Topiknyitó: lea39 2021. 01. 25. 09:52

Akko fórum  

Moderált topic
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Manufacere
Manufacere 2024. 06. 18. 12:20
Előzmény: #6858  BT55
#6860
Nem akarlak megbántani. De szerintem sokkal több értelme lenne ha a céggel kapcsolatban olvasgatnál spekulálnál. Rengeteg információ van fent a BÉT oldalán. Ha elolvasodot az akko közleményeket nem csak a beszámolókat már rengeteg információval fogsz rendelkezni. Ott vannak még a b+n és a neo beszámolók. Arról nem beszélve, hogy itt a fórumon ha elolvasod az elejétől a végéig az összes bejegyzést itt is rengeteg hasznos információval tudsz gazdagodni. Ha előveszel egy A4-es papírt és minden hasznos információt feljegyzetelsz lényegében össze tudod rakni a cég struktúráját/szerkezetét. Ebből pedig lehet spekulálni, következtetni. Ez viszont rengeteg idő, de közben izgalmas is, legalábbis nekem. 
Maga a cég jó ez nem kerdés. Ha hülyék lennének a vezetők akkor nem lenne jó a cég sem. Minden okkal történik. Ezáltal ha változás lesz az árfolyamban akkor az is okkal fog történni. A  tőzsdéhez kell szerencse, tudás, türelem. Ezek közül a tudást és a türelmet tudod befolyásolni,de ha nincs hajlandóságod, arra, hogy fejleszted magad és nem tanulsz meg türelmes lenni, akkor ne erőltesd tőzsdét főleg ne az akkot.
Elnézést ha sértőt írtam, nem ez volt a célom. 
Sok nyerőt mindenkinek!
Akko 2024. 06. 18. 11:36
Előzmény: #6858  BT55
#6859
Mondtad az ügyvèdeknek hogy vettèl rèszvènyt ès nem megy fel az àrfolyam? Mit kèpzelnek ezek a trógerek nem? Sok nyeröt kivanok mindenkinek! Megint eltünök egy idöre a többi cègvezetö tàrsammal egyutt :)) mert ez a forum ismèt a legalja egyesek miatt.
BT55
BT55 2024. 06. 18. 11:27
#6858
Amúgy már 4 ügyvéd volt aki visszautasított az elmúlt 4 hónapban. Többségüknek nincsen tapasztalata ebben, akinek meg van oda nem lehet kb. eljutni, mert kilóra... 
BT55
BT55 2024. 06. 18. 11:26
Előzmény: #6856  totoro
#6857
Újabb cég képviselő, köszönöm, egy újabb ügynököt elvesztettek. Idegeimmel semmi gond. 
totoro
totoro 2024. 06. 18. 11:22
Előzmény: #6854  BT55
#6856
Nem értem mi a problémád, idén 30%-ot emelkedett a papír. Ha régen vetted, akkor miért nem 200 alatt hisztériáztál? Komolyan, ha ennyire labilis vagy idegileg, akkor mi a fenét keresel itt?
orbitalis
orbitalis 2024. 06. 18. 10:30
Előzmény: #6854  BT55
#6855
Ha anomáliát látsz a kereskedésben, akkor első körben az MNB-t keresd meg online.
Bejeleneted, hogy mikor mit tapaszaltál és írásban fognak válaszolni.
Ha a cég működésével kapcsolatban látsz bűncselekményre utaló jeleket, akkor a kerületi kapitányságon tudsz feljelentést tenni, ehhez nem kell befáradni, mert online is megteheted.
Egyik lépésnél sincs kockázatod, mert ha nem történt semmi, akkor nem lesz semmi.
Max az időd és az energiád égeted, de ez a te döntésed.
Amúgy ha nyomást akarsz helyezni a cégre, akkor két út van:
1. Média: menj fel a social mediara és ordítsd tele, hogy szar a vezetőség, talán egyiknek ciki lesz és majd válaszol a kérdéseidre.
2. Gyűjts össze annyi részvényest, hogy legyen rendkívüli kgy és ott indíts bizalmatlansági szavazást XYZ vezetők visszahívása céljából. Nem fog menni, de talán lesz annyira kellemetlen, hogy válaszolnak a kérdéseidre is.
