Topiknyitó: Alexia29 2019. 01. 23. 15:04

Akko Invest  

A Plotinus új neve: Akko Invest
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2020. 12. 15. 12:27
Előzmény: #23878  Metis_papa
#23880
Legyen 180-200 forint itt a fair érték. Oké. Akkor most fair érték felett lehet adni az Akko-t?
Törölt felhasználó 2020. 12. 15. 12:26
Előzmény: #23877  Peti84
#23879
Igen, ezt a tényt nem hanyagolom el, ez a mérleg másik serpenyője amit írsz, hogy pozitív. Emiatt is foglalkozom a papírral, de nem mernék több ezer darabot venni bele az Akkoba. Azonban pont a Neo deal okozza és tesz pontot a mérleg másik serpenyőjére. Egyelőre azt tudjuk, hogy lehetséges reálisan pozitív forgatókönyvként Akko megveszi (csak csupán) a NEO-t, kimegy ÁGY hóbelebanca, ebben az esetben az Akko árfolyama fair értéken van JELENLEG (400-500 között esetleg ettől eltérve 50 forinttal fel vagy le) a kapitalizáció, az eszközérték vagy saját tőke vonatkozásában (ki mire gerjed) az adózott eredményt is figyelembe véve. OK,rendben. Vsz, azaz ezt árazzuk most árfolyamilag. Azonban ha a NEO deal meghiusul, akkor irány a mélységes pince (kis esélyt, 10% alattit adok rá, ami azonban eddig 1% volt részemről, most nőtt a meghiúsulási kockázat). Persze lehet szövögetni álmokat, hogy "ez  még csak a kezdet", de akkor abba a hiú ábrándba esünk, mint a többi kispapíros. Eddig én is 80% esélyt adtam annak, hogy valami többszáz mrd-os cég(csoport) jön be, amire most 10-20% alatti esélyt adok, de arra is 10% esélyt adok, hogy 100 forint alá megy az árfolyam (korábban erre 1% alatti esélyt adtam ugye), szóval 70-80%-os esélyt adok arra, hogy esetlegesen jön a NEO és az árfolyam valahol 360-600 között lesz....ehhez képest szerintem sok volt a várakozási idő, magas volt a kockázat stb. hogy ennek örülni kéne, és még az 500-600 forint is esetleges kimenetel, ahogy bármilyen deal is az Akkoban (oké van egy adásvételi). Úgy érzem senki nem ezt akarta az elején, ÁGY sem,de Veres sem, a kisbefektetők meg pláne.  Persze lehet mondani dea COVID, vírusrecesszió, bef.tájékoztató miatt van csúszás, ezek önnyugtatásra jók, nyilván. Ugyanakkor példul Opus veszi meg a Tigázt, árfolyam lő ki, és máshol is olvastam az akvik nem álltak le. Max itt. Szóval ezek kifogások...Szerintem el kell engedni ezt a lovat nagyobb tőke esetén, mert ez már lassan Enefi, Nutex vonallá züllött le, de ha nem is, akkora hozam/kockázat potenciál már nincs benne...ha meg majd lesz valami komoly buli itt évek múltán, akkor kényelmesen vissza lehet szállni, addig meg pénzt is lehet keresni máshol,ha valaki akar. És nem izgat senkit mit művelnek a bennfentesek, addig nyugodtabban is alszik minden kisbefektető. Nekünk befektetőknek kell alkalmazkodni a kialakult helyzethez , mert fordítva sosem lesz így. És ahogy nézem az Akko vonatra mindig vissza lehet szállni, ráadásul egyre olcsóbban. A trend ezt mutatja.
Metis_papa
Metis_papa 2020. 12. 15. 12:25
Előzmény: #23872  Törölt felhasználó
#23878
A nagyobb bizonyosság a BÉT kispapír szekcióban nem egy egzakt fogalom. :D
Azt a 80-100 forintos valódi cégértéket nyugodtan tekintheted 180-200 ft-nak saját tőke alapján.
Peti84
Peti84 2020. 12. 15. 11:58
Előzmény: #23876  Törölt felhasználó
#23877
Ez világos amit írsz, nincsen ezzel semmi gond. De egy tényt még ne hagyjál figyelmen kívül, hogy jelenleg a legnagyobb részvényes még Veres (neki a tulajdonosi hányada nem csökkent/nem nőtt ergó várakozik, gondolkodik/időt húz) . 
A Neo dillről jelenleg nem tudnunk semmit abból bár mi is lehet (függetlenül attól, hogy nem feltétlen pozitív a megérzésem vele kapcsolatban). 
Valamint a nagyobb tapasztalattal rendelkező Tendzin Gyaco kolléga véleményével is egyet tudok érteni, hogy a forgalom generlással és a prémium azt a spekulációs szándékomat támasztja alá, hogy azért itt még van/lesz terv. 
Valamint Én hiszek abban, hogy a történelem ismétli önmagát és AGY kimegy (mint eddig is mindig). De ha nem, akkor azért AGY mögött is van olyan cégháló/kapcsolat/tőke amivel ha akar símán fel tud tölteni egy néhány milliárdos céget (ja az hogy itt a a legtöbben a Winget várták arról Én nem tehetek). Puszira és kapcsolat nélkül nem tudott volna szállítani AGY pl.: Wingnek egy 49%-os STRABAG Property and Facility Services Zrt. egy 2 hónapos 0 km-es zrt-vel, azért ebben a játékban AGY keményen benne van és keményen profitál.  
Törölt felhasználó 2020. 12. 15. 11:20
Előzmény: #23874  Peti84
#23876
Igen, ez a papír eddig is (csak) ezt a megközelítést élvezte, h ÁGY szállít. Azonban pont az általad említett idősík nyúlása és a 24%-os mézesmadzag Dayton-hányad utáni hosszú megrekkenés okozza az esetleges csapdát, hogy nem lesz deal vagy ha lesz, ahhoz nem olyan árfolyam társul mint amit itt sokan várnak. A cégérték vonatkozásában pedig csak arra lehet építeni ami most van és tul.képpen volt. Ugyanis nem úgy tűnik, hogy a cégvagyon változásában akarna lenni változás, csupán belengetések vannak. Pedig a gazdaság éled még a magyar ugaron is és már a termelő/reáljavakban érdekelt , valós tevékenységet végző cégek is mutatnak életjelet a BÉT-en, lásd Masterplast, Rába, Opus, 4iG. Visszatérve az idősík igen is fontos tényező, hiába lesz ez a papír példul 1 000 forint ha az 3 év múlva lesz csak. Ja és igen: "HA AGY kimegy"....ha kimegy, jaja.
Törölt felhasználó 2020. 12. 15. 11:10
Előzmény: #23873  festina88
#23875
Lehet, de mégis lehet vele kereskedni az Akkohoz képest. Bezzeg az Akko milyen "jövedelmező" volt idén vagy ősz óta, pedig ősszel volt pár BÉT-es papír amiben volt story és többszörözés. Az Opus meg ráadásul valós megrendeléseket kap. Gyakorlatilag Akko még a muttyantásra sem tudott megindulni ősszel, egy gyenge hype rallyra is kevés volt. Neo pletyire volt egy kis tömöde.
Peti84
Peti84 2020. 12. 15. 11:06
Előzmény: #23872  Törölt felhasználó
#23874
Nálam még mindig tulajdonosi fázis rendeződése játssza, a fő szerepet (kb. amíg AGY az 5% feletti tulajdonosok között van, számomra ez a folyamat nem zárult le, lévén, hogy Ő csak szállít). 
Ennek függvényében a "valós" cégérték torz, az miatt annyira Én jelenleg nem parázok. Ha AGY kimegy akkor latjuk, hogy az ingatlanjai mennek-e vele együtt, ha igen akkor kérdés mi jön helyette és milyen tempóban (az "új" tulaj mit és mikor rak be). Ennek egy belengetését láttuk pl.: a Neo esetleges behozatalával. Valamint az idő sík egyre jobban megfoghatatlan nekem, bár mi is lehet.  
festina88 2020. 12. 15. 11:04
Előzmény: #23872  Törölt felhasználó
#23873
Opus nutex XD egyik rosszabb mint a masik... opus mennyi van csucshoz kepest?nutex egy nyomda es szorja a sok idiotara az ertekteen papirt
Törölt felhasználó 2020. 12. 15. 10:56
Előzmény: #23871  VaLaci73
#23872
Pedig Opus, Nutexben nagyobb bizonyossággal visszajönne az a -20%. Itt már nem igen lesz semmi ok, hogy 400 fölé menjen egyhamar (ha egyáltalán valaha is)...engem megdöbbentett az a levezetés amit valaki itt kiszámolt a napokban a 80-100 forintos valós Akko cégértékre. Tényleges fagyipénzem marad, de akik több ezerrel vannak jelen Akkoban, azok helyében nem lennék.
VaLaci73 2020. 12. 15. 10:52
Előzmény: #23870  Peti84
#23871
Ki kellett volna dobnom 400 felett de most több mint 20% -ban nem akaródzik
Peti84
Peti84 2020. 12. 15. 10:50
Előzmény: #23868  VaLaci73
#23870
Pontosan, gyorsak voltak (de lehet megint így "vásárol" valamelyik IT-s).
VaLaci73 2020. 12. 15. 10:49
#23869
Egyre nevetségesebb ami itt megy
VaLaci73 2020. 12. 15. 10:48
#23868
Megy megint a forgalom generálás 382 megjelent 27 k vevő szinte azonnal meg is kapta
Törölt felhasználó 2020. 12. 15. 10:46
Előzmény: #23864  Foxtrader
#23867
Nyáron látszódott, hogy ez a story ennyi volt, ami ősszel be is bizonyosodott. Szerencsére van több más story is a BÉT-en, szerencsénkre:)külföldről nem is beszélve.
Törölt felhasználó 2020. 12. 15. 10:42
Előzmény: #23865  Peti84
#23866
Igen: Most érdemes minden egyes kisebb felkorrigálást tőkekivétre felhasználni. A szeptemberi fügés neos, székelymegválasztós, IT-részvényételes megmozdulások után pedig egyértelműen lefele mozgott az árfolyam, tehát valakik erősen szabadulnak a papírtól, de próbálják megtámasztani azt, kevés sikerrel: most már -100 forintban jár szeptember eleje óta, ami cirka -25% értékvesztés. A letrend pedig elég robosztus. A valós 80-100 forintos AW-os cégérték pedig nem túl bizalomgerjesztő, a negatív adózott eredménnyel együtt. Neoról semmi hír, rkgy elmaradt, tőkeemelést is el lehet felejteni ezek szerint. Szolid csorgásban megy ki a tőke óvatosan szvsz.
Peti84
Peti84 2020. 12. 15. 09:23
Előzmény: #23864  Foxtrader
#23865
Csak egy kérdés (most nem kötekedés miatt kérdezem). Volt Akkod ez ok, eladtad ez OK, és isten igazából magán ügy is. 
Ha valaki kiszáll egy papírból utána, ha nem hergelni akar akkor miért kell azt a sárga földig gyalázni (gondolom azért hogy önigazolást nyerjen)? 
Nekem van Akkom, sajnos nem dobtam mindet amikor kellett volna (csak egy részét), pedig be is írtam, hogy szerintem szar az irány (bendzsó voltam ennyi), amit a srácok tolnak (pedig nem is olyan régen még jó volt az irány). 
Ezt a fórumban soha sem értettem és igen a körülmények változnak folyamatosan, mi azok alapján hozunk döntéseket, szóval ezt indoknak, ha lehet ne írd meg.      
Foxtrader 2020. 12. 15. 08:56
Előzmény: #23862  Metis_papa
#23864
Tudod te is h döglött kutya az Akko, piacképes cuccai lesznek a következő 1 évben? Értékrombolás folyik a negatív mérleg szerinti eredmény miatt, csökken szépen a saját tőke, egy csődtömeg amit művelnek, szomorú de ez van.
Foxtrader 2020. 12. 14. 17:37
Előzmény: #23862  Metis_papa
#23863
Az Intel piacvezető alulárazott cég.
Metis_papa
Metis_papa 2020. 12. 14. 17:15
Előzmény: #23861  Foxtrader
#23862
Az Akko eladásnál biztosan nem volt jobb ötleted.
Foxtrader 2020. 12. 14. 17:06
#23861
Intel pedig de szépen húz, jó ötlet volt pénteken, húz mint a dízel Volvo!

Topik gazda

Alexia29
Alexia29
2 2 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek