Gyenge ,1:3.63-s kitermeléssel a jan 1-i tőkére vetítve 4 hó alatt 24.3 % hozamot realizáltam.Nemfoglalkozom semmilyen állami pappirossal!Szeretem az adrenalinszintet magam kezelni,nem bízom Misi bácsira.Az állami kötvények vásárlóit soha nem értettem meg és rendkívül kényelmes/lusta/ befektetőknek tartom őket.Hajrá spekizés,day trédelés,hatizás "Bux 1912". Továbbá HAJRÁ SPEKULÁNSOK!!!!!
Persze, meg külön adót vethetnek ki a betétekre, osztalékokra, akár a TBSZ-re is. Bármit megcsinálhatnak, ha nagy baj van. A törvényeket bármikor meg lehet változtatni.
Azt a Varga Mihály pénzügyminiszter által kitűzött célt, miszerint a kisbefektetők által birtokolt mintegy 5800 milliárd forint értékű állampapír-állomány öt éven belül megduplázódjon, a kormány az állampapírokra tett felárral próbálja elérni. Már most lehet például 5 százalék körüli éves kamattal venni állami adósságlevelet, s ez a mérték még magasabb is lehet a következő években, ha a piaci kamatok az irányadó jegybanki ráta emelése hatására elindulnak felfelé. . 11000-12000 milliárd forint értékű állampapír állomány ha hirtelen megmozdul az már komoly kockázatot jelenthet. .. Én kicserélem majd a bónusz kötvényemet nemzetire, mellé még utalni is fogok úgy néz ki. A Bónusz kötvény nagy melléfogás volt az elmúlt években, a 2,66%-os hozammal tbsz számlán...
Köszi Neked és mindenkinek aki hozzászólt. Kezdegetek képben lenni. Elképzelhető hogy nem lesz a jövőben feleves/eves állampapír. Hó végéig letisztul majd gondolom előnye/hatranya ennek az új 5 éves papírnak.
Attól, hogy ugrik az osztalékadó, majd veszünk részvényeket? Ambiciózus az MNB terve, hogy az osztalékadó eltörlésével hozza meg a lakosság részvényvásárlási kedvét, ám a számok alapján ennek teljesülése kérdéses. Közel 210 milliárd forint – ennyi osztalékkal örvendeztette meg 2018-ban 14, a Budapesti Értéktőzsdén forgó társaság a részvényeseit. Ám ha azt vesszük, hogy a Magyar Nemzeti Bank (MNB) adatai szerint 2018 végén 563 milliárd forint értékű BÉT-részvény felett diszponáltak hazai magánszemélyek, ami a piaci kapitalizáció mindössze 7 százalékára rúgott, s az osztalékfizetők között az együttesen 90 százaléknál is nagyobb súlyú blue chipek is megtalálhatók, akkor nem tévedhetünk nagyot, ha azt mondjuk, nagyjából 14 milliárdnyi osztalék üthette a kisbefektetők markát. Ekkora az a bruttó összeg, ami után elvileg 15 százalék személyi jövedelemadót kellett levonni. Ez tehát összességében mintegy 2 milliárd forinttal csökkenthette volna a befektetők nyereségrészesedését, vagy fogalmazhatunk úgy is, hogy gyarapította volna az állam adóbevételeit. Szerény költségvetési áldozat Nagyságrendileg tehát mindössze ekkora összegről mondana le a költségvetés, ha zöld utat kapna az MNB versenyképességi csomagjának azon javaslata, miszerint a természetes személyeknek ezentúl nem kellene adót fizetni. Ám még a 2 milliárdnál is kevesebb lehet az adóteher, hiszen bizonyára sok kisbefektető él azzal a lehetőséggel, hogy ha részvényeit tartós befektetési számlán (tbsz) tartja, akkor 3 év után csak 10 százalékos adót kell fizetnie, 5 év után pedig egyetlen fillért sem. . https://privatbankar.hu/reszveny/attol-hogy-ugrik-az-osztalekado-majd-veszunk-reszvenyeket-324917
Érdemes igen. Ha nem érted amit a kolléga ír, akkor én nem értem mit nem értesz. A futamidő max 5 év, de bármikor visszaváltható lesz, nem kell a futamidő végéig tartani. Mindig lesz egy hét, amikor díjmentesen visszaváltható lesz.
Nekem holnap jár le. Azért érdeklődtem volna érdemes e várni. Engem nem az új 5 éves érdekel. Én úgy gondolom az 1 évesre is vonatkozik a kamatadó mentesség. Ha egyáltalán bocsátanak ki ilyet . Ha holnap veszem meg akkor még nem mentes. Ezért fontos tudnom.
Lesznek olyan időszakok, amikor díjlevonás nélkül lehet hozzájutni a pénzhez:"a kamatforduló napjánál van egy 10 napos visszaváltási ablak, amikor 100 százalékos árfolyamon visszakaphatja a befektető a tőkét és a kamatot is"
Az új magyar állampapír, a Nemzeti Kötvény 2019. június 3-ától, hétfőtől lesz elérhető, kizárólag a lakosság számára. A teljes futamideje 5 év, és bizonyos időszakokban 100%-os, általában pedig 99,75%-os árfolyamon lehet visszaváltani. Az állam célja az új termékkel a lakossági befektetések bevonzása. A Nemzeti Kötvényt a Magyar Államkincstárnál bármikor vissza lehet váltani egy 0,25 százalékos díj levonása mellett - ez néhány hetes kamatszintnek felel meg- mutatott rá Barcza György, az Államadósság Kezelő Központ vezérigazgatója az InfoRádió Aréna című műsorában.Felidézte, hogy az első kamatperiódusban, az első fél évben a kamatszint éves 3,5 százalék (fél évre vetítve tehát a 3,5 százalék fele). A második félévre már 4 százalékos kamatot fizet, ezután évente emelkedik a kamatszint mindig fél százalékkal. Az ötödik évben tehát évi 6 százalékos a kamat. Lesznek olyan időszakok, amikor díjlevonás nélkül lehet hozzájutni a pénzhez:"a kamatforduló napjánál van egy 10 napos visszaváltási ablak, amikor 100 százalékos árfolyamon visszakaphatja a befektető a tőkét és a kamatot is" https://infostart.hu/gazdasag/2019/04/24/fontos-reszletek-a-nemzeti-kotvenyrol
Az új állampapír alapvetően 5 éves.De az első évben félévente,utána évente fizet egyre magasabb kamatot. Nem kell hozzá TBSZ és nincs kamatadó se,bármikor is szállsz ki belőle. Szinte csak ez az állampapír lesz,meg a prémium(ami inflációhoz kötött) és a babakötvény. Május vége felé minden nap erről fognak írni úgyhogy boldogulni fogsz.
Állampapír kamatadó
Köszönöm