De ismétlem 10-ből 9 cég itt nem válaszol a kisbefektetői megkeresésekre sőt van, ahol még a telefon is ki van kapcsolva! :):):)
Magyarország, így szeretlek!
BT55
BT55 2024. 06. 18. 10:16
Előzmény: #6853  Akko
#6854
Megérkezett a cég képviselője. :D  Ez a hozzáállás amiért ott tart ez a cég ahol tart te hitvány. Majd a bíróság eldönti, a jogászok majd eldöntik, hogy mit lehet és mit nem. Nekem megéri a pénzt, hogy azt a keserűséget csak egy kicsit is visszaadjam amit műveltek. Szerintem írjál a felügyeletnek, hogy a fórumon merek kérdezni és témát nyitni a számonkérésetekre te szemét lókupec. :D Mivel nem értek hozzá a kérdéseidre majd az válaszol akinek kell és ott ahol, de remélem majd felteszik nektek ezeket hivatalosan is. Lejárattam magam, vállalom, sőt többször szívesen lejáratom magam ha ezen múlik, mert merek kérdezni és "hülyeségeken gondolkodom", de állaljad te is azt amit tettél és folyamatosan teszel ellenünk, de egy kommentért szerintem kevesebb jár mint azért amit műveltek. :D Ha feljelentem a céget itt is közölni fogom és emailben is írni fogok nektek, de annak a riporternek is aki megírja majd ezt. 
Akko 2024. 06. 18. 10:07
Előzmény: #6851  BT55
#6853
Remelem ezeket nem komolyan gondolod mert akkor elèg nagy a zavar a fejedben! Reklmamalsz azèrt mert kapott felhatalmazàst az IT tökeemelèsre ès sajàt rèszvèny vasàrlasra a rèszvènyesektöl? Igèrve lett pontosan valami? Ez egy felhatalmazàs amivel èlhetnek! Prèmium kategoria feltèteleivel tisztàban vagy? Mièrt esne ki az Akko?? Hütlen kezelès fogalmaval tisztàban vagy? Szerinted az MNB örülne ha a cèg tartanà karban az àrfolyamot? Lehet ilyet szerinted?Te rèszvènyes vagy , gondolom tudod mit jelent a rèszvèny fogalma es a kockàzata.. Beszèlgess olyanokkal akik èrtenek is hozzà, ezzel a szöveggel sajàt magadat jàratod le mert teljes hülyesègeket irsz! 
BT55
BT55 2024. 06. 18. 09:42
Előzmény: #6850  stacstac
#6852
Igen, elégedetlen vagyok, nem kicsit. 
BT55
BT55 2024. 06. 18. 09:41
Előzmény: #6849  orbitalis
#6851
"De az, hogy nem tartják karban az árfolyamot és lapítanak mint szar a gazban, az nem bűncselekmény." ez kimeríti a hanyagság BTK fogalmát. Kicsit másképpen látjuk, de az általad felsorolt cégeket is akkor nyugodtan fellehetne nyomni. Az csak a te hitrendszered vagy kultúrád, hogy nem lehet semmit sem tenni. Mi van ha mégis lehet? Olyan nincsen, hogy ezeknek mindent lehet neked meg semmit. Főleg mai világban. 
Amúgy azzal egyetértek, egyedi döntés volt, de ha egy kocsit megveszek a szalonba és elromlik utána is reklamálhatok, az más kérdés mi lesz és egy szerelőt is feljelenthetek ha tudom bizonyítani, hogy hanyag volt a munkája és a rábízott feladatott nem megfelelően látta el. Egy közgyűlési határozat amelybe belehazudnak mindent is az pont ennek a bizonyítéka, hogy mint cég nem teljesítik azt amit hivatalosan kihirdetnek, aztán majd a bíróság eldönti, hogy jogos-e vagy sem. Azzal ha ez a cég kiesik a prémium kategóriából mit valósítanak meg? Ha akarom ráhúzható erre a tényállásra, csak már az emberek hozzászoktak, hogy minden szart elnéznek és beletörődnek. 
stacstac 2024. 06. 18. 08:29
#6850
kedves BT55!
 
én is hasonlókat gondolok, mint orbitalis, kiegészítve néhány gondolattal
 
szerintem ez a cég, nem vásárol rossz dolgokat és a NEO pedig egy kifejezetten jól működő üzemeltető cég, a tulajdonosi kör hatékony piaci mozgása miatt pedig további NEO-s és egyéb növekedésre számítok
 
a menedzsment szvsz jól gazdálkodik és nem szórja a pénzt (javaslom, hogy nézd meg külön a NEO számait, brutális a cég)
 
persze ettől még a menedzsment rosszul kommunikál, de szerintem nem is a kommunikáció a dolga (tudom, ebben sok mindenkivel nem értünk egyet, de nekem ez a véleményem)
 
hidd e, ha eljön az ideje, akkor fognak kommunikálni és meg is lesz a hatása
 
pl: ha bejelentenék, hogy x millió darab SRV-t most elkezdenek és augusztus 11-ig megveszik a leírt mennyiséget, akkor minimum duplázna az árfolyam 1 hónap alatt, de ennek még a fő tulajok szerint nem jött el az ideje
 
a cég értékes eszközökkel rendelkezik, azokat jól menedzseli és a tulajdonosi kör tudja, hogy miként lehet komoly értéket teremteni
 
jó spekit Neked és kitartást, mert úgy érzem, hogy nagyon elégedetlen vagy - és elnézést a következő megjegyzésért, mert nem személyeskedésnek szánom, de ha nem komfortos ez a befektetésed, akkor add el és nem fogsz többet idegeskedni miatta
orbitalis
orbitalis 2024. 06. 18. 08:12
#6849
Én értem az elkeseredettséged, de ez a tőzsde.
Nem kötelező a cégeknek a jelentéseken kívül bármit kommunikálni a befektetőkkel.
Nem kötelező "jó céget" és "jól" működtetni.
Te mint befektető eldöntheted, hogy egy tróger, nem kommunikáló, elbaszott managementű cégbe teszed a pénzed, vagy sem. Ez még nem hűtlen kezelés.
Ha bizonyítani tudod, hogy a cégen belül bárki "lopott", akkor okés.
De az, hogy nem tartják karban az árfolyamot és lapítanak mint szar a gazban, az nem bűncselekmény.
Ennyi erővel az alábbi cégeket is fel lehet jelenteni:
Astrasun, EPUDFERR, DM, Megakrán, OXO, 4iG - Egyik sem kommunikál az utóbbi időbe lószart sem, az áfolyamuk esik. Sőt jobbat mondok ezek közül több is olyan, hogy ha írsz a bef.tannak levelet még válaszolni sem fog. 
BT55
BT55 2024. 06. 17. 22:22
#6848
És a végén a következő kérdésem: ki az aki hajlandó lenne feljelentést tenni, csoportosan-közösen. Akiknek áll már régóta a pénze és a cég a bevételi eredményei ellenére hanyagul kezeli a tulajdonosok érdekeit és így hátrányt okoz nekik. Szívesen olvasnám a konstruktív válaszokat. Köszi. 
BT55
BT55 2024. 06. 17. 22:21
Előzmény: #6846  BT55
#6847
vagy a másik Hanyag kezelés btk. 377. § (1) Akit idegen vagyon törvényen alapuló kezelésével vagy felügyeletével bíztak meg, és az ebből eredő kötelességének megszegésével vagy elhanyagolásával gondatlanságból vagyoni hátrányt okoz, vétség miatt két évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.(2) A büntetés három évig terjedő szabadságvesztés, ha a hanyag kezelés különösen nagy vagy ezt meghaladó vagyoni hátrányt okoz.
Ez lehet mégjobban megállná a helyét. Konstruktív véleményeket várok. 
BT55
BT55 2024. 06. 17. 22:17
#6846
Sziasztok! Szeretnék érdemi vitát nyitni a BTK alapján feljelenthető-e az AKKO vezetősége. Az alábbi tényállásra hivatkoznék: A hűtlen kezeléssel indítanám a feljelentést. A hűtlen kezelés bűncselekményének fogalmát a hatályos Büntető Törvénykönyvben találjuk. A jogalkotó úgy fogalmaz, hogy “akit idegen vagyon kezelésével bíztak meg, és ebből folyó kötelességének megszegésével vagyoni hátrányt okoz, hűtlen kezelést követ el.” 
A hűtlen kezelés tárgya kizárólag idegen vagyon lehet, aminek a kezelését, elkövetőre rábízták. Vagyis saját tulajdonunkban álló vagyonra elkövetni nem lehet. A vagyonkezelés a vagyonnal való gazdálkodást jelenti. Ez vonatkozhat ingóságra, ingatlanra, de egyéb vagyoni jogosultságokra is. 
A bűncselekmény akkor valósul meg, ha ezt a kötelezettséget az elkövető megszegi és ezzel vagyoni hátrányt okoz. Nagyon fontos eleme a bűncselekmény megállapításának, hogy a kötelezettségek előre le legyenek fektetve, rögzítésre kerüljenek. Ilyen kötelezettséget eredményezhet egy munkaköri leírás vagy egy szerződés, de jogszabályok is keletkeztetnek kötelezettségeket. 
A bűncselekmény másik fontos kulcseleme maga a rábízás, hiszen enélkül nincs értelme a kötelességszegésről beszélni. Legtöbbször szerződésben rögzítik a felek a rábízást, azonban nem véletlenül emeli ki a törvény a gyám, illetve gondnok esetét. Mindkettő olyan bizalmi viszony, amely magasabb fokú védelmet igényel a jogalkotó részéről, így az e minőségben elkövetett hűtlen kezelést súlyosabban rendeli büntetni a törvény. 
A hűtlen kezelés szándékos bűncselekmény, amely eshetőleges szándékkal is megvalósítható. Az elkövető az ésszerű gazdálkodás követelményeit, a vagyonkezeléssel összefüggő szabályokat szándékosan megszegi, és ezzel a cselekményével vagyoni hátrányt okoz a társaságnak, amire legalább eshetőleges szándéka kiterjed. Szándékosan követi el a bűncselekményt, aki cselekményének következményeit kívánja, míg eshetőleges szándékkal követi el a bűncselekményt, aki előre látja cselekményének a következményeit és azokba belenyugszik.
A vagyoni hátrányt a következőképpen határozza meg a jogalkotó a Btk. 459. § (1) bekezdésben: “16. kár: e törvény eltérő rendelkezése hiányában a bűncselekménnyel a vagyonban okozott értékcsökkenés; 17. vagyoni hátrány: e törvény eltérő rendelkezése hiányában a vagyonban okozott kár és az elmaradt vagyoni előny.”
Ez alapján nálam megállhat a hűtlen kezelés, hiszen jelentős kár okozásban vannak.
 Vélemény? 
https://vidakovics.hu/hutlen-kezeles-btk-376/
rratfai 2024. 06. 17. 17:21
Előzmény: #6844  Spekumaci
#6845
Csipegetem én is,egyre olcsóbb,ami drága!
Spekumaci
Spekumaci 2024. 06. 17. 16:24
#6844
250-re megy a vétel, ha lejjebb megy többet veszek!
Ketyeg már a visszaszámláló a bombán. 
tommanto 2024. 06. 17. 14:17
Előzmény: #6842  stacstac
#6843
hát igen az látszik, hogy nincs semmilyen szándék bennük
stacstac 2024. 06. 17. 14:00
#6842
gyerekek, ez a papír csak akkor fog emelkedni, ha a tulajdonosi körnek az lesz az érdeke, akkor viszont nagyon fog menni felfelé - addig sok-sok türelem kell, plusz lehet gyűjtögetni
 
jó spekit és kitartást minden tulajdonostársnak
orbitalis
orbitalis 2024. 06. 17. 13:59
Előzmény: #6840  tommanto
#6841
nyár van.
a fórum majd pörögni fog, ha 300 felé rántja valaki.

Topik gazda

lea39
lea39
3 2 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek