint leendő szit, ennek a 90%-át fogja osztalékként kifizetni, ami ~19 Ft részvényenként. Az egy részvényre jutó nettó eszközértéke pedig saját bevallás alapján 0,8 EUR/rv, ami 250 Ft.

Ha sz osztaléknövekedési modell lapján árazom, és 10% elvárt hozammal számolok, akkor 6,8% éves osztaléknövekedés van beárazva úgy, hogy a kiinduló eredmény-becslésem optimista volt.
kedd, 22:40
Üdv. mindenkinek, új vagyok a topikban.Szerintem is jó lesz az APP hosszú távon, így hát beszálltam a papírba.Ha az ismert befektetői kör átveszi az APP -ot és beleteszik az ingatlanjaikat, és további új ingatlanokat is beletesznek a terveik szerint, ráadásul úgy, hogy a cég eladósodottságát ne növeljék,akkor valószínűsíthető, hogy előbb-utóbb tőkét kell hogy emeljenek az APP-ban.Addigra viszont a jelenleginél sokszorta nagyobb portfólióval kell hogy rendelkezzenek,így lehetősége nyílhatna a cégnek egy olyan komoly tőkeemelésre, amelyre már komoly külföldi befektetők is fölfigyelhetnének, és a sztori lehet, hogy csak ott kezdődik majd igazán, bár nekünk már elkezdődött.Szerintem APP jelenleg alul árazott és hatalmas növekedési potenciál rejlik benne.
kedd, 22:09
előzmény: #7061  macey
Szia! "A " bank megvette "B" bank kötvényét, aki korábban megvette "C" bank kötvényét, mely korábban megvette "A" bank kötvényét. Ezt irta le a pf. Történt ez Moszkvában a Szadovaja Bulváron, egymástól néhány háztömbnyire. Eszméletlen fejek vannak ott. Azért írtam Neked is, mert a méret a lényeg ott. Ha ezt három takarékszöv csinálja, helyi lapoknak való csemege. Ámde ott rubel milliárdokkal játszották ezt a játékot. Úgyhogy ez nem marad Moszkva magánügye, az tovább fog terjedni. Pomperj úrral időnként élvezetes szakmai vitákat folytatunk. Mindkettőnk agyának jót tesz a karbantartás. Visszatérve az Appeninnhez: az egyik legígéretesebb magyar részvény. Van háttere, és van egy befektető csoport, rendes méretű forrással, akik - ha törik, ha szakad- uralni akarják e céget. Mi meg melléjük álltunk. Most egy darabig a korábbi max. közelében szutyorogunk, akár hetekig, hónapokig, egész addig, amíg jópár ingatlant ide nem rendeznek. Ezek közül lehet a már megvett ingatlanok egyike, amely most más cégnél van, de újak is. Jól látni, hogy nem engedik 400Ft alá az APPENINN-t. Jön a gyüjtögetés és a nyereség - realizálás kora.
kedd, 20:45
előzmény: #7060  gyuripapa
Épp ezért is írtam, próbálok szerény maradni; akkor nem érhet nagy negatív meglepetés. És igen, azért vagyunk itt, persze. Próbálok nagyot álmodni, mert egy életem van; nincs máskor esély arra, hogy megvalósítsam mindazt, amit szeretnék. És általában senkinek nem repült még a szájába a sült galamb (kevés szerencsés kivételével); kockáztatni muszáj. No risk, no fun. (Egészséges mértékben).
kedd, 20:43
előzmény: #7059  gyuripapa
Szia! Hogyne hinném el, akkor is elmondtam, amikor ezt beszéltük;) Az orosz bankcsőd nekem is piszkálja a fülemet; elképesztő az a korrupció, ami ott megy. Egyébként is irtózatos rátán forog pl az OTP, amellett, hogy hozzá kell tennem, nem véletlenül; iszonyat erős. De túl sok potenciált nem látok benne már, meglovagoltam certivel, amit tudtam benne. Most amúgy a portfolios fiúk valószínűleg longban vannak OTP-ben; mert minden nap, akár párt tized százalékos mozgásnál is cikkeznek róla. Néha meg, - amikor épp shortolnak -, akkor nyomják a "zuhanásra felkészülni" cikkeket:) Amúgy őszintén remélem, hogy Pompi nem téved ide; és nem a szakértelmét kérdőjelezem meg, hanem a találati arányát, meg a kárörvendését. Mindig akkor terem ott valahol, ami épp elkezd szakadni akármilyen ok miatt. Az OTP-ben végignéztem 4500-tól, hogy vége a világnak - szerinte. :)
kedd, 17:53
előzmény: #7051  macey
Nem a fenét, a pénz igenis boldogít. Azért vagyunk itt, nemde macey?! OPUST nem tudták lenyomni. Fogytán vannak az olcsó részvények. Lassan nem lesz mivel lenyomni.
kedd, 17:50
előzmény: #7056  macey
Szia macey! Gondolom, már elhiszed, hogy pomperj és magam két ember vagyunk. Őt úgy kell tudomásúl venni, ahogy van. Eltérek a szűkebb témától, az opus-tól, mely szépen halad a maga útján, és tisztelettel e fórum segitségével is felhívnám a figyelmet arra, hogy az orosz bankoknál lévő rumli - főként a Kelet-Európai bankpapirokat- ugyancsak érinteni fogja. Mindenki azt tesz, amit kedvesnek tart, de most történés van Ivánéknál.
kedd, 17:20
előzmény: #7057  Miki71
Koszi, Neked is!
kedd, 17:19
előzmény: #7056  macey
Szívesen és további szép estét mindenkinek!
kedd, 17:11
előzmény: #7055  Miki71
Koszonom szepen:)
kedd, 17:05
előzmény: #7054  macey
Íme a záró: 440
kedd, 16:46
előzmény: #7053  Miki71
Koszi;)
kedd, 16:12
előzmény: #7052  macey
:)) Szegény zsák, inkább felteszem a zárót :)
kedd, 16:05
előzmény: #7050  almafa111
Le kell lépnem gépközelből..Valaki tegye már majd meg, hogy bedob egy zárót; hogy tudjam, hogy üssem-e a zsákot éjfélig, vagy nyugi van mára. Köszi, sziasztok!
kedd, 15:43
előzmény: #7050  almafa111
Áh, az egy egyszeri, amolyan egyszer az életben jelenség volt. Semmiképp nem gondolom, hogy újra megtörténhetne olyan mértékben. Jó időben, jó helyen voltak; egy nagyon nagy adag eszelős bátorság és szerencse is kellett hozzá. A többit nem tudom, de csak egy esélyt kérek rá, hogy megbizonyosodjak róla, hogy a pénz nem boldogít.:)
kedd, 15:27
előzmény: #7049  macey
Majd gondolkodom! :) Lie-nak is biztos lesz pár ötlete mi legyen az új nicked. :) Teljesen más. A lottónyertesek többsége elbukja a nyereményét 5 éven belül. Vajon aki elkezd tőzsdézni és hirtelen nyer (kezdők szerencséje) egy tetemes összeget, az szerintetek meg tudja tartani, vagy a lottónyertesek sorsára jut? A Konzum kapcsán pár ember elég tisztességes összeget tudott keresni. Kérdés az, hogy mennyien tudják megtartani...? Azt számolgattam, ha valaki csak 1-2 milliót tett a Konzumba induláskor. Az 50-100 millió között össze tudott belőle szedni. A beírásommal nem irigykedem rájuk, sőt tök nagy gratula nekik! De vajon, a kezdők tudnak jól élni ezekkel a lehetőségekkel?
kedd, 14:59
előzmény: #7047  almafa111
Semmi baj, úgyis nevet akarok változtatni, adhatsz tippeket!:D Pontosan nem tudnám megmondani; de aktív 5 év biztos van mögöttem.
kedd, 14:57
előzmény: #7047  almafa111
Sorry, Macey akart lenni.
kedd, 14:56
előzmény: #7045  macey
Mavey, Te hány éve űzöd az ipart? :D :) Mármint a tőzsdét. :)
kedd, 14:56
előzmény: #7041  macey
Magamban bízok persze, meg az első megérzés a legjobb. Vagyis eddig nekem az volt. :) A madár még két dolgot mondott. A CIG és az FHB meg fog indulni. CIG-ben igaza lett.
kedd, 14:51
előzmény: #7044  Nekem888
Én már annyi mindent láttam itt, ami minden logikát nélkülöz, hogy semmin nem lepődök meg:) Tudjátok, mi lesz a legjobb kontraindikátor? Ha megjelenik pomperj, egyfajta dögkeselyű szerepében:)) Akkor kezdődik csak az igazi UP.
kedd, 14:49
előzmény: #7043  macey
Hidd el, 2-3 hétig komoly hír nem fog jönni.Szerintem amikor kész lesznek akkor jön egy komoly bejelentés, hogy megszerezték a többséget és utánna...csak fel :D
kedd, 14:41
előzmény: #7040  Nekem888
Ezt azért nem venném kézpénznek, hogy nem fog történni semmi.
kedd, 14:40
előzmény: #7039  Miki71
Köszi:))
kedd, 14:39
előzmény: #7038  almafa111
Én meg épp nem tudom, hogy a drága portfóliónak hogy lehet jelezni, ha nevet akarok váltani..Egyéb okokból szeretnék, de nem tudok.. Törölni sem tudom a regisztrációmat, hogy aztán újra regeljek. Szép gondolat a nicknévhez!!!:) Almafa:)) Eszembe nem jutna:)) Milyen madarak csiripelték ezt?:P Csak magadban bízz és a megérzéseidben; senki nem tud többet sem tőled, sem tőlem, sem senkinél. Aki tud, az nem fórumozik, hanem borítja a pénzt bele, vagy veszi ki éppenséggel.:)
kedd, 14:39
előzmény: #7036  fudge
Jelezném azért mert lejár a nyilvános vételi ajánlat azért még semmi nem fog történni és nem is lesz semmi hír!Az első bejelentés akkor lehet amikor meglesz a tisztújítás és minden engedélyt megkapnak ( pl: MNB )
kedd, 14:37
előzmény: #7037  macey
Ma elemedben vagy, az esős idő inspirál :) Ne fogd vissza magad, örömmel (mosollyal az arcomon) olvasom bejegyzéseid :)
kedd, 14:36
előzmény: #7037  macey
Valaki beírta anno itt a fórumban, hogy egy nő azt mondta neki, ha esik, adni kell, ha süt a nap, akkor venni. Akkor most mi legyen? :D :) Madarak azt csiripelik, hogy lesz még lentebb is picit az App, majd irány fel. Csak a madarak azt nem csiripelték mennyire lesz lefelé. A név mögött semmi extra nincs. Gyorsan akartam ide a fórumra regisztrálni és kitaláltam valamit. De éppen lehetett volna PinkPanther111 is. De almafa jött. :D Elképzeltem egy termő fát, tele almával, amiről lehet szüretelni. Gondoltam jó lenne a tőzsdén is szüretelni. :)
kedd, 14:28
előzmény: #7035  almafa111
Szia Almafa! (honnan a nickneved?:) ) Undorító esős idő épp alkalmas arra, hogy multitaskingban megosztott figyelemmel szétpörögve saját magamat dolgozzak; ezzel megpróbálva eltemetni minden gondolatot és gondot:) Na meg még egy kiváló idő egy jó kis sportoláshoz meló után. Ma nem szándékozok mosni, majd csütörtökön, köszönöm kérdésed!:)) Halovány gőzöm nincs, hogy miért úgy áll a könyv, ahogy; én annak örülök, hogy stabilan beállt és vár az újabb kilövésre.:) Egy idő után majd megunják, hogy nem teljesül az ajánlat és feljebb állnak.
kedd, 14:27
Én meg azt néztem, hogy szept. 28 körül jár le a nyílvános ajánlattételre való válasz határideje, tehát várható addig valami bejelentés.

Topik gazda

aktív fórumozók

friss hírek

AZ OLDAL TETEJÉRE